Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61739

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Maggot.87

Spoiler:

Kurva! Kurva! - tak tohle se vůbec nepovedlo. Zdlouhavá a jen těžko uvěřitelná zápletka, navíc i kostra příběhu je v podstatě stejná jako v několika předchozích příbězích Harryho.

Na to, jak byla dříve Beáta popisována jako skvělá kolegyně i kámoška se tu její ztráta odbude dvěma větami. Jaký rozdíl proti Července, kde byla ztráta Ellen popsána tak, že čtenář tuto událost cítil téměř na vlastní kůži.

Když k tomu připojím to, že Harry v podstatě poplácáním po rameni odpustí vraždu Olegovi, další pokus o ní a za manželku si vezme Ráchel, zavraždivší hlavního padoucha :D, je to pro mě na úrovni jedné hvězdy a odpadu, pardon, ale nemůžu jinak.

nadali

Kohokoli bych oželela, ale jí ne, měla jsem k ní vztah. byla mi blízká - je mi fakt smutno. Některé z předchozích dílů se vlekly, ale tuhle knihu mi četl Hynek Čermák, byla jsem nadšená. Ale smutná, fakt smutná.
Přeji krásné čtení a jestli budete chtít někomu rozbít při čtení dršku, tak se fakt nedivím :))) Já osobně mám dva favotrity :D

DomčaC

No tak to byla pecka, celou dobu hrál na nejistotu. Skoro až do poslední strany jsem si nebyla vůbec jistá, kdo to má vše na svědomí... A čas od času mi bylo až zle při představě chudinek zavražděných a jednu vraždu jsem dokonce i obrečela... Kniha se četla opravdu sama. Moc se těším na Žízeň!

kn23

U mna zatial to naj od Nesba

silhavaemilka

Harry je skvělí jako vždycky, tentokrát došlo jen k mírnému zklamání v podobě vrah :(

tomaserd

Moje první kniha od Jo Nesba musím říci že jsem velmi překvapen určitě jedna z nejlepších krimi co jsem kdy četl, skvěle promyšlený příběh skvělá zápletka a napínavý až do konce. Mohu jen doporučit :)

JIVaJaH

Skvělý díl! Moje chyba, že knihy s HH nečtu postupně....následující díl, Žízeň, jsem už četla. V té se dost autor vrací právě k tomuto dílu. Mnohokrát jsem si nebyla jistá, zda jsem Policii už nečetla. Opět velmi napínavé, někdy jsem doufala, že se dějová linka nebude upírat tudy, kam to směřuje...v jednom připadě to tak bylo. Vraha jsem odhadla asi 10 stran před vlastnim odhalením. Jinak potenciálních vrahů je tam skoro nepočítaně.Těším se na další" Jo Nesbovskou"knihu.

Flexa

Kniha je napínavá avšak se mi místy zda až prekombinovana s poměrně velkým množstvím postav. Sněhulák mi v tomto přišel méně zmatenejsi. 82%

Hany.Honey

Bavilo. Naštěstí dobrý konec, ale byla jsem úplně v šoku z Beáty.

MirekMM

3,5/5
Druhá kniha ze série o detektivu Holeovi, kterou jsem od Nesba četl (první byl Levhart). I tady mi přišlo, že autor to se zvraty trochu přehání, ale přeci jen už byly postavy i celý příběh uvěřitelnější.

TeryRaj

No já vám nevím. Dostala jsem Policii na Vánoce jako první ochutnávku Jo Nesbøa. Čekala jsem, i podle recenzí, že to bude naprostá pecka. Nejsem v severské literatuře nováčkem, ale musím říct, že tohle mě docela překvapilo. Bylo to na mě přespříliš brutální. Ano, vtáhne čtenáře do děje. Ano, jste přesně na tom místě, o kterém čtete a přesně to vidíte na vlastní oči. Pokud si někdo libuje v přesných popisech vražd a klepání se hrůzou už dvě stránky předem, je to kniha pro něj. Má-li to však někdo (třeba já) jako literaturu před usnutím, kdy se chce trochu bát, ale vědět, že se mu před očima nebudou v noci míhat \"přesýpací hodiny\" (viz úplný začátek knihy), doporučuji spíše knihy Henninga Mankella a jeho sérii o komisaři Wallanderovi.

BarboraZ

Bylo pro mě těžké prokousat se první třetinou knihy bez Harryho, když se znovu objevil na scéně, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj byl velmi napínavý a úplně jsem se do něj ponořila. Už se těším na další díl.

hanap

Přečetla jsem od tohoto autora teprve druhou knihu s Harrym Holem. Užila jsem si to. Skvělé čtení.

Shari
27.12.2017

Po dlouhé době detektivka, při které jsem se chvílemi bála, že jsem nedýchala. Pro mě rozhodně lepší, než navazující Žízeň (takhle mega úchylné vrahy si totiž člověk těžko přestaví...). Díky Nesbově vyprávění mám pocit, že postavy z osloské stanice znám dobře jako kdyby to byli mí kolegové. Děj odsejpá, je plný zvratů a litovala jsem, když jsem dočetla.

helmiczka
24.12.2017

Tak si hovorím, či by knihe neprospelo menej twistov, menej falošných stôp, spoľahlivejší rozprávač... no skrátka keby to bolo menej prekombinované. Ale čítalo sa to skvele, to zas nie že nie.

Brembelik745
22.12.2017

Hned po Sněhulákovi asi pro mně nejlepší kniha. Sice místy dost brutální ale řekla bych že hodně zajímavá. Má spád, nejsou hluchá místa, čte se opravdu sama...A nápad s propojením starých a nových případů byl dost originální. Akorát Harry jako alkoholik mi seděl víc než jako učitel.

Kluvo
21.12.2017

Klasicky scenar. Napatie sa da krajat, zavadza a upriamuje pozornost raz tam, o chvilu zas inam. Harry prichadza na scenu v hodine dvanastej, ked je uz ta svedska, ci vlastne norska, policia uplne zufala. A citatel si furt hruozou hryze nechty... Ale tento krat bol skutocny pachatel dost vystrel od boku a voci citatelovi to uz bolo predsa len trochu nefer, tak si ho vycucat z prsta.

whiolet
17.12.2017

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, bylo to přímo strhující čtení.
Děj sice plyne pomaleji než jak je to např. u Sněhuláka,ale to neznamená, že se člověk bude nudit ba naopak!

soukroma
15.12.2017

Tentokrát mi trvalo delší dobu se 600 stranami napínavého příběhu prokousat: jednak mi hned nebylo moc dobře při popisu několika úvodních vražd - v reálném čase, z "pohledu" samotných obětí, jednak jsem pořád dumala, zda to bude zcela bez Harryho nebo kdy se vynoří jeho "přízrak". Harry se objevil, z masa a kostí, přesně ve třetině knihy, další třetinu se tak trochu plácal i se všemi zainteresovanými, kdo že by za tím vším mohl být, až teprve poslední třetina tomu nasadila korunu (vrahů vpravdě spoustu, aspoň přiznaných čtenáři, ovšem ten hlavní byl skoro doposledka neuhádnutelný mezi plejádou podezřelých).
Autor už dosáhl mistrovské úrovně v tom, jak tahat čtenáře za nos, resp. jak si na čtenáře hrát jako na hudební nástroj: napíná nás jak struny, někdy k prasknutí (zejména brutální smrt kolegy), někdy naštěstí napětí rázem uvolní a doznívá aspoň takový úlevný tón.
Nejsem skalní fanynka této řady, ale přečetla jsem - na přeskáčku - skoro všechny díly, a i když se mi na Harrym nelíbí prakticky nic, ani jako na tvrďákovi-policistovi (ovšem téměř nevolno se mi dělá až z toho sentimentálního příběhu s Ráchel a Olegem), mají tyhle knihy něco do sebe - ukazují sice odporné věci dneška, ale dostatečně zaujmou čtenáře, který musí horečně přemýšlet, co tak asi může být dál.
89%

Sofós
14.12.2017

Jak to ten Nesbø dělá? Je to ďábel, co píše knihy... Myslela jsem si, že Sněhuláka nelze překonat a ejhle, opak je pravdou! To, co předvedl v Policii, je prostě neskutečné. To nervy drásající napětí, ta až nechuť obrátit další stránku z obavy, co mě tam čeká. Plno falešných stop, kterými jsem se nechala svést... A můj údiv nad tím, kdo je vrahem. Nemůžu než smeknout. Za mně 6*!!!

Tirisa
05.12.2017

Právě jsem dočetla a ani nevím, kde začít s hodnocením. Musím říct, že jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst si celou sérii tak, jak jde za sebou. Je pravda, že jednotlivé případy se vždy vyřeší v té dané knize, ale jsou tu i další linie, především ty z osobního života Harryho (a nejen jeho), které konečně plynuly tak jak měly a nemátly mě. Ne tak jako když jsem si kdysi přečetla Sněhuláka, potom po nějaké době Nemesis a po pár letech zase Levharta. Konečně to všechno šlo jako po másle.
Je pravda, že člověk tak nějak tuší, kterým směrem se soustředit, když si chce tipnout vraha, ale ani tentokrát mi to nevadilo, protože jsem stejně byla napjatá od začátku až do konce.
Každopádně už mám v knihovně zarezervovaný zatím poslední díl a těším se na něj stejně jako na všechny předchozí.

Balenka
04.12.2017

Pre mňa zatiaľ najlepšia z Nesbovych kníh :-)

DoDidDone
02.12.2017

Bohužel zatím končím na straně 200. Patrně se ke knize ještě někdy vrátím, ale teď mi ta ponurá nálada knihy spíš škodí a odrazuje od čtení, asi potřebuji něco veselejšího... :/ Nikdy mi praktiky a charaktery vrahů nepřipadaly divné, ale tady mi z toho není úplně nejlépe.
Nějak mi ale nepřipadá, že o něco přijdu, pokud nedočtu, protože Nesbo v Policii přišel na klasický styl řešení případů a já nečetl nic nového a převratného. Falešné stopy, docela dlouhé odbočky. Na internetu jsem si přečetl zápletku a trefil jsem se kupodivu dobře.

Katja
01.12.2017

Harry Harry, tys mi teda dal zabrat! Předchozí díly lze číst nechronologicky, ne však Policie. Tady se znalost Přízraku předpokládá. Udělala jsem velkou chybu, když jsem předchozí díl nečetla, a tak jsem se v postavách tu a tam ztrácela, googlila obsah Přízraku, abych se v ději lépe orientovala. Ale stálo mi to za to. 600 stran se zprvu tvářilo jako pořádná výzva, ale díky zběsilému tempu, kde akce střídá vraždu a zároveň mílové skoky z místa na místo, to uteklo jako voda. O žádné z kapitol nemohu říct, že by byla slabší než druhá, a tak bylo těžké knihu odložit. Za mě zatím nejlepší Holeovka!

Toňula
28.11.2017

Po delší odmlce jsem se vrátila k Harry Holeovi a jeho dalšímu případu. Opět pozoruhodné čtení plné protikladů, falešných stop i nečekaných odhalení, napínavé od začátku do konce.

ladisone
19.11.2017

Jo Nesbo a jeho Harry Hole je pro mě zažítek s každým dílem. Nemám žádných námitek a všem vřele doporučuji i tento další díl z velmi povedené série.

TipsyChipsy
18.11.2017

Tak na mě je Nesbo moc namáhavá sága. Myslím, že aby si to čtenář vychutnal, měl by to číst jak jdou díly po sobě a nevyřešené případy si nést sebou. Nesbo začíná nové a nové nitky dějů, které nedávají zpočátku smysl, aby se pak zamotaly do provazu děje. Na mě je to náročná četba, jsem stále ve stresu, že nevím, o čem je řeč. Nevím, jestli jsem se už definitivně ztratila nebo se ještě najdu. U tohoto dílu ani nevím, co jsem vlastně pochopila, když jsem nečetla předchozí díly (až na dva) a neplánuji číst další. Jediné co mi vrtá hlavou, proč se to tak čte??? Asi při vyluštění rébusu vražd čtenář prozří a zažije takovou extázi, že zapomene tu krkolomnou cestu k cíli.

AnnaNešporová
16.11.2017

Knihu jsem zhltla během ani ne dvou dnů. Opravdu nechápu, jak to ten Nesbo dokáže vše vymyslet. Dalo by se říct, že se mi Policie líbila více než Sněhulák. Díl, který mě opět nadchnul a musím doporučit.

ewkat
11.11.2017

Opet super.

St.Evelin
31.10.2017

Po předchozím díle jsem se bála, aby úroveň nešla zase o kousek níž, ale opak je pravdou! HH je zpět a Nesbo má formu jak nikdy! SKvělé, skvělé, skvělé!

Kniha v žebříčku

75. nejlépe hodnocená kniha

severská krimi norské detektivky norská literatura

Jo Nesbø

Jo Nesbø