Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351412/pansky-dum-AvO-351412.jpg 3.8167

Panský dům (1.)

Die Tuchvilla (2014)

Vydáno:, Knižní klub

Kebira

Příběh mě bavil, jen jsme byla zklamaná, jak rychle "Popelka" ke štěstí přišla. Očekávala jsem víc dramatičnosti, málo propracovaný děj. a docela jsme měla problém s tím, že matka a otec byli v příběhu psány svým křestním jménem, docela mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že Alice je matka a jméno otce-továrníka si už nepamatuji. Ovšem co mě dostalo do kolen, byl v příběhu jeden moderní výraz "...byl jsem z toho na větvi..." , to neřekl žádný sloužící,ale někdo z panstva, takový výraz mi do toho století nesedl, pak tam byl ještě jeden, ale to si už nevzpomínám jak to bylo přesně přeloženo. Myslím si, že to šlo přeložit lépe, aby to sedělo na dobu a místo, kde se děj odehrával a která postava to sděluje.
Druhý díl si přečtu určitě, aspoň vím, že se jedná o tzv. Čtení pod lampou, nenáročné čtivo do vlaku. Určitě kniha nebude patřit k těm, které bych si v budoucnu chtěla znova přečíst.

Pavlaj

Dalo se číst, příběh celkem fajn, ale oproti Panství Downton byly postavy takové nějaké ......nezáživné. Neživé, románové, ne skutečné. Komentář píšu s odstupem dvou měsíců a vlastně už si žádného z hrdinů nepamatuju.

Madelisi

Skvělé. Knihu jsem si přečetla kvůli reklamě, že pokud se vám líbílo Panství Downton, tak toto se bude líbit taky.
Mám ráda rodinné ságy na pozadí historie. Tady jde navíc o Německo, nedokáži si představit, co zatím bohaté továrníky čeká dál.
Text není nijak složitý, místy mi neseděly popisy míst. Ale děj náramně plynul. S napětím očekávám další dva díly.

Dadula118

"Večery pod lampou" Knížka,od které nečekejte nějaké drámo.Spíše klidnější příběh.

Kskaja

Krásný jemný příběh. Přesně na takové to čtení jsem se těšila po všech těch detektivkach.

Michalka98

Mně se kniha moc líbila. Realisticky vylíčila vztahy mezi personálem a rodinou, zobrazila tři sourozence, kteří nemají ponětí o běžném životě a jejich postupné, i když ne úplné probuzení. Musím říct, že závěr mě opravdu překvapil a těším se na druhý díl.

raty

Krásné, pohodové čtení.

crazyslunicko

Kniha se mi velmi líbila. Má velice zamotaný příběh o služce Marii, ale svým způsobem všechno dobře dopadne. Tak trochu pohádkový příběh. Je tam několik hlavních postav, které mají také svůj vlastní příběh. Služka Augusta, kočí Robert. Dcery pánů Kitty a Elizabeth. Poukazují na to, jak bylo v dřívějších dobách důležité se brzy provdat a hlavně dobře. O tom, jak spolu sestry soupeřily a jedna záviděla druhé. Jak se Kitty vydá do Paříže a uteče se svým milým. Jak Elizabeth intrikuje proti své sestře a mezitím ji přebírá nápadníka. Jak to má těžké služebná, která čeká dítě a milý si ji odmítá vzít - v závěru také zajímavé rozuzlení. Marie se také dozví konečně celou pravdu o své rodině, rodičích a hlavně o tom, jak ji celý život obelhávali a nemusela nikdy skončit v chudobinci, kdy lidé nebyli zlí a chamtivý.

petranecka

Kniha na začátku pro mě celkem zmatená, moc postav vůbec jsem netušila, kdo je kdo... Pak se to ale rozeběhlo a dočetla jsem vše jedním dechem. Už se těším na další díl :)

Vlcice72

Kniha se mi moc líbila, splnila má očekávání. Těším se na 2.díl ☺.

ivulka15

Za mne spokojenost. Mám ráda románové ságy i tuto předválečnou dobu. Jak zde již bylo řečeno,tato kniha připomíná panství Dowton.

zuzurana

No velká nuda. Závěr som prelistovala. Autorka píše zvláštním stylem...

milunka21

Ze začátku trošku chaos v postavách, ale rychle se to srovnalo a nemohla jsem se odtrhnout. Miluju rodinné ságy a tahle mě chytla.

miseb

Čekala jsem víc historie, popis života z té doby a nakonec to bylo jen oddechové čtení na téma "jak spravedlnost zvítězila a Popelka ke štěstí přišla". Ale proč ne.

1casper

Teda větší slátaninu jsem dlouho nečetla. Dvě hvězdy za první část, zbytek se nedal číst, přeskakovala jsem stránky. Neodložila jsem ji jen proto, že jsem chtěla vědět, KDO byl tedy otcem Marie, je dědičkou? Nebo není?
Jinak nuda, děj unylý, nezáživný.

Jsem ráda, že jsem ji měla jen půjčenou.

Ésperance

Knihu jsem zkusila číst, ale již od začátku jsem měla problém se stylem autorky. Kapitoly byly na sebe nenavazující a jak již bylo mnohokrát zmíněno, zpřeházené. Už od samého počátku jsem měla problém rozlišit hlavní postavu. Kniha mě nezaujala a odkládám. Možná se k ní vrátím, ale zatím to vnímám jako ztrátu času.

Rovněž musím řící, že je to již druhá německá autorka, u které se mi nelíbí způsob psaní, ale nabízí se otázka, zda to není překladem. Nechci znevažovat práci překladatelů, ale skoro to vypadá, že z angličtiny do češtiny jsou překlady super a je patrná znalost a u překladů z němčiny do češtiny tomu chybí šťáva a hra se slovy a významy a vyznívá to stroze, jednoduše, neosobně. V neposlední řadě je tam opravdu hodně chyb a překlepů, což též nedělá dobrý dojem.

Riley11

Od této knihy jsem nic nečekala, jen jsem si jí koupila do vlaku, ale musím říct, že jsem jí nemohla odložit. Ti, kteří mají rádi Panství Downton tak budou spokojení. Jsem zvědavá jak se to bude vše odvíjet v dalších dílech.

Monika97Švej.

Kniha mě ze začátku nebavila, zdálo se mi, že tam je jen jedno jméno za druhým. Postupně jsem se ale do knihy začetla a nyní se strašně moc těším na druhý díl ! :) A doufám, že nebudu zklamaná ! :)

Petass

Po pár stránkách jsem ji odložila. Velké množství postav, kterým neumím uvěřit, pro mě až moc předvídatelná červená knihovna... Na podobné téma určitě existují lepší knihy.

Ditules

Velké zklamání. Mnoho postav a špatná orientace v ději.

Hasko

Příliš mnoho postav a zdrobnělin od jmen. Trvalo mi, než jsem si zapamatovala, která postava kam patří a jak se jmenuje. Pěkný příběh.

DennisaPotter

Na knihu jsem se opravdu hodně těšila.. ale pak přišlo trochu zklamání. Příběh je dobrý, čtiví, ale příliš mnoho postav, těkavost, prodlužování zabilo moje nadšení. Ale neurazí to.

martinaandulka

Panský dům je 1 díl trilogie zavede nás do německého městečka Ausburg kde žije bohatá rodina,která má honosnou vilu a továrnu.Kdo viděl seriál Panství Downton ,tak tohle je podobné a též se to oedhrává e stejných letech(1913...).Je to krásné pohodové čtení pro dámy.

Slezkairis

Na knihu jsem se moc těšila a chtěla si ji objednat, pak jsem na ni náhodou narazila v knihovně. Uff, jsem ráda, že jsem si ji nakonec nekoupila...Čekala jsem mnoho, dostala málo. Příliš mnoho postav, předvídatelný děj, téměř žádná láska nebo jak tady někdo psal...taková chladná. Nejvíc mě asi bavila Katharina. Červenou knihovnu mám ráda, ale musím se přiznat, že kniha mě bohužel nenadchla! :-(

Blanka1964

Po náročnějších knihách opravdu příjemný odpočinek. Trochu předvídatelné ( kdo by to byl čekal, že se mladý pán zakouká do komorné, a že to bude láska, která musí překonat nějakou překážku...), trochu červená knihovna, ale ano, líbilo se mi to. Co mi vadilo a hodně, byly překlepy, přeházená písmenka, uvozovky někde ano, někde ne...to nikdo nehlídá a nekontroluje? Kdyby to bylo jednou, ale v téhle knížce je toho spousta....

smisek75

Úžasná kniha, plná zvratů. Mám ráda tento styl období 19 století... láska, porozumění... těším se na další díl.

LuckaH2

Na začátku: kdo to překládal a kontroloval - těch chyb a výrazů (jedle nebo smrk, Elisabeth nebo kterou jak oslovit....). Ale jinak to je pohádka, tetelila jsem se nad čajovými dýchanky, rozněžnovala se nad módními věcmi, viděla ten krásný dům i velkolepou továrnu. Doufala v dobrý konec, bála se tajemné dětství hrdinky, vztekala se s ní:-) a to tenhle žánr není můj nej, narozdíl od severské a drsné krimi. Ale romantika neuškodí, a u mě splnila kniha, co měla. Ani nepotřebuju další díl snad....

katst

Před časem jsem v jedné recenzi na tuto knihu četla, že je to takové milé... Je to hezký příběh, čte se dobře, ale něco tomu chybí... Prostě poznáte, že to píše německá autorka... Většina knihy je poměrně zdlouhavá, proto mi přijde škoda, že konec nabral rychlý a zbytečný spád (klidně bych ještě několik stránek vydržela...).

helena19

Krásný historický román. Trochu mi to připomínalo romány od Jane Austen. Ze začátku jsem byla trošku v rozpacích, z těch popisných pasáží a té spousty postav, ale tak nějak jsem se od této knížky stejně nedokázala odtrhnout, a i když jsem si říkala, že další díl číst nebudu, po přečtení knížky jsem přesvědčená, že se na další díl s chutí vrhnu (tedy až bude vydán) :D Přece jen konec ve mně vyvolal mnoho otázek.

Ajina76

Kniha krásná. Dobře se četla. Po dlouhé době jsem četla něco jiného než detektivku. Jen škoda, že další díl u nás vyjde prý až v červnu.