Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351412/pansky-dum-AvO-351412.jpg 3.8358

Panský dům (1.)

Die Tuchvilla (2014)

Vydáno:, Knižní klub

amanek
30. listopadu

A mě se líbila. Asi to byla po těch všech detektivkách příjemná změna. Sice trochu červená knihovna, ale několik věcí jsem nečekala. Už se těším na další díl.

Zania
28. listopadu

Nádherná knížka :)

lmn
23. listopadu

příjemná oddychovka, další pokračování dám ale až zase po pár detektivkách, abych nebyla úplně přeslazená :-)

helenah
22. listopadu

Od četby mě trochu zrazovaly zdejší negativní komentáře. Zvědavost mi ale nedala...a jsem moc ráda. Nečekala jsem "nic světoborného". Prostá dívka jako služebná v bohaté rodině.... jako z červené knihovny. Čte se to však velmi dobře a už se moc těším na další díly.

Owain
22. listopadu

Nebylo to špatné, ale nic světoborného.

Jonna
21. listopadu

Také jsem knihu začala číst kvůli seriálu Panství Downton (v knihkupectví mi poradili), ale asi právě kvůli tomu mi připadá jako "slabý odvar" filmového zpracování. Je to taková průměrná kniha, jako vystřižená z červené knihovny z dvacátých let minulého století. Nicméně trilogii hodlám zvládnout celou, snad budou další díly trošku lepší.

MagdalenaSlaba
19. listopadu

Do četby této knihy jsem se pustila z nostalgie, jako asi věšina lidí jsem i já fanynka seriálu Downton Abbey. Četlo se to dobře, ale oslňující to tedy nebylo. Vlastně mě to zezačátku i nudilo. Pak se děj trochu rozběhl, ale stejně.... Hlavní milostná zápletka snad už ani nemohla být tuctovější.

Delitka
16. listopadu

Pěkné, čte se dobře, ale úplně neuchvátila.

Skalara
15. listopadu

Za mě zajímavá kniha. Zpočátku jsem se bála si ji koupit, ale určitě nelituji. Koupila jsem si další díly.

msjadepaton
13. listopadu

Panství Downton jsem neviděla, takže podobnost nemůžu posoudit, ale celkově mi to přišlo jako průměrná záležitost. Několik dějových linek, z nichž některé jsou podstatně zajímavější než jiné. Například příběh vztahu Paula a Marie byl na celé knize asi to nejslabší. Kitty a Elizabeth byly podstatně zajímavější postavy a Kitty dokonce prošla větším vývojem než hlavní postava, což mi připadá dost zarážející. Bavilo mě ale i Mariino odhalování vlastního původu a Paulův vztah s otcem a vše, co mělo do činění s továrnou. Trochu mi to připomínalo Sever a jih od Elizabeth Gaskell, i když ten je o třídu výš.

Ivetaa
12. listopadu

Kniha se čte "sama", děj je dost podobný Panství Downton - i tak se těším na další pokračování.

verushka19

Zajímavé čtení. Už se těším na další díl. ????

iška

Nečte se to špatně, ale nic světoborného to také není.

sebemi

Ani jsem nečekala, že mě to tak chytne. Vrhám se na další díl :)

iveetka

Nic, co úplně zklame a otráví. Každopádně mě se kniha dobře četla jenom mě zklamalo, že sem vůbec neprožívala vztah Paula a Marie. Jejich vztah byl napsaný strašně stroze. Najednou se milovali, ač tomu nepředcházely žádné situace, ze kterých bych to jako čtenářka měla pochopit. Určitě si ještě přečtu další díl, ale né hned. :)

Steiniglovka

Super oddychovka. Sice jsem ze začátku musela přesvědčit sama sebe,abych ve čtení pokračovala,protože jsem ji rozhodně nehltala od první stránky,ale druhé dvě třetiny jsem přečetla doslova jedním dechem. Těším se na druhý díl..

Mucq.luck

Do knihy jsem se okamžitě začetla a vtáhla mě do děje hned na první stránce. Kniha nerozvíjí jen příběh hlavní hrdinky, ale všech, kdo žije v panském domě. Určitě se těším na další díly.

Evina.Cetba

- Na podobných romantických příbězích mám nejraději postupné vydobývání si místa a respektu mezi personálem a sbližování se se zcela jiným světem, světem panstva. V tomto případě tedy průmyslnické rodiny. MOJE SNĚNÍ MÁ VŠAK HRANICE.
- Když už se příběh začne příliš vzdalovat od reality, už to není ono. Jednak čtenář tak nějak tuší jak to všechno skončí, tudíž není napnutý tolik, jak by být měl. A pak, já musím alespoň s přimhouřenýma očima věřit, že se podobný příběh mohl docela klidně stát. Když uboze oblečená dívka ze sirotčince, která má poslední možnost najít si práci jako pomocnice (což je hned v první kapitole asi pětkrát zdůrazněno) a jen tak tak utekla hrobníkům z lopaty, když naše Marie získá srdce továrnické rodiny a schyluje se k tomu, že jednou všechen ten přepych bude nejenom vlastnit, ale i vést podnik i celou domácnost... Ne, to už je moc přeslazené a přitažené za vlasy.
Stylisticky nic moc, velmi jednoduché. Četlo se to sice snadno, pohladilo mě to na duši, ale druhý díl už asi nedám.

Arsi

Mám ráda rodinné ságy a příběh se mi moc líbil. Po drsných detektivkách je to příjemná změna.

nicole1990

Krásný romantický příběh. Po detektivkach skvělé odreagování. Teď jdu na druhý díl snad se mi bude líbit stejně.

nada3314

Parádní oddych od detektivek, příběh mě zaujal od prvních stránek. Moc se těším na pokračování.

marli58

Moc se mi líbí popisy vztahů mezi panstvem a služebnictvem, služebnictva mezi sebou, oblékání, stolování, slavení svátků a co se v panské rodině může, co je tabu a co v žádném případě nesmí. A mezi tím vším se proplétá velmi zajímavý příběh.

PetaZ

Jednu hvezdu strhavam za to, ze chvili trvalo, nez se neco poradne zacalo dit, ale pak me kniha moc bavila a na dalsi dil se tesim

wesia

No nevim....nerikam, ze je to spatne, ale moc dobre taky ne....prijde mi to takove povrchni, nektera jednani postav jsou moc umela a takova...jako podle scenare... Elizabeth mi prijde zatim asi nejzajimavejsi.... Ale samozrejme to ma i dobre stranky, Augusta ma dobry "zaver"...

irefir

Poslední dobou jsem nejvíce četla severské detektivky, takže tato kniha byla přesně tou pravou romantickou změnou:) Líbila se mi a druhý díl už mám připravený.

juni

Naprosto neuvěřitelná knížka. Miluju knihy z 20. století. Miluju popisování doby. Miluju popisování lidí z této doby. Tu zápletku jsem ani moc nevnímala, ale narosto skvělá knížka. Jenom škoda, že nemůžu dát víc hvězd než jenom pět. Už mám doma i druhý díl a teď na začátku října má vyjít i třetí díl (už mám vybraný dárek k Vánocům ;)

LahoferRose

Naprosto rozumím přirovnání k Panství Downton. Musím říct, že knihu jsem četla na doporučení mamky, ale dlouho jsem se u ní nudila. Zlom, kdy mne kniha začala bavit nastal až ve chvíli, kdy v továrně došlo k nehodě. Pak to byla teprve záživná jízda! Bohužel, tento zvrat nastal až za dlouho dobu. Nicméně od té chvíle mne kniha pohltila. Paul je pomilování hodný, Marie silná, odhodlaná žena, Kitty nehorázně rozmazlená, Lisa mrcha. Přesto mi zrovna Lisa přišla jako nejlidštější a nejsympatičtější postava. Dvojka bude asi ponurejší, vzhledem k válečným rokům.

ivousekk

Vyborne se to cte, uplne samo. Vcera jsem zacala a dnes docteno. Pri cteni mam pocit, jak kdybych sledovala historicky serial, tak zive na me pribeh pusobi. I kdyz je docela predvidatelny, bavi me. Jdu na dalsi dil :-)

NathalieVerdun

Pekná kniha, dej bol pomerne predvídateľný, ale čítalo sa to dobre a hrdinovia si dokázali získať moje sympatie.

monte

Příjemné, oddychové čtení, určitě se pustím do dalšího dílu