Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/big_pansky-dum-AvO-351412.jpg 3.81083

Panský dům 1.

Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla, 2014

Kniha Panský dům

Fzuzik

Do čtení jsem se musela velmi nutit.
Celkový dojem je, že se jedná o slátanou romantiku s naprosto nereálným dějem.
Už teď se děsím, že mám doma kompletní sérii a musím ji dočíst.

Jaklová.katka

Oddychová záležitost
Docela dobře se četlo.

Nikei

Za mě byla knížka nenáročná, oddechová. Na Marii jsem si hned oblíbila její odvahu, i když v reálném životě by to vypadalo trošku jinak, zato Kitty doteď moc nechápu. Jinak příběh byl čtivý, avšak nenadchl mě tolik, abych se pouštěla do dalších dílů.

Lovana

Panský dům pro mě bylo příjemné, oddechové, nenáročné čtení, kterým jsem prokládala četbu jiných knih a možná i proto jsem knihu četla docela dlouho. Ale to neznamená, že by mě nebavila. Na druhou stranu číst jen tuto knihu bez jiných možná bych se u ni nudila...
Bavil mě kontrast mezi bohatými lidmi a jejich sloužícími, že jsme měli možnost nahlédnout do života obou skupin. Hlavní postava Marie se možná až moc rychle dostala nahoru, ale přála jsem ji to.
Určitě se pustím i do dalších dílů, i když mi přišlo, že tento díl skončil dost uzavřeně...
Rozhodně se nebojte do knihy pustit i v jiném období než je zima, jak evokuje obálka, část příběhu se sice odehrává v zimě, ale část i na jaře nebo v létě.

Hodnocení 3,75*/5*

Filomena1961

Třídílná sága, připomínající tak trochu červenou knihovnu. Děj se odehrává na přelomu 19. a 20 století, následuj 1. světová válka až dvacátá léta. Všímá si sociálních rozdílů , neutěšené situace dělníků. Na druhé straně je popisován život majitele továrny a jeho tří dětí, které si postupně jdou vlastní cestou. Do toho všeho je vložen tajemný příběh krásné Marie. Relaxační četba.

KatyM.

Kniha je čtivá a jako oddechovka funguje dobře, ale větší dojem ve mně nezanechala. Připadalo mi to celé takové ploché a do postav jsem se nedokázala vžít.

rakakan

Knihu jsem dočetla, ale určitě nebudu sahat pro další díly. Je jasné o čem budou. Oddechová červená knihovna s předvídatelným koncem.

Kory98

Moc hezký příběh s poutavou zápletkou, který se mi dobře četl. Hlavní hrdinka Marie mi byla sympatická, protože to nebyla žádná ufňukaná holka i když jí osud nepřál, proto jsem jí držela pěsti, aby dosáhla svého štěstí. Kniha líčí životní osudy bohaté továrnické rodiny, jejich šťastné i hořké chvilky, má i nádech romantiky. Těším se na další díl.