Bellagrand

Počátek dvacátého století, Massachusetts. Italská imigrantka Gina je nezávislá, vášnivá a silná osobnost, která zoufale touží po vlastní rodině. Harry pochází z vysokých vrstev bostonské aristokracie a má jiný sen – chce vytvořit lepší svět. Byli ochotní dát cokoliv za to, aby mohli být spolu – a ve vztahu plném emocí, vášní, zuřivosti a trýzně si ti dva navzájem zlomí srdce, aby nakonec společně došli na rozcestí, na němž jediné rozhodnutí určí jejich další osud. Román klenoucí se přes dva kontinenty a čtyři desítky let z pera autorky Měděného jezdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262429/bellagrand-7i2-262429.jpg 3.794

Taťána a Alexandr

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Bellagrand

Janík61
dnes

I když jsem již měla přečteného Měděného jezdce a i další jeho pokračování, tak mě nevadilo číst tuto knihu, která tété trilogii předchází. Četla se dobře a bylo fajn se zpětně dozvědět jaké bylo Alexandrovo dětství. Knihu můžu doporučit.

Zoja706

Knížka nebyla špatná, hodnotím nádhernou obálku i zajímavé okolnosti děje a prostředí. Gina mi nejdříve byla sympatická moc, ale s postupem knihy to víc a víc upadalo. To jak se zachovala k Harrymu.... Když si ji bral, řekla mu, že v žádném případě nechce dítě a poté co se on smíří s tím, že děti mít tedy nebude a nasměruje svůj živit do rovin kde se s dítětem už nepočítá, mu s klidem řekne, že je těhotná a, že to dítě vlastně chtěla? Tak to byl tedy velký podraz a vůbec se mu nedivím, že se uzavřel do sebe a nebral, už Ginu tak vážně a vztah se hodně změnil. No konec hromžení, jelikož jinak měla kniha spád a ostatní hrdinové byli sympatičtí, bylo to hezké počtení.

jirina4159

Měla se číst první, proto nezaujala.

Bauriska

,,Nultá" kniha Měděného jezdce. Myslím, že je moc fajn, že byl tento díl napsán. Hodně komentářů tu praví, že je dobré si knihu přečíst jako první, mě ale naopak vyhovovalo, že jsem ji četla až dodatečně a tak jsem už věděla o co a koho jde.

Musím přiznat, že mě oba hrdinové hrozně rozčilovali. Harry byl narcistický sobec, který neváhal zničit svou rodinu. A z Giny se stala hloupá puťka, která se nesebrala ani kvůli vlastnímu synovi. Další věc, která mě rozčilovala, byla ta spousta politiky. Ale to už k tomu příběhu patřilo. Nicméně jinak byla kniha fajn dodatek k úžasné trilogii.

Veronika33

Tento diel série bol asi najslabší, tretinu knihy zabila svojou minimálnou pútavosťou politika. Zvyšok už bol záživnejší, ale tiež žiadna sláva. Chápem, že autorka chcela vysvetliť čo dohnalo rodičov Alexandra k odchodu do Ruska, ale tento diel sa mi zdal ako zbytočné predlžovanie príbehu. Viackrát si ho asi už neprečítam, nezaujal.

lenyleny

Na doporučení jsem počkala na tuto knihu a nečetla jako první Měděného jezdce, který vyšel jako první. Musím přiznat, že mě trvalo dosti dlouho, než jsem se do knihy začetla a i pak mi vadilo několik věcí. Byly zde nekonečné popisy nepodstatných detailů( pohyb záclon ve vánku, uspořádání věci v domě ....) a zase chyběly určité etapy života hlavních postav. Přesto se mi román líbil a určitě si přečtu i další díly i když opět bude někdy zdlouhavé popisování okolí, oblečení ... ..,ale příběh za přečtení určitě stojí, už jen pro krásné prokreslení povah postav.

Natyna3
07.12.2018

Krásná kniha. Doporučuji si ji přečíst ještě před Měděným jezdcem, ale pokud už máte přečtenou navazující trilogii jako já, vůbec to nevadí. Četba mě velmi bavila.

Mona85
12.08.2018

Příběh byl zajímavý a u posledních stran jsem se nemohla odtrhnout a c kala jsem jestli Gina svůj názor s Harry,m odejít nezmění....ale nestalo se a odešla... obětovala vše pro svoji rodinu...teď se chystám na pokračování a jsem zvědavá....Měděný jezdec...