Žízeň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/big_zizen-A5a-312891.jpg 4.52399
Série:

Harry Hole 11.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Tørst, 2017


více info...
Nahrávám...

Diskuze o knize (9)

hokaca
03.07.2019

Nutně se musím zeptat.. Do rukou se mi dostala Policie a fakt mě bavila. Zatím to byla má první kniha ze série. Jen konec mi nedá spát.... Má smysl kvůli pochopení přečíst Žízeň? Je tam vysvětlení? Moc děkuju za odpověď.

BlueTer
03.01.2019

petuleta: souhlasím, taky mě to vždycky napadlo, že to dítě je Harryho a vlastně tak i doufám, že se nepletu :D

ddkk
05.10.2018

intelektuálka: Ano, pokračování je už jasně avízováno - kniha Knife (Nůž) vyjde příští rok v červenci.

petuleta
14.06.2018

Víte, co si myslím? Že to děcko čeká Katrin s Harrym. A u příštího dílu napíšu: Já to říkala, já to říkala. :)

Hana62
14.03.2017

mám objednáni, zaplaceno a čekám............. snad to vydržím, krátím si chvíli Nesserem.
a jako oddychovku Půlnoční slunce - ale není to Harry!!!!

Raysee_97
11.02.2017

Popis vypadá velmi lákavě, už se nemůžu dočkat :) ALE! Jsem zklamaná, že si nemohli odpustit poznámku s kým se Harry nakonec oženil ... pro mě, která to čte postupně abych se o nic neochudila (nyní jsem dočetla 8. díl) docela zklamání, že jsem se to nedozvěděla v 10. díle sama.

sapper
06.02.2017

Honem Kačko, překládej!!!

Modrina
09.01.2017

Už jen 5 měsíců!! :)

1