Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61794

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Tereza197

Můj bože, tak to jsem vážně nadšená! Doteď byl můj favorit od Nesba Sněhulák, ale teď? Vážně nevím a Policie mě ještě více utvrdila v tom, že Nesbo je prostě král! Nemůžu se dočkat, až začnu hltat poslední knížku z této řady a věřím, že bude stejně skvělá, jako všechny ostatní.

marara

Tak nějak nevím. Kniha je samozřejmě velmi čtivá, postavy jsou vykreslené do hloubky, zápletka zajímavá. Věděla jsem dopředu, že s Hary Hollem se setkám až po 200 stránkách, a měla jsem obavy, jestli to bez něj bude ono, ale nakonec mi jeho absence nevadila. Bavilo mě, jak si s námi Nesbo hraje na schovávanou. Celou dobu předpokládám, co s Hollem je, a nakonec se dozvím, že to bylo úplně jinak. Na druhou stranu je tam příliš brutality, násilí, frustrace, lidské zkaženosti. Asi bych detektivky číst neměla.

ecila13

Nesboovy detektivky mám moc ráda, ale tahle mi moc nesedla. Figur jako na kostele, překombinovaný děj, chvílemi jsem se v tom ztrácela.
3* dávám za udržení napětí. Každých pár stránek jsem měla pocit, že na mě někdo někde vybafne.

"Povídalo se, že policejní frekvence byla svého času čtvrtou nejpopulárnější radiostanicí v Oslu." :-)

callahanh

Komentářů je tu opravdu dost a těžko přispět s něčím zásadně novým, protože víceméně se všemi souhlasím - chápu, proč se někomu Policie absolutně nelíbí a jinému zase přijde až geniální. Ono je to totiž tak, že Nesbo má zvláštní dar, že umí popisovat detaily tak, že vše vypadá věrohodně, proto jsou v jeho podáních vraždy policistů opravdu "výživné", navíc dovede na pár řádcích vykreslit atmosféru strachu, nejistoty a beznaděje jako málokdo. O Harrym Holeovi nemá smysl se moc rozepisovat - v reálu by ho asi nikdo potkat nechtěl, protože nespolehlivé lidi má rád málokdo, jakožto literární postava je ale fascinující a svou zarputilostí a schopností dedukce stále baví. Když už jsme u toho, tak na Policii je vůbec poprvé v celé sérii vidět, jak je HH důležitý, protože v první třetině knihy se nevyskytuje, a jakmile se objeví, jde najednou úroveň příběhu strmě vzhůru a je úplně někde jinde. Nebudu se ani zdržovat u toho, že Nesbo umí psát stručně a čtivě a krátké kapitoly mu pomáhají ve svižném tempu a udržování napětí, protože to je samozřejmost. Spíš se zastavím u toho, co se mi tentokráte úplně nelíbilo. Především je to délka knihy, vůbec poprvé v celé sérii, kterou jsem až na tři knihy četl celou, jsem měl pocit, že minimálně sto stránek mohlo zůstat někde ve stolku a pár postav nemuselo vůbec vzniknout, protože děj jen uměle natahují a jejich význam není tak zásadní. Neholduju ani tomu, když knižní thriller připomíná ten filmový a pracuje s přehnanou akcí, což se tady stalo a celá scéna s lednicí a výbuchem mi přišla přepálená a jen na efekt. Poslední věc, kterou bych mohl oželet, je závěrečný cliffhanger, který je taktéž trochu samoúčelný - zatímco v Přízraku měl svůj význam, v Policii už je jen na efekt a trochu zbytečně odvádí pozornost jinam. Měl-li bych to tedy shrnout, Policie je jako vyvrcholení dlouhodobého seriálu, v němž se završuje osud důležitých hrdinů, někteří dokonce zemřou a jiní dojdou ke své osobní katarzi. Platí tedy to, že čím víc Nesboho a Holeovek má čtenář načteno, tím víc na něj Policie zapůsobí. 80 %

MartinL

Už jenom očekávám, až v příštím díle přiletí z vesmíru Marťani, tak pochopitelně budou ve finále ohrožovat na životě Ráchel s Olegem.

Jo Nesbo se trochu zasekl jako starý gramofon. Knihu jsem přečetl rychle, ale pro mě je Policie zklamání. Slabší průměr.

jana0378

U této knihy je mi bodovací stupnice malá, takže bych tak dala kolem 3,5. Lepší než předchozí díl, ale pořád docela šílenost, a při desátém díle je to pořád dokola to samé. (SPOILER) Autor se snaží navodit dojem něčeho a já už po třech řádcích vím, že takhle to určitě nebude. Hlavní hrdina je opět nesmrtelný, ale skoro v hrobě, takže už to není ani uvěřitelné. Ale nečetlo se to špatně, a protože jsem od autora čekala po předchozích knihách něco daleko horšího, byla jsem příjemně překvapena. Nevím, co jsem to četla za elektronickou verzi (byl to dárek), ale gramatika naprosto příšerná, chyb typu nesprávně použité i/y jsem napočítala desítky.

Arwen777

Člověk nesmí Nesbøvy knihy číst moc po sobě, protože je to v podstatě podle stále stejného scénáře. Ale jako odpočinková detektivka jednou za půl roku je to fajn. A Policie se mi líbila moc. Byla napínavá a víc tajemná a strašidelná, než předchozí díly série. Část zápletky mi sice byla jasná už na 116. stránce, přesto jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

tulcik

Nesbo opět nezklamal. Příběh má spád a je do detailu promyšlený. Nesbo nám postupně odkrývá děj a sem tam nás zavede na falešnou stopu. Po Sněhulákovi je to pro mě druhá nejlepší kniha od tohoto autora.

ZuzanaHabi

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Skvělá napínavá kniha, oproti temnému Přízraku (který je ovšem vynikající), patří k těm TOP v celé sérii, je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

AndreaT.

Super!!!

ronniejohns

UPOZORNĚNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY! ČTĚTE JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Musím říci, že z knihy mám velice smíšené pocity. Samotný nápad se mi líbí, velice ho oceňuji. Trochu mi ale připadá, jakoby Nesbo v půlce zapomněl, o čem psal doposud a začal psát o něčem jiném. Možná je to mnou, ale opravdu nechápu postavy Valentin Gjertsen, Arnold Folkestad a Silje Gravsengová. A nyní se dostávám k tomu zmiňovanému spoileru. Pokud jsem to dobře pochopila, je Arnold Siljin bratr? Takže ona ví, že její bratr vyučuje na akademii, kterou studuje? A jaktože se o tom nikde nemluví? Důvody Arnoldových prohřešků tak nějak chápu, jak s tím tedy ale souvisí Valentin? Upřímně věřím, že odpovědi se dozvím v další knize, na kterou budu mít bohužel čas asi až za měsíc. Asi bych jen poprosila ostatní, zda by mi sdělili, jestli se v dalším díle dozvím odpovědi či ne. A pokud možno bez spoilerů. Děkuji. Bohužel do té doby musím zpracování knihy stavit vedle např. Netopýra či Švábů (tedy mezi jeho horší knihy), jelikož z ní mám více otázek než odpovědí.

LenkaKT

Moje první od Nesba, jsem zklamaná tím, jak strašně je to surové. Asi další ani nezkusím.

karantena
07. květnaodpad!

Zdlouhavé,nudila jsem se a byla jsem ráda,že jsem na konci knihy.Moje první kniha od tohoto autora a další už ne!

Maggot.87

Spoiler:

Kurva! Kurva! - tak tohle se vůbec nepovedlo. Zdlouhavá a jen těžko uvěřitelná zápletka, navíc i kostra příběhu je v podstatě stejná jako v několika předchozích příbězích Harryho.

Na to, jak byla dříve Beáta popisována jako skvělá kolegyně i kámoška se tu její ztráta odbude dvěma větami. Jaký rozdíl proti Července, kde byla ztráta Ellen popsána tak, že čtenář tuto událost cítil téměř na vlastní kůži.

Když k tomu připojím to, že Harry v podstatě poplácáním po rameni odpustí vraždu Olegovi, další pokus o ní a za manželku si vezme Ráchel, zavraždivší hlavního padoucha :D, je to pro mě na úrovni jedné hvězdy a odpadu, pardon, ale nemůžu jinak.

nadali

Kohokoli bych oželela, ale jí ne, měla jsem k ní vztah. byla mi blízká - je mi fakt smutno. Některé z předchozích dílů se vlekly, ale tuhle knihu mi četl Hynek Čermák, byla jsem nadšená. Ale smutná, fakt smutná.
Přeji krásné čtení a jestli budete chtít někomu rozbít při čtení dršku, tak se fakt nedivím :))) Já osobně mám dva favotrity :D

DomčaC

No tak to byla pecka, celou dobu hrál na nejistotu. Skoro až do poslední strany jsem si nebyla vůbec jistá, kdo to má vše na svědomí... A čas od času mi bylo až zle při představě chudinek zavražděných a jednu vraždu jsem dokonce i obrečela... Kniha se četla opravdu sama. Moc se těším na Žízeň!

kn23

U mna zatial to naj od Nesba

silhavaemilka

Harry je skvělí jako vždycky, tentokrát došlo jen k mírnému zklamání v podobě vrah :(

tomaserd

Moje první kniha od Jo Nesba musím říci že jsem velmi překvapen určitě jedna z nejlepších krimi co jsem kdy četl, skvěle promyšlený příběh skvělá zápletka a napínavý až do konce. Mohu jen doporučit :)

JIVaJaH

Skvělý díl! Moje chyba, že knihy s HH nečtu postupně....následující díl, Žízeň, jsem už četla. V té se dost autor vrací právě k tomuto dílu. Mnohokrát jsem si nebyla jistá, zda jsem Policii už nečetla. Opět velmi napínavé, někdy jsem doufala, že se dějová linka nebude upírat tudy, kam to směřuje...v jednom připadě to tak bylo. Vraha jsem odhadla asi 10 stran před vlastnim odhalením. Jinak potenciálních vrahů je tam skoro nepočítaně.Těším se na další" Jo Nesbovskou"knihu.

Flexa

Kniha je napínavá avšak se mi místy zda až prekombinovana s poměrně velkým množstvím postav. Sněhulák mi v tomto přišel méně zmatenejsi. 82%

Hany.Honey

Bavilo. Naštěstí dobrý konec, ale byla jsem úplně v šoku z Beáty.

MirekMM

3,5/5
Druhá kniha ze série o detektivu Holeovi, kterou jsem od Nesba četl (první byl Levhart). I tady mi přišlo, že autor to se zvraty trochu přehání, ale přeci jen už byly postavy i celý příběh uvěřitelnější.

TeryRaj

No já vám nevím. Dostala jsem Policii na Vánoce jako první ochutnávku Jo Nesbøa. Čekala jsem, i podle recenzí, že to bude naprostá pecka. Nejsem v severské literatuře nováčkem, ale musím říct, že tohle mě docela překvapilo. Bylo to na mě přespříliš brutální. Ano, vtáhne čtenáře do děje. Ano, jste přesně na tom místě, o kterém čtete a přesně to vidíte na vlastní oči. Pokud si někdo libuje v přesných popisech vražd a klepání se hrůzou už dvě stránky předem, je to kniha pro něj. Má-li to však někdo (třeba já) jako literaturu před usnutím, kdy se chce trochu bát, ale vědět, že se mu před očima nebudou v noci míhat \"přesýpací hodiny\" (viz úplný začátek knihy), doporučuji spíše knihy Henninga Mankella a jeho sérii o komisaři Wallanderovi.

BarboraZ

Bylo pro mě těžké prokousat se první třetinou knihy bez Harryho, když se znovu objevil na scéně, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj byl velmi napínavý a úplně jsem se do něj ponořila. Už se těším na další díl.

hanap

Přečetla jsem od tohoto autora teprve druhou knihu s Harrym Holem. Užila jsem si to. Skvělé čtení.

Shari
27.12.2017

Po dlouhé době detektivka, při které jsem se chvílemi bála, že jsem nedýchala. Pro mě rozhodně lepší, než navazující Žízeň (takhle mega úchylné vrahy si totiž člověk těžko přestaví...). Díky Nesbově vyprávění mám pocit, že postavy z osloské stanice znám dobře jako kdyby to byli mí kolegové. Děj odsejpá, je plný zvratů a litovala jsem, když jsem dočetla.

helmiczka
24.12.2017

Tak si hovorím, či by knihe neprospelo menej twistov, menej falošných stôp, spoľahlivejší rozprávač... no skrátka keby to bolo menej prekombinované. Ale čítalo sa to skvele, to zas nie že nie.

Brembelik745
22.12.2017

Hned po Sněhulákovi asi pro mně nejlepší kniha. Sice místy dost brutální ale řekla bych že hodně zajímavá. Má spád, nejsou hluchá místa, čte se opravdu sama...A nápad s propojením starých a nových případů byl dost originální. Akorát Harry jako alkoholik mi seděl víc než jako učitel.

Kluvo
21.12.2017

Klasicky scenar. Napatie sa da krajat, zavadza a upriamuje pozornost raz tam, o chvilu zas inam. Harry prichadza na scenu v hodine dvanastej, ked je uz ta svedska, ci vlastne norska, policia uplne zufala. A citatel si furt hruozou hryze nechty... Ale tento krat bol skutocny pachatel dost vystrel od boku a voci citatelovi to uz bolo predsa len trochu nefer, tak si ho vycucat z prsta.

Kniha v žebříčku

76. nejlépe hodnocená kniha

severská krimi norské detektivky norská literatura

Jo Nesbø

Jo Nesbø