Dopisy, které nikdo nečetl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/big_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.61434
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Letters to the Lost, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (518)

Kniha Dopisy, které nikdo nečetl

Sabča817
včera

Krásný, silný a velice smutný příběh...

Alma-Nacida
19. března

Audiokniha. Tak jo, přiznávám, je to romantická kniha, a to většinou není můj šálek čaje. Ale tahle je z těch lepších, které mají zajímavý příběh. Navíc vše probíhá ve dvou časových rovinách a úplný happy end se nekoná, takže celkově hodnotím třemi a půl hvězdami, kterých se ode mě asi většina romantiky nedočká. ;)


sabinaK
15. března

Krásná, ale zároveň tak smutná kniha. Nic jiného než 5* nemůžu dát.

AndreaP.
03. března

Bouře emocí, přesně toto je tato kniha. Kniha, která mě nutila číst dál a dál. Kniha, u které jsem přestávala dýchat, vnímat, jíst. Kniha, u které jsem polykala slzy a nakonec kniha, kterou, když jsem dočetla a zavřela, tak nastalo tíživé tiché prázdno. Smutek. Naděje. Bezmoc. Zoufalství. Nekonečná láska. Tato kniha se řadí do naprostého topu knih, které jsem za svůj život přečetla a nikdy na ní nezapomenu.

Neluš
01. března

Kniha přečtena po několika letech znovu a stále zůstává má nejoblíbenější. Během čtení ve mě vyvolala tolik emocí. Teď se budu zase delší dobu vzpamatovávat z příběhu, a další kniha co mě čeká to nebude mít se mnou jednoduché.
Pro mě kniha na míru.

KatyM.
15. února

Příběh, který chytne za srdce. Psán ve dvou linkách, které se navzájem prolínají. Určitě stojí za přečtení.

EdaBolat
11. února

(+ SPOILER) Z téhle knihy mám docela smíšené pocity... musím říct, že čtení mi nešlo tak lehce, jak jsem čekala, první čtvrtina vyprávění pro mě byla dost nezáživná a ke čtení jsem se horko těžko dokopávala, prostě mi chyběl takový ten vtahující moment... jenže i tak jsem to nechtěla nechat nedočtené (hlavně jsem chtěla vědět, proč to má tak velmi vysoké hodnocení, když ten začátek byl takový nemastný neslaný) takže jsem nakonec přešla na audio knihu a tu jsem dala komplet za dva dny, zajímavé jak to najednou šlo rychle... od chvíle, kdy se zjevil Dan, to pro mě začalo být konečně zajímavé a jeho postavu jsem si velmi oblíbila a to až do samotného konce. Jejich lásku se Stellou jsem jim naplno věřila, ale i tak děj poté nabídl dost nepěkné momenty, které jen tento hořko-sladký příběh dokreslovaly (a bohužel byly dost realistické). I když jsem z jisté strany chápala, proč tam kdo udělal, co udělal, proč se kdo rozhodl jak se rozhodl... tak jsem to na druhou stranu vlastně i nedokázala úplně přijmout... prostě jsem tam i přes to všechno viděla takový zmar a promarněnou příležitost, jen proto, že Stella byla nakonec takový sebemrskač, že si řekla, že si za své činy nezaslouží být šťastná a tak vzala tu možnost i Danovi. Jasně, měl rodinu a prostě se i tak posunul dál, nechci úplně tvrdit, že by celý život za ní truchlil... ale svým způsobem i ano... když jí celé roky psal a celé roky doufal. Byla jsem za něj ráda, že nakonec mohl odejít v klidu, že to mohl tak nějak uzavřít, že mohl aspoň poslední hodiny strávit s ní... ale i tak pro mě bylo prvních pár minut po doposlouchání takových... vyčerpávajících... neměla jsem ten pocit zadostiučinění a že to dopadlo tak, jak mělo nebo jak mohlo. Vlastně se to dalo čekat, bylo to jasné od samého začátku... bylo jasné, že spolu zažili jen krátkou chvíli štěstí, že to bude smutné... ale... prostě je to jak koukat na Titanic a doufat, že tentokrát se na ty dveře vlezou oba... myslím, že už si knihu nikdy nepřečtu, neposlechnu, ale jsem ráda, že jsem to nakonec dotáhla do zdárného konce, který rozhodně v člověku něco zanechá.

vivalamuff
16. ledna

Smutný, ale zároveň krásný příběh. Přítomnost mě moc nebavila, ale vynahradila jsem si to při čtení minulosti. Dan je mužem snů. Trochu to trvalo, než se děj rozjel, ale pak už jen hltáte jednu stránku za druhou.

1 ...