Nůž

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407982/nuz-Lx9-407982.jpg 4.6810
Série

Harry Hole 12.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Kniv, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (256)

Kniha Nůž

Přidat komentář
Stepi84
včera

Jedná z nejlepších... Těším se na pokračování HH

ivzu77
31. března

No a mám to zase za sebou. Takovou dobu se těším vždy na další osud HH a na konci příběhu jsme zase v očekávání, co bude dál.... V tomto díle jsme ztratili své blízké, bylo to smutné, ale zase tak propracované, napínavé a uchvacující... Děkuji za zážitek ze čtení a HH i dále fandím.

katka.oo
31. března

Vyjímečný Harry Hole se vrátil v plné síle, alkoholovém opojení a mistrně vyřeší všechny případy :-). Harry přežije asi úplně všechno a všechny a proto dávám 5* ... jsem zvědavá jaké bude pokračování....

hroneczek
31. března

Opět skvělý počin. Už se těším na další díl!

Simstr
29. března

Jo Nesbø v nejlepší formě, Harry Hole opět na plný plyn !!!

Monpincov
26. března

Jo Nesbo mě jednoduše zase překvapil. Ze začátku jsem se trochu bála, jestli tenhle díl nebude už trošku slabší, ale určitě zbytečně. Ani ne v půlce knihy jsem si naivně myslela, že vím, kdo je vrahem a myslela si to pomalu až ke konci. Až tam mi jednotlivé zápletky začaly dávat smysl. Autor opět vymyslel velice emotivní a zajímavý případ. Vraha jsem nakonec vůbec nečekala a hodně mě to překvapilo, protože jsem nad ním ani nepřemýšlela. Kniha byla velmi čtivá a četla jsem ji každou volnou chvíli. Jen mě zklamal otevřený konec díky nevědomosti, jak bude pokračovat, ale je mi jasné, proč ho tak nechal. Za mě jedna z nejlepších detektivek, které jsem zatím četla. Určitě doporučuji přečíst.

LadyLane
25. března

Ja mám presne opačné dojmy z knih ako Kaik. Možno je to pre Cartera, ktorého som čítala posledné mesiace a ktorý ma unudil absenciou akéhokoľvek napätia. Nesbo k akcii pridal ešte aj trochu lyriky a naservíroval si ma presne tam, kde chcel.

Kaik
25. března

Příběhy Harryho Hola mě baví, čtu je hezky popořadě a možná proto jsem měl nyní příliš vysoká očekávání. Nemohu se zbavit dojmu, že tento díl Nesbo prostě odflákl, že ubral na rafinovanosti, díky které si se čtenářem vždy pohrával jako kočka s myší. V Noži se mi stalo poprvé, že jsem vraha i jeho motiv odhadl už v půlce knihy. Tradičně silná závěrečná jízda, při které jsem se v minulých dílech nemohl od čtení odtrhnout, byla tentokrát velmi krátká.
Možná jsem příliš přísný, ale to, kam Harryho postava směřuje - alkoholický nesmrtelný Casanova - se mi nelíbí. Že by ho od příště nahradil svěží, sympaticky šikmooký vyšetřovatel se psem?

1 ...

Autor a jeho další knihy

Jo Nesbø
norská, 1960

všech 26 knih autora

Podobné knihy

Kniha Nůž je v

Právě čtených81x
Přečtených1165x
Čtenářské výzvě384x
Doporučených57x
Knihotéce352x
Chystám se číst490x
Chci si koupit154x
dalších seznamech7x