Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61958

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín

Lukana82
předevčírem

Super detektivka, jen jsem se ztrácela v té spoustě jmen. Napínavé od začátku do konce.

Ivan F

Ani nadšenie, ani sklamanie. Príbeh, ktorý je ako cez kopirák s predchádzajúcimi dielmi, teda schématický a ničím nevybočujúci z rady Holeoviek - to som čakal. Takisto, že nás Nesbø bude ťahať kade-tade a neúspešne zavádzať (tým pádom vieme postupne podozrivých vylučovať) som takisto čakal a nesklamal sa. Avšak celkové morálne vyznenie príbehu je to, že sa dá úplne v pohode žiť s vedomím, že moja manželka je vrahyňa, jej syn ma chcel zabiť (v takmer sa mu to aj podarilo) a v podstate aj ja som vrah (rozumej Harry), tak to už bol na mňa trochu moc. Dohromady je to pekne a jednoducho napísané, príbeh je pútavý, dobre sa číta, ale ako celok je to prekombinovanosť na entú. Zvládol som desať kníh o Harrym Holeovi, ale pravdepodobne po jedenástom tak skoro nesiahnem.

Vlak7
30.12.2018

Napínavé až do konce, super. Kam zmizela Silje???

Alexxxka
29.12.2018

Tak toto nemělo chybu!!! A hurá na Žízeň.

Přehradář
28.12.2018

Pro milovníky detektivek skvělá volba. Byla to první kniha od tohoto autora, která se mi dostala do ruky, delší dobu jsem tento žánr vynechával. Byl to dárek, tak jsem do ní nahlédl a zkusil se trochu začíst a pak jsem již neodolal.

Johhanka79
28.12.2018

Plný počet hvězdiček. Konečně Harry, který není terminátor:-D, klidnější Holleovka, uvěřitelná, příjemně čtivá. Není co dodat a happyend....

VeronikaAug
25.12.2018

Akce, nečekané zvraty, šokující odhalení, vše geniálně zpracované, Nesbo se pro psaní detektivek prostě narodil. Kolikrát mě při čtení přepadne tísnivý pocit pomíjivosti života, protože Nesbovy texty mají takovou jakousi hloubku, která člověka nutí myslet na ty strachy zastrčené až v zadu v mysli. Ale ke knize.
Párkrát jsem se musela podívat pár stránek dopředu, třeba v případě té nešťastné vraždy jedné ze stálic nebo v případě Aurory, téma děti v ohrožení nedávám. Nesbo mě jako vždy svými kličkami obelstil, zvraty jsem nečekala. Nevím, jestli Nesbo považuje Rachel za kladnou postavu v Harryho životě, ale mě neskutečně irituje, jsou s ní samé problémy :-D. Vadí mi, což je možná záměr, protože jsem se doslechla, že v Žízni, kterou začínám číst, se na řadu dostane pubertálně zaláskovaná Katrine. Jsem zvědavá. Policii doporučuji.

reeper
18.12.2018

Policie je v rámci žánru určitě dobra kniha, ale přijde mi hodně překombinovaná. To množství navádění na falešnou stopu je spíše na škodu. Některé postavy mi v příběhu přebývají. Jiné jsou zase "odfláknuté".
Knihy z této série: Sněhulák, Levhart, Nemesis a Červenka se mi líbily více.

Marejka
28.11.2018

Pro mě naprosto nejlepší díl z celé série HH.

dadako
17.11.2018

Vrcholem série je pro mě zatím Levhart, Sněhulák a Přízrak. Policie pro mě znamená mírný pokles. Jsem zvědav jak na tom bude Žízeň.

dan-sam
06.11.2018

Patřím spíš k těm mírně zklamaným. Po předchozím velmi tíživém dílu, který jde k samotné vztahové podstatě a manipuluje jak s Harrym, tak i s čtenářem velmi umným způsobem, je Policie ne zcela přesvědčivá. Možná to je odosobněním celé zápletky, možná koncem vyvedeným tak, jak je (ne-Nesbøhovsky), ale čekal jsem větší propad do předchozího dílu, zatímco se vše z něj vyřešilo tak nějak...samo. Možná kniha fungovala lépe jako domnělý konec série, ale s Žízní už kouzlo nefunguje tak spolehlivě jako u předchozích dílů. A ještě jedna věc... Říká se mi to těžko, ale chybí tu Harryho životní démon - ten, který z něj dělal netuctového policistu. V Policii všichni tak trochu hledají Luka Skywalkera, aby zachránil galaxii, jenže on...to fakt udělá. Uvidíme, co Žízeň.

SadUnicorn
05.11.2018

POZOR SPOILERY!
Tak tahle kniha mi skutečně zlomila srdce. Ale skutečně mi ho přerazila napůl a já se brečící schoulila do klubíčka v posteli. Beáta byla moje nejoblíbenější v celé sérii. A když jsem knihu četla podruhé, rozplakala jsem se v kavárně, i když jsem věděla, co se stane. Policie patří rozhodně k nejlepším knihám série. Zařadila bych ji hned vedle Sněhuláka. Vraha jsem skutečně neodhalila, i když náznaků je v knize spousta. Závěr je tedy podobný Sněhulákovi, ale to mu neubralo na působivosti. Opět jsem knihu zvládla za pár dní.
Každopádně jsem dospěla k závěru (což byl pravděpodobně záměr autora), že vlastně nechci, aby byl Harry šťastný. Protože v okamžicích, kdy je nejšťastnější, tak někdo z jeho nejbližších zemře. Když Harry poznal Ráchel, tak ten večer umlátili Ellen. Když jeho vztah s Martinou začal nabírat na obrátkách a konečně se měl někam pohnout (rozuměj: vyspat se spolu), zemřel Halvorsen. A když požádá Ráchel o ruku, v tu chvíli je Beáta rozřezávána za živa na kusy. Harryho štěstí pak podědomě vyvolává ve čtenáři negativní asociace. A to je další důvod, proč je Harry tak rozporuplný hrdina a Nesbo tak výborný autor. Za mě plný počet.

Iva1988
31.10.2018

Opět další skvělý díl. Kniha měla děj a byla velmi napínavá.

m.zirhut
23.10.2018

(audiokniha) po Netopirovi jsem chtel tomuto autorovi dat jeste sanci...chyba.
Prvni polovina mi prisla asi jeste nudnejsi nez Australie. A v te druhe autor sice vysvetloval plno zapletek z te prvni, ale jine jakoby umele zase vytvarel. Cele mi to prislo proste nerealne a podbizejici se ctenari.
Timto pocinem jsem tedy s velkym Nesbo skoncil.

Katulinka69
21.10.2018

Doporučuji.

terimila
19.10.2018

Spolu se Sněhulákem a Levhartem je Policie v mé špičce holeovek. Postavy jsou už tradičně perfektní, děj má spád, závěr překvapí. A ta jedna scéna (kdo četl, ví) se mi vryla tak hluboko, jako už dlouho nic, a tahle ztráta postavy mě zatraceně zamrzela. Brrr, brr, brrr. Tohle je za plnou palbu.

Aquagirl
06.10.2018

Pro mě jednoznačně nejlepší díl "Harryovské série". Nesbovi se víc než kdy jindy daří hrát si se čtenářem, vést ho na nejrůznější (zpravidla mylné) stopy, chvílemi jsem ho až nesnášela, zvlášť za tu jednu naprosto šokující scénu... kdo četl, ví :-( Moc se mi líbily i romantické pasáže. Nevím, jestli bude u mě tenhle díl někdy překonaný, Žízni se to zatím nepovedlo.

Řihis
17.09.2018

Harry už není u policie, ale bez něho policie jako by nevěděla kudy kam... Bez něho to stejně nebylo ono. Harry má neskutečný talent na přitahovaní malérů a hlavně čuch na padouchy. Opět to skvěle zvládnul, i když v určitých chvílích s téměř nadpřirozenými schopnostmi. :-) Ale budiž.
Dávám opět palec nahoru.
A těším se na další a jdu na ni, Žízeň.

Monika145
03.09.2018

Příběh celkem rozvláčný. Ňěkteré momenty překvapí,jindy jsem čekala, kdy už to konečně přijde. O 200 stran míň a bylo by to super.

Demonlover
29.08.2018

Policie je jediná Nesbovka, která se mi líbila.

MarianP
28.08.2018

Zo začiatku možno trochu neusporiadaná kniha, celkom dosť postáv a dejových liniek, ktoré sa prelínajú, no na konci sa jedna vyvinie úplne inak a t očo sa spočiatku zdá, že bude hlavnou dejovou linkou ide takmer úplne nabok (pravdepodobne kvôli pokračovaniu). Polícia je famózna kniha, ktorú som zhltol za pár dní a napriek väčšej hrúbke má celkom spád. Človek sa nestratí a záver je totálne napínavý. Tu dávam do pozornosti najmä kapitolu 40 a jej záver. Tá je tak majstrovsky vystavaná, nečakaná a prevratná, že si budete obhrýzať nechty až na kosť....

u_marketa
28.08.2018

Jak se z Harryho definitivně stal podpantoflák. Chtěla bych napsat, že to byla zatím nejlepší a nejnapínavější holeovka, ale... SPOILER - Nejen že Harry šmahem odpustil Olegovi vraždu a pokus o další, protože ho přece zachránil, potom co do něj vypálil tři kulky, ale teď už kryje i Ráchel, která jde poté naprosto vysmátá k oltáři. Tolik štěstí v životě! Ale jinak je ta kniha vážně strhující, i když je opět možný poznat, kdo je vrah - samozřejmě není možný uhádnout jeho motivaci, ale k Harrymu má zkrátka vztah hodně podobný vrahům v několika předchozích dílech, jsou tam podobné vzorce chování. Tak hurá na Žízeň!

Peťulka8
18.08.2018

Podle mě nejlepší kniha z celé série o HH.

Zorka
02.08.2018

Nejsem velký fanoušek detektivek, nicméně považovala jsem za povinnost seznámit se s tvorbou autora, který je nyní tak "in". A logicky jsem sáhla po knize s vysokým hodnocením, samozřejmě s vědomím, že se jedná o sérii, takže mi možná nějaké souvislosti uniknou. Souvislosti mi v podstatě nechyběly, nicméně moje očekávání kniha nesplnila. Pokud je toto klasický Nesbø, pak si říkám, čím je tak výjimečný? Pro mě je Policie jazykově i literárně průměrná severská detektivka s níže zmiňovanými "slepými rameny" příběhu, které mohou být jakýmsi "strýčkem" pro další pokračování, ale čtenáře, který sáhne po tvorbě tohoto autora jen příležitostně, mohou do určité míry odradit.

Mygli
22.07.2018

Sněhulák a toto. Klasa

zdenaR
19.07.2018

Další z mnoha knih autora. Klasická severská detektivka - na mě příliš surové. Četla jsem v průběhu dvou let všechny jeho knihy a už mi splývají.

Tereza197
12.07.2018

Můj bože, tak to jsem vážně nadšená! Doteď byl můj favorit od Nesba Sněhulák, ale teď? Vážně nevím a Policie mě ještě více utvrdila v tom, že Nesbo je prostě král! Nemůžu se dočkat, až začnu hltat poslední knížku z této řady a věřím, že bude stejně skvělá, jako všechny ostatní.

marara
05.07.2018

Tak nějak nevím. Kniha je samozřejmě velmi čtivá, postavy jsou vykreslené do hloubky, zápletka zajímavá. Věděla jsem dopředu, že s Hary Hollem se setkám až po 200 stránkách, a měla jsem obavy, jestli to bez něj bude ono, ale nakonec mi jeho absence nevadila. Bavilo mě, jak si s námi Nesbo hraje na schovávanou. Celou dobu předpokládám, co s Hollem je, a nakonec se dozvím, že to bylo úplně jinak. Na druhou stranu je tam příliš brutality, násilí, frustrace, lidské zkaženosti. Asi bych detektivky číst neměla.

ecila13
02.07.2018

Nesboovy detektivky mám moc ráda, ale tahle mi moc nesedla. Figur jako na kostele, překombinovaný děj, chvílemi jsem se v tom ztrácela.
3* dávám za udržení napětí. Každých pár stránek jsem měla pocit, že na mě někdo někde vybafne.

"Povídalo se, že policejní frekvence byla svého času čtvrtou nejpopulárnější radiostanicí v Oslu." :-)

callahanh
29.06.2018

Komentářů je tu opravdu dost a těžko přispět s něčím zásadně novým, protože víceméně se všemi souhlasím - chápu, proč se někomu Policie absolutně nelíbí a jinému zase přijde až geniální. Ono je to totiž tak, že Nesbo má zvláštní dar, že umí popisovat detaily tak, že vše vypadá věrohodně, proto jsou v jeho podáních vraždy policistů opravdu "výživné", navíc dovede na pár řádcích vykreslit atmosféru strachu, nejistoty a beznaděje jako málokdo. O Harrym Holeovi nemá smysl se moc rozepisovat - v reálu by ho asi nikdo potkat nechtěl, protože nespolehlivé lidi má rád málokdo, jakožto literární postava je ale fascinující a svou zarputilostí a schopností dedukce stále baví. Když už jsme u toho, tak na Policii je vůbec poprvé v celé sérii vidět, jak je HH důležitý, protože v první třetině knihy se nevyskytuje, a jakmile se objeví, jde najednou úroveň příběhu strmě vzhůru a je úplně někde jinde. Nebudu se ani zdržovat u toho, že Nesbo umí psát stručně a čtivě a krátké kapitoly mu pomáhají ve svižném tempu a udržování napětí, protože to je samozřejmost. Spíš se zastavím u toho, co se mi tentokráte úplně nelíbilo. Především je to délka knihy, vůbec poprvé v celé sérii, kterou jsem až na tři knihy četl celou, jsem měl pocit, že minimálně sto stránek mohlo zůstat někde ve stolku a pár postav nemuselo vůbec vzniknout, protože děj jen uměle natahují a jejich význam není tak zásadní. Neholduju ani tomu, když knižní thriller připomíná ten filmový a pracuje s přehnanou akcí, což se tady stalo a celá scéna s lednicí a výbuchem mi přišla přepálená a jen na efekt. Poslední věc, kterou bych mohl oželet, je závěrečný cliffhanger, který je taktéž trochu samoúčelný - zatímco v Přízraku měl svůj význam, v Policii už je jen na efekt a trochu zbytečně odvádí pozornost jinam. Měl-li bych to tedy shrnout, Policie je jako vyvrcholení dlouhodobého seriálu, v němž se završuje osud důležitých hrdinů, někteří dokonce zemřou a jiní dojdou ke své osobní katarzi. Platí tedy to, že čím víc Nesboho a Holeovek má čtenář načteno, tím víc na něj Policie zapůsobí. 80 %