HadleysHope HadleysHope komentáře u knih

Vražda o Vánocích Vražda o Vánocích Lee Harris (p)

Vánoce, miluju vánoce. Přinesou vždycky nějaké to překvapení. Trochu zvláštní začátek, ale vyvrcholení je překvapivé. Další povedený příběh.

05.09.2022 5 z 5

Vražda na den Svatého Patrika Vražda na den Svatého Patrika Lee Harris (p)

Trochu útlum, nevyvážené a nenapínavé. Ale asi to bude tím Irskem. Čekal jsem víc krve.

05.09.2022 3 z 5

Vražda na křtinách Vražda na křtinách Lee Harris (p)

Možná je to trochu "přelidněné" a sem tam menší chaos, ale další povedený příběh z náhledem do minulosti. Povedené, čtivé, napínavé a zručně napsané.

05.09.2022 4 z 5

Vražda na Den smíření Vražda na Den smíření Lee Harris (p)

Jo, další příběh bývalé jeptišky. Opět plno krve, brutality, duchovního osvícení a perfektní vyvrchoilení.

04.09.2022 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Jeptišky a krimi - naprosto geniální partie. Tohle mě vzalo. Brutální z duchovním podtextem. A vyvrcholení mě skoro šokovalo. Parádní příběh.

Ztracená ovečka Ztracená ovečka Caroline Jayne Church

Tady už chyběl jen sex.

04.09.2022 1 z 5

Poutníkův návrat Poutníkův návrat C. S. Lewis (p)

Upřímně? Ten modernismus se mi tam nalíbil. Jako by to už do našeho světo skoro vůbec nepatřilo. Smutné, nenásilné, ale na mě to nezabralo.

04.09.2022 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasový román, který vám postavý chlupi na celém těle. Trochu jsem se této knihy bál, ale nakonec jsem potěšen.

04.09.2022 5 z 5

Taková hodně nastavovaná stará kaše. Vtip skoro vymyzel, akce minimální, prostředí nevyhovující. Jedním slovem nicmoc.

04.09.2022 3 z 5

Tohle mě strašně bavilo. Sice je to o stáří, ano, ale to chování hlavního dědy a veškeré to prostředí, kterým prošel se mi strašně líbilo. Akční, hravé, humorné a strochou nostalgie. Nádhera.

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Je to o tom, když se vyučující vrstva začně bpouřit proti zaběhlým osnovám. Vtipné, zajímavé a velmi čtivé.

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Osm povídek ze světa amewrické Selekce. Nejsou tak výrazné, jako knihy, ale maj tu výhodu, že jsou krátké a tak je dočtete dřív, než vás začnou nudit.

Selekce 1–5 (box) Selekce 1–5 (box) Kiera Cass

Protože jsem ani jedné knize v tomto boxu denal pět hvězd, jedné dokonce jen tři hvězdy, musím tento komplet hodnotit 80 %. Jinak všech těch pět knih je čtivých, v příjemném prostředí a sem tam přijde i prince nebo jiné překvapení.

Koruna Koruna Kiera Cass

Tak jo, tohle už opět získalou mou pozornost. Další kniha je akčnější, přímočařejší a opět pohodově čtecí. Děj se posouvá a já jsem zvědav, kde to skončí.

Dcera Dcera Kiera Cass

Musím uznat, že tohle trochu kleslo. Prostředí stejné, ale dějově je to už trochu přeplácané. Ale i tak se to rychle čte.

První První Kiera Cass

Děj se posouvá. První je prostě první a teď jí čekají trochu jiné povinnosti. Opět příjemné prostředí, nic vás nenutí o tom moc přemýšlet, lehce se to čte a najednou je konec knihy.

Elita Elita Kiera Cass

Tady to prostě a jasně pokračuje. Soutěž, krása, šaty, šperky, jen ten princ je furt nějakej vybýravej.

Selekce Selekce Kiera Cass

Moc zajímavé téma a velmi propracované prostředí. Moc u toho nepřemýšlejte a vnořte se do světa šatů a šperků a princů.

04.09.2022 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Když teď čtu toho Harryho, dal jsem i jakousi odnož paní spisovatelky. Na mě až moc učesané, nezáživné, inu prostě někdy to nevyjde.

Broučci Broučci Jan Karafiát

Tohodle jsem měl plný zuby už jako dítě v kolíbce. Dodnes nemám rád hmyz.

04.09.2022 odpad!