helenah helenah komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Díky za tento web a za komentáře ke knihám:). To ony mě přesvědčily, že ikdyž v této knize chybí můj oblíbený vyšetřovatel Bergman, že stojí za přečtení. Michaela Klevisová umí napětí, temno, tajemství...vepsat i do rozhovorů u kávy,do procházek lesem, do uvažování postav... Ta zvláštní atmosféra mě chytila a zůstává i po přečtení. Vždycky ve mně její knížky chvíli doznívají.
Stejně jako předchozí komentující mě její styl psaní prostě baví a knihu doporučuji.

24.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Koho z nás,kdo jsme tu dobu zažili a u těch událostí byli, někdy nenapadlo, co by bylo kdyby....trochu mě mrazí, trochu je mi úzko a mám pocit jako po strašně zlém snu, ze kterého jsem se probudila a děkovala, že to byl jen sen.
Úžasná kniha. Děkuji a doporučuji. A jdu se projít. Protože to potřebuju rozdýchat

17.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Trochu silná káva, po které mi to nešlo spát a ke knížce jsem odbíhala od žehlení a vaření a četla i v noci. Chtěla bych napsat, že je to krása-ale není. Nebo lépe-je to krásná kniha o těžkých, přetěžkých a ne-krásných životních osudech lidí, kteří stejně jako my chtěli žít klidně, milovat svou rodinu, radovat se....Upřímně doporučuji. Paní autorka dokázala vyprávět o těžkých a depresívních událostech velmi čtivě a poutavě.
Z celého srdce děkuji za tuto knihu. I kvůli tomu, že v tomto kraji - v Havířově - byl v padesátých letech můj nespolehlivý táta tři a půl roku v dolech jako černý baron...a protože díky Bohu přežil, mohli jsme se s bratrem narodit...

12.06.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ach joooo...k tomu není co dodat Cácoro.
Dokonalé, strhující...strašné.

14.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasně čtivě a poutavě dokáže paní Mornštajnová psát o neobyčejných životech obyčejných lidí...za mě opět - jako u všech tří předchozích - perfektní kniha, ke které se budu vracet. Upřímně doporučuji.

25.04.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Sázkou na jistotu...je začíst se do detektivky Michaely Klevisové. Stejně jako ve svých předešlých knihách dokázala do děje dokonale přenést atmosféru místa, snad i zvuky, vůně.... Jednání všech postav je uvěřitelné, jakoby logické a já jsem docela brzy nějak začala tušit, kdo by možná mohl být vrahem-abych na konci zjistila, že jsem vedle jak ta jedle:)))
Díky za dva fajn napjaté dny kdy mi všechno šlo rychleji od ruky,abych mohla číst.
A ještě, pan kriminalista Bergman a jeho mladá kolegyně Sedláková jsou fakt moc príma dvojka...

28.04.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

(SPOILER) Už tato první kniha paní spisovatelky byla jako zjevení. Osudy tří generací žen z jedné rodiny napříč stoletím které začalo i končilo válkami,krizemi, bylo naplněno radostí a nadějemi i bolestí a utrpením. Annu, Alžbětu i Anežku jsem si zamilovala, možná proto jak krásně jsou každá jiná. Bylo mi moc líto, že kniha končí, četla bych ráda dál,jak plynul život dalších generací.
Přidám malý spoiler - vrátila jsem se po letech k této naprosto skvělé knížce i proto, že narozdíl od dvou posledních knih paní Mornštajnové má Slepá mapa šťastný konec a po přečtení nezůstal pocit zmaru a smutku...
Děkuji paní Mornštajnová za to že píšete a za to, jaké knihy píšete. A za Slepou mapu děkuji z výše uvedeného důvodu dvakrát....:-)

10.05.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Něco tak úžasného a strhujícího jsem ještě nečetla. Snad i ta chřipka na mě skočila proto, abych mohla číst...protože nešlo odtrhnout se od příběhu Kyi, překrásné, silné, čisté, těžce zkoušené holky z bažin- jak jí říkali. Holka z bažin byla ale pro všechny, kdo ji mohli poznat nádherná jako čistá voda, jako svěží vítr, jako pírko vzácného ptáka.
Knížka, ke které se budu vracet. A za kterou jsem z celého srdce vděčná.

27.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Když se člověk opravdu na něco těší a pak je nadšený ještě víc než předpokládal. Tak to se mi stalo při čtení této úžasné knihy:-) Už to tu bylo řečeno-snad je druhý díl ještě lepší než první. Jako když se vracíte tam, kde vám je hezky, kde to znáte. S postavami z prvního dílu knihy se člověk zžil natolik, jako by to byli nejbližší známí, se kterými se radujete, pláčete, těšíte se, trpíte, nechápete, zoufáte...a hledáte, jak dál žít.
Měla jsem to s touto knihou tak jak píše petrarka72. Knihu jsem začala číst ve čtvrtek večer, v pátek jsem se na ni těšila a spěchala z práce... a v sobotu a v neděli jsem ji nedala z ruky. A v pondělí odpoledne půjčila natěšenému synovi.
A paní spisovatelce Karin Lednické děkuji z celého srdce za nezapomenutelný zážitek. Její dílo se mně hluboce dotklo.

26.01.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Když se stane, že máte kvůli nějaké knížce hezčí den. Když vás příběh, osud postav z knihy zasáhne tak, že se radujete, pláčete a trpíte s nimi....ano tato kniha, životní příběhy Stelly, Charlese a Dana, příběh Jess a Willa mě dostaly. Proč něco tak krásného muselo skončit?

27.06.2020 5 z 5

Dva dny smutku, bezmoci a lítosti ....a nakonec obdivu. Tyhle stavy mysli mi knížka připravila. A moc se mi líbila.

Vůbec mi nevadila stručnost, s jakou je příběh psán. Právě naopak. Líbí se mi forma - rozdělení do tří celků, žádné vracení se v ději, příběh běží jako film.. Když jsem musela knihu odložit, (protože přečíst na jeden zátah by šla, kdybych nezačala s čtením večer:-), přemýšlela jsem už v polospánku o Lindě a její mamince (jako mámu dospělých dcer mě její osud až fyzicky bolel), o Vojtěchovi, Hance... Jednání všech postav (těch kterým fandím i těch druhých) mi přišlo logické, uvěřitelné a i pochopitelné.

Moc děkuji za tuto čtenářskou výzvu, díky které jsem si knihu koupila a upřímně doporučuji.

A jako velmi milý bonus ještě dávám plný počet hvězdiček i obálce knížky.

16.02.2022

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Knížka o níž vím, že se k ní budu ráda vracet. První část - Stanice odložených lásek - se odehrává v době mého mládí, takže nostalgické vzpomínky běžely jako v krásném filmu. Druhá část - Dokud se budeš smát - je z doby nedávné, ale čte se nádherně. Mám ráda knížky paní Körnerové. Umí vtáhnout čtenáře do života svých postav a do atmosféry doby, ať píše o Francii 19. století nebo naší domovině 20. století. Za mě pět hvězdiček a díky za příjemné chvíle s knížkou...

21.06.2018 5 z 5

Krásná kniha...u mě je dojem umocněn tím,že se děj odehrává v kraji, kde od narození žiju, hrdinové mají příjmení, jejichž mnohé nositele znám....Je dobře že knihy s touto tématikou vycházejí. Protože dějiny se opakují, charaktery lidí se nemění . Za to, KDE jsme se narodili a žijeme nemůžeme. Za to JAK žijeme ale ano.

07.03.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Marek Eben je nádherný člověk. Koupila jsem si tuto knihu v audio podobě. Humor, moudrost, dobrota...to všechno je v těch fejetonech. A Markův hlas je krásným bonusem.

07.02.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Asi nejhezčí z celé Bergmanovské série, přečteno jedním dechem.

21.08.2020 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Písnička se zpívá, pohádka se povídá. A kdo se rád dívá, hezké věci uhlídá. Takhle prostý verš uvádí tuto překrásnou knihu, milovanou už třetí generací dětí a jejich rodičů a prarodičů. Verše Františka Hrubína, obrázky Jiřího Trnky nikdy nezestárnou, nikdy nepřestanou hladit a těšit.

09.02.2023 5 z 5

K tomu co píše @ctv není co dodat. Jen poděkovat paní spisovatelce, že - nevím z jakého důvodu zamlčenou a neznámou - událost mistrovsky zpracovala a zdokumentovala.
Ufff je mi moc smutno....

15.07.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Zamilovala jsem si hrdinky této úžasné knihy. Smála se s nimi, zpívala, držela jim pěsti.....ale i plakala, měla vztek, cítila jejich bolest a bezmoc. Tohle prostě paní Moyesová umí. A přiznávám- jsem vděčná za happy end. Ne za takový červenoknihovnický;-) Prostě za šťastný konec dlouhého trápení, po kterém můžou hrdinky začít žít docela príma normální život. Ta kniha mě povzbudila. Někdy je to, co musíme prožívat jako temná noc. Díky Bohu za hvězdy-když zasvítí i jen jedna hvězda, tma už nemůže říct "tady vládnu já"

07.07.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jako vše od paní Körnerové-velmi čtivě napsáno. Narozdíl od romantiky jejích historických příběhů z Francie se děj odehrává ve velmi neromantických časech našich dějin. Jednání postav knihy je tak uvěřitelné....začala jsem číst včera,dočetla prve a určitě se ke knize budu vracet. Doporučuji...a děkuji za čtenářský zážitek.

12.03.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Od četby mě trochu zrazovaly zdejší negativní komentáře. Zvědavost mi ale nedala...a jsem moc ráda. Nečekala jsem "nic světoborného". Prostá dívka jako služebná v bohaté rodině.... jako z červené knihovny. Čte se to však velmi dobře a už se moc těším na další díly.

22.11.2018 5 z 5