Chalupa přehled

Chalupa
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528779/bmid_chalupa-6627a75d71c62.jpg 4 560 560

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je nešťastná a osamělá. Tereza má trable s nesnesitelným šéfem a do toho manžel vybral bez jejího vědomí větší částku ze společného účtu. Jako by nestačilo, že se musí potýkat s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. Když se ve dveřích bytu objeví policie, pochopí, že se stalo něco zlého. Životní dráhy obou žen přetrhne krutá událost a příběhy se protnou. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chalupa. Přihlašte se a napište ho.

Malýmedvěd
04.07.2024 3 z 5

Dobře odvyprávěný příběh s psychologickým přesahem. Mám rád, když je více vypravěčů a můžete věc nahlížet z více směrů. Každá postava má svůj vlastní způsob, jak řeší svoji situaci a má svůj osobitý charakter. Způsob, jak autorka tyto kontrasty namíchala a zasadila do "běžného" trojúhelníku mne bavil a bylo to dobré oddechové čtení.

Lka
01.07.2024 5 z 5

Hezký příběh dvou žen. Dlouho jsem vyhlížela, kdy se jejich životy protnou. Nakonec se stalo, i když jsem čekala trochu jiný závěr. Epilog mě zklamal, čekala jsem, že se dozvím jak to s Helenou a Terezou bylo dál.

Lily101
24.06.2024 4 z 5

Zajímavý příběh obsahující i zajímavé myšlenky. Pokud máte smůlu v pracovním životě nebo Vám “nesedí Váš nadřízený, pak doporučuji přečíst.

Vadila mi rezignace jedné z hlavních protagonistek v závěru knihy a neukončený děj, ačkoliv bylo asi vcelku jasné, jak jedna z žen dopadla.

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Musíš se přinutit něco dělat, jenom tak se zbavíš zlých myšlenek.

Kniha Chalupa v seznamech

v Právě čtených7x