Floriška7 Floriška7 komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Už Heřmánkové údolí bylo něco naprosto úžasného. A tato kniha potvrdila, že spisovatelka je naprosto vyjímečná vypravěčka. Skvělé!!!

15.12.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to je nářez!!!! Silný příběh, který se opravdu může stát.

26.08.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mně kniha docela zklamala, podle recenzí jsem od ní čekala víc. Za mě taková trošku braková literatura. Mám od spisovatelky ještě další knížky, tak třeba mě mile překvapí. Musela jsem se do čtení nutit.

24.06.2022 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělá, moje první od Petry Dvořákové, vlastně ani nevím proč, mám ráda české autory. Asi zkusím i jinou. Jsem zdravotník, roky pracující na sále, takže i velký kritik, ale toto se jí fakt povedlo!!!!!

29.12.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Mně se to líbilo. Jsem z Moravy, jezdila jsem na prázdniny na dědinu k babičce a dědóškovi. Moc ráda na to vzpomínám. Taková mluva je mně blízká. Ráda jsem si s knihou zavzpomínala.

07.01.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jestli se dá o takové knížce říct, že je krásná, tak je krásná. Pro všechny, co si myslí, že se máme špatně a žijeme ve špatné době. Pro všechny ty, aby si víc vážili života a zdraví. Já mezi frfraly nepatřím a s každou takovou knihou jsem pokornější k životu.

30.08.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak toto je fakt spisovatelský nářez. Děkuji paní Morštajnová.....nedá se k tomu napsat víc, než prostě jen....jedním dechem.

06.07.2017 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Parádní, úžasná, jedním dechem. Takový cit pro příběh to je teda něco. Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem poslední dobou četla. Vedle ní už stojí jen HANA od paní Morštajnové.

27.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nedočtu, pro mě škoda času. Jak už tu bylo napsaný, je škoda času číst knížky, které za to nestojí. Takový jakýsi zvláštní chaos slov.

21.01.2018 odpad!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nevím, asi mně ta kniha moc nesedla. Těšila jsem se ne ni, ale asi to, co jsem od ní očekávala, ve mně nevzbudila. I přesto, že ta místa znám. Sant-Malo je krásné městečko i celé pobřeží okolo. Ale beru to jako fakt, že každému se líbí a sedne trošku něco jiného. Ve mě nevzbudila žádné emoce a za pár dní si na ni asi ani nevzpomenu. Pullitzerova cena je jen věcí názoru a ne zárukou kvalitního čtení.

09.03.2016 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

1. knížka od autorky, která mně byla doporučena. Za mě bohužel trošku zklamání. Ani detektivka, ani román, v postavách jsem se občas ztrácela.

17.02.2023 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Za mě ANO!

13.01.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Za mě velké ano, čtivé, trošku se člověk ztácí v postavách, ale vůbec to nevadí. Sehnala jsem všechny díly této série. To jsem ráda. Jdu na 2.díl. Těším se.

04.09.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Za mě velké ANO! I když v pár názorech s p. Czendlikem nesouhlasím, tak jinak je to kniha plná chytrých a milých úvah a myšlenek. Je dozajista trošku odlišný, nicméně chytrý, citlivý a vnímavý, a takové lidi mám ráda. A jen pro úplnost, nejsem věřící člověk.

28.10.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná. Budu se jen opakovat, vtipně a velmi citlivě napsáno. Pejskařské srdce jásá. Pochopila jsem, proč jsem si před 10 lety z útulku vybrala právě Edíka. To je jeho Psí poslání a moje obrovská dlouholetá radost.

19.04.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásný příběh, neumím to popsat, to se musí přečíst, ale věřím, že ne každému se musí líbit.

07.07.2016 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Fajné!

17.03.2024 4 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Tahle kniha není pro každého. Ale vím zcela určitě, že pro mě ANO!!!

26.04.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Vím, co nám tímto paní Morštajnová chtěla říct. Její knihy mám moc ráda, ale toto se jí moc nepovedlo. I přesto, že jsem knihu přečetla, tak je z jejích nejslabší. Ale beru, že je to věc názoru! Nicméně 4*

15.08.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha, která vás neustále nutí číst dál a dál. Vypravěčský koncert paní Morštajnové.

12.09.2017 5 z 5