Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509363/bmid_zatmeni-63fdec3e23127.jpg 4 1095 1095

Harry Hole série

< 13. díl

Měsíc se zalévá krví. Třináctý případ Harryho Holea. Harry se vrací domů z Los Angeles, kde se marně snažil upít se k smrti. V patách má vymahače dluhů a před sebou vraždu dvou mladých žen. Ze zločinu je obviněn známý realitní magnát. Pokud Harry do deseti dnů najde pravého vraha, zachrání hned několik lidí najednou. Jako soukromý vyšetřovatel dá dohromady tým odpadlíků: zkorumpovaného policistu, psychologa umírajícího na rakovinu a bývalého taxikáře, který prodává kokain. Čas letí jako splašený, vrah je vždy o krok napřed a krvavý úplněk se neúprosně blíží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Blodmåne , 2022


více info...

Přidat komentář

martina8425
14.05.2024 5 z 5

Nesbo mě dostal. Zase. Zatím jsem se nesetkala s jiným autorem tohohle žánru, který by mě dokázal udržet v napětí po celou dobu příběhu. Je to mistr zápletky, mistr detailů a mistr v tom, že vám dokonale zamotá hlavu. A i když už si myslíte, že stoprocentně víte, kdo je vrah, zase přijde obrat a vy začněte pochybovat. A ani poslední díl HH nebyl výjimkou. Postavy v jeho příbězích nikdy nejsou černobílé, nikdy nejsou jen kladné, nebo záporné. A to mě baví. Těším se na další díl!

DaveBook
12.05.2024 5 z 5

Zatím poslední Holeovka, další skvělý díl už kultovní série autora.
Výborné jsou ale i další autorovy knihy mimo sérii HH. Moc doporučuji.
Autor umí psát jako nikdo jiný.


Lucienka
11.05.2024 5 z 5

Další napínavá detektivka s HH, i když mi to čtení trvalo, protože mi do života vlezly jiné věci než knížky. Moc se těším na avizované pokračování.

maryska09
10.05.2024 5 z 5

Harry je moje srdcovka, sleduju ho od začátku a tenhle díl jsem si vážně vychutnala. Opět skvěle napsaná detektivka, napínavá od začátku do konce, tentokrát i poměrně šťastného, navíc s nádechem dalšího pokračování. Doporučuji

Avila
07.05.2024 5 z 5

Na knižní "rande se svým oblíbeným knižním alkoholikem" jsem se opravdu moc těšila... protože už mi Harry chyběl....
A vůbec nejsem zklamaná. Příběh se opět čte jedním dechem....
Prostě srdcovka na kterou nenechám nikdy dopustit. DOPORUČUJI
A těším se na opětovné shledání.

Pazďa
03.05.2024 5 z 5

Nůž se zdál jako perfektní finále této skvělé série, ale vůbec se nezlobím, že pokračujeme, protože Nesbo si i v Zatmění udržuje tu nejvyšší laťku. Skvělý případ s uspokojivým rozuzlením, líbil se mi důvod, kvůli němuž se Harry vrací do norska a jeho arch v tomto díle je super. A teď když jsem se prokousal všemi těmito knihami tak jen doufám, že HH14 na sebe nenechá dlouho čekat.

makymp
26.04.2024 5 z 5

Nesbo je pro mě srdcovka už několik let a stále bude patřit mezi mé nej. Hodně lidem se nelíbí Harryho alkoholismus,stereotyp apod., ale pro mně je hrdina,pokaždé se snaží s alkoholem skončit sám, bez léčení,psychologa, psychoterapeuta. V dnešní době plné thrillerů,krimi,severských krimi je velká konkurence a je velmi těžké zaujmout čím dál více náročnějších čtenářů. Já jsem však nadšená každým dílem,protože je to Nesbo,se kterým jsem se potkala naživo,který stále píše skvělé knížky.

princesse
22.04.2024 4 z 5

Skvěle se kniha četla, jako u každého z předchozích dílů mám výhrady a určitě nejsem sama. No ale, Harry je prostě Harry. Otevřený konec naznačuje další díl, takže si počkám a jsem zvědavá co nám autor připraví za lahůdku a jak to s Harrym bude dál ... Doporučuji i tento díl.

Andrea81
21.04.2024 4 z 5

Jak mě ten Harry chyběl...

kakozka
12.04.2024 1 z 5

Už ne.

fruitbueno
10.04.2024 5 z 5

Ne, nejsem ve vztahu k této knižní sérii úplně racionální. Ano, přečetla jsem poslední díl za dva dny. Ne, nelituju toho času. Ano, ano, ano, Harry H. mi chyběl!

Horselen
10.04.2024 4 z 5

+ Miluju ty drobné detaily, které nám autor podstrkuje (název konkrétního pachu z mrtvoly, oblečení á la nějaká osoba atp.). Dá se z toho i něco naučit.
+ Miluju ten osobitý styl psaní, tak typický pro Nesbøeho.
+ Zbožňuju Harryho Holea, líbí se mi, že se autor už i víc zaměřuje na mezilidské vztahy
+ Série se dá číst na přeskáčku, i když u nejnovějších dílů už to nedoporučuju
+ Přesně mi to sedlo do nálady

- Zatmění bylo, víc než ostatní knihy, občas až moc nechutné
- Nebylo to tak napínavé jako dřív, u některých odboček bylo od začátku jasné, že jsou jen odbočky a dokonce jsem odhadla vraha (respektive napadl mě v průběhu čtení)
- Poslední čtvrtina knihy už mě tolik nebavila a závěr mi přišel přitažený za vlasy
- Je škoda, že si člověk za ty roky nepamatuje tolik detailů z minulých dílů, na které je odkazováno

mkarajda
03.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Po zklamání z předchozího dílu jsem byla celkem mile překvapena. HH sice popíjí, ale čtenáři už nejsou nuceni s ním prožívat každou opici, každé okno a každou nevolnost, což velice kvituji. Zápletka se mi zdála trochu přitažená za vlasy,ale není to v sérii poprvé, takže nakonec proč ne. Pachatele jsem odhadla už zhruba v půlce knihy, občas jsem pak byla na vážkách,jestli je můj typ správný,ale byl :)

Jordanka9
03.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Také miluji sérii s Harry Holem a dávám za pravdu předchůdkyni - je to sázka na jistotu. Napětí až do posledních stránek, to bravurní střídání těch 3 dvojic, musela jsem opakovaně ty poslední kapitoly pročítat, aby mi to mozek bral. Na Harryho , vlastně na Jo Nesbøa prostě nemám. Celou sérií jsem v průběhu let přečetla, teď začínám znovu Netopýrem - vydání s původním názvem Netopýří muž.
Chcete-li prožít mrazení v zádech a přitom se setkat s oblíbenými přáteli HH, do toho!

Petras_ka
31.03.2024 5 z 5

Séria s Harrym Holem je moja srdcovka a stávka na istotu. Jo Nesbo ani pri tejto knihe nesklamal, je to naozaj majster zavádzania na nesprávnu stopu. Ani tentoraz nechýbalo napätie, ktoré bolo cítiť až do samého konca. Napriek drsnosti a nechutnostiam som vždy rada, že sa môžem vrátiť k svojim obľúbeným postavám ako je Harry, Katrine alebo Aune. Vrelo odporúčam všetkým milovníkom tejto serie.

mataj
27.03.2024 5 z 5

Jo Nesbø v plné síle zpět. Neuvěřitelně jsem si užila návrat Harryho na scénu. Ten se nechá najmout hlavním podezřelým z vražd dvou mladých žen, aby odhalil skutečného vraha, přičemž má na to jenom deset dní a omezený přístup k důkazům od policie. Jako vždy vynikající, čtivé, napínavé, překvapivé a opět jsem pachatele neodhalila. Těším se snad na další díl.

david6273
26.03.2024 4 z 5

Možná už jsem sentimentální, ale vždycky když tenhle "outsider" nastoupí na scénu vím, že mě nezklame. A ano vím, že některé scény jsou předvídatelné a některé třeba zbytečně patetické, ale všechno je mi to vlastně jedno, když mě to stejně baví číst dál. Navíc je kniha zajímavě poučná v oblasti parazitů o kterých jsem toho příliš nevěděl. Je to čtivé, napínavé a drsné jako vždy a proto mě to nikdy neomrzí.

olca1983
26.03.2024 4 z 5

Autor si mě opět vodil až do konce. A to jsem si byla tentokrát jistá, že jsem vraha odhalila!
Zápletka se mi líbila...ale přijde mi, že Harrymu už něco chybí...a ubírám tedy hvězdičku. Kterou však s chutí přidám u čtrnáctého dílu...bude-li zasloužená. :-)

Sančez
21.03.2024 5 z 5

Nesbo je prostě genius. Přiznám se, že jsem chtěla dát nízké hodnocení díky té kombinaci co tam psal v poslední čtvrtině knihy. Dokonce jsem chtěla knihu odložit. Ještě, že jsem to neudělala, protože ten zvrat před koncem, jako WAU WAU WAU spadla mi čelist. Klobouk dolů tohle jsem nečekala a knihu to vystřelilo na pět z pěti. Akorát to bylo teda dost nechutný a to snesu hodně. Ale vážení čtěte.

Atlantis
11.03.2024 2 z 5

Není už na čase si přiznat, že to Nesbømu poslední dobou moc nejde? Nejnovější tři díly HH byly neuvěřitelné, přepálené a natahované. Je to pořád to samé, Harry chlastá, Harry řeší ženské, Harrymu umře někdo blízký. A mě už to prostě nebaví. Zápletka Zatmění je neskutečně tupá, chybí jakékoliv originální scény. A proč to vlastně celé Harry dělá? Protože... ehm... no tu paní, kterou chce zachránit, už zná přece dva dny! A jednou si při pohledu na ní vzpomněl na maminku! Boha jeho. Nejvíc mne ale štve záležitost. která se v posledních dílech opakuje pravidelně - zatčení nevinného (v tomhle případě dokonce víc), když čtenář ví, že je nevinný. K čemu to proboha je? Jen tím kniha zbytečně bobtná a vy v duchu řvete na vyšetřovatele, ať se hnou z místa. Nebo nedávejte kapitoly, kdy vraha sledujeme a víme, že to nemůže být ten, kdo sedí ve vazbě. Mimochodem, pachatele jsem tipoval od cca 40. strany, bez legrace, a číst pak dalších 500 stran o ničem dost bolelo. V době psaní mého příspěvku další Harry neexistuje a já doufám, že ještě dlouho nebude.