Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61609

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

whiolet
včera

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, bylo to přímo strhující čtení.
Děj sice plyne pomaleji než jak je to např. u Sněhuláka,ale to neznamená, že se člověk bude nudit ba naopak!

soukroma
15. prosince

Tentokrát mi trvalo delší dobu se 600 stranami napínavého příběhu prokousat: jednak mi hned nebylo moc dobře při popisu několika úvodních vražd - v reálném čase, z "pohledu" samotných obětí, jednak jsem pořád dumala, zda to bude zcela bez Harryho nebo kdy se vynoří jeho "přízrak". Harry se objevil, z masa a kostí, přesně ve třetině knihy, další třetinu se tak trochu plácal i se všemi zainteresovanými, kdo že by za tím vším mohl být, až teprve poslední třetina tomu nasadila korunu (vrahů vpravdě spoustu, aspoň přiznaných čtenáři, ovšem ten hlavní byl skoro doposledka neuhádnutelný mezi plejádou podezřelých).
Autor už dosáhl mistrovské úrovně v tom, jak tahat čtenáře za nos, resp. jak si na čtenáře hrát jako na hudební nástroj: napíná nás jak struny, někdy k prasknutí (zejména brutální smrt kolegy), někdy naštěstí napětí rázem uvolní a doznívá aspoň takový úlevný tón.
Nejsem skalní fanynka této řady, ale přečetla jsem - na přeskáčku - skoro všechny díly, a i když se mi na Harrym nelíbí prakticky nic, ani jako na tvrďákovi-policistovi (ovšem téměř nevolno se mi dělá až z toho sentimentálního příběhu s Ráchel a Olegem), mají tyhle knihy něco do sebe - ukazují sice odporné věci dneška, ale dostatečně zaujmou čtenáře, který musí horečně přemýšlet, co tak asi může být dál.
89%

Sofós
14. prosince

Jak to ten Nesbø dělá? Je to ďábel, co píše knihy... Myslela jsem si, že Sněhuláka nelze překonat a ejhle, opak je pravdou! To, co předvedl v Policii, je prostě neskutečné. To nervy drásající napětí, ta až nechuť obrátit další stránku z obavy, co mě tam čeká. Plno falešných stop, kterými jsem se nechala svést... A můj údiv nad tím, kdo je vrahem. Nemůžu než smeknout. Za mně 6*!!!

Tirisa
05. prosince

Právě jsem dočetla a ani nevím, kde začít s hodnocením. Musím říct, že jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst si celou sérii tak, jak jde za sebou. Je pravda, že jednotlivé případy se vždy vyřeší v té dané knize, ale jsou tu i další linie, především ty z osobního života Harryho (a nejen jeho), které konečně plynuly tak jak měly a nemátly mě. Ne tak jako když jsem si kdysi přečetla Sněhuláka, potom po nějaké době Nemesis a po pár letech zase Levharta. Konečně to všechno šlo jako po másle.
Je pravda, že člověk tak nějak tuší, kterým směrem se soustředit, když si chce tipnout vraha, ale ani tentokrát mi to nevadilo, protože jsem stejně byla napjatá od začátku až do konce.
Každopádně už mám v knihovně zarezervovaný zatím poslední díl a těším se na něj stejně jako na všechny předchozí.

Balenka
04. prosince

Pre mňa zatiaľ najlepšia z Nesbovych kníh :-)

DoDidDone
02. prosince

Bohužel zatím končím na straně 200. Patrně se ke knize ještě někdy vrátím, ale teď mi ta ponurá nálada knihy spíš škodí a odrazuje od čtení, asi potřebuji něco veselejšího... :/ Nikdy mi praktiky a charaktery vrahů nepřipadaly divné, ale tady mi z toho není úplně nejlépe.
Nějak mi ale nepřipadá, že o něco přijdu, pokud nedočtu, protože Nesbo v Policii přišel na klasický styl řešení případů a já nečetl nic nového a převratného. Falešné stopy, docela dlouhé odbočky. Na internetu jsem si přečetl zápletku a trefil jsem se kupodivu dobře.

Katja
01. prosince

Harry Harry, tys mi teda dal zabrat! Předchozí díly lze číst nechronologicky, ne však Policie. Tady se znalost Přízraku předpokládá. Udělala jsem velkou chybu, když jsem předchozí díl nečetla, a tak jsem se v postavách tu a tam ztrácela, googlila obsah Přízraku, abych se v ději lépe orientovala. Ale stálo mi to za to. 600 stran se zprvu tvářilo jako pořádná výzva, ale díky zběsilému tempu, kde akce střídá vraždu a zároveň mílové skoky z místa na místo, to uteklo jako voda. O žádné z kapitol nemohu říct, že by byla slabší než druhá, a tak bylo těžké knihu odložit. Za mě zatím nejlepší Holeovka!

Toňula
28. listopadu

Po delší odmlce jsem se vrátila k Harry Holeovi a jeho dalšímu případu. Opět pozoruhodné čtení plné protikladů, falešných stop i nečekaných odhalení, napínavé od začátku do konce.

ladisone
19. listopadu

Jo Nesbo a jeho Harry Hole je pro mě zažítek s každým dílem. Nemám žádných námitek a všem vřele doporučuji i tento další díl z velmi povedené série.

TipsyChipsy
18. listopadu

Tak na mě je Nesbo moc namáhavá sága. Myslím, že aby si to čtenář vychutnal, měl by to číst jak jdou díly po sobě a nevyřešené případy si nést sebou. Nesbo začíná nové a nové nitky dějů, které nedávají zpočátku smysl, aby se pak zamotaly do provazu děje. Na mě je to náročná četba, jsem stále ve stresu, že nevím, o čem je řeč. Nevím, jestli jsem se už definitivně ztratila nebo se ještě najdu. U tohoto dílu ani nevím, co jsem vlastně pochopila, když jsem nečetla předchozí díly (až na dva) a neplánuji číst další. Jediné co mi vrtá hlavou, proč se to tak čte??? Asi při vyluštění rébusu vražd čtenář prozří a zažije takovou extázi, že zapomene tu krkolomnou cestu k cíli.

AnnaNešporová
16. listopadu

Knihu jsem zhltla během ani ne dvou dnů. Opravdu nechápu, jak to ten Nesbo dokáže vše vymyslet. Dalo by se říct, že se mi Policie líbila více než Sněhulák. Díl, který mě opět nadchnul a musím doporučit.

ewkat
11. listopadu

Opet super.

St.Evelin

Po předchozím díle jsem se bála, aby úroveň nešla zase o kousek níž, ale opak je pravdou! HH je zpět a Nesbo má formu jak nikdy! SKvělé, skvělé, skvělé!

the_res13

Ze série Harryho Holea podle mě absolutně nejlepší kousek. Svojí nápaditostí překonala i legendárního Sněhuláka a dala postavě Harryho další rozměr.

Markushka

Tak jsem se těšila a byla jsem uspokojena. Všechno co jsem čekala, tam bylo: zvraty, napětí, dilemata, nepředvídatelnost.. Jen bych ubrala. Klidně bych vítala méně vražd a akčnosti a taky oddych pro Harryho blízké i jeho samotného. Prostě zajímavé vyšetřování jeho osobitým způsobem.. Proč jen si myslím, že tomu tak v Žízni nebude?

lapagerie

Po padesáti stránkách jsem se vzdala. Nedokázala jsem se začíst. Je ale pravda, ze mi časově i příběhově chybí předchozí díl, takže nevylučuji, že se k Policii jednou vrátím.

katka3

Citim sa podvedena. Jo Nesbo ma 4 dni tahal za motuziky. Vzbudzoval vo mne nedockavost a pripravoval ma na nasledny pocit prekvapenia. Nic take sa vsak ku mne v konecnom dosledku nedostavilo. Polivrah je sice znamy, ja vsak necitim ziadne vzrusenie z jeho odhalenia, pretoze hlavou sa mi prelinaju vsetky sceny, zapletky a zbytocne postavy, az mam z toho jeden velky gulas, na ukor coho davam do uzadia najdolezitejsi moment - odhalenie vraha. Nema byt prave to podstatou krimi-romanu? Umoznit citatelovi zazit TEN pocit vzrusenia, ked sa konecne odhali vrah?

Kolistka

Kniha nezklamala.

Nikol117

Napínavé, poutavé, H. Hole opět nezklamal. Autor mě začíná čím dál více bavit. Rozhodně doporučuji přečíst. Těch 600 stran se čte opravdu dobře a nejde se jen tak odtrhnout.

IvanaB

Dočteno, a že mi to dalo zabrat. Za mě teda asi nejhorší díl ze série, šest set stran utrpení. Do půlky čekáme, jestli se Harry vrátí a ... aleluja, vrátil se. Rozvláčné, zbytečně zamotané, třeba ta studentka... A jako vždy dvakrát nesprávná stopa, ale napotřetí už se trefíme. A zase nechce ten padouch nic menšího, než ublížit Harryho blízkým... Závěr se svatbou, tak ten dílo dokonal. No a otevřený konec, máme se na co těšit, horší to snad už být nemůže. Aspoň že přestal chlastat :-)

trudoš

Tak dlouho jsem chodil s Harrym pro vodu, až mě přestal bavit. Už s Přízrakem jsem měl problém, ale Policie tomu prozatím nasadila korunu.
Pořád nelze autorovi upřít sympatický drajv, díky němuž román šlape přesně dle pravidel strhujícího thrilleru. Jenže kde mě dřív dokázal napnout zajímavou zápletkou nebo alespoň pochmurnou atmosférou, tam tentokrát selhává ve všech bodech obžaloby a jeho vyprávění se mění v lepší průměr od Jefferyho Deavera, včetně těch několika „šokujících“ odhalení, která jsou po dřívějších zkušenostech odhadnutelná dlouho dopředu. Přitom zápletka je atraktivní a po koncepční stránce funguje bezvadně. Jen ten balast kolem se záměnou osobností, fingovaným znásilněním, zálibě ve škrcení apod., mi protentokrát přišel neskutečně otravný a hlavně zbytečný. Ovšem největší slabinou zůstává samotné odhalování identity vraha, protože cesta k finále je po kriminalistické stránce tak absurdní, že mě to rozčiluje ještě teď. Nehledě na zadní vrátka pro další díl. Hurá na něj.

Vec1980

Četl jsem shodou okolností po Keplerovi (Lovec králíků) a jsem rád, že Policie zase opravila můj pozitivní názor na severskou krimi.
Policie dokázala překvapovat kapitolu za kapitolou. Dějově více než dokonalé a překvapivé, málokdy máte od poloviny co kapitolu jiného favorita na téměř dokonalého vraha.
Jediné co je vhodné vědět, že byť nic nebrání tomu číst díly náhodně, je podle mého mnohem vhodnější nepřeskakovat s sérii žádného Harryho. Zatím všichni stáli za přečtení a příběh se stále posouvá kupředu a neupadá.

makynka911

Moje první. Tak se dá označit Policie s Harry Holem. Nikdy jsem netoužila po čtení detektivek a Jo Nesbo se mi úspěšně už léta vyhýbal. Ke čtení Policie mě vlastně donutila Čtenářská výzva. Netuším, proč jsem v knihovně sáhla zrovna po 10. díle z této série (asi jsem to chtěla mít prostě jen za sebou), ale po velmi rychlém začtení jsem si jistá, že dějově nejsou předchozí díly až tak nutné, takže jsem se mohla do děje ponořit.

Každopádně jsem vedle. Nechápu, proč mi tak dlouho trvalo objevit tak bravurní, napínavé a hlavně tajuplné čtení. Styl s jakým autor knihu napsal je naprosto výjimečný. Od začátku jsem měla svého řezníka vytipovaného, ale jako asi mnozí kdo četli, sekla jsem se. A o dost velký kus vedle.

Často jsem se u knihy i nasmála, ale jsou i pasáže, u kterých jsem se zděsila, např. popeláři. Za mě klidně bodů 10, mám teď rozečteného Kinga, ale hned po něm se opět vracím k Harrymu :)

lindaofarim

Výborná kniha - napětí na každé z asi 600 stránek, mělo to spád, Harry opět nezklamal! Doporučuji!

Skupa

Opět a zas kvalitní čtivo .Dokonce bych i řekl že kvalitně zakončeno a proto jsem zvědavý na Žízeň

Karborund

Psát hodnocení na tuto knihu to je velká radost.Pro mě osobně vrcholné dílo z celé série HH , vyjma Žízně, kterou mám ještě před sebou.Po zklamání z Přízraku to byla hodnotná a hřejivá náplast.Dějová zápletka uvěřitelná,osoby jednají přirozeně,struna napětí utažená k maximu.Velká jízda.

MonicaMonique

Za mně rozhodně nejlepší díl ze všech. Oproti předešlým dílům se to rozjíždí hned od začátků. Pro mně je Nesbø Pán spisovatel.

kokos1

Nesbo nezklamal

sachista

Na Policii jsem se obzvláště těšil kvůli zápletce, připadla mi atraktivní a tajuplná. Říkal jsem si, že po dvou slabších dílech musí přijít zase případ, který mě posadí na zadek. Nenastal efekt jako u Sněhuláka, zato jsem ale stejně spokojen a o hodně více než v předchozích případech. Mám rád, když neodhalím hlavní pointu a tentokrát se mi to nepovedlo ani náhodu, neměl jsem šanci, oceňuji, že Nesbo nás nechal konečně napnuté téměř do konce a zbytečně neodkryl všechny karty. napínavý a otevřený závěr nás všechny láká na Žízeň...

Alex.rrr

Po předchozím hodně nepovedeném dílu je tento pecka! Autor vystřízlivěl a do této knihy zahrnul vše - napětí, normální uvěřitelné scény, dobře zpracovaný děj a posloupnost. Rozhodně čtete jedním dechem. Krásné zakončení. Už se těším na další díl.