Dopisy, které nikdo nečetl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/big_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 4.61179
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Letters to the Lost, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (447)

Kniha Dopisy, které nikdo nečetl

Evina74
14. října

I když bych knihu zařadila do žánru románů pro ženy a již dlouho jsem nic z toho žánru nečetla, musím přiznat, že se mi kniha velmi líbila. Autorka velice chytře střídá kapitoly z minulosti a přítomnosti, čímž udržuje čtenáře (spíše tedy čtenářky) v napětí a vzbuzuje dychtivost k dalšímu čtení. Byla jsem velice příjemně překvapena.

Dejna07
12. října

Romantický příběh pro ženy, který bych ale do červená knihovny nezařadila. Psaní i příběh mají oproti této literární kategorii něco navíc, i když určité prvky se tam bezesporu objevují. Oceňuji nenásilné a hlavně přehledné střídání časových linek a vypravěčů.


Noeni
10. října

(+ SPOILER) Nádherný, ač velmi smutný příběh, dvě časové roviny, jejichž propletení se mi moc líbilo, poplakala jsem si.

SPOILER:
Nějak nechápu, proč se Stella a Dan nemohli znovu setkat po smrti Charlese. Zbytečná ztráta tolika let, kdy měli být spolu.

pavpaz
09. října

Krásný příběh, dojemný... Trochu mi trvalo než sem se dostala do konce, ale teď bych tam i nějaký rok přidala, abych mohla číst dál.

escapelle
08. října

Opět jsem byla skeptická. "No tak si bude mladá dopisovat se starým o bejvalé lásce, to bude asi zábava..."
Čím víc jsem skeptická, tím víc jsem pak hyn

Nádherný příběh. Romantika, vášeň, bolest, smíření...
Danovy dopisy Stelele, ani jsem nemusela číst její odpovědi a stejně na mě všechny emoce šly.
I slzy byly.
Knihu jsem dočetla před spaním a o Danovi se mi i zdálo ....charismatický pilot s úsměvem od ucha k uchu mi mával
Že jsem fakt vstávala s pocitem, že ač ztratili spoustu let, pravá láska nikdy neumírá a nakonec oba došli smíření....
Roozhodně doporučuju!!!

Danka1975
08. října

Čekala jsem romantiku, to jo, ale že pustím i slzu, to ne..... Milé čtení, i když někdy zdlouhavé a jindy, kdy bych čekala, že se dozvím vic, tak příběh byl popsán během pár vět. Ale za mě jo! Pokud máte rádi Slavíka apod, tohle bude Váš šálek kávy. Doporučuji!

ivca84
03. října

knizka je ctiva ale musela jsem si ji hodne kouskovat

99jana99
28. září

Pořád se mi do čtení knihy nechtělo a nakonec přečteno za pár dní. Krásně napsáno , nádherný příběh.

1 ...