Měděný jezdec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Emotivní román o osudové lásce, která vykvetla navzdory nelítostným poměrům v době německé blokády Leningradu. V čase napadení Sovětského svazu Německem se seznámí a zamilují hrdinové tohoto románu: sedmnáctiletá zelenooká Taťána a o několik let starší nadporučík Alexandr, skrývající před NKVD svůj americký původ. Jejich láska musí překonávat strach z prozrazení, lidskou zášť, válečné trampoty a zejména hlad a utrpení během leningradské blokády. Houževnatá Táňa překoná všechny útrapy a nakonec se jí podaří uprchnout do Ameriky, Alexandrův osud zůstává otevřený. Měděný jezdec z názvu knihy představuje jak sochu Petra I., symbol nepokořeného města, tak knihu Puškinových básní plnou ukrytých peněz, nezbytných pro útěk do svobodného světa. Autorka, Američanka narozená v Rusku, vytvořila příběh o lidské sounáležitosti i nenávisti, o věčné touze po volnosti, o lásce, která vyrůstá i na úhoru. Plasticky vykreslila vyhladovělý Leningrad, vojenské lazarety i těžké střety při pokusech o prolomení blokády. Román vynikne svým ojedinělým, žensky poutavým pohledem na období mnohokrát již literárně zpracované, pohledem „z druhé strany“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14520/big_tatana-a-alexandr-medeny-jezdec-H2K-14520.jpg 4.5820
Série:

Taťána a Alexandr 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Bronze Horseman, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (248)

Kniha Měděný jezdec

zimolka
25.10.2022

Prvních asi 200stran jsem se neskutečně přemáhala ,abych knihu neodložila, děj se pořád točil dokola, pak jsem se konečně začetla a asi zkusím i další díl.

pavlinkaa
20.07.2022

Z celé knihy mi přišlo zajímavých a čtivých tak 100 stran. Musím se pochválit, že jsem vydržela a knihu přečetla.
Myslela jsem, že když má kniha tak vysoké hodnocení, bude mnohem lepší.


malen
06.07.2022

Sama bych si ji asi nekoupila, vyhýbám se válečným tématům. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji dostala a už jsem běžela koupit i další dva díly, přestože jsem se místy dějem špatně prokousávala. A stejně jako píší i ostatní, také bych tam nemusela mít tolik té sladké vaty.

Stepanka897
06.02.2022

Tohle byl boj o to, knihu dočíst. Jediná část, kdy jsem se začetla byla blokáda Leningradu. Dialogy mezi Alexandrem a Taťánou, erotické scény, hrůza. Čekala jsem od knížky trochu něco jiného. Do dalších dílů se rozhodně pouštět nebudu. Kdo hledá červenou knihovnu, bude asi spokojen.

kalinka99
28.01.2022

Nevím, proč jsem tak dlouho otálela si knihu přečíst. Příběh krásný plný lásky, krutosti a naděje z válečného Leningradu. Na jediném bych ubrala, co se týkalo milostných scén Taťány a Alexandra.

Holly.W
15.10.2021

Tuto knihu jsem si koupila ve výprodeji za velice příznivou cenu. Ke koupi mě zlákal obrovský počet komentářů a vysoké hodnocení. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že se z ní stane jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy v životě četla.
Prvních 200 stran mě, musím se přiznat, moc nebavilo. Dlouhé dialogy, žvatlání dvou zamilovaných lidí. Ze začátku mi Taťána lezla na nervy. Ta sladká, nevinná, hodná a čestná Taťána, která se jen všem snažila zavděčit. Dokonce své sestře přenechala svou životní lásku.
Potom přišla pasáž ze zimního válečného Leningradu. Tuto pasáž jsem četla se zatajeným dechem. Muset se dívat, jak lidé které milujete umírají jeden za druhým. Hladovět, být vděčný za drobek chleba s pilinami. Bojovat o každý den života navíc, slábnout víc a víc, pomalu umírat. Šílená Ruská zima. My, v této době, kdy jsou potravinami, oblečením a všemožnými myslitelnými i nemyslitelnými věcmi narvané obchody až po strop v době kdy je všeho takové množství. V době obrovského hýření, plýtvání a vyhazování si už ani neumíme představit, že něco takového lidé mohli někdy zažívat. I proto, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
A konec? Infarktový. Prostě jako celek je to nádherná, kouzelná a nezapomenutelná kniha. Kniha o válce a obrovské lásce dvou spřízněných duší tvoří nezapomenutelný příběh. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

Viopes
30.09.2021

Ztotožňuji se s těmi, kteří by knihu zkrátili o rozhovory mezi Táňou a Alexandrem a o erotické pasáže v Lazarevu. "Slaďáky" jsem přestala číst před dvaceti lety, k téhle knize mě přivedla kamarádka a v globálu jsem si ji celkem užila. Určitě si přečtu i další díly, zajímá mě, jak to bude pokračovat a jak příběh nakonec dopadne.

evikt
16.08.2021

Uzasna kniha, ci vlaste vsechny 3, krasny milostny pribeh v tezke dobe, krasne napsana, neslo odlozit, moc jsem tem dvoum fandila ;)

1 ...