Chalupa

Chalupa https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528779/bmid_chalupa-6627a75d71c62.jpg 4 475 113

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je nešťastná a osamělá. Tereza má trable s nesnesitelným šéfem a do toho manžel vybral bez jejího vědomí větší částku ze společného účtu. Jako by nestačilo, že se musí potýkat s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. Když se ve dveřích bytu objeví policie, pochopí, že se stalo něco zlého. Životní dráhy obou žen přetrhne krutá událost a příběhy se protnou. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

MakiMel
25.04.2024 4 z 5

Stejně jako píšou někteří níže, tak do dvou třetin to bylo skvělé, ale pak se to ztratilo a už jsem pokračovala jen, abych nezmeškala nějakou perličku, která se ovšem nekonala, což je škoda, protože našlápnuto to mělo skvěle. Ale i tak to hodnotím jako knihu, kterou si určitě stojí za to přečíst.

radus
24.04.2024 3 z 5

Začátek knihy byl dobrý, ale zhruba od půlky mě to přestalo bavit. Nevím čím to bylo, nějak jsem se v tom plácala, že jsem si myslela, že to ani nedočtu. Hodnotím jako průměr a dávám ***

Aseverova
23.04.2024 4 z 5

Docela příjemné čtení.

janamaluveckova
21.04.2024 3 z 5

Do 2/3 výborné; pak jako by to dopsal někdo jiný. Změní to rytmus a je z toho jiná kniha. Škoda.

cérka
19.04.2024 5 z 5

Dle mapy České republiky celý svůj dosavadní život žiju na Valašsku, na vesnici a i tak čím dál víc toužím po samotě horské louky, lesu, chaloupce na pasece..., klidu. Stává se ze mě těžký introvert, netoužím po návštěvách a obchodních centrech. Úplně se vidím jak se hrabu v hlíně a suším seno. Jsem přehlcena lidskou společností, informacemi valícími se na mě ze všech stran a povinnostmi. Bože, jak já rozumím hlavní hrdince této knihy! Výborná kniha, jsem nadšená!

ZuzanaK.
15.04.2024

Obyčejný příběh o obyčejných ženách. Reálných, lidských, plastických. Líbilo.
Posloucháno na ČRo.

lejera
15.04.2024 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Příběh mě nijak zvlášť neoslovil, ani žádné větší emoce to ve mě moc nevzbudilo, přestože se jedná o těžké téma. Konec takový nijaký.

Kristulda
14.04.2024 2 z 5

Posloucháno jako audio na Českým rozhlase. Nepřirostly mi k srdci ani jedna postava, dej byl tak nějak o ničem, nějakým způsobem mi hrozně vadili popíši činností v daných situacích, konec je nějak neukončený. Tento příběh mě absolutně ničím neobohatil.

p.stranska
13.04.2024 4 z 5

Audiokniha Český Rozhlas. Nenáročná kniha, která se velmi dobře poslouchá. Je dobře načtená, jen ten hudební podkres je šílenost, co tahá uši. Poslední kapitola mi ale přišla hodně otevřená, nedotažená, a epilog to moc nezachránil.

mirka0586
12.04.2024 5 z 5

Výborně napsáno. Moc se mi to líbilo.

karolina5333
11.04.2024 2 z 5

Je mi to líto, ale mě to příliš neoslovilo. Děj mi připadal vlastně trochu o ničem a byť souhlasím s tím, že psychologie hlavních hrdinek byla celkem dobře načrtnutá, ani jedna z nich si mě nijak extra nezískala a jejich příběhy mi byly víceméně lhostejné.
Co mě vyloženě štvalo byly vedlejší příběhy o ničem - ztráta notebooku a jeho nalezení, celé dění ve firmě. Chápu, že to mělo spojit příběhy, ale bylo to takové divně bez kontextu.

camelopardus
11.04.2024 5 z 5

Po dlouhé době uvěřitelné dialogy,pocity, reakce. Postavy nejsou černobílé, ale každá má, jako v běžném životě, své klady a zápory. Poslechnuto jako audio na ČRo nadšeně na jeden zátah.

yellowbanna
10.04.2024 4 z 5

Poslední dobou si mě podobné příběhy samy nacházejí. Právě tohle obyčejné "nic", jak tu psal někdo přede mnou, plné životních banalit (nevěra, milenka, nemanželské dítě, útěk na venkov) dovede být velmi vypovídající, když jej někdo popíše těmi správnými slovy.

Čtenářská výzva 2024 - Kniha, která naráz splňuje dvě témata loňské výzvy (Kniha od začínajícího autora a Kniha se štítkem Tajemství na DK)
A taky Kniha vydaná v roce 2023.

Ovecka_Saki
09.04.2024 1 z 5

Příběh se mi vůbec nelíbil. Na co psát o naprostém nic? Příběh byl chudý a nenabídl žádné obohacení. Kdybych chtěla slyšet takový příběh, můžu se pobavit se sousedkami o jejich normálním obyčejném životě. Na co plýtvat stromy na takový zbytečný příběh? Ale aspoň jsem to měla jako audioknihu a tak jsem mohla aspoň produktivně dělat věci v domácnosti

marcela9850
08.04.2024 4 z 5

Poslouchala jsem audio na Českém rozhlase, skvěle načtené. Příběh ze života, který není vždy růžový. Příběh hezky plynul, dobře se poslouchal a poslechla jsem ho za 2 večery- tak moc mě zajímalo, jak to dopadne. Na prvotinu dobré. Těším se na další knihy této autorky.

sonkovaj
08.04.2024 2 z 5

Vůbec nerozumím takto vysokému ohodnocení ve skupině.

Já jsem byla z knihy docela rozčarovaná.

Mám dojem, že to psala studentka jako nějaký svůj první pokus k maturitě.

Líbil se mi vztah Heleny se svou matkou, rozuměla jsem ji, že u ní nechce bydlet.

Pořád jsem čekala, kam ten příběh bude směřovat, ale vlastně nesměřoval nikam.

Monnyska
06.04.2024 4 z 5

Poslouchala jsem na Českém rozhlase, mile mě překvapila, takový reálný příběh, byla jsem zvědavá, jak to skončí. Život je nevyzpytatelný...

SumýšIrena
05.04.2024 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, ale konec to hodně vylepšil. Všechny postavy až na babičku mě svým chováním rozčilovaly a při čtení na mě padal splín.

Anavi8912
03.04.2024 5 z 5

Zajímavý, reálný příběh ze života. Autorčina prvotina, za mě super. Poslechnuto na Českém rozhlase.

medlovice
03.04.2024 3 z 5

Knižka mě lákala svým obalem. A také ten mnohoslibný název, co všechno může chalupa někde na valašské louce skrývat. ? Fanoušek Klevisové a žítkovských bohyní je zklamán. Já si děj zařadila do nedávné minulosti a ona to žhavá součastnost .Velmi hezky a pravdivě napsaný jako z mé hlavy komentář od Isew, už nemám co dodat.