Policie

Policie obálka knihy
Mé hodnocení:

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 4.62495

Harry Hole 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Kniha Zlín

Politi, 2013

Kniha Policie

Kami33
předevčírem

Nevím, co napsat. Skvělé.

Anet2106

Tahle kniha mě úplně pohltila a musela jsem jí dočíst během pár dní. Musím říct, že se příběh Harryho Holea tak rozjel, že si začínám říkám, na jaké straně barikády vůbec stojí. Vzhledem k otevřenému konci tohoto dílu se musím co nejdřív vrhnout na další díl. Je to napínavé.

(+ SPOILER) Jak sleduji hodnocení a komentáře, tak si připadám docela nesvá, když hodnotím jen třemi hvězdičkami. Nicméně, nemohu si pomoct, tento díl mi připadal nějak odfláknutý. Jednak až příliš navazoval na díl předchozí (Berntsen, Bellman, Oděsa,...), jednak jakoby se opakovaly některé zápletky (Ráchel s Olegem opět jako rukojmí, závěrečná kapitola, v níž si máme myslet, že je Harry mrtvý, a určitě bychom našli další).
Čím více knih série Harryho čtu, tím snazší je pro mě odhalit vraha - pokud se nepletu, je to vždy (nebo téměř vždy) osoba, která se v první třetině knihy lehce míhá, několikrát je dokonce Harrymu dosti blízká. Navíc po poznámce Folkestada, že odebíral homosexuální časopis, mě ihned napadlo, že měl s mrtvým gayem něco společného.
Poměrně dost mě rozčílila smrt Beáty, chudák synek přišel o otce i o matku, to teda Nesbo mohl nechat umřít už i někoho jiného!
A v neposlední řadě mi přijde dost za vlasy přitažený obrat Ráchel a Olega, na začátku série tak nevinní a poctiví, Ráchel ze všeho dost prudérní (přesto se k alkoholikovi a workoholikovi dokola vrací) - najednou je z nich feťácký vrah a spolupachatelka vraždy (zabalila tělo do igelitového pytle - no celá Ráchel, řekněte sami).
Tak já nevím, po Sněhulákovi a Levhartovi jakoby Nesbovi došly nápady (ještě oceňuji Přízrak, který byl takovou inovací z hlediska motivů i stylu psaní). Jsem moc zvědavá na další díl, který bude, předpokládám, navazovat na Valentina a Auroru.

jprst

Tak jsem si myslel, že už mne Nesbö jen tak něčím nepřekvapí, ale zase se mu to povedlo. Skvěle propracovaný příběh se stupňujícím se napětím, nepředvídatelné zvraty, vše se postupně prolíná a spojuje a závěr se zdá jasný, ale autor zase překvapí.

Nikini11

Úžasný díl. Ten konec! Určitě doporučuji všem, jen bez přečtení předchozího dílu se bude čtenář asi trochu ztrácet.

MatoPalkes

Skvelý diel, ani desiata kniha v sérii nestráca drajv a stále veľmi baví.

Andrea81

Pořád mě to nepřestává bavit a to byla už desátá v sérii ;-)

Lubošovo

Za mě je Policie nejlepší díl z celé série. Fakt libově vybroušené!