Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61523

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Nikol117

Napínavé, poutavé, H. Hole opět nezklamal. Autor mě začíná čím dál více bavit. Rozhodně doporučuji přečíst. Těch 600 stran se čte opravdu dobře a nejde se jen tak odtrhnout.

IvanaB

Dočteno, a že mi to dalo zabrat. Za mě teda asi nejhorší díl ze série, šest set stran utrpení. Do půlky čekáme, jestli se Harry vrátí a ... aleluja, vrátil se. Rozvláčné, zbytečně zamotané, třeba ta studentka... A jako vždy dvakrát nesprávná stopa, ale napotřetí už se trefíme. A zase nechce ten padouch nic menšího, než ublížit Harryho blízkým... Závěr se svatbou, tak ten dílo dokonal. No a otevřený konec, máme se na co těšit, horší to snad už být nemůže. Aspoň že přestal chlastat :-)

trudoš

Tak dlouho jsem chodil s Harrym pro vodu, až mě přestal bavit. Už s Přízrakem jsem měl problém, ale Policie tomu prozatím nasadila korunu.
Pořád nelze autorovi upřít sympatický drajv, díky němuž román šlape přesně dle pravidel strhujícího thrilleru. Jenže kde mě dřív dokázal napnout zajímavou zápletkou nebo alespoň pochmurnou atmosférou, tam tentokrát selhává ve všech bodech obžaloby a jeho vyprávění se mění v lepší průměr od Jefferyho Deavera, včetně těch několika „šokujících“ odhalení, která jsou po dřívějších zkušenostech odhadnutelná dlouho dopředu. Přitom zápletka je atraktivní a po koncepční stránce funguje bezvadně. Jen ten balast kolem se záměnou osobností, fingovaným znásilněním, zálibě ve škrcení apod., mi protentokrát přišel neskutečně otravný a hlavně zbytečný. Ovšem největší slabinou zůstává samotné odhalování identity vraha, protože cesta k finále je po kriminalistické stránce tak absurdní, že mě to rozčiluje ještě teď. Nehledě na zadní vrátka pro další díl. Hurá na něj.

Vec1980

Četl jsem shodou okolností po Keplerovi (Lovec králíků) a jsem rád, že Policie zase opravila můj pozitivní názor na severskou krimi.
Policie dokázala překvapovat kapitolu za kapitolou. Dějově více než dokonalé a překvapivé, málokdy máte od poloviny co kapitolu jiného favorita na téměř dokonalého vraha.
Jediné co je vhodné vědět, že byť nic nebrání tomu číst díly náhodně, je podle mého mnohem vhodnější nepřeskakovat s sérii žádného Harryho. Zatím všichni stáli za přečtení a příběh se stále posouvá kupředu a neupadá.

makynka911

Moje první. Tak se dá označit Policie s Harry Holem. Nikdy jsem netoužila po čtení detektivek a Jo Nesbo se mi úspěšně už léta vyhýbal. Ke čtení Policie mě vlastně donutila Čtenářská výzva. Netuším, proč jsem v knihovně sáhla zrovna po 10. díle z této série (asi jsem to chtěla mít prostě jen za sebou), ale po velmi rychlém začtení jsem si jistá, že dějově nejsou předchozí díly až tak nutné, takže jsem se mohla do děje ponořit.

Každopádně jsem vedle. Nechápu, proč mi tak dlouho trvalo objevit tak bravurní, napínavé a hlavně tajuplné čtení. Styl s jakým autor knihu napsal je naprosto výjimečný. Od začátku jsem měla svého řezníka vytipovaného, ale jako asi mnozí kdo četli, sekla jsem se. A o dost velký kus vedle.

Často jsem se u knihy i nasmála, ale jsou i pasáže, u kterých jsem se zděsila, např. popeláři. Za mě klidně bodů 10, mám teď rozečteného Kinga, ale hned po něm se opět vracím k Harrymu :)

lindaofarim

Výborná kniha - napětí na každé z asi 600 stránek, mělo to spád, Harry opět nezklamal! Doporučuji!

Skupa

Opět a zas kvalitní čtivo .Dokonce bych i řekl že kvalitně zakončeno a proto jsem zvědavý na Žízeň

Karborund

Psát hodnocení na tuto knihu to je velká radost.Pro mě osobně vrcholné dílo z celé série HH , vyjma Žízně, kterou mám ještě před sebou.Po zklamání z Přízraku to byla hodnotná a hřejivá náplast.Dějová zápletka uvěřitelná,osoby jednají přirozeně,struna napětí utažená k maximu.Velká jízda.

MonicaMonique

Za mně rozhodně nejlepší díl ze všech. Oproti předešlým dílům se to rozjíždí hned od začátků. Pro mně je Nesbø Pán spisovatel.

kokos1

Nesbo nezklamal

sachista

Na Policii jsem se obzvláště těšil kvůli zápletce, připadla mi atraktivní a tajuplná. Říkal jsem si, že po dvou slabších dílech musí přijít zase případ, který mě posadí na zadek. Nenastal efekt jako u Sněhuláka, zato jsem ale stejně spokojen a o hodně více než v předchozích případech. Mám rád, když neodhalím hlavní pointu a tentokrát se mi to nepovedlo ani náhodu, neměl jsem šanci, oceňuji, že Nesbo nás nechal konečně napnuté téměř do konce a zbytečně neodkryl všechny karty. napínavý a otevřený závěr nás všechny láká na Žízeň...

Alex.rrr

Po předchozím hodně nepovedeném dílu je tento pecka! Autor vystřízlivěl a do této knihy zahrnul vše - napětí, normální uvěřitelné scény, dobře zpracovaný děj a posloupnost. Rozhodně čtete jedním dechem. Krásné zakončení. Už se těším na další díl.

Greengrass

Harry Hole zraje jako víno. Čím starší, tím lepší. Těším se na další košt!

Kacenak

Tak tohle byl fakt masakr...!! Jedna z nejlepších knih HH série. Jednoznačně.

iz67

Můj první Nesbo. Docela napínavý. Ideální jako audiokniha na delší cestu autem. Trochu mě prudily ty pasáže, kdy jsem se měl strachovat (a strachoval), ale tak to asi je.

alcahanca

Po Sněhulákovi a Levhartovi jsem si myslela, že výš už Nesbo jít nemůže. A hle - Policie opět překonala očekávání.
Ale Beáta :-( ... je mi smutno. A těším se už na Žízeň.

Hedvika85

Napínavé, ale na mě dost morbidní.

piittii

Ač mám autora a jeho knihy ráda, tahle se mu moc nepovedla.

josska

Tak to bylo opět super,napínavé,čtivé těším se na žízen

ViktorieV

Prosím, další díl...

krevetinka

Opět úžasný díl. Na knížkách od Nesba se mi líbí zejména to, jaký má o věcech přehled. Je v mnoha směrech opravdu vzdělaný a svým čtenářům nedá jenom ledajakou detektivku, ale častokrát i dávku různých jiných informací. Jeho postavy jsou lidské a mají chyby, což je správně. Jsou nepředvídatelné a zajímavé. Tento díl byl sice velmi brutální, ale i tak jsem si ho užila. Taky mě dostává, jak si s vámi velmi rafinovaně Nesbo hraje, dává vám falešné stopy, které vás dostanou na úplně jiný břeh, a když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, tak vás vyvede z omylu. :-) SPOILER jelikož jsem ujetá na vztahy student x učitel, pasáže se Silje a Harrym jsem si užívala, ikdyž mi přišly mírně zbytečné a zavádějící. Naopak se mi velmi líbil konec, který ze začátku vypadal jako pohřeb, který se stejně ukázal jako svatba. Uvidíme, jak se povede novomanželům:-) 5*

Kapucinka

Opět výborné čtení. Hole nikdy nezklame. Čteno se zatajeným dechem

spicule

Trochu mi přišla zbytečná linie se Silje. Ale jinak perfektní knížka napínavá od začátku do konce.

Jediná kaňka je ta zbytečná smrt v teamu. To Nesbovi nikdy neodpustím...

Niu

Tak tohle je zaručeně jeden z nejlepších dílů hned vedle Sněhuláka a Levharta. Opravdu promakaný a pěkně zamotaný příběh. Můj typ na polivraha byl nakonec správně. Ale nesnáším :-D Nesbo za jeho dvojsmyslné vykládání příběhu na začátku a konci knihy (čtenáři pochopí). Mrazilo mě. Jo Nesbo píše knihy, které se čtou samy. Doporučuju a těším se na Žízeň :-D.

Jamilily

Po slabším Přízraku zase skvělý díl! Všechno do sebe krásně zapadalo, líbilo se mi to propojení minulosti s přítomností. Naštvalo jen to, že někteří haj*líci ještě nedostali co proto... ale tak to v životě chodí, že.

mitsucz

Poněkud slabší Harry alespoň pro mne nebo jen předchozí díl nasadil laťku hodně vysoko, ale i tak nadprůměr.

Cindova

Super! Kdo je věrný Harrymu, ten bude potěšen. Přečetla jsem ji jedním dechem a byla jsem celou dobu napjatá, no prostě parádní Nesbo. :)

Lenyaa

Další skvělá kniha!! Při čtení nebyl čas na nudu, nebyly v ní hluchá místa a zbytečné pasáže. Má spád, má akci, má Harryho, co víc si přát?? Jednoznačně 5*

petrulka

Harry, nevím, co budu dělat, až sekneš s prací. Opravdu mám na tomhle člověku ( ano, beru ho jako člověka z masa a kostí ) závislost a momentálně se utěšuji, že mě čeká další díl a pak snad další.
Geniální příběh, lidské slabosti, které se bez skrupulí přiznávají, lehká sonda do psychiky většiny postav... Velká ztráta týmu mě opravdu zabolela a chvíli jsem tomu, co se stalo prostě nemohla uvěřit.
Prostě parádně to odsýpá a není čas na nudu.

Alizon

Uf to tedy bylo neco. Udelala jsem dobre, ze jsem Policii cetla hned po Prizraku, protoze pribehy na sebe docela dost navazuji. V knize je hodne brutality, vrazdy mezi narkomany a mafiany z predchozi knihy pusobi jako slaby cajicek - prece jen Vam obeti neni tolik lito, jako kdyz se jedna o sotva dospele holcicky nebo "spravne chlapiky". U kapitoly s Aurorou mi bylo az fyzicky nevolno. Nesbovi odpustim i to, ze nektere epizody pusobi troche nerealne, nekteri hrdinove jsou jako nazdolny Terminator a - pro me mozna jedina opravdova slabina teto knihy - nektere dejove linky vyzni trochu doztracena. Na konci je jasne ze kniha musi pokracovat (i kdyz pokud si dobre pamatuji puvodne se melo ze to ze po Policii uz dalsi Holeovky nejsou v planu - minimalne si autor na hodne dlouho odskocil jinam) a jeste ze jsem Policii precetla az ted a ne v roce vydani, jinak by ty dva roky cekani byla dlouha doba. Zizen si urcite prectu, i kdyz take bude zrejme hodne brutalni.