Dopisy, které nikdo nečetl přehled

Dopisy, které nikdo nečetl
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1559 1559

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Letters to the Lost , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dopisy, které nikdo nečetl. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (545)

helusa2
08.06.2024 5 z 5

Bylo to krásné. Romantické. Dojemné. Škoda, že okolnosti mnohdy nedopřejí dobrým lidem prožít lepší život, který by si určitě zasloužili. A někdy nevíme, jaké štěstí máme, dokud o něj nepřijdeme.. Važme si každého dne!
Posloucháno jako skvostné audio.

eliska2126
09.05.2024 5 z 5

Přiznám se, že mi tahle kniha ležela v knihovně opravdu několik let a teď zpětně si opravdu vyčítám, proč jsem se do ní nepustila dřív. I když je pravda, že ve mně kniha zanechala tolik pocitů, že jsem pak nevěděla, co s tím.

Sledujeme dvě časově linky, jedna probíhá za války a sleduje příběh Stelly a Dana. Druhá časová linka je z roku 2011, kdy Jess přebývá v jednom opuštěném domě a jednoho dne dostává také dopis.

Musím říct, že jsem ze začátku měla trochu problém se začíst, jednu chvíli jsem i uvažovala o odložení knihy, protože jsem se do toho nemohla nějak dostat. Ale asi po čtvrtině knihy se to zlomila a příběh si ke ve finále opravdu získal. Ze začátku mě bavila spíše linka z přítomnosti, pak mě ale více vtáhla válečná dějová linka. Příběh Stelly a Dana jsem opravdu hltala.

Kniha je napsána moc hezky a posledních 30 stran jsem totálně probrečela. Je to opravdu silná kniha obsahující silný příběh a také opravdu smutný konec.


Silvisek
21.04.2024 5 z 5

Opravdu krasny pribeh. Doslova jsem hltala celou knihu. Kniha se mi cetla krasne a chytlo me to u srdicka.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Kniha roku 2020 je vyhlášena!

15.10.2020


Knižní novinky (37. týden)

08.09.2019


Citáty z knihy (1)

V čase, keď som vôbec nevedel, či sa dožijem začiatku ďalšieho týždňa, sľúbil som Ti, že Ťa budem milovať navždy. Teraz to vyzerá, že navždy pomaly vypršalo. Nikdy som Ťa neprestal milovať. Vo vlastnom záujme, aby som si uchoval zdravý rozum, pokúšal som sa zabudnúť, ale nikdy sa mi to nepodarilo. A nikdy som neprestal dúfať.


Ocenění knihy (1)

2020 - Kniha roku - Čtení tě mění (Audiokniha)


Kniha Dopisy, které nikdo nečetl v seznamech

v Právě čtených35x
v Přečtených2 135x
ve Čtenářské výzvě708x
v Doporučených238x
v Knihotéce606x
v Chystám se číst1 146x
v Chci si koupit271x
v dalších seznamech17x