Taťána a Alexandr

Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě – Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka – ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonsové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155395/big_tatana-a-alexandr-NRu-155395.jpg 4.5460

Taťána a Alexandr 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Tatiana and Alexander, 2003

Kniha Taťána a Alexandr

harena

Asi před šesti lety jsem si přečetla celou trilogii. Tento druhý díl se mi zdál zbytečně až moc romantický a konec nepravděpodobný. Na první skvělý díl "Měděný jezdec" to bohužel nemá.

Mišák240

Druhý díl byl snad ještě čtivější než první, i když Alexander je snad nesmrtelný... Ale rozhodně to bylo úžasné a napínavé čtení. Rozhodně si přečtu i 3. díl.

Kaja1

Tak nevím, půlka knihy je opakováním událostí, které se staly v prvním dílu. Sice jsem válku, chválabohu, nezažila, ale konec se mi zdál opravdu přitažený za vlasy.

eva3992

Druhý díl romantické ságy Měděný jezdec. Nyní se nacházíme současně v New Yorku a v Evropě. V Americe začíná svůj nový život Taťána společně se svým synem. Nemůže však uvěřit, že Alexandr umřel, a tak po něm i nadále pátrá. Již z anotace víme, že Alexandr přežil a snaží se i nadále zachránit svůj život ve válečné a poválečné Evropě, aby opět mohl spatřit svou lásku.

Po utrpení z prvního dílu musím říct, že tato kniha mi přišla, jak kdyby jí psal snad i někdo jiný. Od první stránky byla čtivá a napínavá. Tím, že sledujeme dva osudy a dvě místa, tak se v příběhu neustále něco děje a s napětím jsme očekávala, co bude dál. Měděného jezdce jsem četla snad tři týdny, na tento díl mi stačily pouze tři dny, takže už z toho je znát patrný rozdíl.

Autorka se zde vrací i hodně do minulosti a detailně nám vysvětluje některé události z Alexandrova života, které byly v prvním díle pouze lehce nastíněné. Chvílemi mi připadalo, že první díl by ani nebyl potřeba, že by se dalo vše pochopit z této knihy. Ovšem dlouhé popisy vzpomínání na erotické scény si mohla odpustit :-D

Vše mě bavilo až do té doby, než se z Alexandra stal stejně namyšlený a hulvátský frajírek, který nemá potuchy, jak se má chovat k ženám a posledních 80 stran knihy už to byla stará dobrá Paullina Simons, která mě právě zklamala v prvním díle.

Jsem zvědavá na závěrečný díl trilogie, ale upřímně nevím, kdy budu mít chuť se do něj pustit.

3,5*/5*

Gambettka

Uzasna kniha. Od zacatku jsem byla vtahnuta do deje a napnuta jak struna. Doporucuji si ji precist.

KaciMiNe

Nejlepší kniha,kterou jsem kdy četla.Celou trilogii jsem přečetla jedním dechem.

AnetaKor
20.08.2020

zajímavější než první díl. Možná mela byt trilogie jinak seskladana. Možná to da vse smysl az po přečtení třetího dílu...

ZuzanaZn
21.04.2020

Miluji tuhle trilogii, ať už jsou mnohé souhry náhod v ní jakkoliv absurdní... je třeba věřit na zázraky, hrůzy války vykreslila autorka věrohodně, občas jsem měla pocit, že stojím vedle Alexandra v první linii. Příběh stojí rozhodně za přečtení!