Ikabog

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý pohádkový příběh plný naděje, s ilustracemi českých dětí. Království jménem Přehršlánie bývalo nejšťastnější na světě. Oplývalo spoustami zlata, zdejší král měl nejkrásnější knír ze všech a po místních dobrotách lidé tančili blahem. Jen v mlžném Mokřadu na severu žil podle legendy strašlivý Ikabog. Všichni věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti ve víru dobrodružství, o které ani za mák nestály?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450636/big_ikabog-dDo-450636.jpeg 3.9522
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Ickabog, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Ikabog

Jarmila97
19. března

knihu jsem si koupila protože jí napsala Spisovatelka která napsala Harryho Pottera. a musím říct že kniha byla velkým ponaučení a hodně k zamyšlení o tom jaké lidstvo vlastně je plnej lží a nenávisti.takže za mě opravdu krásná pohádka

picris
10. března

Zhruba do poloviny knihy se člověk relativně nudí, text postrádá barvitost. Poté se příběh začíná rozvíjet a děj začíná konečně plynout. To, že je v knize popsáno mnoho krutosti nevidím jako důvod, proč příběh nedat přečíst dětem, ty toho stráví mnohem více, než dospělí, ale myslím si, že by je spíše nemusel bavit. Já osobně právě především z první poloviny knihy cítím silný politický podtext, a jak už bylo napsáno v příspěvku níže, řekla bych, ač to možná autorka nezamýšlela konkrétně, že mluvíme o komunismu. Možná jen chtěla upozornit na obecné dění ve světě, mnoho násilí a absenci laskavosti, každopádně poslední část byla celkem emotivní a mohla by současníkům přinést nějaké to ponaučení.


Ketrin.TR
18. ledna

Vůbec jsem neměla tušení o čem vlastně tenhle příbeh je, ani kdo nebo co je nositelem názvu knížky, takže mi zezačátku trošku trvalo, než jsem se do děje zabrala. Rowlingová vypráví o jednom bohatém a spokojeném království, ale jak už to tak bývá, nic netrvá věčně. Když do příběhu vstoupí chamtivý, vychytralý a lstivý zrádce, všechno jde pěkně do kopru. Úplně nevím jestli bych tohle četla malým dětem, knížka je místy dost násilná, plná utrpení a smrti. Celý příběh však nese úžasná poselství a stejně jako u Vánočního prasátka, tak i tady si dospělí najdou spoustu metafor se současným životem. Knížka je krásně čtivá a neskutečně mě bavilo, že čtenář absolutně netuší kterým směrem se příběh bude ubírat, protože co kapitola, to nečekaný zvrat. Jen ten spisovatelstký potenciál tady Rowlingová trošku potlačila, umí psát mnohem barvitěji, věty byly poměrně dost jednoduché.
Co musím vyzdvihnout, je opět perfektní překlad, bez něj by podle mě knížky od Rowlingové neměly zdaleka takový půvab a kouzlo. Názvy a jména jako Vurstpork, Tvarošice, Fluma, Paspula, Švindlmachr...to čtenáře baví! A ilustrace českých dětí bylo taky krásné a potěšující plus.
Rozhodně fajn čtení na dva večery, když člověk neví co ze svého "must read" seznamu otevřít jako další.

Naias
14.12.2022

Pripadalo mi to ako pochmúrny mix rozprávky a reality so zábleskami humoru. Ale hlavne sa mi to zdalo akési nedopečené, daktoré situácie a reakcie boli príliš zjednodušené, hoci iné zas vyznievali realisticky. Jednotlivé ingrediencie sa príliš dobre nespojili, takže celok je nevyvážený. Mimochodom, krajina oplývajúca blahobytom a navyše mrňavá môže existovať naozaj len v rozprávke. V reále by ju už dávno dakto anektoval.

envoi
20.11.2022

Musím říct, že já jsem nadšená! Mám rozečtených milion knížek a tuhle jsem teď koupila v akci za půlku (půlku ze zdražené ceny ) v pátek jsem začala číst a dnes je neděle a já mám přečteno… já vlastně nevím jak moc je to dětská knížka a jak moc je pro dospělé. Smrt patří k životu a hysterické vyhýbání se tomuto tématu je asi trošku pokrytecké s ohledem na to, co vše rodiče dovolí dětem sledovat v telce.. on se nám tu zažil takový nešvar, že pohádka má být dobrácká, trochu přihlouplá a hlavně ať v ní všichni žijou šťastně až do konce života.. ale Erben ani bratři Grimmové taky nebyli žádný ořezávátka… trošku mi chybí v knížkách pro děti nějaké ponaučení, dneska jsou knížky pro děti hlavně pěkně namalované a pokud z jich plyne nějaké ponaučení, tak maximálně o globálním oteplování a o tom jak se k sobě mají lidi chovat a jaký číhá nebezpečí na každým rohu se dneska nedočtete. Knížka je o tom, že pravda a naděje můžou nakonec porazit spletité lži.. za mě dobrý, nevěděla jsem, co budu číst a příběh mě pohltil.

NymphMaeve
15.11.2022

Těšila jsem se na pohádku z pera autorky Harryho Pottera a už na začátku jsem byla příjemně překvapená a to kresbami od dětí z našich škol, které doplňují příběh krásnými ilustracemi. Příběh jako takový byl zajímavý, jednoduchý (samozřejmě pro děti), ale ani mne jako dospělou osobu určitě nenudil. Užila jsem si příběh boje dobra se zlem a dost mne zaujala představa živého Ikaboga a jeho nahrobení. Musela jsem se mnohokrát zamyslet nad poučením. Určitě pohádku považuji za povedenou a občasná podobnost s celosvětovou situací, která panovala v době zpracovávání příběhu Ikaboga není jistě náhodná. Z pohledu pohádek obecně to však není nic převratného nebo světoborného a musím říct, že třeba iPohádka od Kovyho mne bavila trochhu více.

Meg1
11.11.2022

Na začátek musím uvést, že knihu jsme asi v polovině s dcerkou vzdaly. Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. J.K. Rowling a takový brak...uff. Hvězdičku dávám za krásný nápad použít v knize obrázky dětí.

terezka199
14.10.2022

zajimave poselstvi novodobe pohadky :)

1 ...