Nůž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407982/nuz-Lx9-407982.jpg 4.418
Toto vydání ještě nevyšlo. Má být v prodeji od 07.10.2019
Série:

Harry Hole (12.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Bude vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

Kniv (2019)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Nůž

Přidat komentář
stehlicek
29. července

Na nového Harryho jsem se tak strašně těšila, že jsem si ho koupila v angličtině. A nelituju. To byla jízda! Nesbo by měl učit spisovatele, jak psát detektivky. Moře podezřelých, moře motivů, moře zvratů, zdánlivě nesouvisející dějové linie, které do sebe nakonec zapadnou jako puzzle. Je pravda, že Harryho život je tentokrát hodně rozcupován, ale pořád existují směry, kterými by se dalo jít dál. Ostatně Nesbo to sám v závěru naznačuje :-) Šest hvězdiček z pěti a už se těším na další díl.

DavidN.
25. července

Série s Harry Holem a celkově styl psaní Joa Nesboho mi opravdu sedlo. Je pravda, že některé situace jsou krapet přehnané, ale to zkrátka ke knihám patří. Na Nůž jsem se opravdu těšil – dokonce jsem si koupil slovenské vydání, protože česká verze má vyjít až letos v říjnu a určitě nelituji. I když jde už o 12. díl s Harrym, tak Nesbo pořád drží laťku vysoko - propracovaný děj, nečekané zvraty, překvapivý vrah a otevřený konec – co víc si přát? :-)

happy-smile
16. července

Dobře se mi to četlo stejně jako ostatní nesbovky. Předchozí díl se mi ale líbil trochu víc. Podle příběhu, který nám autor předkládá, to ale vypadá, že se příběhů o Harrym asi bude chtít brzo zbavit. Tak nějak v tomto díle totiž přicházíme o několik důležitých postav, a tak už nic nemůže být jako dřív. No jsem zvědavá, jestli bude nějaké další pokračování, a jestli mu brzo nedojde dech. Zatím ale dobré, tak neváhejte.

Gracian1964
01. července

Napriek tomu, že som si zaumienil skoncovať so "severskou krimi", Harrymu som neodolal a musím priznať, neľutujem. Napínavý, dramatický, tragický, dobre napísaný príbeh, s prekvapivým páchateľom. Dobre to vyšpekuloval tento Nesbo. Napriek tomu, že kniha sa javí ako hrubá, možno aj je, mal som ju za tri dni, hm.... Otvorený koniec dáva tušiť možnosti pokračovania. Ak sa tak stane, obávam sa, že sa opäť nechám zmátoriť k nákupu. Človek je nepoučiteľný.

PML
24. června

V slovenčine už vyšlo 6.6. 2019. Dokonalá kniha, najlepšia z celej série...

Doporučujeme

Dívka, která si hrála s ohněm
Dívka, která si hrála s ohněm
Já jsem smrt
Já jsem smrt
Šelma
Šelma
Tatérka
Tatérka