Chalupa přehled

Chalupa
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528779/bmid_chalupa-6627a75d71c62.jpg 4 533 533

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je nešťastná a osamělá. Tereza má trable s nesnesitelným šéfem a do toho manžel vybral bez jejího vědomí větší částku ze společného účtu. Jako by nestačilo, že se musí potýkat s krizí středního věku, vyčpělým vztahem a dcerou, které nerozumí. Když se ve dveřích bytu objeví policie, pochopí, že se stalo něco zlého. Životní dráhy obou žen přetrhne krutá událost a příběhy se protnou. Každá se s osudovou ztrátou musí vyrovnat po svém. Tereza se snaží rozluštit cizí tajemství a Helena se pere s vlastní nejistotou a závislostí na druhých. Dokážou najít v nečekané situaci sílu jít dál? A dokážou být ještě někdy vůbec šťastné?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chalupa. Přihlašte se a napište ho.

1casper
předevčírem 4 z 5

Ve knize vypráví na střídačku příběh Terezy a Heleny, dvou žen, které se "dělí" o jednoho muže. Každá s ním má dítě.
Příběh má spád, čte se to samo. Ale tak nějak do poloviny knihy. Druhá polovina je spíš o vztahu Terezy a její dcery Báry a konec už je takový hodně useknutý, jako by autorce došel dech, nebo to psal někdo jiný....
I tak se mi kniha líbila, někdy se k ní ráda vrátím.

Lenka276
10.06.2024 4 z 5

Moc hezká prvotina paní spisovatelky. Zajímavě propojené příběhy dvou žen. Líbí se mi líčení "starého světa" na Valašsku. První část měla větší spád, více se mi líbila. Celkově hodnotím jako moc hezké čtení.

Damaj
06.06.2024 5 z 5

Zajímavá knížka vyprávěná z pohledu dvou úplně odlišných žen, které mají jednu věc společnou, muže, o kterého při tragedii přišly. Knížka se moc hezky četla, jen ten konec byl dost otevřený a takový nedokončený? Nebo to byl záměr a čeká nás druhý díl?

všechny komentáře

Související novinky (2)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Citáty z knihy (1)

Musíš se přinutit něco dělat, jenom tak se zbavíš zlých myšlenek.

Kniha Chalupa v seznamech

ve Čtenářské výzvě168x