Postel, hospoda, kostel

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308902/postel-hospoda-kostel-CrA-308902.jpg 4.3628
Duchovní literatura, Biografie a memoáry
Vydáno, Argo

Kniha Postel, hospoda, kostel

Cajda

Skvostná záležitost! Pan Czendlik mi byl sympatický i před touto knihou aniž bych o něm věděla cokoliv bližšího. Teď bych se s ním chtěla potkat. Tak zajímavý člověk! Tolik krásných slov a vět, tolik pravdy, tolik lidskosti! Za ním bych chodila klidně i na mše (kostely mám moc ráda, jsou mi posvátnými uměleckými díly, ale jinak tam nechodím). Přesně jak kousek níže píše sarka8276: "knihu stojí za to nejen číst, ale i vlastnit". DOPORUČUJI VŠEM!

LucyA7

Nádherná knížka, laskavá, moudrá a přitom tak krásně lidská a blízká životu. Určitě se k ní budu vracet, rozhodně stojí za to, mít ji v knihovničce.

Lacrimma

Velmi příjemné čtení a sympatické podání víry a Boha.

sarka8276

Tuto knihu stojí za to nejen číst, ale i vlastnit. Poutavý příběh polského kněze na českém území, protkaný moudrými myšlenkami a zajímavými postřehy běžného života v Česku. Poetický rozhovor s Člověkem plným pokory a lásky k lidem i Bohu. Rozhodně doporučuji.

olma

Hledala jsem odpověď na otázku proč věřící věří v boha. Pan Czendlik mi krásně odpověděl. Zamilovala jsem se do něj. A nevadí mi že je kněz. Je to krásný člověk. Poprvé jsem byla ochotna vzít křesťany na milost. Ale pouze ty, kteří věří stejně jako on. Já totiž hledala odpověď proč lidé stále věří a chodí do kostela, když ve jménu boha, byli vřažděni, zabíjeni lidé, kteří nechtěli přijmout cízí víru. Kteří měli svou víru, jako byli bylnkáři, bohyně aj. Kniha je pěkná. Člověk se něco naučí, něco dozví a přitom se příjemně pobaví. Vřele doporučuji i nevěřícím.

Pavlína197

Příjemné čtení, jako jít s kamarádem na pivo.

Klaara.cz

Kniha rozhovorů není úplně můj oblíbený žánr, ale na tuto jsem se těšila a rozhodně nezklamala. Sice jsem se ve středních pasážích trošku nudila, ale knížka je plná důležitých myšlenek ????, které je dobré si občas připomenout. Nakonec i ta slza ukápla ????, takže doporučuji.

managalante

Krásný rozhovor s váženým panem knězem a především člověkem, který má srdce tam, kde bych ho chtěl mít i já. :) Díky!