Chalupa

Chalupa https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528779/bmid_chalupa-6627a75d71c62.jpg 4 504 124

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je nešťastná a osamělá. Tereza má trable s nesnesitelným šéfem a do toho manžel vybral bez jejího vědomí větší částku ze společného účtu. Jako by nestačilo, že se musí potýkat s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. Když se ve dveřích bytu objeví policie, pochopí, že se stalo něco zlého. Životní dráhy obou žen přetrhne krutá událost a příběhy se protnou. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

mirka0586
12.04.2024 5 z 5

Výborně napsáno. Moc se mi to líbilo.

karolina5333
11.04.2024 2 z 5

Je mi to líto, ale mě to příliš neoslovilo. Děj mi připadal vlastně trochu o ničem a byť souhlasím s tím, že psychologie hlavních hrdinek byla celkem dobře načrtnutá, ani jedna z nich si mě nijak extra nezískala a jejich příběhy mi byly víceméně lhostejné.
Co mě vyloženě štvalo byly vedlejší příběhy o ničem - ztráta notebooku a jeho nalezení, celé dění ve firmě. Chápu, že to mělo spojit příběhy, ale bylo to takové divně bez kontextu.

camelopardus
11.04.2024 5 z 5

Po dlouhé době uvěřitelné dialogy,pocity, reakce. Postavy nejsou černobílé, ale každá má, jako v běžném životě, své klady a zápory. Poslechnuto jako audio na ČRo nadšeně na jeden zátah.

yellowbanna
10.04.2024 4 z 5

Poslední dobou si mě podobné příběhy samy nacházejí. Právě tohle obyčejné "nic", jak tu psal někdo přede mnou, plné životních banalit (nevěra, milenka, nemanželské dítě, útěk na venkov) dovede být velmi vypovídající, když jej někdo popíše těmi správnými slovy.

Čtenářská výzva 2024 - Kniha, která naráz splňuje dvě témata loňské výzvy (Kniha od začínajícího autora a Kniha se štítkem Tajemství na DK)
A taky Kniha vydaná v roce 2023.

Ovecka_Saki
09.04.2024 1 z 5

Příběh se mi vůbec nelíbil. Na co psát o naprostém nic? Příběh byl chudý a nenabídl žádné obohacení. Kdybych chtěla slyšet takový příběh, můžu se pobavit se sousedkami o jejich normálním obyčejném životě. Na co plýtvat stromy na takový zbytečný příběh? Ale aspoň jsem to měla jako audioknihu a tak jsem mohla aspoň produktivně dělat věci v domácnosti

marcela9850
08.04.2024 4 z 5

Poslouchala jsem audio na Českém rozhlase, skvěle načtené. Příběh ze života, který není vždy růžový. Příběh hezky plynul, dobře se poslouchal a poslechla jsem ho za 2 večery- tak moc mě zajímalo, jak to dopadne. Na prvotinu dobré. Těším se na další knihy této autorky.

sonkovaj
08.04.2024 2 z 5

Vůbec nerozumím takto vysokému ohodnocení ve skupině.

Já jsem byla z knihy docela rozčarovaná.

Mám dojem, že to psala studentka jako nějaký svůj první pokus k maturitě.

Líbil se mi vztah Heleny se svou matkou, rozuměla jsem ji, že u ní nechce bydlet.

Pořád jsem čekala, kam ten příběh bude směřovat, ale vlastně nesměřoval nikam.

Monnyska
06.04.2024 4 z 5

Poslouchala jsem na Českém rozhlase, mile mě překvapila, takový reálný příběh, byla jsem zvědavá, jak to skončí. Život je nevyzpytatelný...

SumýšIrena
05.04.2024 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila, ale konec to hodně vylepšil. Všechny postavy až na babičku mě svým chováním rozčilovaly a při čtení na mě padal splín.

Anavi8912
03.04.2024 5 z 5

Zajímavý, reálný příběh ze života. Autorčina prvotina, za mě super. Poslechnuto na Českém rozhlase.

medlovice
03.04.2024 3 z 5

Knižka mě lákala svým obalem. A také ten mnohoslibný název, co všechno může chalupa někde na valašské louce skrývat. ? Fanoušek Klevisové a žítkovských bohyní je zklamán. Já si děj zařadila do nedávné minulosti a ona to žhavá součastnost .Velmi hezky a pravdivě napsaný jako z mé hlavy komentář od Isew, už nemám co dodat.

Isew
03.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Dvě ženy, jeden muž. Ani s jedním z hlavních hrdinů jsem nenašla společnou řeč. Dokázala jsem pochopit jejich motivace, ale ... ne, asi vidím svět jinak a nesouzním ani s jedním z nich. Karel mi přišel jako zbabělec, který se nedokázal postavit situaci, kterou vytvořil. Mladá milenka věděla, že Karel je ženatý a přesto šla do vztahu. A manželka, workoholička, která neměla kromě práce čas na nic jiného, aby následně zjistila, že ji i přes její dřinu v práci bez problémů nahradí někdo jiný a mladší. Každý si svou cestu životem volíme sami.

ivousekk
02.04.2024 4 z 5

Bezva to bylo, uveritelne, ze zivota. Jen ten konec, ten byl divny, useknuty a rozuzleni pouze naznacene.
Zpracovani CRo vyborne.

Baushka
01.04.2024 4 z 5

Audio. Příběh, který se klidně mohl stát. Uvěřitelný děj i reálné postavy a jejich chování. Přesně tohle se může dít o patro níž u vás v paneláku. Nikdy nevíte, čím se druzí trápí. K pěti hvězdičkám něco chybělo, snad lepší popisné charakteristiky povah, možná i více popsat krajinu, kde se děj odehrává. Bylo to fajnové nenáročné poslouchání.

kob
31.03.2024 4 z 5

Poslouchala jsem na ČR při velikonočním vaření a docela jsem si příběh užila. Osud často zamíchá kartami tak, že se jeden nestačí divit, co se s ním děje. Hezky napsané a výborně načtené.

Pivka1
30.03.2024 5 z 5

Doposlouchávám na Českém rozhlase jako audioknihu. Moc krásné, ze života a famózně načtené. Jsem nadšená, knížku si samozřejmě přečtu také.

helenkan
30.03.2024 4 z 5

Pěkně napsaný příběh a docela reálný. Poslechla jsem si audioknihu a byla skvěle načtená.

hanap
30.03.2024 5 z 5

Poslouchám jako audio v Českém rozhlase, krásně napsaný příběh a výborně načtený.

helenah
29.03.2024 5 z 5

Dvě ženy z nichž mi popravdě nebyla sympatická ani jedna a mezi nimi muž, který....věděl nebo nevěděl co vlastně chce? Poslouchala jsem jako skvělou četbu na pokračování v Českém rozhlase. A určitě doporučuji.

Kacatko86
27.03.2024 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh, bavil mě od začátku do konce, líbil se mi i styl, kterým autorka psala.
Dvě strany jedné mince - Karel - pro někoho nevýrazný, málo ambiciózní, pro druhého spása a naděje na šťastnější život. A také pojítko mezi dvěma ženami. Ženami, které po odchodu Karla rozebírají svůj život a možnosti, odhalují se před čtenáři až na dřeň a přemýšlí, zda budou ještě někdy šťastné.