Dopisy, které nikdo nečetl

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348822/dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.6411

Letters to the Lost (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Fragment (ČR)

MíšaS.
dnes

Příběh se mi líbil, ale že by mě nějak speciálně zaujal říct nemohu. Takže takové klasické odpočinkové čtení.

simona5r
včera

Ano, takovéhle knížky přesně můžu! :-) Osud muže a ženy na pozadí války. Války nenáviděné i částečně opěvované, protože jinak by se ti dva nepotkali a neprožili tak silnou lásku. Moc mě mrzelo, že jim nebylo dáno více společného času, jelikož jim doba nepřála. Víc už prozrazovat nebude. Knihu si určitě přečtěte, silný příběh vás vtáhne a nepustí.

Anahk1
08. prosince

Malinko červená knihovna ( ale opravdu malinko :-) ), krásný, ikdyž smutný příběh jedné lásky každopádně stojí za přečtení..

katerina2660
03. prosince

Krásná knížka, skvělé téma... to se prostě mohlo stát a o to je to hezčí zážitek...

Kaktus613
28. listopadu

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla! Poutavá hned od začátku! Úžasný děj, nabitá emocemi. Rozhodně doporučuji!

lite
19. listopadu

Krásná kniha, kterou si ráda přečtu znova a vřele doporučuji,pokud máte rádi tento žánr.

stavinohova
11. listopadu

Krasna romanticka krizka ;) moc dobre se cte

kathla
01. listopadu

Velmi čtivá a dojemná kniha. Příběh se mi líbil, určitě se k němu ráda jednou vrátím, ale mám raději trochu složitější zápletku a napínavější děj, bohužel na Kate Morton, a její knihu s obdobnou tematikou (2.sv.válka a prolínání více časových linek), to nemá :-)

martousek

A ještě mám spousty otázek? Jaký byl vlastně život Nancy? Co Vivien? Celá kniha je jedna velká "pohádka", čte se dobře, má spád a časové přechody jsou přehledné. Nejedná se o nic náročného, je to spíš oddychové čtení;-).

Makyny

Ach... To byla zase nádherná kniha... Právě jsem dočetla, utírám slzy a rozplývám se... Příběh krásné, čisté ale nenaplněné lásky nakonec končí hořkosladce. I když konec byl celkem předvídatelný, nechtěla jsem, aby to tak skončilo a tak moc jsem si přála aby, Stella s Danem dostali mnohem více času. Ani jednou jsem se nenudila, příběh se četl velmi dobře a postavy Stelly a Dana mi byly velmi sympatické. Prolínání minulosti se současností mi vůbec nevadilo. Nádherné, silné, srdcervoucí, láskyplné... Takovouhle lásku by měl zažít každý z nás...

MV111

Tolik procent? To vážně ne :-) S knížkou si dala autorka dost práce, to se musí uznat, ale literárně jsme dost jinde než třeba Larssonovo Milenium, které má stejné hodnocení. Koncentrované obraty typu "pořád se díval na Jess, která se zrcadlila v jeho očích", "jeho výraz byl vážný a plný něhy a Jess to málem znovu rozplakalo" myslím naznačí, pro koho je knížka určena.

verka5083

Kniha je velmi pěkně napsaná. Sice konec není tak překvapivý, jak by jsem očekávala. Ale Danova láska, která trvala přes 70 let, je hodně ohromující. Kdo z dnešních lidí by dokázala tak dlouho někoho milovat a ještě po něm pátrat.

Ewilka

Dopisy, které nikdo nečetl je pro mě strašně těžké hodnotit. Téměř polovinu knížky jsem se trápila, nemohla jsem se začíst do autorčina hodně popisného stylu. Druhá polovina byla o hodně lepší. Z postav, které se mi zprvu zdály neslané, nemastné, se vyklubaly celkem sympatické osoby. S napětím jsem očekávala, jak a co se stane dál. Nakonec je to tedy tak napůl. 6/10

jana2144

Brečím...právě jsem dočetla a konec mě vážně dostal. Ne že bych nečetla nikdy lepší knihu nebo některé pasáže nebyly předvídatelné...ale sakra, kdo netouží po lásce, která přežije přes 70 let? V dnešní době spíš pár měsíců, se štěstím let...milá oddechová...

Aquagirl

Krásná knížka se silným příběhem. Líbilo se mi prolínání dvou časových rovin, líbí se mi i autorčin styl psaní.

Misha224

Krásná kniha se zajímavým příběhem. Pro mě by byla více zajímavější, kdyby byla napsaná jen o Danovi a Stelle. Děj odehrávající se v současnosti mi přišel až moc pohádkový..

iveetka

Kniha se mi moc líbila a jsem velmi ráda, že jí mám ve své knihovně. Určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím. :) Doporučuji jako oddychovku.

Lucibuska

Moc se mi dej libil - jen mě nudili pasáže z přítomnosti. Ale jinak je kniha dojemná a moc se mi líbila.

alexis818

Překrásná kniha,příběh nádherný,styl psaní skvělý.Prostě to nemělo chybu,přečteno za dva dny,prostě nešlo přestat.Jedna z nejkrásnějších knih,které jsem kdy četla.

dark.ma93

Přenádherná kniha. Samotný příběh je sice obyčejný a ani konec není ničím překvapivý, ale celé osudy postav, jejich životy, všechny emoce. Kniha si mě získala čarokrásnými milostnými dopisy, které by si přála jistě číst každá žena. Dan byl jako partner k nezaplacení. :-)

Ubírám však hvězdu za to, že se kniha prolíná postava ze současnosti. To mi tam těžce nesedlo. A přiznám, že jsem pasáže se současnými hrdiny přeskakovala, protože nebyli můj šálek čaje oni ani jejich příběhy. Pojetí románu z pohledu současníku je přesně ten styl románů jaké nemusím. Zrovna tady mi to prolnutí s přítomností a konkrétně s těmito protagonisty nesedlo.

To však nic nemění na samotné romantice příběhu, který budu mít dlouho v srdci :)

Dermiska

Moc krásné

Vendelie

Velice strhující a dojemný příběh, který vas nutí číst, abys jste se dozvěděli co bylo dál. Určitě doporučuji ☺

Summer7

Kniha se mi moc libila. Ze zacatku jsem mela strach, aby to nebyl jeden z mnoha dalsich pribehu na toto tema, protoze je celkem dost caste a pri spatnem zpracovani muze byt uz otrepane .. ale tady ne. Vsechno tady funguje. Postavy jsou sympaticke a kazda je hezky vykreslena. Ukazuje nam to lasku z dob minulych, kdy nebylo vse, tak jak dnes .. vlastne tak nebylo nic. Krasne vykresluje, co presne bylo tabu takove spolecnosti. Zena proste zadna prava nemela a musela delat to, co bylo prikazano.. Propletani minulosti a soucasnosti bylo fajn.

marci137

Noo.... zacatek byl pro me celkem tezky. Valky atd moc nemusim, ale recenze me ukecali, abych knihu zkusila.
Nakonec me prekvapive mnohonasobne bavil dej z minulosti, nez z pritomnosti.
V minulosti me bavilo vse. Od postav pres dej. V pritomnosti jsem mela problem se vsim. Postavy a dej nebyly uplne podle mojich predstav.
Konec knihy byl pro me celkem neutralni. Nic z ceho bych se posadila na zadek, ale necekala jsem takove rozuzleni a zaver.
Skrz postavy z pritomnosti jsem dala toto hodnoceni. Pri cteni techto casti jsem zatinala zuby a snazila se prokousat dejem aniz bych preskakovala....

SimiGSXR

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla! Zamluvila jsem si ji v knihovně a čekala na ni půl roku. Když jsem si ji přečetla, musela jsem si ji koupit, protože takto neobyčejnou knihu musím mít ve své knihovně. Byť je příběh svým způsobem otřepaný (za války se do sebe zamilují dva lidé a jejich lásku stíhají problémy a odloučení a ve finále to má šťastný konec) tak musím říct, že je to skvěle napsané. Během čtení se ve mě neustále střídaly emoce, vzrušení, napětí a nakonec jsem si i poplakala. Mám ráda válečné romány zatím je mojí největší srdcovkou Měděný Jezdec ale Dopisy se mu vyrovnaly a knihu mohu jen a jen doporučit. Krásný romantický příběh, který je velice smutný a to mě na tom nejvíc bavilo.

ladyka

Mám ráda knížky, v nichž se prolínají příběhy v různých časových rovinách, a tato knížka se k nim řadí, je mimořádně zdařilá. Napjatě jsem sledovala jak osud Stelly/Dana, tak trampoty Jess. Fandila jsem oběma, oba příběhy mě zaujaly a prožívala jsem to s nimi. Pro čtení mě doprovázela řada emocí - obavy, dojetí, radost, občas sevřený krk a smutek a ke konci mi i ta slza mi ukápla. Krásné něžné vyprávění okořeněné sladkobolnou romantikou a dávkou lidskosti. Velmi ráda doporučuji!

bábuška

Romantický příběh osiřelé dívky, která prožívá své nejkrásnější roky po boku podivínského pastora na zatuchlé faře, bez špetky porozumění. Sama se sebou si neumí poradit a není divu, že setkání s americkým důstojníkem ji probudí a dodá sebevědomí. Ale čas války je krutý a oba na dlouho rozdělí. Stále mezi nimi stojí manžel - pastor, skrývající svou skutečnou povahu a mstivost na slabé ženě. Až po mnoha letech, kdy je Stella starou dámou a na druhém konci světa umírající Dan,
dopomůže k jejich setkání mladá dívka, která našla krabici milostných dopisů. které Dan psal Stelle po celý svůj život. Je to smutná, ale krásná kniha.

Hedžoková

Další příběh z druhé světové války prolínající se se současností. V této knize však je něco navíc, něco co vás vtáhne do děje, oblíbíte si Dana, tak trochu i Stellu (neměla to holka jednoduché), litujete Stelly manžela a vůbec vás neruší současná dějová linie. Alespoň že Will a Jess najdou svoje štěstí a lásku, alespoň nějaký happyend. Krásný příběh, kdy zatoužíte prožít lásku jako Stella a Dan, ale vlastně jim to moc nevyjde, takže není nakonec moc co závidět.

Martina023

Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla...a to až tak, že ji musím mít v knihovničce. Krásný příběh, plný lásky, který ve Vás zůstane...

Gibis

Ach, to byla taková krása! Příběh Dana a Stelly ve válečné době a Willa a Jess v současnosti. Otáčela jsem stránku za stránkou a s netrpělivostí hltala každé slovo, abych se dozvěděla, proč spolu Dan a Stella nemohli prožít krásný život, co se mohlo stát, že nemohli být spolu? Když poprvé strávili víkend v Cambridgi, toužila jsem stejně jako oni, aby se čas zastavil a víkend nikdy neskončil.
Moc krásný a dojemný příběh. Moje romantická duše by si přála, aby i dnes muži dokázali milovat tak, jako Dan miloval svou Stellu :)