Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.61856

Harry Hole (10.)

Politi (2013)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín

Řihis

Harry už není u policie, ale bez něho policie jako by nevěděla kudy kam... Bez něho to stejně nebylo ono. Harry má neskutečný talent na přitahovaní malérů a hlavně čuch na padouchy. Opět to skvěle zvládnul, i když v určitých chvílích s téměř nadpřirozenými schopnostmi. :-) Ale budiž.
Dávám opět palec nahoru.
A těším se na další a jdu na ni, Žízeň.

Monika145

Příběh celkem rozvláčný. Ňěkteré momenty překvapí,jindy jsem čekala, kdy už to konečně přijde. O 200 stran míň a bylo by to super.

Demonlover

Policie je jediná Nesbovka, která se mi líbila.

MarianP

Zo začiatku možno trochu neusporiadaná kniha, celkom dosť postáv a dejových liniek, ktoré sa prelínajú, no na konci sa jedna vyvinie úplne inak a t očo sa spočiatku zdá, že bude hlavnou dejovou linkou ide takmer úplne nabok (pravdepodobne kvôli pokračovaniu). Polícia je famózna kniha, ktorú som zhltol za pár dní a napriek väčšej hrúbke má celkom spád. Človek sa nestratí a záver je totálne napínavý. Tu dávam do pozornosti najmä kapitolu 40 a jej záver. Tá je tak majstrovsky vystavaná, nečakaná a prevratná, že si budete obhrýzať nechty až na kosť....

u_marketa

Jak se z Harryho definitivně stal podpantoflák. Chtěla bych napsat, že to byla zatím nejlepší a nejnapínavější holeovka, ale... SPOILER - Nejen že Harry šmahem odpustil Olegovi vraždu a pokus o další, protože ho přece zachránil, potom co do něj vypálil tři kulky, ale teď už kryje i Ráchel, která jde poté naprosto vysmátá k oltáři. Tolik štěstí v životě! Ale jinak je ta kniha vážně strhující, i když je opět možný poznat, kdo je vrah - samozřejmě není možný uhádnout jeho motivaci, ale k Harrymu má zkrátka vztah hodně podobný vrahům v několika předchozích dílech, jsou tam podobné vzorce chování. Tak hurá na Žízeň!

Peťulka8

Podle mě nejlepší kniha z celé série o HH.

Zorka

Nejsem velký fanoušek detektivek, nicméně považovala jsem za povinnost seznámit se s tvorbou autora, který je nyní tak "in". A logicky jsem sáhla po knize s vysokým hodnocením, samozřejmě s vědomím, že se jedná o sérii, takže mi možná nějaké souvislosti uniknou. Souvislosti mi v podstatě nechyběly, nicméně moje očekávání kniha nesplnila. Pokud je toto klasický Nesbø, pak si říkám, čím je tak výjimečný? Pro mě je Policie jazykově i literárně průměrná severská detektivka s níže zmiňovanými "slepými rameny" příběhu, které mohou být jakýmsi "strýčkem" pro další pokračování, ale čtenáře, který sáhne po tvorbě tohoto autora jen příležitostně, mohou do určité míry odradit.

Mygli

Sněhulák a toto. Klasa

zdenaR

Další z mnoha knih autora. Klasická severská detektivka - na mě příliš surové. Četla jsem v průběhu dvou let všechny jeho knihy a už mi splývají.

Tereza197

Můj bože, tak to jsem vážně nadšená! Doteď byl můj favorit od Nesba Sněhulák, ale teď? Vážně nevím a Policie mě ještě více utvrdila v tom, že Nesbo je prostě král! Nemůžu se dočkat, až začnu hltat poslední knížku z této řady a věřím, že bude stejně skvělá, jako všechny ostatní.

marara

Tak nějak nevím. Kniha je samozřejmě velmi čtivá, postavy jsou vykreslené do hloubky, zápletka zajímavá. Věděla jsem dopředu, že s Hary Hollem se setkám až po 200 stránkách, a měla jsem obavy, jestli to bez něj bude ono, ale nakonec mi jeho absence nevadila. Bavilo mě, jak si s námi Nesbo hraje na schovávanou. Celou dobu předpokládám, co s Hollem je, a nakonec se dozvím, že to bylo úplně jinak. Na druhou stranu je tam příliš brutality, násilí, frustrace, lidské zkaženosti. Asi bych detektivky číst neměla.

ecila13

Nesboovy detektivky mám moc ráda, ale tahle mi moc nesedla. Figur jako na kostele, překombinovaný děj, chvílemi jsem se v tom ztrácela.
3* dávám za udržení napětí. Každých pár stránek jsem měla pocit, že na mě někdo někde vybafne.

"Povídalo se, že policejní frekvence byla svého času čtvrtou nejpopulárnější radiostanicí v Oslu." :-)

callahanh

Komentářů je tu opravdu dost a těžko přispět s něčím zásadně novým, protože víceméně se všemi souhlasím - chápu, proč se někomu Policie absolutně nelíbí a jinému zase přijde až geniální. Ono je to totiž tak, že Nesbo má zvláštní dar, že umí popisovat detaily tak, že vše vypadá věrohodně, proto jsou v jeho podáních vraždy policistů opravdu "výživné", navíc dovede na pár řádcích vykreslit atmosféru strachu, nejistoty a beznaděje jako málokdo. O Harrym Holeovi nemá smysl se moc rozepisovat - v reálu by ho asi nikdo potkat nechtěl, protože nespolehlivé lidi má rád málokdo, jakožto literární postava je ale fascinující a svou zarputilostí a schopností dedukce stále baví. Když už jsme u toho, tak na Policii je vůbec poprvé v celé sérii vidět, jak je HH důležitý, protože v první třetině knihy se nevyskytuje, a jakmile se objeví, jde najednou úroveň příběhu strmě vzhůru a je úplně někde jinde. Nebudu se ani zdržovat u toho, že Nesbo umí psát stručně a čtivě a krátké kapitoly mu pomáhají ve svižném tempu a udržování napětí, protože to je samozřejmost. Spíš se zastavím u toho, co se mi tentokráte úplně nelíbilo. Především je to délka knihy, vůbec poprvé v celé sérii, kterou jsem až na tři knihy četl celou, jsem měl pocit, že minimálně sto stránek mohlo zůstat někde ve stolku a pár postav nemuselo vůbec vzniknout, protože děj jen uměle natahují a jejich význam není tak zásadní. Neholduju ani tomu, když knižní thriller připomíná ten filmový a pracuje s přehnanou akcí, což se tady stalo a celá scéna s lednicí a výbuchem mi přišla přepálená a jen na efekt. Poslední věc, kterou bych mohl oželet, je závěrečný cliffhanger, který je taktéž trochu samoúčelný - zatímco v Přízraku měl svůj význam, v Policii už je jen na efekt a trochu zbytečně odvádí pozornost jinam. Měl-li bych to tedy shrnout, Policie je jako vyvrcholení dlouhodobého seriálu, v němž se završuje osud důležitých hrdinů, někteří dokonce zemřou a jiní dojdou ke své osobní katarzi. Platí tedy to, že čím víc Nesboho a Holeovek má čtenář načteno, tím víc na něj Policie zapůsobí. 80 %

MartinL

Už jenom očekávám, až v příštím díle přiletí z vesmíru Marťani, tak pochopitelně budou ve finále ohrožovat na životě Ráchel s Olegem.

Jo Nesbo se trochu zasekl jako starý gramofon. Knihu jsem přečetl rychle, ale pro mě je Policie zklamání. Slabší průměr.

jana0378

U této knihy je mi bodovací stupnice malá, takže bych tak dala kolem 3,5. Lepší než předchozí díl, ale pořád docela šílenost, a při desátém díle je to pořád dokola to samé. (SPOILER) Autor se snaží navodit dojem něčeho a já už po třech řádcích vím, že takhle to určitě nebude. Hlavní hrdina je opět nesmrtelný, ale skoro v hrobě, takže už to není ani uvěřitelné. Ale nečetlo se to špatně, a protože jsem od autora čekala po předchozích knihách něco daleko horšího, byla jsem příjemně překvapena. Nevím, co jsem to četla za elektronickou verzi (byl to dárek), ale gramatika naprosto příšerná, chyb typu nesprávně použité i/y jsem napočítala desítky.

Arwen777

Člověk nesmí Nesbøvy knihy číst moc po sobě, protože je to v podstatě podle stále stejného scénáře. Ale jako odpočinková detektivka jednou za půl roku je to fajn. A Policie se mi líbila moc. Byla napínavá a víc tajemná a strašidelná, než předchozí díly série. Část zápletky mi sice byla jasná už na 116. stránce, přesto jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

tulcik

Nesbo opět nezklamal. Příběh má spád a je do detailu promyšlený. Nesbo nám postupně odkrývá děj a sem tam nás zavede na falešnou stopu. Po Sněhulákovi je to pro mě druhá nejlepší kniha od tohoto autora.

ZuzanaHabi

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Skvělá napínavá kniha, oproti temnému Přízraku (který je ovšem vynikající), patří k těm TOP v celé sérii, je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

AndreaT.

Super!!!

ronniejohns

UPOZORNĚNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY! ČTĚTE JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Musím říci, že z knihy mám velice smíšené pocity. Samotný nápad se mi líbí, velice ho oceňuji. Trochu mi ale připadá, jakoby Nesbo v půlce zapomněl, o čem psal doposud a začal psát o něčem jiném. Možná je to mnou, ale opravdu nechápu postavy Valentin Gjertsen, Arnold Folkestad a Silje Gravsengová. A nyní se dostávám k tomu zmiňovanému spoileru. Pokud jsem to dobře pochopila, je Arnold Siljin bratr? Takže ona ví, že její bratr vyučuje na akademii, kterou studuje? A jaktože se o tom nikde nemluví? Důvody Arnoldových prohřešků tak nějak chápu, jak s tím tedy ale souvisí Valentin? Upřímně věřím, že odpovědi se dozvím v další knize, na kterou budu mít bohužel čas asi až za měsíc. Asi bych jen poprosila ostatní, zda by mi sdělili, jestli se v dalším díle dozvím odpovědi či ne. A pokud možno bez spoilerů. Děkuji. Bohužel do té doby musím zpracování knihy stavit vedle např. Netopýra či Švábů (tedy mezi jeho horší knihy), jelikož z ní mám více otázek než odpovědí.

LenkaKT

Moje první od Nesba, jsem zklamaná tím, jak strašně je to surové. Asi další ani nezkusím.

karantena
07. květnaodpad!

Zdlouhavé,nudila jsem se a byla jsem ráda,že jsem na konci knihy.Moje první kniha od tohoto autora a další už ne!

Maggot.87

Spoiler:

Kurva! Kurva! - tak tohle se vůbec nepovedlo. Zdlouhavá a jen těžko uvěřitelná zápletka, navíc i kostra příběhu je v podstatě stejná jako v několika předchozích příbězích Harryho.

Na to, jak byla dříve Beáta popisována jako skvělá kolegyně i kámoška se tu její ztráta odbude dvěma větami. Jaký rozdíl proti Července, kde byla ztráta Ellen popsána tak, že čtenář tuto událost cítil téměř na vlastní kůži.

Když k tomu připojím to, že Harry v podstatě poplácáním po rameni odpustí vraždu Olegovi, další pokus o ní a za manželku si vezme Ráchel, zavraždivší hlavního padoucha :D, je to pro mě na úrovni jedné hvězdy a odpadu, pardon, ale nemůžu jinak.

nadali

Kohokoli bych oželela, ale jí ne, měla jsem k ní vztah. byla mi blízká - je mi fakt smutno. Některé z předchozích dílů se vlekly, ale tuhle knihu mi četl Hynek Čermák, byla jsem nadšená. Ale smutná, fakt smutná.
Přeji krásné čtení a jestli budete chtít někomu rozbít při čtení dršku, tak se fakt nedivím :))) Já osobně mám dva favotrity :D

DomčaC

No tak to byla pecka, celou dobu hrál na nejistotu. Skoro až do poslední strany jsem si nebyla vůbec jistá, kdo to má vše na svědomí... A čas od času mi bylo až zle při představě chudinek zavražděných a jednu vraždu jsem dokonce i obrečela... Kniha se četla opravdu sama. Moc se těším na Žízeň!

kn23

U mna zatial to naj od Nesba

silhavaemilka

Harry je skvělí jako vždycky, tentokrát došlo jen k mírnému zklamání v podobě vrah :(

tomaserd

Moje první kniha od Jo Nesba musím říci že jsem velmi překvapen určitě jedna z nejlepších krimi co jsem kdy četl, skvěle promyšlený příběh skvělá zápletka a napínavý až do konce. Mohu jen doporučit :)

JIVaJaH

Skvělý díl! Moje chyba, že knihy s HH nečtu postupně....následující díl, Žízeň, jsem už četla. V té se dost autor vrací právě k tomuto dílu. Mnohokrát jsem si nebyla jistá, zda jsem Policii už nečetla. Opět velmi napínavé, někdy jsem doufala, že se dějová linka nebude upírat tudy, kam to směřuje...v jednom připadě to tak bylo. Vraha jsem odhadla asi 10 stran před vlastnim odhalením. Jinak potenciálních vrahů je tam skoro nepočítaně.Těším se na další" Jo Nesbovskou"knihu.

Flexa

Kniha je napínavá avšak se mi místy zda až prekombinovana s poměrně velkým množstvím postav. Sněhulák mi v tomto přišel méně zmatenejsi. 82%