Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/pansky-dum-AvO-351412.jpg 3.8919

Panský dům 1.

Vydáno, Knižní klub

Die Tuchvilla, 2014

Kniha Panský dům

Aranel15
předevčírem

Kniha se mi moc líbila. Krásně se četla a oceňuji, že se v ní odvíjí příběh všech postav a každé z nich je věnována minimálně jedna kapitola. Chvílemi mě teda hlavní hrdinka Marie trochu štvala tím, že si ji oblíbila velmi rychle celá rodina, která opěvovala, jak je dívka úžasná.

zvěřinec

Příjemné oddechové čtení, které vtáhne do děje. Další díly si přečtu také.

Knihomolka223

Mě osobně se kniha velice líbila. Autorka půvabně vykreslila dobovou atmosféru. Pořád se tam něco dělo :-). Asi ani nevím koho mám nejradši. Marii, nebo Kitty? Nebo Paula? Všichni byli skvělí! Rozhodně doporučuji!

nikiss76

(+ SPOILER) Zřejmě to není typ knihy pro mne. Období, kdy muži mohou vše a ženy se jim musí podřizovat a mohou leda tak vyšívat nebo hrát na hudební nástroj, mě zkrátka nebaví. Kniha byla dlouhá a místy až nudná. Postava Marie se mi celkem líbila, jediná snad stála nohama na zemi. Paul byl sympaťák, ochotný bojovat za to co chce. Další postavy mne nijak nezaujaly. Kitty si žila na svém bláznivém růžovém obláčku. Její intrikánská sestra, která ani nedostala přes prsty, zamíchala kartami, ale celkově se celý děj točil kolem Marie, která pátrala po svém původu. Ohledně ní jsem měla dvě teorie. Chvíli jsem si myslela, že se nakonec ukáže, že je dcerou Melzera a nebo, že je dcerou jeho bývalého obchodního partnera, což se nakonec potvrdilo. Asi nijak zvlášť netoužím po tom si přečíst další díl, není to můj žánr.

Jara.v

Není to kniha z prostředí, ze kterého bych si chtěla přečíst příběh, ale dostala jsem celou trilogii k narozeninám a hned jsem se do toho pustila. Po přečtení prvního dílu jsem nelitovala. Je to napsané poutavě a když se člověk zorientuje ve všech těch postavách na začátku, tak zabředne do příběhu jako jeden z aktérů.

VeraPaci

Na tuto knihu jsem v naší knihovně dlouho čekala (mají 4 výtisky a byly vypůjčené 3 měsíce v kuse a to jsme 30 tis. městečko). A když jsem ji začala číst, pochopila jsem ten zájem. Příběh mě upoutal, zpracování několika linek mě nadchlo a od cca poloviny knihy jsem se od ní neodtrhla. S prací, malým dítětem a Covidem jsem ji zvládla za týden, což je fakt rychlost. Doporučuji jako příjemné čtení.

adelazelenkova

Na tuto sérii jsem se moc těšila. Bohužel mě zklamal hned první díl. Čekala jsem trochu víc. Přijde mi, že děj není v některých částech dotažený do větších podrobností. Autorka se držela hodně při zemi. Každopádně nápad dobrý, jen průměrně zpracovaný.

Knihomolka506

První díl skvělé trilogie , která čtenáře zavede do Panskeho sídla v Augsbergu- Německo. Do jedné šlechtické (ve způsobech chování členů rodiny by se dalo říct až královské a puntičkářské) má jednoho dne přijít mladá, chudá , ale milá holka ze sirotčince, která tam od určitého dne má pracovat jako služka. Ale začátky jsou těžké a neví zda zůstane. Podaří se ji vše, najde lásku, kterou hledá už od dětství?