Dopisy, které nikdo nečetl

od:

Dopisy, které nikdo nečetl

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348822/dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.932
Originální název:

Letters to the Lost (2015)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
Šárka5875
14. října

Knihu rozhodně doporučuji všem čtenářům, milujícím hluboké příběhy. Dopisy, které nikdo nečetl, jsou silným, dojemným příběhem dvou lidí, jejichž láska vzplanula tak silně, že oheň vydržel hořet celý dlouhý život, byť sálal na dálku. Jak já oběma hrdinům fandila a prožívala příběh v duchu s nimi. Úplně jsem v jednu chvíli záviděla Jess, která dopisy našla a pročítala.

katy238
13. října

Nádherná kniha o lásce a naději, které nezadrží ani čas a nenávist.

Minette
13. října

Tato kniha byla naprosto úžasná. Dlouho jsem tak skvělou knihu nečetla. Hodně emotivní příběh, se zatajeným dechem hltáte stránku za stránkou aby jste věděli jak to vše dopadne. Zaslouží si více než 5 hvězdiček.

lenka5535
07. října

Úžasná kniha, odporúčam :-) keby som mohla, dám aj 10 hviezdičiek ;-)

zuzana2599
04. října

Nádherný román, odehrávající se ve svou časových rovinách, přičemž ta z doby války se mi líbila více.
Příběh nejen o lásce, ale hlavně o neuskutečněných touhách a citech, o osudu, který čeká na své naplnění desítky let.
Hodně emotivní závěr udělal krásnou tečku celému rozsáhlému příběhu.

sabanka
01. října

Miluju tu knihu

švédka538
25. září

Ze začátku skákání mezi časy se mi moc nelíbilo, ale potom mě děj naprosto pohltil. Krásná kniha, zvláštní konec pro Stellu a Dana, ale čas se vrátit nedá.....doporučuji

V3runecka
22. září

Sakra, dlouho jsem neměla takový nepopsatelný pocit po přečtení knihy... Naprosto úžasný román, přečteno za pouhé dva dny, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. Myslím, že každý, kdo ji přečetl, asi chápe ten pocit a slova nestačí. Wow!

bookcase
21. září

Nádhera, přesně podle mého gusta.

ivousekk
17. září

Páni... ten příběh je úžasný. Totálně vás vtáhne, zcela pohltí a sežvýkané (v dobrém slova smyslu) vyplivne na konci. To, kolik dokázal probudit emocí se ani nedá popsat, to si musíte zažít. Vše bylo skvěle vykresleno, napětí, jak se vše bude vyvíjet a nakonec dopadne, bylo perfektně nadávkované. Jakmile jsem se začetla, tak jsem jen otáčela další a další stránky. Nic jiného mě nezajímalo. Knížku jsem přečetla za víkend a asi by to bylo i dřív, kdybych "nemusela" jít spát a dělat i jiné věci :) Rozhodně bude patřit mezi to nejlepší, co jsem kdy přečetla a vám můžu říct jen jedno, přečtěte si ji, je úžasná.

veronika0382
14. září

Příběh je prostě nejen perfektně propracovaný do sebemenšího detailu, ale také nádherný, kouzelný a srdce rvoucí.
No, a jen o knize píšu, mám chuť si ji snad přečíst znovu. :) Tak moc byla překrásná! Dopisy, které nikdo nečetl se stávají mojí další TOP knihou a já si ji řadím do mojí TOP pětky. Škoda, že u nás od autorky Iony Grey nevyšlo více knih. Snad to nakladatelství brzy napraví.

Adris
11. září

Tato kniha mě zvláštně, hluboce zasáhla. Je to letos teprve druhá kniha, u níž jsem plakala. Upřímě jsem soucítila ne se Stelou, ale s Jess a jejím těžkým začátkem. Velice jsem fandila tajné a zakázané lásce, která z mnoha důvodů neměla šanci uspět, ale přece stále vzkvétala. V této knize ale nejde jen o lásku a jakýsi letní románek. Po celou knihu sledujeme život Stely, který je opravdu strašný. Přitom její sny a naděje, byly všechny o tom, co my všichni máme. Chudoba způsobená válkou a přídělovými lístky, mi byla úplně cizí. Zde je vidět, jak daleko už je moje generace od takových pamětí. Žít v takové bídě a ještě nedostat něco tak obyčejného, jako je pravá láska a domov, to mi přišlo strašně, ale strašně nefér.
Moc jsem o knize přemýšlela a nakonec se mi o ní i zdálo. Přála bych si, aby byl epilog delší, aby snad i skončila jinak, ale vím a chápu, že to má být přesně takhle.

rony77
08. září

Fantastická...nemám slov. Velmi,velmi silný příběh,ale to už bych zbytečně opakovala předchozí výstižné komentáře...Přečtěte si ji. Stojí za to :)

Edith98
30. srpna

Pane jo, tohle mě ale chytilo za srdce. Nejdřív jsem si říkala,že to snad ani nedoctu,že nechápu jak jsem si mohla objednat takový holčičí románek,ale nakonec mě to pohltilo a nepustilo. Nádherný příběh,nádherné lásky...k tomu není snad ani co dodat. Jen mě trochu vadila ta dějová linie současnosti mezi Willem a Jess,ale to se dá prominout. Více takových příběhů!

kytarka
30. srpna

Uf.... tohle byl neskutečný příběh. Plný silné lásky. Knihu jsem nechtěla ani na chvíli odložit a pořad jsem chtěla vědět jak to všechno dopadlo a dopadne. Mezi řádky jsem byla v letech 1943-1944...

Jana77
28. srpna

Dokonalý příběh, úchvatný konec. Někdo by mohl říct, že je to jak vystřižené z červené knihovny, ale to nesouhlasím. Ačkoliv jsem milovník krimi a thrillerů, tento výlet do minulosti, kdy láska byla opečovávaná a čest naprostá samozřejmost, mě neskonale bavil. Hvězd bych dala i šest, kdyby to bylo možné.

mmmisulka.r
25. srpna

Naprosto dokonalý příběh, který vás okouzlí, ale také rozebere na malé kousky. Takových knih víc, prosím...
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Hanisek
22. srpna

Musím jen souhlasit, bylo to krásné čtení. Přečetla jsem už poměrně hodně knížek s tématikou 2.sv.války, plné hrdinský činů vojáků a letců či lidí procházející koncentračními tábory. Nikdy jsem, ale neměla v ruce knihu o lidech, co žili svůj život v té době, daleko od válečné fronty. Tahle knížka je skvělá právě proto, že ukazuje život za vláky v relativním bezpečí a přesto plný nebezpečí, které nemusí nutně přinést válka, ale samotný život. Někdy prostě i přáním NAVŽDY dochází čas.

DariDerek
19. srpna

Tato kniha mě srazila na kolena. I když byla lehce předvídatelná, přesto díky stylu napsání, její čtivosti a schopnosti autorky dát hrdinům "život" na mě zapůsobila naprosto skvěle. Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/dopisy-ktere-nikdo-necetl-iona-greyova.html