Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61440

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Kacenak

Tak tohle byl fakt masakr...!! Jedna z nejlepších knih HH série. Jednoznačně.

iz67

Můj první Nesbo. Docela napínavý. Ideální jako audiokniha na delší cestu autem. Trochu mě prudily ty pasáže, kdy jsem se měl strachovat (a strachoval), ale tak to asi je.

alcahanca

Po Sněhulákovi a Levhartovi jsem si myslela, že výš už Nesbo jít nemůže. A hle - Policie opět překonala očekávání.
Ale Beáta :-( ... je mi smutno. A těším se už na Žízeň.

Hedvika85

Napínavé, ale na mě dost morbidní.

piittii

Ač mám autora a jeho knihy ráda, tahle se mu moc nepovedla.

josska

Tak to bylo opět super,napínavé,čtivé těším se na žízen

ViktorieV

Prosím, další díl...

krevetinka

Opět úžasný díl. Na knížkách od Nesba se mi líbí zejména to, jaký má o věcech přehled. Je v mnoha směrech opravdu vzdělaný a svým čtenářům nedá jenom ledajakou detektivku, ale častokrát i dávku různých jiných informací. Jeho postavy jsou lidské a mají chyby, což je správně. Jsou nepředvídatelné a zajímavé. Tento díl byl sice velmi brutální, ale i tak jsem si ho užila. Taky mě dostává, jak si s vámi velmi rafinovaně Nesbo hraje, dává vám falešné stopy, které vás dostanou na úplně jiný břeh, a když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, tak vás vyvede z omylu. :-) SPOILER jelikož jsem ujetá na vztahy student x učitel, pasáže se Silje a Harrym jsem si užívala, ikdyž mi přišly mírně zbytečné a zavádějící. Naopak se mi velmi líbil konec, který ze začátku vypadal jako pohřeb, který se stejně ukázal jako svatba. Uvidíme, jak se povede novomanželům:-) 5*

Kapucinka

Opět výborné čtení. Hole nikdy nezklame. Čteno se zatajeným dechem

spicule

Trochu mi přišla zbytečná linie se Silje. Ale jinak perfektní knížka napínavá od začátku do konce.

Jediná kaňka je ta zbytečná smrt v teamu. To Nesbovi nikdy neodpustím...

Niu

Tak tohle je zaručeně jeden z nejlepších dílů hned vedle Sněhuláka a Levharta. Opravdu promakaný a pěkně zamotaný příběh. Můj typ na polivraha byl nakonec správně. Ale nesnáším :-D Nesbo za jeho dvojsmyslné vykládání příběhu na začátku a konci knihy (čtenáři pochopí). Mrazilo mě. Jo Nesbo píše knihy, které se čtou samy. Doporučuju a těším se na Žízeň :-D.

Jamilily

Po slabším Přízraku zase skvělý díl! Všechno do sebe krásně zapadalo, líbilo se mi to propojení minulosti s přítomností. Naštvalo jen to, že někteří haj*líci ještě nedostali co proto... ale tak to v životě chodí, že.

mitsucz

Poněkud slabší Harry alespoň pro mne nebo jen předchozí díl nasadil laťku hodně vysoko, ale i tak nadprůměr.

Cindova

Super! Kdo je věrný Harrymu, ten bude potěšen. Přečetla jsem ji jedním dechem a byla jsem celou dobu napjatá, no prostě parádní Nesbo. :)

Lenyaa

Další skvělá kniha!! Při čtení nebyl čas na nudu, nebyly v ní hluchá místa a zbytečné pasáže. Má spád, má akci, má Harryho, co víc si přát?? Jednoznačně 5*

petrulka

Harry, nevím, co budu dělat, až sekneš s prací. Opravdu mám na tomhle člověku ( ano, beru ho jako člověka z masa a kostí ) závislost a momentálně se utěšuji, že mě čeká další díl a pak snad další.
Geniální příběh, lidské slabosti, které se bez skrupulí přiznávají, lehká sonda do psychiky většiny postav... Velká ztráta týmu mě opravdu zabolela a chvíli jsem tomu, co se stalo prostě nemohla uvěřit.
Prostě parádně to odsýpá a není čas na nudu.

Alizon

Uf to tedy bylo neco. Udelala jsem dobre, ze jsem Policii cetla hned po Prizraku, protoze pribehy na sebe docela dost navazuji. V knize je hodne brutality, vrazdy mezi narkomany a mafiany z predchozi knihy pusobi jako slaby cajicek - prece jen Vam obeti neni tolik lito, jako kdyz se jedna o sotva dospele holcicky nebo "spravne chlapiky". U kapitoly s Aurorou mi bylo az fyzicky nevolno. Nesbovi odpustim i to, ze nektere epizody pusobi troche nerealne, nekteri hrdinove jsou jako nazdolny Terminator a - pro me mozna jedina opravdova slabina teto knihy - nektere dejove linky vyzni trochu doztracena. Na konci je jasne ze kniha musi pokracovat (i kdyz pokud si dobre pamatuji puvodne se melo ze to ze po Policii uz dalsi Holeovky nejsou v planu - minimalne si autor na hodne dlouho odskocil jinam) a jeste ze jsem Policii precetla az ted a ne v roce vydani, jinak by ty dva roky cekani byla dlouha doba. Zizen si urcite prectu, i kdyz take bude zrejme hodne brutalni.

Space.Junkienka

Po Přízraku jsem byla "nabuzená", a tak jsem se do Policie pustila s pořádnou vervou....A taky se to vyplatilo. Mírná návaznost na předchozí díl, napínavost, romantika, zajímavý případ (úplně úžasný), propletenost, nejednoznačnost a zároveň i dokonalé vyřešení případu....Prostě klasický Harry Hole!
PS: Beáta? Opravdu? Prooooč?!

roman5388

velmi ctive, od zacatku do konce

Doubravka1975

Uf, tak to mám za sebou. Celých 10.dílů s HH. Půl roku napětí, skvělého čtení a rychle všechno doma podělat ať si můžu číst. Policie super čtení, napínavé až do konce a konec happy end, tak jsem si to představovala. S Beátou to mě teda dost vzalo. Teď si dám pauzu od Nesba a severských krimi, ale po 14 dnech nečtení cítím, že mám Žízeň....

Jíťa512

U mojí druhé knížky s HH mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé scény jsou příliš brutální, některé zbytečné, ale kniha je napínavá. Je k neuvěření, jaké chyby udělá vrah, a ta rodinka v závěru knihy je moc povedená.

Adelajda_4

To bylo teda zakončení celé série! Strhující čtení plné zvratů, několikrát jsem si myslela, že je vše úplně jinak, než to ve skutečnosti je. Byla to geniální série a jsem strašně ráda, že jsem Nesba objevila až po té první vlně popularity, až když byly všechny knihy vydané, protože bych nedokázala čekat, takhle jsem všechny knihy zvládla hned po sobě.

swayno

Asi jsem byla namlsaná z předchozích knížek a čekala jsem kapku víc, ale i tak to bylo dobrý a nešlo se od toho odtrhnout.

cukrovka

Strhující. Vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Příběh byl jako vždy plný zvratů. Musím říct, že první díly této série mě moc nenadchly. Nesbo si mě získával postupně a od Sněhuláka jsem mu úplně propadla.

Nelly

Lahůdka! Napětí od začátku do konce, zahrávání si s představivostí čtenáře, který se většinou marně snaží přijít na to, kdo za vším stojí. Prostě bravurní. No, a Harry už konečně není notorický pijan s chvilkovým prozřením - to oceňuji. Asi jsem mu zase přišla na chuť. Těším se na další díl.

Klára90

Na knize mě štve jedna jediná věc - než jsem se nadála,byla přečtena.
Jsou tam šokující momenty, asi 3x během čtení jsem byla přesvědčena,že teď už na tuty vím vraha,že už jsem odhalila způsob psaní od Nesba a pěkně mě napálil teda. Už teď mám žízeň po Žízni :-)

kolacky

Nevím, jestli tohle bude spoiler, ale rozhořčeně se ptám : KDY už konečně někdo načisto zastaví tu odpornou dvojku Bellman & Berntsen???

NADEI

Za mě naprostá BOMBA ! Harry je prostě úžasnej chlap a celkově je knížka úžasná. Těším se na Žízeň, jestli bude HH zase tak válet.

Jiří.H

Bohužel, za mě asi nejslabší díl. Moc překombinované, vedlejší linky, které nikam nevedou, závěr slabší.. A mimochodem regenerace některých postav po rozsáhlých zraněních, to je jak z říše pohádek. Možná to bude tím severským podnebím.. Jsem zvědavý na Žízeň, zda se Nesbo vrátí trošku nohama na zem. z mého hlediska nejlepší díly: Červenka, Spasitel, Sněhulák.

dobama

Mám ráda J.Nesbo. Mám ráda H.Hole. ALE... Nedávno jsem přečetla "neHarryovky" možná tedy pod jejich vlivem... Nevím, ale POLICIE byla na můj vkus moc kombinovaná, možná i překombinovaná. Přibylo neuvěřitelných situací a konec vraha policistů ...?? Dnes musím ubrat * a to prvně u J.Nesbo, mrzí mne to a těším se na dalšího Harryho, snad ubude kudrnatých složitostí. ;-)