Chalupa přehled

Chalupa
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513266/bmid_chalupa-ZXW-513266.png 4 537 537

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je nešťastná a osamělá. Tereza má trable s nesnesitelným šéfem a do toho manžel vybral bez jejího vědomí větší částku ze společného účtu. Jako by nestačilo, že se musí potýkat s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. Když se ve dveřích bytu objeví policie, pochopí, že se stalo něco zlého. Životní dráhy obou žen přetrhne krutá událost a příběhy se protnou. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chalupa. Přihlašte se a napište ho.

Ellkao
předevčírem 4 z 5

(SPOILER) Velmi příjemné čtení, povedená kniha s krásnou obálkou. Příběh mě zaujal a bavil.
Ale musím se přiznat že mi obě hrdinky lezly na nervy, Tereza tím jak byla protivná a rozhodně to nebyla zrovna milující matka, to si pojďme říct. A Helena zase tím, že se chovala jak malé děcko.
Závěr mě trošku zklamal, moje romantická duše doufala že budou nakonec kamarádky. :D

Radimka
16.06.2024 4 z 5

Posloucháno na ČRo - dvě ženy, jeden muž. Za chvílí už jenom dvě ženy, každá jiná. A obě si procházejí svým soukromým peklíčkem. Začátek by se klidně mohl stát, konec byl trochu mimo realitu. Ale bylo to fajn.

cmelda87
15.06.2024 5 z 5

Poslechnuto v rámci četby na pokračování na ČRo.
Příjemně načteno, hezky se to poslouchalo a vnímalo.
Na to, že je to prvotina, tak moc hezky zpracované, vykreslení prostředí, postav, pocitů, prožitků, rozhodnutí, odhodlání.
Takový hořkosladký, pěkný, ale smutný příběh o nakonec propojených životech dvou rozdílných žen. I v realitě se tohle bohužel děje.
Z postav se mi nejvíce líbila babička a její moudra. A taky její sousedé.
A otevřený konec? Doufám, že jen proto, že se dočkáme pokračování.? :-)

všechny komentáře

Související novinky (2)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Citáty z knihy (1)

Musíš se přinutit něco dělat, jenom tak se zbavíš zlých myšlenek.

Kniha Chalupa v seznamech

ve Čtenářské výzvě168x