Dvůr trnů a růží 1–3 (box)

Série Dvůr trnů a růží v jednom boxu. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol – musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395414/dvur-trnu-a-ruzi-box-3lU-395414.jpg 4.765

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Kniha Dvůr trnů a růží 1–3 (box)

Katerina589

Tahle série je prostě boží. S. J. Maas patří mezi mé oblíbené autory. Skvěle vykreslený svět víl a jednotlivých dvorů. Plno skvělých postav, které jsem si oblíbila (hlavně Rhysanda), ale Tamlin mezi ně rozhodně nepatří (kdo četl, pochopí). 2. a 3. díl jsou sice objemné knížky, ale rozhodně to stálo za to a já můžu tuto sérii opravdu doporučit. :)

Fortuna7

Miluji tuto sérii. Rhysand je láska. Sarah J. Maas znovu dokazuje jak skvěle a čtivě umí psát❤

prochyn
14.10.2020

Fantasy sága o bojovnici, která se stala nesmrtelnou ... ehm, vílou. Knížka je opravdu dobře napsaná. Je vidět, že to psala žena. A to je dobře, alespoň mně to pomohlo trochu víc pochopit ženskou duši. Změť těžko pochopitelných pocitů, překomplikovaný vztah k sestrám. Spousta podrobných popisů, šaty, šperky, příroda, stavby i postavy jsou dopodrobna vylíčeny. Trochu zdlouhavé, ale ženy zřejmě nejsou tak přímočaré jako mužští spisovatelé. Ale kniha rozhodně není nudná. Spousta intrik, boje pomocí zbraní, drápů i magie. A podle mně úplně nejlepší popis milostných scén, co jsem kdy četl.
***
Poznámka k překladu Ivany Svobodové. Kotlík mi to odpust, ale okřídlení robustní zabijáci jsou víly??? To jako vážně? Nejsou to spíš elfové, váleční čarodějové nebo čarovrahouni? A nádoba, rozhodující o osudu světa je Kotlík??? Ne nějaká Nádrž moci nebo aspoň Vana energie nebo Hrnec nekonečna?

Tereza350
14.07.2020

Tato serie si rozhodne zaslouzi 5*! Pribeh je velmi poutavy.V podstate jsem se od cteni nedokazala odtrhnout a doslova jsem hltala stranku po strance.

Lvíček835
06.07.2020

Za mě rozhodně nejlepší serie co jsem za tenhle rok četla nejvíc jsem si oblibila dvě postavy,které nebudu jmenovat,podle mě tahle serie stojí za přečtení.

Kasana
18.05.2020

Já se přiznám, že ke Dvoru trnů a růží jsem se dostala až po dočtení ... Dědičky ohně? Myslím, že se to tak jmenuje a jsem líná si to vyhledat. A tehdy, když mi bylo asi šestnáct, sedmnáct, se mi to i líbilo. Teď celou sérii Skleněný trůn nesnáším kvůli hlavní hrdince a po tomto díle to fakt nechci číst. Ale zpět ke Dvorům.

Tahle série má některé plusové body od Skleněného trůnu. Ten svět je neskutečně zajímavý, námět různých dvorů není sice originální, ale je příjemný na čtení. I ta zápletka na první tři díly není něco, co se jen tak nevidí, ale jo, dokázala bych té sérii hodně odpustit. Čte se to výborně (pokud vám nevadí tlusté knihy), to bez výhrad, je to poutavý, umí gradovat, když je potřeba ... nádhera to číst.

Ale, i tato série má spoustu problémů. Začnu tím světem. Protože Sarah s ním neumí pracovat. Víme, že je tu nějaká hiearchie víl, ale jak se od sebe navzájem liší? Co je odděluje? Proč tomu tak je? A pokud jsou některé nebezpečné, proč se jen tak potulují? A když už jsme u těch víl, proč to jsou většinou lidé co nestárnou, mají špičaté uši a magické schopnosti? A ne, neberu, že sem tam nějaká postava má bílé vlasy a to z nich dělá vílu. Není tam nic, co by mě nutilo říct, že třeba Rhys je víla. Žádná charakterová vlastnost. To je celkem škoda a chtělo by to zapracovat. Já netvrdím, že to má být tak složitý svět, jako je v Game of Thrones, nebo jak je píše Brandon Sanderson, ale stačí pár detailů!

Ani postavy nejsou o moc lepší. Všechny hlavní postavy jsou jen typickým příkladem Mary (Gary) Sue. Pro ty z vás, kdo neví, o čem to mluvím: Mary Sue je typ postavy, která má strašně špatné prostředí, ve kterém vyrůstá, každý chlap se za ní otáčí, má ty nejlepší zbraně nebo schopnosti (často všechny), je párováná s tím nejlepším a nejsilnějším chlapem atd (třeba Bella ze Stmívání je ukázkou Mary Sue, ale poslední dobou se objevuje i ve Star Wars, v Marvelu ...). A Feyre je prostě Mary Sue (To Ailin taky, ale Feyre se aspoň nechová jako spratek). Narodí se jako člověk, o světě víl neví mnoho, a přesto ji nechají kolikrát rozhodovat za ostatní víly. Má schopnosti, které prakticky ovládne všechny a bez mrknutí oka. Kdyby tam bylo něco, co nezvládne, tak by to bylo zajímavější.

Ale dobře, tohle je problém většiny YA literatury. I když nevím, proč je toto ještě řazené do YA literatury. A důvod si tady jistě najděte dole v komentářích, já to tu nebudu vypisovat (+18, to snad stačí). Jako jo, sex ke vztahu patří, ale není toho tu trochu moc na YA?

Jo, a když už mluvíme o vztazích, tak by mě zajímalo, co se stalo mezi prvním a druhým dílem, protože PTSD v tom nebude mít tak velkou roli. A Feyre z toho prozatím vynechám, protože, ta má tak trochu na to právo po tom, jak ji to sebralo. Ale co Tamlin a Rhys? Proč si v druhém díle prohodili charaktery? Já nechci zbytečně sem sázet spoilery, já jenom chci vědět nějaký důvod.

Jako jo, mám spoustu výhrad k sérii (kdybych nebyla takový zbabělec a doopravdy sem vypsala ty spoilery, asi by ten komentář byl stejně dlouhý jako moje bakalářka), ale nebudu lhát, pořád jsem ochotná to číst. Dokonce si ty knihy kupuju. I tu novelu, ke které ještě musím připsat komentář. Bez té novely ... je to ještě OK série, rozhodně lepší a zajímavější, než Skleněný trůn. Tam je to podle mě jedno klišé za druhým tak výrazné, až z toho bolí oči.

leník511
23.03.2020

Miluju ti sérii !!!!

Medasek
01.11.2019

Tyto knihy naprosto zbožňuji. Nejvíce jsem si oblíbila Dvůr mlhy a hněvu. Jedna z nejlepších sériích co jsem, kdy četla.