Vražda na Den smíření

Poté co Christine vyřešila svůj první případ vraždy, začala učit na univerzitě a ve volném čase se stará o skupinku starších lidí žijících ve zchátralém domě na Manhattanu. Jednou když jde za Nathanem Herskovitzem, aby ho na Jom Kippur – Den smíření – doprovodila do synagogy, jej nalezne brutálně zavražděného. Ačkoli policie najde a zatkne podezřelého téměř okamžitě, Christine se to nezdá a nemíní se s tím jen tak smířit, a se pouští do pátrání na vlastní pěst... Záhy zjistí, že minulost starého pána skrývala dávná tajemství, o nichž nevěděli ani jeho nejbližší......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/6779/pripad-byvale-jeptisky-vrazda-na-de-1HF-6779.jpg 461

Případ bývalé jeptišky (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

The Yom Kippur Murder (1992)

Kniha Vražda na Den smíření

marek1278

Další pátrání Chris, tentokrát v daleké minulosti se mi líbilo víc, než první díl. Opravdu pěkná detektivka, těším se na další díly

Toffee
01.08.2018

Čtivá oddechovka, ve které nechybí napětí. Líbila se mi víc než první díl série, nejen kvůli pátrání v hluboké minulosti postav. Oceňuji, že je snadne sledovat vyšetrovani, propojování informací, které se Chris dozvídá, takže člověk vraha odhaluje současně s ní.

ivoiro
31.12.2017

Knihu hodnotím jako průměrnou. Nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Celkem rád si přečtu i další díly.

Len2očka
31.10.2017

Další knížka od autorky co se mi dobře četla.

Vojslava
20.02.2016

Další pěkně vypointovaný příběh, i když jsem spíše cenila to pozadí - starou historii jednotlivých postav. A redaktor by si měl dát větší práci s překladem, do synagógy se na mši prostě nechodí, i když by si to možná hlavní hrdinka mohla i myslet, když je tolik nepolíbená základy religionistiky... ;-) Nicméně oceňuji a kniha se mi opravdu líbila.

renefer
08.07.2014

Určitě o něco lepší než první díl série, konečně přichází na řadu i nějaká akce. Plusy u mě získala hlavní postava hlavně logickým jednáním. Rozčilují mě "hrdinky", které nečekají na policii nebo se běží sami v opuštěném domě podívat, kdo že to šramotí v prázdném bytě...

kyssling
30.01.2014

Solidní detektivka, příjemně napsaná, lehké oddychové čtení. Snad schází větší napětí.

kika 13
18.07.2013