Na konci samoty

Desetiletý Jules se svými dvěma sourozenci, Martym a Liz, vyrůstá v klidném a harmonickém prostředí. Idylu ovšem naruší rodinná tragédie, po níž všichni tři skončí v internátu. Julese sužují pocity viny a stává se z něj odtažitý snílek, který by si přál vše vrátit. I přesto se v internátu seznamuje s tajemnou spolužačkou Alvou, se kterou postupem času naváže hluboký a důvěrný vztah. Právě díky ní a svým sourozencům se dokáže dospělý Jules zbavit trápení a začít žít přítomností. I v té se ale musí vyrovnat s další velkou ztrátou… Působivý román o překonávání ztráty a osamělosti a o tom, co je v lidech neměnné. A především velký milostný příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344959/na-konci-samoty-u1b-344959.jpg 4.648
Originální název:

Vom Ende der Einsamkeit (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Floriška7
27. ledna

Parádní, úžasná, jedním dechem. Takový cit pro příběh to je teda něco. Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem poslední dobou četla. Vedle ní už stojí jen HANA od paní Morštajnové.

Pett
07. ledna

Vypravěčem tohoto příběhu je Láska... přes rameno jí nakukuje velký pan Smutek a za každým druhým rohem číhá zákeřná paní Vina... tito tři tančí v rytmu samoty... někdy uvnitř ztracených a opuštěných duší... jindy na povrchu osudu, který byl dotyčným vetkán do vínku... příběh o ztrácení se a nalézání... ať už sama sebe či svých blízkých... Dotkne se každé srdeční chlopně, která má své odžito a nelítostná vina či plíživý smutek na ní zanechaly bolavý šrám...

evask
03.12.2017

Hezká knížka. Někdo propluje životem bezstarostně, někoho jakoby provázelo neštěstí.

mousegun
20.11.2017

Krásně napsáno, to je teda něco. Tak mladý autor a tolik inspirujicích myšlenek. S hlavním hrdinou se život nemazlí, přesto to není temné. Přečteno jedním dechem. Děkuji.

adorjas
20.11.2017

Okolo takého veľké hype-u som opäť čakala zázraky a hlboké pocity- tak to som nedostala. Kniha je dobre čitateľná, avšak máte pocit, akoby ju autor napísal ako svoju prvotinu, a nie ako svoju treti alebo štvrtú knihu v poradí...

veru_nedvedova
16.11.2017

Tolik krásných myšlenek v jedné knize!

Anna 13
11.11.2017

Silný, poutavý a dojemný příběh o lásce, ztrátě, strachu, smrti, sebepoznání, o vnímání času a o důležitosti vzpomínek. Autor mne totálně rozebral svým talentem, vznítil ve mne plamen lásky k jeho příběhu, rozplakal i rozčílil.
Strašně krásný příběh, na který budu ještě hodně dlouho myslet.
Miluju tento příběh. Když jsem knihu brala do rukou, vůbec jsem netušila co se v ní skrývá.
Snad, aby přeložili další knížky tohoto úžasného autora.

Vlado84
24.10.2017

Na konci samoty. A kde to vlastne je? Čo to vlastne znamená? Samota.. A prečo? Kde samota začína a kde končí, a čo je medzi tým..? Jeden krásno-smutný príbeh o živote, tak hutný a tak masívny, kolosálny.. o živote, v ktorom sa nie vždy všetko odohráva tak ako by sme si priali, ako túžime. A napriek tomu žijeme, hoci vieme, že nič netrvá večne - musíme žiť stále s nádejou a precítiť každučký okamih.. s láskou v srdci.
Príbeh krásnej lásky.
,,Osamělost v nás můžeme překonat jenom společně."
Nádherná.
Na konci samoty je láska..

magnolia
08.09.2017

Je to psychologický román o životních ztrátách a nálezech, o různých povahách sourozenců a jejich postojích, také různých. Kniha o životě a všem, co k němu patří, je občas dojemná, občas dramatická, spíše posmutnělá, ale ne beznadějná ... je taková citová, ale nijak drásavá. Autor je mladý a hlavní hrdina se také stává spisovatelem, moje sympatie mají oba.

wiix
15.08.2017

Podľa mňa sa nedá určiť, o čom vlastne kniha je. Teda samozrejme, je jasné, že je o troch súrodencoch, ich vzťahu v priebehu času, o tom ako ich ovplyvní strata rodičov a ako to určí ich životné smerovanie. Je o smrti aj láske, o osude i slobode. V skutočnosti je však nejasné, čo týmto kúskom chcel autor povedať. Že minulosť sa nedá zmeniť ani nič neznamená? Že vzťahy sú dôležité a určujúce pre naše ďalšie fungovanie? Že snívanie a realita musí ísť ruka v ruke? Ja si odnášam toto všetko plus pár myšlienok navyše.
A navyše...Pri niektorých pasážach som prvý krát zistila, aký vie byť pohľad silný. "Pohľad silnejší než akákoľvek odpoveď, nemý, a predsa agresívny, žalujúci a súčasne ľutujúci. Videl som v nej čosi, čím bola a nechcela byť. No v jej očiach som videl najmä sám seba, to, čo sa zo mňa stalo, a to, čo sa nestalo."
Si pripomínateľ a uchovávateľ.

Sisssi
10.08.2017

Neurazí, nenadchne. Od Ceny Evropské unie za literaturu bych čekala víc.

zuzana2599
28.07.2017

Mladý německý autor napsal velmi krásný a procítěný román. Je to příběh muže, kterého provází osamění celým životem, příběh těžkého dětství, které je jako neviditelný nepřítel - nikdy nevíte, kdy se probudí. Je to příběh o ztrátách v životě, o lásce, na kterou čekáte celý život a pak ji ztratíte. Příběh o hledání sama sebe i o hledání štěstí. O síle rodiny.
Smekám pomyslný klobouk, milý Benedicte !!

Radka_p
05.07.2017

Na konci samoty je celkom výstižný názov pre knihu, v ktorej sa hlavný hrdina dostával do osamotenia niekoľko krát. Celou knihou sa prelína nenaplnený no miestami aj naplnený vzťah muža a ženy, no mňa osobne najviac zaujal vzťah medzi troma súrodencami, ich životná cesta na ktorej sa občas rozišli, očas opäť zišli až napokon zostali jeden pre druhého...

Vlaštovka0
27.06.2017

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.