Taťána a Alexandr

Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě – Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka – ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonsové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155395/tatana-a-alexandr-NRu-155395.jpg 4.5378

Taťána a Alexandr (2.)

Tatiana and Alexander (2003)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Taťána a Alexandr

LenkaGonn

Tento příběh se táhl víc, než v předchozí knize, ale byl stejně skvělý a já rozhodně s hlavnímy hrdiny prožívala jejich životy, trápení, ale i radost.

Safienka

První díl se mi líbil víc. Jak už tu někdo psal, tak to vracení do minulosti bylo náročnější na udržení pozornosti a tak nějak mě to vlastně otravovalo, i když to tam bylo zřejmě důležité, aby vše zapadlo tak, jak má. Válečná linka na mě byla strašně dlouhá a Amerika zase taková netrpělivá. Ale jinak styl psaní a příběhová linka úžasná.

Mája777

Taťa i Šura mě prostě dostali. Jejich příběh je drsný i pohádkový. Jediné, co mi vadilo, bylo vracení se do minulosti. Mám raději, když jde příběh pěkně a plynule.

Veronika33

Tak to to bola iná káva ako Měděný jezdec. Dej neuveriteľne rýchlo odsýpal, napomohlo tomu striedanie deja a postáv. Musím povedať, že tento diel som si neskutočne užila. Kniha bola pútavá a bez hluchých miest. Som zvedavá ako sa bude vyvíjať dej v ďalšom dieli tejto ságy.

mamuš

Opět dech beroucí kniha. Utrpení, žal ale i neskutečná láska. S chvěním u žaludku jsem knihu odložila a hned hltala další díl.

evask

První polovina knihy - opakování předchozího dílu. Pak začne napínavější polovina, ale všechno mně to připadá takové nevěryhodné, americká báchorka. Alexandr je pravý akční hrdina, dobitý, vysílený, vyhladovělý, my bychom byli dávno mrtví, ale osvobozený Alexandr vstane, zmátoří se a znovu tvrdě za svým cílem.
Třetí díl už si nepůjčím.

axi81
19.07.2018

Tak první díl to u mně nepřekonalo, ale i tak super čtení. Opět se pozastavuji nad věkem hlavních postav... Je dle mého ještě neuvěřitelnější než v předchozím díle.
Děj knihy mě moc bavil, nemohla jsem se odtrhnout. Každopádně jdu i do Letní zahrady :-)

gigi77
27.06.2018

Bezvadné po všech stránkách. Nechybí napětí a romantika. Precizně zpracovaná historická data. Kvalitní četba i styl psaní.

druhá světová válka (1939-1945)

Paullina Simons

Paullina Simons