Vražda o Vánocích

Vražda o Vánocích https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6775/mid_vrazda-o-vanocich-k6P-6775.jpg 4 78 17

Dlouho očekávaná sváteční večeře v klášteře svatého Štěpána, kde dnes už vdaná Christine Bennettová strávila jako jeptiška patnáct let, je pokažena. Hlavní host, všemi tolik oblíbený otec Hudson McCormick, se ze záhadných příčin nedostavil. Najdou se pouze kusy šatstva ve sněhu. Policie se rozhodne vyčkávat, jelikož nenachází žádná vodítka, podle kterých by mohla pátrat. Ale Christine ví, že čím déle se bude čekat, tím horší může být konec pro Otce McCormicka. Vydává se tedy po stopách, které ji neustále směřují kamsi do minulosti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

The Christmas Night Murder , 1994

Česneksmedem
22.12.2023 4 z 5

Na první vraždu si počkáte takřka do půlky knihy, takže žádný fofr to není. V některých domácnostech je ho ovšem před Vánoci dost, takže se to srovná. Je to velice decentní detektivka, která se v závěru poněkud rozjede. Docela solidní dílko.

Luigi1
19.04.2023 5 z 5

Tak stouto knihou jsem se potěšil a vřele doporučuji

HadleysHope
05.09.2022 5 z 5

Vánoce, miluju vánoce. Přinesou vždycky nějaké to překvapení. Trochu zvláštní začátek, ale vyvrcholení je překvapivé. Další povedený příběh.

mcabr
16.03.2022 5 z 5

Tentokrát opravdu napínavé až do konce.

hnilda3
13.01.2022 5 z 5

Tenhle díl mě moc bavil, zápletka nebyla přehnaně zamotané, ale bylo to napínavé, protože člověk skoro do konce netušil, co se tedy stalo a kdo byl pachatel.

Alix
10.01.2022 4 z 5

Velice dobře se mi to četlo. Děj ubíhá opravdu rychle, nejsou tady žádná hluchá místa a zápletka je zajímavá. Prostředí kláštera i život jeptišek je popsán velice hezky a určitě nejeden čtenář s chutí nahlédne za brány, kam se ne každý dostane.

rumova_kulicka
15.07.2020 4 z 5

Když jsem začla číst do výzvy první díl, netušila jsem, že za týden jich zchroustám pět :-D Není to žádné terno, ale čte se to dobře, je to takové lehce naivní, ale proč ne. Nemusí být všude potoky krve... Z odstupu více než 25 let od vydání mě baví absence mobilních telefonu, volání z budky a hledání adres v mapě :-)))

Ellissabeth
31.12.2018 4 z 5

Jako super. Chtěla jsem něco ještě vánočního... bylo to moc fajn, něco jasné od začátku, něco ne. Hezké pátraní, trochu "strašidelné" ;-) Určitě budu číst další v sérii...
Celou dobu krásná vánoční atmosféra...

vikaa
05.11.2018 3 z 5

Nebylo to špatné. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.
Líbilo se mi, že se děj odehrával v klášteře a hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická. Z knihy chvílemi dýchala taková pohoda, že si nejsem jistá, jestli je to u detektivního žánru dobře:-) I když se čtenář dočkal nějakých nečekaných zvratů, všechno se odehrávalo tak nějak poklidně. Tak nevím. A to tu někteří píšou, že je to nejnapínavější kniha této série... První setkání s autorkou a zatím i poslední.

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

Opět pohodové čtení.

soukroma
12.08.2016 5 z 5

Zatím nejtajemnější a nejnapínavější z přečtených knih této série. Navíc se detektivka odehrávala především v areálu kláštera Sv. Štěpána, takže se čtenář dozveděl hodně i o životě jeptišek.

Vojslava
19.05.2016 4 z 5

Detektivka krásně plynula a vánoční atmosféra tomu dala určité kouzlo; navíc ještě fungovala jako předpokládaný spouštěč starého zločinu. Musím říci, že rozuzlení jsem četla přes půlnoc... :-) a těším se na další díl

kika 13
22.03.2014 4 z 5

Opět skvělá knížka.Napínavé až do konce.

Deny59
04.03.2013

Skvělá knížka....tato spisovatelka píše velmi dobře, konec knihy vždy překvapí :)

studentice
01.01.2013 4 z 5

Jedna z nejlepsich knih této série, napínavá, dramatická, uvěřitelná,... Doporučuji

Delfi.necek
02.04.2012 5 z 5

Hodně napínavý příběh...a nečekaný konec....

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Takové poetické napínavé čtení. Mám ráda bývalou jeptišku Chris a její pátrání. Tenhle příběh byl velmi zajímavý.