Postel, hospoda, kostel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308902/postel-hospoda-kostel-CrA-308902.jpg 4.3521
Žánr:
Duchovní literatura, Biografie a memoáry
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (192)

Kniha Postel, hospoda, kostel

Přidat komentář
baty
12. května

Pěkné vyprávění normálního člověka. Chodíme za panem Czendlikem do Lanškrouna poměrně často a líbí se mi jeho vedení mše i to, jak se chová, když lidí potká mimo kostel. Opravdu rozsévá úsměvy všude, kudy chodí.

Allla9
10. května

Kniha rozhovorů o smyslu života, ale i o smrti.

encyklopedie
06. května

....tohle je jediná "Bible", která je ke čtení ..... tenhle pán má rozum...a to je velmi dobře
Přečetl jsem si s gustem naprostého neznaboha a potěšil se .....kdyby byli všichni "farníci" takoví......
100% at to hvízdá

Dani25
06. května

Tak mne sa veľmi páčila, tak zaujímavo, vtipne a pritom rozumne popísaný prístup k viere a cirkvi. Vo veľa veciach s ním súhlasím.

maja11231
05. května

Moc mě nebavila

Miliarda
21. dubna

Byť nejsem věřící, osoba Zbigniewa Cziendlika je pro mě natolik zajímavá, že jsem se rozhodl si jeho osobní "zpověď" přečíst a rozhodně jsem nelitoval. Kniha psaná formou rozhovoru je zajímavou sondou do života tohoto sympatického kněze a vyjma jeho životní pouti obsahuje množství jeho netradičních názorů na církev a víru samotnou. Nicméně nejedná se o nějakou formu křesťanské "agitace", což jsem sám, jakožto nevěřící velmi ocenil a sám se s 90% názorů pana Cziendlika ztotožnil. Celkově byl pro mě vhled do života této inspirující osobnosti velmi zajímavý a mohu knihu vřele doporučit všem bez ohledu na to, jestli jsou křesťané či nikoliv.

Kočičáci
09. dubna

Kdo by ho neznal! Zbygniew Czendlik je zcela jistě nejznámějším farářem v Čechách. Nejen díky svému obrovskému charizma, vtipu a modernímu přístupu k víře, ale hlavně díky velkému nadhledu na život a srovnanému vidění dnešního světa. Úžasně trefná jsou jeho podobenství, která musí pochopit i neznaboh. Nemusíte být zrovna praktikující křesťan, abyste se našli v jeho názorech. Pan farář totiž nahlíží na dění z velké výšky a velmi krásně nám připomíná, jak moc důležité jsou základní hodnoty - úžasné a tak moc pravdivé...

"Chceme-li dobře vychovat své děti, vytvořme především kvalitní a láskyplný rodičovský pár. To totiž ke zdravému rozvoji našich potomků úplně postačí. Vyrostou-li v rodinné harmonii a lásce. Základem všeho je dobrý tatínek a maminka, kteří se milují, respektují se a jsou si navzájem oporou. Na tom stojí a padá správná výchova. Umíme-li svým dětem poskytnout toto, nemusíme pak složitě řešit to ostatní."

"Každý úsměv je projevem míru, pokoje a lásky a má velkou moc. Může k lepšímu změnit něčí den, a někdy i celý život."

"...člověk, který je milovaný, je taky šťastný, proto ho ani nenapadne dělat někoho nešťastným. Zřejmě když je ti dobře, děláš dobro, a když je ti zle, rozséváš zlo. Podle mě je to takto jednoduché."

"...život je příliš krátký na to, abychom si z něj dělali bojiště. On je totiž každý boj většinou ztrátou času, sil a energie."

AMEN.

Viky007
26. března

Znáte ten pocit, kdy zoufale chodíte kolem přeplněné knihovny, máte tam asi tisíc nepřečtených knih a stejně na nic z toho nemáte náladu? Přesně tak jsem to nedávno měla, a tak jsem zkusila zalovit v knihách mé mámy. Fakt nevím, proč jsem se rozhodla pro tuto knihu, ale prostě mě něčím zaujala (nejspíš tím kapku kontroverzním názvem). A musím říct, že jsem nadšená. Pan Czendlik má nejen zdravé názory, ale i smysl pro humor. Ukazuje, že i farář je normální chlápek, který si rád zajde na pivo. Kromě toho hodně oceňuji jeho upřímnost a otevřenost, u některých otázek to určitě nebylo lehké. Akorát nesouhlasím s jeho tvrzením, kdy o sobě říká, že moc rozumu nepobral. Řekla bych, že je to přesně naopak, protože rozum není jenom o znalostech. Takže vážený pane, pokud tohle čtete, zkuste se nad tím zamyslet. Evidentně se i Poláci rádi podceňují :-).