Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348822/dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.7140

Letters to the Lost (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Fragment (ČR)

Elza_Nofka
předevčírem

Znáte ten pocit, kdy se v části knih ztotožnite s momenty z vašeho zivota? Ze začátku jsem nechapala ten povyk kolem knihy a postupně jsem se pročetla k pocitu, že potřebuji dobrý konec.. Byl, ale ne takový jaký jsem chtěla.. Ráda se ke knize vrátím..

ajka91
předevčírem

Opravdu krásná knížka. Ze začátku mi trochu nesedl styl, jakým mezi sebou jednotlivé postavy komunikovaly. Přišlo mi to na období druhé světové války, a ještě k tomu odehrávající se v Anglii, až moc prosté a netaktní oproti jiným knihám s touto tématikou, které jsem četla. Nicméně příběh mne opravdu ohromil. Těžko se mi loučilo se Stellou a Danem a ostatními postavami.

Kopretina_aku

I když to zavání červenou knihovnou, tak musím dát 5*, protože mám ráda knihy z 2. sv. války. Tento příběh byl poutavý, zasazený do Londýna, líbilo se mi propojení se současností. Hodnotím jako velmi krásnou knihu.

simaja

Wau, tak tahle knížka je nádherná! Vtáhla mě do děje hned od začátku a krásně se četla. Přečtená za jeden den, nešlo se od ní odtrhnout a určitě se k ní ještě vrátím :-)

Paja85

Knížka byla moc hezká. Bavila mě a trochu mě mrzí osudy hrdinů z historické dějové linie. Doporučuji

Michajela.cz

Četla jsem mnoho knih s tématikou druhé světové války, tudíž mě začátek knihy nijak nepřekvapil a bylo to pro mě spíš takové bla, bla, bla...ale najednou mě to chytlo!
Nevím, co přesně mě vtáhlo do děje. Možná ten krásný a velmi detailní popis jednotlivých postav, prostředí a pocitů hlavních postav :) Ať už to bylo cokoliv, najednou jsem soucítila se Stellou a zamilovala se do Dana. Najednou mě ten škrobený černoprdelník Charles vyloženě ... grrr! Chvilkami jsem dokonce cítila i cigaretový kouř, vůni rozkvetlých růží ale i zimu, která prostupovala dům na Greenfields Lane (a to tak intenzivně, že jsem si musela vzít pletený fusekle!).
Musím se přiznat, že posledních cca 20 stran jsem dočítala s očima zalitýma slzami a s krabicí kapesníků v ruce...

Elinda.Ellis

Jedna z mála knih, která mě dokázala rozplakat.....rozhodně ji stavím na příčku jedné z mých nejoblíbenějších knih

reny111

Úžasná kniha

IvcaIvet

Příběh mi přišel trochu fádní, zpočátku jsem měla smíšené pocity,ale druhá polovina dostala spád a já dodnes vzpomínám jak mě zásahl konec..proto musím uznat, že je to kniha, která mě dokázala chytit za srdce..a za a to jí děkuji..

B89

Za me, nejlepsi. Kniha, kterou si rada znova prectu

adriane9

Nádherný historický skvost, kde mi vůbec nevadila i ta část v přítomnosti. Je to zkrátka kniha o lásce, o té, na kterou se dnes už moc nevěří. Byl to zážitek tohle číst a kniha zaujala čestné místo u mě v knihovně.

Nikyna8

,,,Úžasná,,, jedním slovem,
jsem plná emocí.Nádherná kniha.

broskev28

Už podruhé v krátkém čase jsem přečetla knihu, která se dotýká reality běžné ještě v 50.letech 20.století: manžel = majitel rodiny. Manželka i děti jsou závislé pouze na jeho rozhodnutí.
Kdo nemá přečteno, nechť můj komentář přeskočí!!!
Všechny komentáře se rozplývají nad krásou a sladkobolností historického příběhu, případně nad neuvěřitelnou shodou náhod novodobé dějové linky. Mě mnohem více oslovilo, resp. pobouřilo právě chování Stellina manžela - pokud ona byla cizoložnice, jak bychom měli nazývat jeho? Jakým právem takový člověk mohl rozhodovat o své ženě a své dceři? Jak se vůbec mohl podívat svým farníkům do očí, natož aby jim kázal o bohabojném chování každého jedince?
Další věc, která je hodna odsouzení, a autorka to ve své knize jasně dává najevo, je rozdělení lidí, resp. způsob, jakým s nimi jednáme, podle majetku a původu. Upřímně jsem se rozesmála, když došlo k setkání Jess a Holtovy matky a já jsem si přečetla větu: Jess v minulosti mnohokrát slyšela spojení "ledový výraz", ale až do této chvíle si nedokázala pořádně představit, co to znamená.
Suma sumárum: zajímavý námět knihy je dobře zpracován (těch několik tiskových chyb lze snadno tolerovat) a určitě si najde spoustu čtenářů. Přeju příjemné počtení!

krtecek_1

Moc hezké. Ale příběh ze současnosti byl trochu "přitažený za vlasy". Vše do sebe naprosto zapadalo, "nádherná" romantická pohádka. Příběh Stelly a Dana mě ovšem chytil za srdce :).

Vališa

Krásná knížka, která předčila očekávání a rozhodně se k ní vrátím.

KKlara

Kdyz jsem knizku hledala v knihkupectvi a namisto ve svetove beletrii jsem ji nasla v zenskych romanech, zavahala jsem. No - a zarazena byla fakt dobre: je to cervena knihovna, stylove nic obohacujiciho... Ale kdyz od knizky neocekavame nejake intelektualni obohaceni, tak je vazne pekna. Proto 5 hvezd. Jen by stacila pujcit z knihovny. Pribeh byl poutavy, romantika jak blazen, za dva dny jsem ji prelouskala. A ted si snim a usmivam se u toho :)

Anie94

Moc nádherná kniha. Samozřejmě historická část se mi líbila víc a netrpělivě jsem čekala jak příběh dopadne. Prostý příběh plný složitých strastí lidí ve válečném světě.

Lucie1990

Nádherná kniha. Doporučuji

Ouninka

Tato knížka je naprosto úžasná, začetla jsem se do ni velmi rychle a nedala se odložit, vždy jsem se znovu těšila, až se vrátím ke Stelle a Danovi a k Jess a Willovi - knížka si zaslouží plný počet hvězdiček, určitě se k ní za čas vrátím znovu :-)

Siraelxy

Nečtu milostné příběhy....ale tohle...tohle jsem přečetla jedním dechem. Nádherný příběh, tak opravdový, tak prostý přitom složitý....více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/12/iona-greyova-dopisy-ktere-nikdo-necetl.html

agatha2
29.12.2017

Kniha byla jedním slovem překrásná. Byl to starý dobrý velký milostný příběh, u kterého jsem uronila nejednu slzu. Dějová linie z minulosti jako skoro vždy u takových knih byla mnohem lepší a zajímavější, než současnost, nicméně obě se nakonec tak pěkně provázaly, že to ani jinak nešlo. Nikdy na Stellu a Dana nezapomenu autorce děkuji, že jsem je díky ní mohla poznat.

knihomolkadorfa
28.12.2017

Krásná knížka, možná nejlepší v letošním roce.

zdazilek
15.12.2017

Milá romantická oddechovka. Hltala jsem dějovou linku z minulosti. Ta přítomnost mě zase tak nenadchla. Přišla mi tam zbytečná a já ji chtěla přeskočit abych věděla jak to bude dál se Stelou a Danem. Prostě se mi ta část knihy líbila vic.

Danago
14.12.2017

Hodně romantická knížka. Moc pěkně napsaná , velice čtivá knížka o lásce. Doporučuji všem kdo mají rádi čistou romantiku.

PetraBery
09.12.2017

Kniha psaná ve dvou dějových linkách - v jedné osudová láska amerického letce Dana a nešťastné vdané ženy Stelly, ve druhé rodící se láska mezi Willem a Jess, která objeví Danovy dopisy Stelle. Válečné vyprávění mě asi bavilo více, ale bez současnosti by určitě nemělo ten správný náboj. Krásný romantický příběh o hledání lásky z války, která přetrvala celá desetiletí.

Monnies
04.12.2017

Historické romány mám veľmi rada a táto knižka bola láska na prvý pohľad. Po prečítaní obsahu som hneď vedela, že to bude dobrá kniha a nesklamala. Nezabudnuteľný príbeh Stelly a Dana je silný, plný lásky a nádeje. Jednoducho krása. Nemám slov. Nenachádzam nič, čo by som mohla knihe vytknúť. Opis života v Anglicku počas druhej svetovej vojny autorka zvládla na jednotku. Je to naozaj krásne napísané a veľmi dobre (aj rýchlo) sa to číta. Ako v iných podobných knihách, aj v tejto bola historická dejová línia tá lepšia a zaujímavejšia, ale pri tejto mi nevadila ani dejová linka prítomnosti. Určite sa k tejto knihe ešte niekedy vrátim. Môžem ju len a len odporúčať.

spencer
02.12.2017

Knížka se mi moc líbila. Dobře se četla a předešla má očekávání.

jluky
01.12.2017

Romantické, pekné, ale .....no, silne to pripomínalo Ztracenú manželku...., a tá bola pre mňa o triedu vyššie. Zbytočné sa mi zdali pasáže ohľadne Willovho vzťahu so zamestnávateľom - tie som preskakovala...

smile1
27.11.2017

Kniha má krásný a strhující děj, více mě také zaujala ta historická část ... ale i ta druhá byla zajímavá. Během čtení této knihy ve čtenáři vyvolává mnoho emocí a je to kniha, která ve člověku i po dočtení NĚCO zanechá.. :) Moc doporučuji...kniha mi příjde, že si v ní zalíbění najde mnoho lidí. :)

gossipavlina
23.11.2017

Hezká byla, čtivá, ale pro mě asi příliš kýčovitá. Víc mě bavila ta historická linka.