Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348822/dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.7262

Letters to the Lost (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Fragment (ČR)

jittik
dnes

Příběh věčné lásky, zoufalství i naděje. Příběh který, alespoň z části, by chtěla prožít každá z nás...

Mojepočteníčko

Možná bude pro tentokrát lepší, když se zdržím svého obvyklého úvodu o tom, jakým způsobem si ke mně tato kniha našla cestu. Dopisy, které nikdo nečetl, jsou příběhem, který mě okouzlil. A já cítím potřebu vám okamžitě prozradit proč.

Jess utíká tmavou nocí. Touží se oprostit od násilnického milence a žít jiný, lepší život. Útočiště nachází ve starém opuštěném domě. Rozhodne se, že v něm přečká pár následujících dní do doby, než se ze všeho vzpamatuje.
Jednoho dne uslyší kroky a napětím zatají dech. Uleví se jí až v okamžiku, kdy neslyší zvuk klíčů v zámku, ale obálku dopadající na zem. Rozmýšlí, zda ji otevřít, ale pokušení je příliš velké. Odesílatelem je jakýsi Dan. Jess po dočtení zjišťuje, že dopis, který drží v rukou, je jedním z mnoha, které nebyly evidentně nikdy přečtené.
O několik dní později najde shodou okolností starou krabici, která se hemží otevřenými dopisními obálkami. Jsou adresovány dívce jménem Stella a podpis je totožný s tím, který se nachází na konci toho nejnovějšího. Jess začne před očima díky Danovým krásným dopisům vyvstávat před očima příběh, který touží rozluštit. A proto se rozhode, že mu pomůže jeho ztracenou lásku zase najít.

Příběh je rozdělen do dvou časových linií. První z nich se odehrává v roce 2011. Patří Jess, jejímu životu a všemu, co se v něm odehrává. Druhá nás vrací zpět do minulosti. Konkrétně do 40. let 20. století a období druhé světové války v Anglii. Právě zde se setkáváme s pilotem amerického letectva Danem a Stellou, dívkou, která s nadějí čeká na příchod svého velkého dne a toho, co po něm bude následovat.
Autorčin styl psaní, způsob, jakým zachází se slovy, vytváří postavy nebo konkrétní popisy míst a situací, je nesmírně čtivý a poutavý. Při čtení se zakrátko dostanete do situace, kdy vám začne být naprosto jasné, jaký motiv si autorka pro svůj román zvolila a jakým směrem se bude příběh ubírat. Avšak právě díky způsobu podání první ze dvou linií, vás dokáže udržet v napětí až do úplného konce.
Také nesmím opomenout nádhernou obálku, která se nakladatelství Fragment skutečně velmi povedla!

Já osobně řadím Dopisy, které nikdo nečetl k jedné z nejkrásnějších knih, které jsem za tento rok doposud měla možnost číst. Avšak musím přiznat, že jsem si pasáže, týkající se Stelly a Dana asi zamilovala přece jen o něco víc. Možná proto, že příběhy, ve kterých je zachycen hluboký vztah dvou lidí, ze mě díky tomu, co prožívám v osobním životě, dělají ještě většího melancholika a snílka, než kterým v reálném životě běžně bývám.
Z každé stránky doslova sálá touha po zachycení a plném prožití výjimečných chvil, síla krásného vztahu, prchlivost jedinečných okamžiků, tíha zodpovědnosti a korektního chování, typického pro určitý druh společenského a sociálního postavení.
Nebylo těžké, aby příběh nabyl v mých myšlenkách konkrétních rozměrů. I když jsem autorčin záměr brzy prokoukla, toužila jsem s každou další stránkou zjistit, jak to všechno nakonec dopadne. Největším plusem pro mě byla romantika a způsob, jakým s ní autorka v knize zacházela. Nebylo nutné, abych na poslední chvíli běžela pro hrníček a zachytila cukr, odkapávající z poslední stránky.

Děkuji nakladatelství Fragment za krásný čtenářský zážitek. Dopisy, které nikdo nečetl, si čtenářskou pozornost rozhodně zaslouží. Doporučuji!

Lestatova

Ľutujem kúpu tejto knižky. Veľa strán a pritom samotný príbeh krátky a plytký. Bolo tám zopár dojemných momentov, ale kvôli nim si určite knihu už neotvorím. Škoda, malo to potenciál.

melien

Naprosto úžasná kniha.

jitka3235

Ano, je to román, a ano, je to námět, který už se opakoval několikrát (např. Nejdelší jízda, Poslední dopis od tvé lásky) a přesto je tato kniha úžasná. Nedokážu říct, která dějová linie se mi líbila víc, přebíhání mezi nimi sedělo a nerušilo, a ano, i když ne vše dopadlo tak, jak bych si přála a věděla jsem to od začátku, tak má svůj krásný konec. Jako bonus, po přečtení budete fakt sakra vděční, za to jak super máte život, na druhou stranu budete zklamaní, protože během 2.sv.války se prostě žilo intenzivněji :D Autorky dobře píše a od knihy se téměř nejde odtrhnout, přečetla jsem asi za dva dny...

škwor

Absolutně skvělé! :)

Falda

Jedním slovem bomba. Jedna z nejhezčích, nejromantičtějších knih, kde se děj prolíná druhou sv. válkou a přítomností. Velmi dobře se mi četla a přidávám se k obdivovatelům.

intelektuálka

Dvě časové linie milostného příběhu - válečný a soudobý...

Dívka Jess našla v opuštěném domě úkryt před násilným přítelem... a nachází milostné dopisy, které psal americký pilot anglické dívce:

"V době, kdy jsem vůbec nevěděl, jestli se dožiju začátku příštího týdne, jsem Ti slíbil, že Tě budu milovat navždy..."

Jess se rozhodne pátrat po ženě, které dopisy adresoval.

Je to romantické vyprávění o lásce, kterou válka přerušila, zatímco soudobá láska má před sebou perspektivu....
Doporučím.

LaDouceBrise

Milá knížka plná romantiky a lásky, jež nikdy neumírá.

Příběh Stelly mě okouzlil a neskutečně mě oslovilo vše, čím si musela projít. Její láska k Danovi byla nádherně vykreslená v té nejkrásnější podobě, jakou láska může mít - hluboká, opětovaná, nezlomná a nezkrotná. Stellino nešťastné manželství se autorce povedlo ztvárnit dost věrohodně, především pak utlačování ženského pohlaví a závislost na rozhodnutí manžela. Tato skutečnost nepochybně přidává knížce na kvalitě.
Konec mě zasáhl, takové uzavření Stellina příběhu jsem vážně nečekala. Takže jedno velké plus je, že se nemusíte obávat přílišné předvídatelnosti...

Myslím, že by knížce neuškodilo, kdyby byla o pár stránek kratší. Mnohdy se děj moc táhl a čtení mě přestávalo bavit, hlavně od poloviny knihy dál. Taky mi vadilo, že otázka Jessina osudu byla vyřešena až ke konci, přišlo mi to zbytečně oddalované, nehledě na to, že na posledních pár stránkách se toho stalo hrozně moc.

Dopisy DOPORUČUJI všem milovníkům zamilovaných příběhů o bezmezné lásce, které vždy nekončí tak, jak by si hlavní hrdinové představovali...

,,Není to nakonec ta nejdůležitější věc? Vědět, že tě někdo miluje?"

Zuziša

Kniha se mi líbila,moc hezký,čtivý příběh.

anne-marie0634

Tuto opravdu skvělou knížku jsem shltla během sedmi dnů. Nemám slov. Bavila mě od začátku po samotný konec a přiznám se, že se mnou cloumaly emoce tak, jako s ostatními čtenáři. Od smíchu, přes strach až k pláči. Opravdu mě to dojalo! Spisovatelka si za tuto knihu zaslouží 1* a 5 hvězdiček! :) jsem ráda, že jsem měla možnost číst tak úžasnou knihu.

jan-da

Kniha plná nečekaných zvratů. Ze začátku mě štvalo, že kapitoly byly rozděleny na rok 1943 a 2011, protože mě bavily víc kapitoly mezi Stellou a Danem, ale nakonec to bylo hezký celkově. Moc se mi líbilo, že člověk fakt netušil co nového se vyvine (nebo alespoň já netušila) a nebo když už si člověk říkal, že to bude tak a tak, tak dokázala autorka skvěle překvapit. I slza mi ukápla, kniha se četla sama. Rozhodně doporučuji.

Vera92

Moje srdcova knizka. Jedna z mala, u kterych jsem brecela.. i nasledujici den. Ale zkazil si to u me dej soucasnosti.. ten se mi nelibil.

roman9276

„Život je příliš krátký a láska příliš vzácná, než aby člověk žil ve lži.“
Takový milý, moc hezký, ale takový na jedno brdo jako Poslední dopis od tvé lásky. Na druhou stranu rád dočítám knihu s úsměvem na rtech.

LucieZvonikova

Moc pekna kniha, ktera cloveka chytne za srdce.

Beruska18

Krásná kniha, ač je trochu obsáhlejší, měla jsem ji přečtenou ve velmi krátkém čase. Příběh mě naprosto pohltil a kniha se četla sama. Můžu jen doporučit.

bizonka

Ze začátku mě kniha vůbec nechytla, čekala jsem asi víc podle recenzí, nechápala jsem ani Stellu ani Dana, kdyby se tak milovali, udělali by vše proto, aby se setkali. Kdyby ta láska byla tak silná, určitě by jel na místo, kde spolu chtěli žít a neposílal by jen dopisy z Ameriky, toť můj názor.

dusaniela

Krásna kniha!!

prochajda

Ano, druhá polovina knihy rozhodně předčila tu první, takže nakonec krásný a dojemný příběh dvou vztahů ve dvou různých obdobích.
"Jak jiné mohlo všechno být, kdyby to věděla. V mnoha případech by se rozhodla jinak. Jenže teď už je pozdě. Čas na rozhodování se stal minulostí."
"Všichni na sebe dávejte pozor. Kvůli mně."

Janunet

naprosto úžasné, už dlouho mě žádná kniha takto neoslovila

jesie

Dokonalé

ivulka15

Na tuto knihu mi stačí jedno slovo: Krásná...

miretti

Úžasná kniha, která mě zlákala nádhernou obálkou , dobou, ve které se jedna její část odehrává a tím, že nemalou roli v ní mají dopisy, má slabost. Dvě dějové linky, ta starší přeci jen o něco lepší,ale ani ta současná nijak nedrhla. Krásná, netypická romance, která Vám zůstane v srdci. A přesně to od knih očekávám..

sabina8042

Zacatek me moc neba a prokousavala jsem se. A jsem rada, ze jsem se prokousala! Mooooc hezky pribeh na ktery budu jeste nejakou dobu myslet! :-)

MayaBu

Tahle knížka nebyla špatná, ale zároveň mi nevyrazila dech. V určitých místech mě přestávala bavit, připadá mi, že mohla být kratší a neuškodilo by jí to. Asi mám jakýsi osobní problém se slovem "OK", kterého bylo v textu plno a často kazilo kouzlo věty, do kterých se prostě absolutně nehodilo (což bylo vlastně ve všech dopisech...). Taky ke Stelle jsem si musela hledat cestu postupně.

Chápu, že lidem, kteří vyhledávají přímo romantické příběhy se to bude líbit, ale já v tom příběhu viděla až moc "úplných náhod" a nereálnosti. Navíc mi Dopisy, které nikdo nečetl v mnoha aspektech připomínaly jiné dopisy a to Dopisy z ostrova Skye a ty byly dle mého o třídu výš.

HDosoudilová

Tato kniha s krásnou obálkou v sobě ukrývá dojemný příběh z 50.let, ale zároveň i ze současnosti. Ze začátku se mi četla těžce a moc mě nebavila, ale nakonec jsem ráda, že jsem ji neodložila. V polovině knihy mě začal příběh této nešťastné lásky neskutečně bavit. Ale Stelly mi bylo dost líto a vlastně i Dana. Druhá milostná dvojice se mi líbila už od začátku, ale dalo se předpokládat, jak to s nimi bude dál. Kdežto u Stelly a Dana jsem byla zvědavá, jestli se ještě potkají nebo ne.

cérka

Na přič všemi žánry, sto let po konci první světové války a sedmdesát tři let od konce té druhé mám pocit, že v poslední době nečtu nic jiného než o válce. Navíc další kniha kde se proplétají dvě dějové a časové linky. Dva zamilované páry s podobným osudem, jen v jiném čase, s jiným koncem, ale snad i tady se dá říci s happy endem (už mi to bohužel nepřijde originální).
Téma výběru partnera a manželského života v padesátých letech mě každopádně zaujalo a až na dvě, tři přeskočení pár odstavců jsem si knihu i užila.

Téjuš37

Čte se sama, má prostě všechno...
Strhávám hvězdičku za překlad, těch překlepů... :(

Acquenta

Příběh naprosto skvělý, love story Dana a Stelly , ale i Willa a Jess mě naprosto pohltil a i po přečtení knihy na ně na všechny musím stále myslet. Opravdu čtivé a nádherné...

Safienka

To bylo hezkýý! Dvě linky a obě hodně čtivé a prostě nemůžete přestat, dokud nedočtete! Zase se tu potvrdilo, že důležité je věřit a mít naději. Krása!