Nůž

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407982/nuz-Lx9-407982.jpg 4.6101

včera

Skvělé jako vždy

annettka1098
včera

Harry se vzbudí totální kocovinou a řeší svůj nejtěžší a nejdůležitější případ. Někdy mě štvalo jak dlouho mu trvalo než mu došly souvislosti, které byly jasné od začátku. Na druhou stranu měla jsem tip na 4 vrahy a ani jeden to nebyl. Skutečný vrah mi opět unikl a byl to pro mě naprostý šok. Autor opět bravurně vykreslil do detailu všechny postavy, což mi někdo přišlo jako strašné zdržování. Doufám, že takto blízké seznámení s postavami má přesah a můžeme se tak těšit na další díl.

momo.kg
předevčírem

Za mě... Totálni TOP SROP! Mam přečtené všechny HH.S Nesbem jsme se dokonce osobně potkali i ve Švédsku ve skalách jako dva lezci. Je to skromný týpek s ohromným talentem! Doufám a těším se na další jeho díla... ❤️

JustWomen
předevčírem

Tak Harry zase ve vztahu zklamal, takže nezklamal, nevěra, chlast, ztráta paměti, nezodpovědnost. Ženy kolem něj opravdu lituji, nic dobrého je nečeká a přesto jej všechny vítají s otevřenou náručí. Na Nesba to bylo chvílemi zdlouhavé, takže jsem se trochu nudila. A co se týče konce, řekla bych, že další díl bude ta druhá varianta.

sioux

Nesbo je extratřída, ale má to své ale... V "Noži" to opět potvrdil. Výborný situační popis, bravurní dialogy, spousta překvapení, jistá míra sarkasmu a ironie, schopnosti kritického společenského románu... ale, už mě fakt nebaví číst jak je Harry Hole v alkoholové depresi, to prostě přeskakuji, jeho láska k Rachel mi přijde nudná a přeskakuji ji také, a vlastně mě víc baví vše okolo než když je na scéně Harry Hole.
Takže asi tak!
Ale jinak velmi dobrý nadstandard na poli thrillerů a detektivek. Howgh!

Mona-Lisa

Kvalitní detektivka, která čtenáře nevodí za ručičku a nepovolí mu vypnout mozek a jen si brouzdat bezmyšlenkovitě dějem. Dedukce je potřeba, zamyslet se nad odbornými vsuvkami a postřehy je taky potřeba a bohužel jsem se celou dobu nemohla zbavit pocitu, že je především potřeba mít už s hlavní postavou něco prožité, což s mojí jedinou přečtenou předchozí knihou autora moc neklaplo. Takto oceňuji moc dobře popsaný smutek, beznaděj, pocity a propracovanou zápletku, ale hvězdu musím přesto strhnout za neustále se opakující omílání milostných eskapád ožralého zlomeného donchuána, kterému stačí jen projít místností a všechny přítomné ženské mu lezou doslova do postele. Až přečtu víc knih ze série, možná pochopím, ale zatím teda ne.

encyklopedie

.....znám se....vím, že na DK prdím....a že jen sem tam přidám nějaký koment a ohvězdičkuji přečtenou knihu, doporučím.....
Nesbo je jen jeden ....spousta severské krimi je podřadná.... ale je pár sérií, které jsou skvosty.... a sem mezi ty skvosty patři "Harry Hůl" a kdo to ještě neví ten je
" neznalej"
...opět mých oblíbených 321%

Veronika13

Nesbo mě opět nezklamal. Na začátku jsem byla sama na sebe pyšná, že jsem konečně dosáhla Harryho úrovně a poznala jsem, kdo je vrah, ale opět jsem se nechala napálit! Všechno bylo tak dokonale promyšlené až je mi líto, že jsem si knihu koupila v den vydání v českém jazyce a teď musím čekat, kdy (a jestli vůbec) bude další pokračování.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Jo Nesbø
norská, 1960