Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351412/pansky-dum-AvO-351412.jpg 49

Panský dům (1.)

Die Tuchvilla (2014)

Vydáno:, Knižní klub

Acinore
včera

Jako odpočinkové čtení je to ideální.. Taková červená knihovna, plno intrik a do toho pořád čekáte jestli už v tomhle díle propukne válka a jak se to zobrazí na hlavních hrdinech.. No, to bude asi až v dalším díle, teď šlo jen o lásky, rodinné zvraty a vyřčená tajemství..

werdie

Bohužel mě tahle kniha poměrně zklamala.Podle mě zbytečně natahovaný děj ,prakticky o ničem.Neslaná,nemastná.Za mě 65%.

Šánka

Pěkný začátek nové ságy, na kterou jsem se velmi těšila a dala se i zlákat reklamou. Ne, nejsem zklamaná, je to příjemné čtení, ale....
Začátek příběhu je takový hodně rozvláčný, sledujeme životy panských členů rodiny i jejich služebnictva těsně před vypuknutím 1. sv. války. Nějakou větší zápletku nebo zvraty však tak do půlky nečekejte. Když ale vydržíte, příběh se hezky rozvine až v druhé části. Kniha mi hodně připomíná jinou ságu ,,Sbohem, Piccadilly", jejíž 1. díl jsem letos také četla a popravdě pro mě byl zajímavější.
Jsem vemi zvědavá na hodnocení dalších čtenářů, já se do druhého dílu určitě pustím, protože ságy mám ráda a tento díl beru jako takový záběhový.