Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351412/pansky-dum-AvO-351412.jpg 3.8249

Panský dům (1.)

Die Tuchvilla (2014)

Vydáno:, Knižní klub

Barik05

No nevím....asi jsem od toho čekala víc. Ale dobrý, tři hvězdy dám.

JJJ007

Oba díly jsem četla téměř jedním dechem. Skvělý příběh. Těším se na třetí díl, už v říjnu :-)

Freedomova

Kniha se mi moc líbila. Zápletka se zdá jasná, al nakonec to zas tak úplně jasné není. Čtivě a poutavě napsaná, těším se na další díl.

sgjoli

Tuhle sérii jsem si opravdu zamilovala. U prvního dílu mne bavilo to vyobrazení rozdílů chudí vs. bohatí, ale asi nejvíc mne tu baví rozplétat Mariino rodinné tajemství! Také jsem si oblíbila autorčin styl psaní. Kniha se čte úplně sama! Trochu jsem se bála toho, aby to nebyla klišoidní červená knihovna, ale obavy byly zbytečné. Jako ano, láska tam hraje svoji roli, ale není to nijak lacině podané. Určitě tuto rodinnou ságu doporučuju!

Renatecka

Dost mě Panský dům překvapil, stavěla jsem se ke knížce poměrně skepticky, čekala jsem laciný příběh z červené knihovny, kterou vůbec nemusím. Pravda, trocha romantiky tam byla, ale velmi jemná a nevtíravá. Sedělo mi časové umístění děje, prostě se mi to moc moc moc líbilo a jsem nadšená. 2. díl mám ve čtečce, ale musím si jej pořídit i v papírové podobě a pak budu čekat do října na 3. díl této krásné rodinné ságy :-)

Kerberos

Po rozdílných recenzích jsem nevěděla co mám očekávat.Mě se příběh celkem líbí,je tu hodně postav,takže nemůžeme čekat,že budou popisovány příliš barvitě a to že se Marie vypracuje není samo sebou.Takže se s radostí pustím do dalšího dílu.

bigben

Nenáročné čtení, konec byl jasný od začátku...takový německý Downton, ale s chutí si přečtu druhý díl.

Odehnalka

Na knihu jsem se těšila, ale měla jsem i jisté obavy, zda kniha nebude nudná a zda se mi bude dobře číst a zda nepůjde spíše o červenou knihovnu. Ale mé obavy se nenaplnily. Přiznávám, že na začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat se. Ale pak se děj rozjel a já se od knihy nemohla odtrhnout. Další díl si ráda někdy přečtu.

astroweb

Nemohu jinak, než dát všechny hvězdičky, tolik moc se mi kniha líbila. Začal jsem číst trochu s obavami, že příběh bude popisný, nudný a příliš sladkobolný, ale vůbec ne. Těším se na další díly.

prestiggio

Kniha vhodná na oddychové čítanie, ktorá ma však rýchlo vtiahla do deja.

IvcaIvet

Takové nenáročné, lehké čtení..za mě spokojenost.

Petule.k93

Knížka nebyla ani nudná ani velký trhák. Taková oddechová s občasnými překlepy v textu. Zhýčkané slečinky a popelka, která najde svého prince a u kterého se doví celou svou rodinnou historii. Líbila se mi Marie, která se ničeho moc nezalekla. Jsem zvědavá na druhý díl, jak se jí povede a jestli ji nová situace u panstva nějak změní.

Toňula

Neznám Panství Downton, ale Panský dům mě nezklamal - osudy bohaté rodiny proplétající se s příběhem služebné, historické pozadí, láska, nedořešená minulost ovlivňující přítomnost, rozdílnost povah jednotlivých hrdinů, to vše dohromady tvoří čtivý příběh.

kaja77

Madam Jacobs zkoukla panství Dowton a inspiraci vtiskla do vily německého průmyslníka. Díky seriálu jsem si dovedla představit dřinu v kuchyni, nároky na kuchyňskou pomocnici apod. To všechno bylo jak v seriálu tak v knize... Myslím, že paní Jacobs čerpala inspirace až příliš. Přiznám se ale, že i přes to, že příběh byl jako z edice "večery pod lampou" , tak jsem četla bez většího utrpení. Bylo to poněkoud černobílé, jasné od začátku, ale pro mně to byl relax. Mohu doporučit dámám jako letní čtení...

maryzka

Když jsem zběžně prohlédla knihu v knihkupectví, tak jsem si říkala, že se objevil ,, Thomas Mann" 21.století ,, sice v sukních. Poté po přečtení jsem si říkala, že je to spíš.,,červená knihovna" typu Máhlerové, Taky mě to tak připadalo i když pouze se změnili kulisy dějin. Sice tato kniha by stála za zfilmování je to odpočinková četba i když nechápu proč má nálepku ,, Světový bestseller" Spíš průměr u kterého se nemusí moc myslet.

Aríka

Mým velmi oblíbeným seriálem je bezpochyby Downton Abbey a tahle kniha byla proto jasnou volbou. Zprvu jsem neviděla zas až tolik podobností s výše zmíněným seriálem, ale postupem času jsem byla schopna některé situace se seriálem ztotožnit. Vadilo mi velké množství hlavních postav, místy jsem se mezi nimi ztrácela. Styl psaní nebyl nebyl zase tolik kvalitní. Kniha byla velmi zdlouhavá a někdy jsem měla chuť ji nadobro odložit. Opět seč mi potvrdilo, že zlatá nálepka "Edice Světový bestseller" není známkou kvality. Nemám v plánu číst další díly. Ale pokud vám výše zmíněné věci nevadí, klidně si knihu přečtěte.

alnahu

Historický příběh z Německého Augsburgu těsně před první světovou válkou .Mladá Marie ,která právě opustila sirotčinec nastupuje do sídla bohaté rodiny Melzerů, jako kuchařka. Pomalu si vydobývá v tomto domě své místo ,jak mezi zaměstnanci ,tak i v rodně Melzerů. Za mě pěkný čtivý román z tehdejší doby. Určitě si přečtu pokračování.

klaudia2722

Príbeh sa čítal dobre, aj keď mi prišlo, že všetky postavy sú akoby na rovnakej úrovni. Žiadnej sa dej nevenoval nejako do hĺbky, dokonca ani Márií, ktorá bola hlavnou postavou. Zápletka tiež mohla byť viac dramatická a vystupňovaná. Vadil mi aj koniec, hlavne priznanie starého Melzera vyznelo zvláštne.
Ale knihu napriek všetkému hodnotím celkom pozitívne. Určite si nájde svoje fanynky medzi milovníčkami červenej knižnice. Akurát od toho nič svetoborné nečakajte. Je to proste príjemná oddychová nenáročná kniha.

Kabalenka

Knížka se mi líbila. Příjemné, nenáročné čtení. Spíše pro ženy. Líbí se mi, že zmiňují i život továrních dělníků a chudých obyvatel Ausburgu.

Lysette

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, je to ale jedno velké zklamání. Mám moc rada historické romány a když jsem si přečetla o čem kniha má být, nemohla jsem se dočkat. Ale děj je absolutně nudný , vztah Marie a Paula jsem vůbec nepochopila...dohromady spolu měli tak 5scen, neprohodili spolu ani 10 vět Ale už to byla velká láska. Chybělo mi tam více scén pohromadě, nějaké dialogy...takhle mi ta knížka přišla jako nudný popis továrny ....hodně váhám jestli si přečíst druhy díl.

ritz

Pěkná, čtivá knížka o zajímavém prostředí, zkusím další díl.

Acquenta

Taková příjemná historická oddechovka. Hlavních postav byla tolik, že mě to ani neláká do dalšího dílu, ničím zajímavé, docela obyčejné..

Sirius

Asi stárnu... přečetl jsem svoji první romanťárnu v životě. Panský dům mě lákal dlouho tou obálkou a pak taky nástřelem synopse. Tak jsem se rozhodl, že taky nakouknu za jeho bránu... a nebylo to vůbec špatný. Má to fajn dobovou atmosféru, rebelskou hlavní hrdinku, která je tak trochu Popelka. A taky spousta vedlejších postav, který vám nějakým způsobem utkví v paměti. Samozřejmě nechybí odhalování dávnýho tajemství. Je to prostě taková knížka, která určitým způsobem hladí na duši, hezky se čte a je jako dělaná ke dvěma deci červenýho. Teď jsem dost zvědavej na druhej díl, který vyšel minulý týden

Marika Vanova

Byla jsem zvědavá na tuto novější knihu v naší Knihovně, ale neoslovila mě tak, jak jsem doufala, průměrný příběh s moc hezkou obálkou. Nevím, jestli budu chtít číst i další díly, uvidíme, řekl slepý.

Tynka4

Krásná kniha. Postavy mohly být propracovanější. Takhle jsem si žádnou nijak zvlášť neoblíbila. V tomhle bylo Panství Downton lepší. Ale je to moc pěkná knížka. Už mám i druhý díl a těším se, až se začtu. :)

iveta3689

Nejsem ctenar podobnych knizek, takze nemam srovnani. Ale tato se mi libila. Deje i popisu bylo tak akorat, postavy byly vykresleny zajimave a byla to pestra mozaika. Jen mi vadilo preskakovani v deji. Vypadalo to, jako kdyby autorka pri uprave knihy vypoustela casti textu. A potom ten konec. Cekala jsem pohadku o Popelce, proti tomu nic nemam. Konec byl jasny hned z prvnich stranek, ale to asi clovek od takove knihy ceka. Ale to, co se stalo v predposledni kapitole byla takova ptakovina, ze vazne pokracovani cist nemusim. Celkovy dojem mam z knihy ale kladny, jako oddychovku na dovolenou ji muzu doporucit.

aginecka

Celkem příjemná oddechovka (zásluhou okopírování atraktivního modelu Downton Abbey), ale rozhodně žádný zázrak. Obvyklá klišé červené knihovny - téměř svatá hrdinka, překážky na cestě k "šťastně až navěky" jen pro formu a pár rádoby záporáků. Co mi ale skutečně lezlo na nervy, byly výlevy přecitlivělé víly Kitty.

Kebira

Příběh mě bavil, jen jsme byla zklamaná, jak rychle "Popelka" ke štěstí přišla. Očekávala jsem víc dramatičnosti, málo propracovaný děj. a docela jsme měla problém s tím, že matka a otec byli v příběhu psány svým křestním jménem, docela mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že Alice je matka a jméno otce-továrníka si už nepamatuji. Ovšem co mě dostalo do kolen, byl v příběhu jeden moderní výraz "...byl jsem z toho na větvi..." , to neřekl žádný sloužící,ale někdo z panstva, takový výraz mi do toho století nesedl, pak tam byl ještě jeden, ale to si už nevzpomínám jak to bylo přesně přeloženo. Myslím si, že to šlo přeložit lépe, aby to sedělo na dobu a místo, kde se děj odehrával a která postava to sděluje.
Druhý díl si přečtu určitě, aspoň vím, že se jedná o tzv. Čtení pod lampou, nenáročné čtivo do vlaku. Určitě kniha nebude patřit k těm, které bych si v budoucnu chtěla znova přečíst.

Pavlaj

Dalo se číst, příběh celkem fajn, ale oproti Panství Downton byly postavy takové nějaké ......nezáživné. Neživé, románové, ne skutečné. Komentář píšu s odstupem dvou měsíců a vlastně už si žádného z hrdinů nepamatuju.

Madelisi

Skvělé. Knihu jsem si přečetla kvůli reklamě, že pokud se vám líbílo Panství Downton, tak toto se bude líbit taky.
Mám ráda rodinné ságy na pozadí historie. Tady jde navíc o Německo, nedokáži si představit, co zatím bohaté továrníky čeká dál.
Text není nijak složitý, místy mi neseděly popisy míst. Ale děj náramně plynul. S napětím očekávám další dva díly.