HadleysHope HadleysHope komentáře u knih

Tohle je nejdramatičtější v této sérii. Rychle se to četlo, má to spád a napětí.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tady už se to zase trochu více rozjelo. Asi to bude těmi koňmi. Celkem vyvážené a vzrušující.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Trochu slabší, ale i tak poutavý příběh.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na mě moc "hraběcí". Některé pojmy jsem nechápal, přeci jenom, jsem nižší šlechta, možná spíš poddaný. Ale jako celek to na mě zapůsobilo. Povedené.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mezi životem a smrtí stojí knihovna.

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Chtěl jsem se do tohoto světa ponořit v plné síle. Natěšen jsem otevřel první knihu a ejhle, po třetině čtení jsem zjistil, že si děj moc nepamatuju, postavy jsou nevírazné a prostředí mdlé - inu, končím.

03.09.2022 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Obrovské zklamání, špatně propracované, ještě hůř pojaté. Skoro jsem to nedočetl.

03.09.2022 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Zvláštní a velmi zajímavý příběh. Ale, na mě je to moc miloučké, čekal jsem větší napětí a více "krve".

Slib Slib Sharon J. Bolton

Nevím, nevím, zda panu spisovateli věřit všechny ty zápletky a nakonec i samotné vyvrcholení. Tohle se mi zdálo jako průměrný příběh, kterých jsem četl nebu i viděl nespočet.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Válečnou tématiku moc nemusím. Je mi z ní převážně smutno. Né jinak tomu bylo i u tohoto příběhu. Je to ze života, a pro čtenáře krimi je to celkem přijatelné, ale myslím si, že kdejaký místní scifista nebo fantasta tohle určitě nedocení.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nemám moc v lásce příběhy, které se odehrávají mezi "příběhyů. Ale nekupte to, že. Jinak lehké zklamaní, marketingový krok do tmy. Avšak kniha se krásně vešla mezi boxy.

Dvůr trnů a růží 1–3 (box) Dvůr trnů a růží 1–3 (box) Sarah J. Maas

V tomto boxu se ty knihy lépe přechovávají. Neodolal jsem a své první tři příběhy jsem daroval, a pořídil si tento box. Má to i svou mincovní hodnotu, protože knihy jsem z boxu nevyndal, páč už jsem je četl. Zachovám boxu jeho panenství.

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Děj se přenesl do jiných sfér, napětí trochu uvadlo, ale prostředí je zajímavé. Dám sice jen osmdesát procent, ale musím uznat, če i tak se to rychle četlo.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tohle mi připomnělo LaMoru, podvodníka z jiných příběhů. Jako by si tady paní spisovatelka něco vypůjčila. Ale i tak to má spád, napětí a zajímavý vyvrcholení.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po zajímavém prvním dobrodružství je tu pokračování. Zajímavostí je, že tohle není tak fantasy, jak by člověk očekával. Ale je to bravůrně napsané.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Zajímavé téma, napětí, trochu magie. Tohle mě zaujalo, a tak se pustím do dalších.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tyto tři knihy jsem dostal k svátku. Leč vůbec mě nezaujal děj, prostředí, kterému se nedá věřit, navíc podivuhodné chování hlavní hrdinky, nebo hrdiny, (to nechám na vás) mě vůbec nepřesvědčilo. Oproti tomu, co jsem už přečetl, je tohle nejhorší série, kterou jsem kdy přečetl. Až se divím, že jsem to vůbec dočetl. Knihy jsem daroval knihobotu.

Faja Faja Petra Stehlíková

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skleněný trůn 1–7 (box) Skleněný trůn 1–7 (box) Sarah J. Maas

Jako velký mílovník této série jsem si pro lepší uspořádání knih v knihovně pořídil tento skvostný box. Všechny příběhy, které zatím byly vydány jsou perfektní, čtivé a a plné zvrastů. Vřele doporučuji.