Panský dům

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351412/pansky-dum-AvO-351412.jpg 3.8311

Panský dům (1.)

Die Tuchvilla (2014)

Vydáno:, Knižní klub

Steiniglovka

Super oddychovka. Sice jsem ze začátku musela přesvědčit sama sebe,abych ve čtení pokračovala,protože jsem ji rozhodně nehltala od první stránky,ale druhé dvě třetiny jsem přečetla doslova jedním dechem. Těším se na druhý díl..

Mucq.luck

Do knihy jsem se okamžitě začetla a vtáhla mě do děje hned na první stránce. Kniha nerozvíjí jen příběh hlavní hrdinky, ale všech, kdo žije v panském domě. Určitě se těším na další díly.

Evina.Cetba

- Na podobných romantických příbězích mám nejraději postupné vydobývání si místa a respektu mezi personálem a sbližování se se zcela jiným světem, světem panstva. V tomto případě tedy průmyslnické rodiny. MOJE SNĚNÍ MÁ VŠAK HRANICE.
- Když už se příběh začne příliš vzdalovat od reality, už to není ono. Jednak čtenář tak nějak tuší jak to všechno skončí, tudíž není napnutý tolik, jak by být měl. A pak, já musím alespoň s přimhouřenýma očima věřit, že se podobný příběh mohl docela klidně stát. Když uboze oblečená dívka ze sirotčince, která má poslední možnost najít si práci jako pomocnice (což je hned v první kapitole asi pětkrát zdůrazněno) a jen tak tak utekla hrobníkům z lopaty, když naše Marie získá srdce továrnické rodiny a schyluje se k tomu, že jednou všechen ten přepych bude nejenom vlastnit, ale i vést podnik i celou domácnost... Ne, to už je moc přeslazené a přitažené za vlasy.
Stylisticky nic moc, velmi jednoduché. Četlo se to sice snadno, pohladilo mě to na duši, ale druhý díl už asi nedám.

Arsi

Mám ráda rodinné ságy a příběh se mi moc líbil. Po drsných detektivkách je to příjemná změna.

nicole1990

Krásný romantický příběh. Po detektivkach skvělé odreagování. Teď jdu na druhý díl snad se mi bude líbit stejně.

nada3314

Parádní oddych od detektivek, příběh mě zaujal od prvních stránek. Moc se těším na pokračování.

marli58

Moc se mi líbí popisy vztahů mezi panstvem a služebnictvem, služebnictva mezi sebou, oblékání, stolování, slavení svátků a co se v panské rodině může, co je tabu a co v žádném případě nesmí. A mezi tím vším se proplétá velmi zajímavý příběh.

PetaZ

Jednu hvezdu strhavam za to, ze chvili trvalo, nez se neco poradne zacalo dit, ale pak me kniha moc bavila a na dalsi dil se tesim

wesia

No nevim....nerikam, ze je to spatne, ale moc dobre taky ne....prijde mi to takove povrchni, nektera jednani postav jsou moc umela a takova...jako podle scenare... Elizabeth mi prijde zatim asi nejzajimavejsi.... Ale samozrejme to ma i dobre stranky, Augusta ma dobry "zaver"...

irefir

Poslední dobou jsem nejvíce četla severské detektivky, takže tato kniha byla přesně tou pravou romantickou změnou:) Líbila se mi a druhý díl už mám připravený.

juni

Naprosto neuvěřitelná knížka. Miluju knihy z 20. století. Miluju popisování doby. Miluju popisování lidí z této doby. Tu zápletku jsem ani moc nevnímala, ale narosto skvělá knížka. Jenom škoda, že nemůžu dát víc hvězd než jenom pět. Už mám doma i druhý díl a teď na začátku října má vyjít i třetí díl (už mám vybraný dárek k Vánocům ;)

LahoferRose

Naprosto rozumím přirovnání k Panství Downton. Musím říct, že knihu jsem četla na doporučení mamky, ale dlouho jsem se u ní nudila. Zlom, kdy mne kniha začala bavit nastal až ve chvíli, kdy v továrně došlo k nehodě. Pak to byla teprve záživná jízda! Bohužel, tento zvrat nastal až za dlouho dobu. Nicméně od té chvíle mne kniha pohltila. Paul je pomilování hodný, Marie silná, odhodlaná žena, Kitty nehorázně rozmazlená, Lisa mrcha. Přesto mi zrovna Lisa přišla jako nejlidštější a nejsympatičtější postava. Dvojka bude asi ponurejší, vzhledem k válečným rokům.

ivousekk

Vyborne se to cte, uplne samo. Vcera jsem zacala a dnes docteno. Pri cteni mam pocit, jak kdybych sledovala historicky serial, tak zive na me pribeh pusobi. I kdyz je docela predvidatelny, bavi me. Jdu na dalsi dil :-)

NathalieVerdun

Pekná kniha, dej bol pomerne predvídateľný, ale čítalo sa to dobre a hrdinovia si dokázali získať moje sympatie.

monte

Příjemné, oddychové čtení, určitě se pustím do dalšího dílu

ZdeňkaXXL

Moc pěkný...

kroftik

Mně to sedlo. Obvykle nevyhledávám nekonečné rodinné ságy, ale tohle bylo prostě fajn. Život začátkem 20. století, rozdíly mezi společenskými vrstvami a trošku romantiky... těším na další díl! :)

Mandlevest

Miluji edici světový bestseller a málokdy se mi stane, že se mi kniha, zařazená do této edice nelíbí. U této knihy ale nevím, v zásadě nezklamala, ale ani ničím mimořádným nepřekvapila. Určitě jsem četla lepší knihy s podobným námětem, ale i horší. Přesto zkusím i další díl, časově spadající do období 1. světové války a uvidíme..

swon

Panský dům je naprosto průměrná kniha, která nevybočuje z řady sobě podobných románů. Považuji ji za oddechové čtení a jsem si jistá, že už ji nikdy znova číst nebudu. Mám nachystaný i druhý díl a od něj očekávám děj, který bude více strhující vzhledem k době, ve které se bude odehrávat.
Ačkoliv jsem čekala více, knížka se přečíst dá, ale všeobecné nadšení u čtenářů prostě nedokáže vyvolat.
Navíc, zde tak časté přirovnávání k seriálu Panství Downton pokulhává - scénář seriálu je rozhodně lepší a postavy propracovanější než v knize Anne Jacobs.

Barik05

No nevím....asi jsem od toho čekala víc. Ale dobrý, tři hvězdy dám.

JJJ007

Oba díly jsem četla téměř jedním dechem. Skvělý příběh. Těším se na třetí díl, už v říjnu :-)

Freedomova

Kniha se mi moc líbila. Zápletka se zdá jasná, al nakonec to zas tak úplně jasné není. Čtivě a poutavě napsaná, těším se na další díl.

sgjoli

Tuhle sérii jsem si opravdu zamilovala. U prvního dílu mne bavilo to vyobrazení rozdílů chudí vs. bohatí, ale asi nejvíc mne tu baví rozplétat Mariino rodinné tajemství! Také jsem si oblíbila autorčin styl psaní. Kniha se čte úplně sama! Trochu jsem se bála toho, aby to nebyla klišoidní červená knihovna, ale obavy byly zbytečné. Jako ano, láska tam hraje svoji roli, ale není to nijak lacině podané. Určitě tuto rodinnou ságu doporučuju!

Renatecka

Dost mě Panský dům překvapil, stavěla jsem se ke knížce poměrně skepticky, čekala jsem laciný příběh z červené knihovny, kterou vůbec nemusím. Pravda, trocha romantiky tam byla, ale velmi jemná a nevtíravá. Sedělo mi časové umístění děje, prostě se mi to moc moc moc líbilo a jsem nadšená. 2. díl mám ve čtečce, ale musím si jej pořídit i v papírové podobě a pak budu čekat do října na 3. díl této krásné rodinné ságy :-)

Kerberos

Po rozdílných recenzích jsem nevěděla co mám očekávat.Mě se příběh celkem líbí,je tu hodně postav,takže nemůžeme čekat,že budou popisovány příliš barvitě a to že se Marie vypracuje není samo sebou.Takže se s radostí pustím do dalšího dílu.

bigben

Nenáročné čtení, konec byl jasný od začátku...takový německý Downton, ale s chutí si přečtu druhý díl.

Odehnalka

Na knihu jsem se těšila, ale měla jsem i jisté obavy, zda kniha nebude nudná a zda se mi bude dobře číst a zda nepůjde spíše o červenou knihovnu. Ale mé obavy se nenaplnily. Přiznávám, že na začátku mi chvíli trvalo se začíst a zorientovat se. Ale pak se děj rozjel a já se od knihy nemohla odtrhnout. Další díl si ráda někdy přečtu.

astroweb

Nemohu jinak, než dát všechny hvězdičky, tolik moc se mi kniha líbila. Začal jsem číst trochu s obavami, že příběh bude popisný, nudný a příliš sladkobolný, ale vůbec ne. Těším se na další díly.

prestiggio

Kniha vhodná na oddychové čítanie, ktorá ma však rýchlo vtiahla do deja.

IvcaIvet

Takové nenáročné, lehké čtení..za mě spokojenost.

Německo ságy historické romány historické romance 20. století

Anne Jacobs