Nůž

Nůž obálka knihy
Mé hodnocení:

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407982/nuz-Lx9-407982.jpg 4.61374

Harry Hole 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Kniv, 2019

Kniha Nůž

Tenere
dnes

Tak tady bych pachatele v životě neuhádl. Bude to poslední kniha série? Pokud by se náhodou objevilo pokračování, tak klidně bych bral jedno pro každou z obou možností :)

Nikini11
dnes

Tedy - plné zvratů, trošku "vesmíru", ale vůbec by mě nenapadlo, kdo je vrah... Opět skvělý díl. Ale zase ten konec. :-)

wendulka0502

Moc se mi do ní nechtělo, ale byla super. Z té vraždy jsem podezřívala kdekoho, ale ten kdo to nakonec udělal to mě nenapadlo a to je pro mě správná detektivka/thriller kdy mě autor až do konce tahá za nos. A to Nesbø umí.

Mikkinnen

Na můj vkus trochu moc zvratů, ale kvituji, že nic tam není jen tak nějaká náhoda a vše je tam skvěle promyšlené. Takže nemohu jinak než 5*. Krásná oddychovka.

JelloBiafra

Temné, prepracované a plné typických zvratov. Hole zasa raz padá na dno, tentoraz to je ale totálna žumpa, pretože príde o jednu z najbližších osôb. Púšťa sa do vyšetrovania na vlastnú päsť a odhaľuje jednu nečakanú osobnú pomstu. 12. časť dobrodružstiev Harryho Holeho tentoraz vyžaduje absolútnu znalosť všetkých predošlých prípadov, pretože v priebehu knihy tu autor umiestnil flashbacky od prvej knihy po poslednú a je to skutočne skúška pamäti poctivého fanúšika série. Ja osobne som však bol otrasený záverečným odhalením páchateľa a stále mám dojem, že to autor nejako vymyslel narýchlo, lebo asi nevedel ako to zakončiť. Každopádne ale kniha má svoju typickú temnú štylizáciu na akú sme zvyknutí z minulých dielov a tiež nevyhnutné pop-kultúrne odkazy. Jednoznačne opäť výborne napísané detektívne dielo.

tinka1974

Úžasné, super. Poslouchala jsem dva víkendy a vraha bych neodhalila ani omylem. A to už od začátku by se nechal důvod k vraždě rozpoznat. Příběh má několik linií a vždy když se zdálo, že už je završení na spadnutí, něco se nepovedlo, prostě slepá stopa. Ale každá slepá stopa v sobě nesla poznání, něco, co když se poskládá dohromady, tak to prostě vyústí k dopadení vraha, objasnění postupu. Prostě i Harry se pořád učí. Mě osobně se líbila linka s Kajou, v ní by se dalo i pokračovat. A konec, tak ten mi opravdu dostal. Ještě chvíli jsem čekala, jak hod kostkou dopadne, kam Harry odletí. A ono nic. Ticho. Nezbývá, než doufat, že možnost, kterou si Harry vybere přinese nový zajímavý díl. A nebo tuž to bude jen na nás, jelikož takto se nechá brilantně uzavřít série

tinka1974

Úžasné, prostě super. Poslouchala jsem dva víkendy. Tentokrát se mi nepodařilo pachatele odhalit ani náhodou. Umně napsané, případy navzájem prolínají, vraha by nikdo nečekal, i když důvod k vraždě se objevoval už v začátku příběhu. Chvílemi už to vypadalo, že Harry našel vraha Ráchel a nakonec z toho vyplaval jiný případ. Pokaždé ale něco z něj pomohlo k rozšifrování indicií. Zajímavá byla i linka s Kaiou, tady by se dalo pokračovat. A ten otevřený konec. Ten mi dostal. Čekala jsem ještě chvíli, co padne, kam poletí a přehrávač stále mlčel. Tak snad bude ještě nějaké příště

MartinG

Takovou zápletku by ani sám život nenapsal. Fantastické rozuzlení. Jo opět ukázal, že si dokáže tu pomyslnou laťku držet hóóóódně vysoko :-o