Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348822/dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.782

Letters to the Lost (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Fragment (ČR)

PetraBery
09. prosince

Kniha psaná ve dvou dějových linkách - v jedné osudová láska amerického letce Dana a nešťastné vdané ženy Stelly, ve druhé rodící se láska mezi Willem a Jess, která objeví Danovy dopisy Stelle. Válečné vyprávění mě asi bavilo více, ale bez současnosti by určitě nemělo ten správný náboj. Krásný romantický příběh o hledání lásky z války, která přetrvala celá desetiletí.

Monnies
04. prosince

Historické romány mám veľmi rada a táto knižka bola láska na prvý pohľad. Po prečítaní obsahu som hneď vedela, že to bude dobrá kniha a nesklamala. Nezabudnuteľný príbeh Stelly a Dana je silný, plný lásky a nádeje. Jednoducho krása. Nemám slov. Nenachádzam nič, čo by som mohla knihe vytknúť. Opis života v Anglicku počas druhej svetovej vojny autorka zvládla na jednotku. Je to naozaj krásne napísané a veľmi dobre (aj rýchlo) sa to číta. Určite sa k tejto knihe ešte niekedy vrátim. Môžem len a len odporúčať. Môžem tomu dať viac ako len 5 hviezdičiek, prosím?

spencer
02. prosince

Knížka se mi moc líbila. Dobře se četla a předešla má očekávání.

jluky
01. prosince

Romantické, pekné, ale .....no, silne to pripomínalo Ztracenú manželku...., a tá bola pre mňa o triedu vyššie. Zbytočné sa mi zdali pasáže ohľadne Willovho vzťahu so zamestnávateľom - tie som preskakovala...

smile1
27. listopadu

Kniha má krásný a strhující děj, více mě také zaujala ta historická část ... ale i ta druhá byla zajímavá. Během čtení této knihy ve čtenáři vyvolává mnoho emocí a je to kniha, která ve člověku i po dočtení NĚCO zanechá.. :) Moc doporučuji...kniha mi příjde, že si v ní zalíbění najde mnoho lidí. :)

gossipavlina
23. listopadu

Hezká byla, čtivá, ale pro mě asi příliš kýčovitá. Víc mě bavila ta historická linka.

Ivana11
20. listopadu

Uf. Tak takto nádhernou a dojemnou knihu jsem dlouho nečetla. Kdyby bylo možné dát víc hvězdiček, tak bych je určitě dala.

ritz
20. listopadu

Moc hezká knížka, dvě dějové linie byly velmi zajímavé. Krásně čtivě napsaná.

josska
18. listopadu

Knížka mě příjemně překvapila,byla čtivá,moc pěkně napsaná a ty dvě dějové linky mě moc bavili

michaela7087
15. listopadu

Ach jo, dočteno! Nevím zda dokážu vůbec popsat pocit, který ve mně tahle kniha zanechala. Bylo to opravdu krásné čtení, plné obrovské a nekonečné lásky, která přežila 2 sv. válku, přežila několik desetiletí a taky přežila všechno to jejich velké trápení. Příběh Dana a Stelly je pro mně opravdu nezapomenutelný. Poslední stránky jsem dočítala v slzách.

Kekik
12. listopadu

Příběh Stelly A Dana- nádherné !!! To sbližování, ta láska, ty slova, činy... Romantika. Dan je hrdina. Muž s velkým M. Odvážný, chytrý (broskve).
Příběh Jess a Willa- nádherné. Prostě skvělé.
Obě dějové linky jsou krásné.
Přesně tohle jsem potřebovala. Inteligentní, citlivý, romatický příběh.
Úžasné !!!

matula1977
07. listopadu

Trvalo mi několik dní, než jsem se z knihy "oklepala", opravdu silný, dojemný příběh. Přiznám se, že současnost mě tak moc nechytla, dokonce jsem i některé kancelářské pasáže přeskočila, ale úplně to vyvážil příběh z minulosti, napětí až do konce, co se vlastně stalo, fakt super.

kaca3606
05. listopadu

páni,tak tohle byla vážně síla!

peko
01. listopadu

Historická dějová linka naprosto luxusní!
Krásný, dojemný příběh Dana a Stelly, kteří se potkali náhodou, milovali se, nebylo jim ovšem přáno ... Příběh tehdy zakázané lásky amerického pilota a vdané ženy anglického vikáře ... Konec knihy jsem už dočítala "s rozmazanými řádky". Kniha mě pohltila a nepustila, psaní (milostných) dopisů bylo za mého dospívání běžné a dodnes je mám všechny schované (v krabici od bot). Možná i proto mě příběh tak učaroval. Za sebe mohu jen a jen doporučit!

agi-a2980

Tenhle nádherný příběh prolínající dvě zcela různá období a čtyři dobou rozdílné, avšak charakteristicky velice podobné životní příběhy v sobě nese neskutečné kouzlo. Nepoukazuje jen na silnou lásku, která i přese dlouhá válečná odloučení vzkvétala, a na naprosto nesmyslné nepsané zákony, kterými byly tehdejší lidé svazováni, ale také na problematiku dnešního světa plného předsudků a „pravidel“ o šťastném životě. V příběhu střídajícím linku mezi lety 1942 a 2011 mě psaním i stylem více zaujal ten Stelly a Dana poodkrývající jejich minulost a pohled na to, jak v té době fungoval svět na zdánlivě „bezpečných“ místech.
Stojí za zmínku, že možná jsem četla hodně knih z tohoto období, ale tahle měla nečekaně úplně jiný konec než většina z nich. Tahle nebyla rozdělená válečnou smrtí, ale mnohem prostším způsobem – samotným životem.

Peace

"Pocity. Všechny jsou poskládané v našem nitru, jako v nějaké ledničce, jež je udržuje čerstvé po mnoho let."

Přidávám se k vlně, které se víc dotkla historická dějová linka. Ta byla skutečně krásná a kdyby se kniha skládala pouze z ní, vůbec bych se nezlobila.Současná také nebyla špatná, ale těch "náhod" tam na mě bylo až neuvěřitelně moc.

perpe2a

Nádherná kniha. Rozhodně neváhejte s přečtením.

Šánka

To byl neskutečně krásný a dojemný příběh, který jsem spolu s hrdiny mohla prožít.
Příběh osudové lásky, která láme srdce, zanechává v nich stopu po celá desetiletí, je nezapomenutelná, věčná. Ta historická linka byla velmi silná a ty dopisy.....prostě nádherné!
Tuto knihu nečtu naposledy a mohu jen doporučit.

Eorin

Nádherné čtení, předně historická část. "Přítomnost" už na mě působila až moc červenoknihovně a přitaženě za vlasy, proto ta hvězdička dolů, ale jinak se jedná o nádherný a pro mě dost citlivý a smutný příběh za druhé světové války, který vás (jak bylo zmiňováno níže) tak nějak sežvýká a vyplivne pěkně zdrcené, ale svým způsobem šťastné.. Rozhodně nemohu doporučit všem, ale těm romantickým, citlivým duším můžu garantovat úžasnou četbu i zážitek.

Šárka5875

Knihu rozhodně doporučuji všem čtenářům, milujícím hluboké příběhy. Dopisy, které nikdo nečetl, jsou silným, dojemným příběhem dvou lidí, jejichž láska vzplanula tak silně, že oheň vydržel hořet celý dlouhý život, byť sálal na dálku. Jak já oběma hrdinům fandila a prožívala příběh v duchu s nimi. Úplně jsem v jednu chvíli záviděla Jess, která dopisy našla a pročítala.

katy238

Nádherná kniha o lásce a naději, které nezadrží ani čas a nenávist.

Minette

Tato kniha byla naprosto úžasná. Dlouho jsem tak skvělou knihu nečetla. Hodně emotivní příběh, se zatajeným dechem hltáte stránku za stránkou aby jste věděli jak to vše dopadne. Zaslouží si více než 5 hvězdiček.

lenka5535

Úžasná kniha, odporúčam :-) keby som mohla, dám aj 10 hviezdičiek ;-)

zuzana2599

Nádherný román, odehrávající se ve svou časových rovinách, přičemž ta z doby války se mi líbila více.
Příběh nejen o lásce, ale hlavně o neuskutečněných touhách a citech, o osudu, který čeká na své naplnění desítky let.
Hodně emotivní závěr udělal krásnou tečku celému rozsáhlému příběhu.

sabanka

Miluju tu knihu

švédka538

Ze začátku skákání mezi časy se mi moc nelíbilo, ale potom mě děj naprosto pohltil. Krásná kniha, zvláštní konec pro Stellu a Dana, ale čas se vrátit nedá.....doporučuji

V3runecka

Sakra, dlouho jsem neměla takový nepopsatelný pocit po přečtení knihy... Naprosto úžasný román, přečteno za pouhé dva dny, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. Myslím, že každý, kdo ji přečetl, asi chápe ten pocit a slova nestačí. Wow!

bookcase

Nádhera, přesně podle mého gusta.

ivousekk

Páni... ten příběh je úžasný. Totálně vás vtáhne, zcela pohltí a sežvýkané (v dobrém slova smyslu) vyplivne na konci. To, kolik dokázal probudit emocí se ani nedá popsat, to si musíte zažít. Vše bylo skvěle vykresleno, napětí, jak se vše bude vyvíjet a nakonec dopadne, bylo perfektně nadávkované. Jakmile jsem se začetla, tak jsem jen otáčela další a další stránky. Nic jiného mě nezajímalo. Knížku jsem přečetla za víkend a asi by to bylo i dřív, kdybych "nemusela" jít spát a dělat i jiné věci :) Rozhodně bude patřit mezi to nejlepší, co jsem kdy přečetla a vám můžu říct jen jedno, přečtěte si ji, je úžasná.

veronika0382

Příběh je prostě nejen perfektně propracovaný do sebemenšího detailu, ale také nádherný, kouzelný a srdce rvoucí.
No, a jen o knize píšu, mám chuť si ji snad přečíst znovu. :) Tak moc byla překrásná! Dopisy, které nikdo nečetl se stávají mojí další TOP knihou a já si ji řadím do mojí TOP pětky. Škoda, že u nás od autorky Iony Grey nevyšlo více knih. Snad to nakladatelství brzy napraví.