Policie

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/big_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.62724

Harry Hole 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Politi, 2013

Kniha Policie

Pítrs85

(+ SPOILER) Čtyři hvězdy v hodnocení, ale tentokrát už opravdu s odřenýma ušima a to tak, že fest. Jo Nesbø podesáté, takže těžko čekat, že by začal psát úplně jiným stylem, ale Policie mi už přišla překombinovaná (dvakrát se vám zdá, že je Harry mrtvej (protože Nesbø chce, aby se vám to zdálo) a dvakrát je to samozřejmě jinak, žel už vám to pak začne být skoro i jedno a naopak si říkáte, jestli bude mít ten Jo koule na to, svoji, dnes už legendární, postavu odstřelit), navíc dějová linie Harry-Rachel-Oleg je... no dementní by byl silnej výraz, ale nemá k tomu daleko, Rachel a Oleg jsou neskuteční upíři, Harry by ani nepotřeboval všechny ty sériové vrahy a maniaky, aby měl krutej život :-) Ale abych jen nekritizoval (protože i Policie prostě je kvalitní drsná krimi), plusem je určitě fakt, že to Nesbø tentokrát vzal tak trochu za jinej konec a Harry je tentokrát asi nejšťastnější a v nejlepší náladě, co příběhy s ním čtu. A kdo by to tomu chlapovi nepřál, že :-) To, že přijde k dalším jizvám na svým už jak pole zbrázděným obličeji, je věc druhá :-) No a můj oblíbenec Beavis očividně prozřel a došel katarze. Happy-end... teda jak pro koho, těším se na další díl v járu 2017.

evask

Bylo to dobrý, ale já jsem nepozorná a navíc neznám předchozí díly, tak pro mě docela zamotaný. Dost postav. Pravděpodobně je potřeba znát předchozí díl(y).

Michal_SK

chuťovka aj pre tých, ktorý zámerne nevyhľadávajú detektívky (môj prípad). Jedna z tých najlepších od Jo Nesba čo som čítal.

kob

Pěkně si autor čtenáře na konci povodil, předpokládám, že se tím dost bavil :) Drsné a napínavé čtení.

tereza3951

Moje první kniha, kterou jsem kdy doslovně odhodila! Tak moc mě ta jedna konkrétní vražda dostala. Dlouho jsem pak seděla a přála si, aby tohle Jo nenapsal... Byla jsem nevím, jestli víc nas..ná nebo šokovaná, ale fakt mě to zasáhlo. Nakonec v tom HH přece nenechám samotného... nedalo mi to. Chtěla jsem aby HH toho parchanta našel!
Dočetla jsem to.
Za sebe, ještě jsem nikdy k imaginárnímu sériovému vrahovi necítila tolik nenávisti. I když autor to uměl popsat, že ten motiv vrah jakž takž měl.
U mě nejemotivnější a nejděsivější kniha ze série HH.

Dalibor1980

Kniha plná napätia, krivých obvinení a nikam nevedúcich stop, spracované do nádherného severského kriminálneho balíku. Sú ale aj lepšie prípady s Harry Hole.

Alixe

Dle mého názoru má Nesbo i lepší příběhy v této sérii Harry Holea...

Karoley
28.12.2021

(+ SPOILER) HH 10 - Policie - Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali.
Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Samotný závěr je nezapomenutelný!
Ještě o trochu víc bych si Policii užila, kdybych ji četla hned po vydání (čtenáře víc zasáhne Harryho "smrt", když na pultech neleží další díly s jeho případy). A pak je tu ta moje pitomost s přeskakováním - začala jsem číst Policii nepolíbená Přízrakem, a tudíž mi některé spojitosti unikaly. Ale i tak neskutečný čtenářský zážitek!