Na konci samoty

Desetiletý Jules se svými dvěma sourozenci, Martym a Liz, vyrůstá v klidném a harmonickém prostředí. Idylu ovšem naruší rodinná tragédie, po níž všichni tři skončí v internátu. Julese sužují pocity viny a stává se z něj odtažitý snílek, který by si přál vše vrátit. I přesto se v internátu seznamuje s tajemnou spolužačkou Alvou, se kterou postupem času naváže hluboký a důvěrný vztah. Právě díky ní a svým sourozencům se dokáže dospělý Jules zbavit trápení a začít žít přítomností. I v té se ale musí vyrovnat s další velkou ztrátou… Působivý román o překonávání ztráty a osamělosti a o tom, co je v lidech neměnné. A především velký milostný příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344959/na-konci-samoty-u1b-344959.jpg 4.588
Originální název:

Vom Ende der Einsamkeit (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Přidat komentář
Květ
15. září

Melancholický, hořko sladký a bolavý příběh tří sourozenců, jejichž život ovlivní tragická nehoda. Román o vztazích sourozeneckých i milostných, o samotě i sdílení, o nekonečné naději. Je výborně napsaný, čte se sám, autor rozhodně umí zabrnkat na citlivou strunu, umí zaujmout, stáhnout hrdlo a vtlačit slzu do oka. Určitě doporučuji.

intelektuálka
19. srpna

Působivý román o osamělosti, o překonávání životních ztrát a zároveň milostný příběh....

Bezstarostné dětství tří dětí přeruší tragická autonehoda... vypravěčem je Jules:

" Nikdy jste nepoznali, jaký to je, když se člověk ve všem tak ztrácí.."

Jules nachází spříznění ve své spolužačce Alvě...ale jejich cesty se rozcházejí :

"Všechno se zdálo být hrozně daleko, protože jsem se ocitl hluboko v sobě
a tam byl jenom chladný strach ..."

Po letech se Jules s Alvou setkávají a naplňují svůj vztah ...kolik času budou mít ?

"Existuje Nangijala ? Nangijala je země, kam člověk přijde, když umře ..."

A v závěru se podle rodinné tradice všichni scházejí ve Francii - v místě, kde byli jako děti šťastní....

Toto je malá literární perla - citlivá a dojemná.
Doporučím.

ladyka
17. července

Poslední dobou mám štěstí na zajímavé mužské autory, autora této knížky nevyjímaje. Obdivuji, jak dokáží výstižně popsat niterní pochody svých hrdinů a vystihnout tíhu i lehkost žití. Jak rozumí tomu, že člověk leckdy ničemu nerozumí... Zde procházíme životní cestou spolu s Julesem od dětství, která Julese ani nás čtenáře nijak nešetří v citové náloži, chvílemi mi bylo při čtení tak úzko... Je to sice smutné, ale zároveň konejšivé čtení, o životě i smrti, o smutku i radosti, o samotě a lásce, o naději. Čtenáři přede mnou to vystihují velmi trefně, nemá cenu je opakovat... Připojuji úryvky, které mě zaujaly a kterým rozumí myslím každý z nás..

"Bojoval jsem o minuty, když šlo o to stihnout autobus. Vyplýtval jsem roky, protože jsem nedělal to, co jsem chtěl."

"Chci říct, když člověk celej život běží špatným směrem, může to bejt přesto správný?"

momo01
16. července

Je život hra s nulovým součtem, nebo někteří mají větší smůlu? Každá z postav knihy hledá lásku a blízkost a každou potká nějaká ztráta. A přestože je v knize hodně smutku, je i o naději a smíření se.

„Abychom našli svoje pravé já, je nezbytné zpochybnit všechno, co jsme našli při narození. Něco z toho i ztratit, protože často díky bolesti poznáme, co k nám skutečně patří… Sami sebe poznáváme v okamžicích zlomu.“

„Co když čas neexistuje? Co když všechno, co prožíváme, je věčné a co když čas neproplouvá kolem nás, ale my sami kolem toho, co jsme prožili?“

„Onen jiný život, v němž jsem už zanechal tak zřetelné stopy, nemůže být dál nesprávný. ...Protože je můj.“

Velká je smrt
a jsme její
radostný hlas.

Když zdá se, že život zní nejplněji,
tu slyšíme ji,
jak vzlyká v nás.

dulcinea
08. července

Příběh, který vás pohltí.
Příběh o strachu, jehož pěst se noří do žaludku, o bolesti, která stáhne celý svět do jediného uzlu.
O smrti – nekonečné rozlehlé dálavě, zasněžené krajině, nad kterou člověk letí
O zoufalství, kdy visíte nad propastí
O paměti, která jak trpělivý zahradník vkládá do hlavy drobounká semínka, z kterých vyrostou v průběhu let úžasné vzpomínky.
Příběh o jistotě, - o vašich kořenech, které se pevně kolem vás ovinou a nedovolí vám padnout – hodně štěstí Julesi, Marty, Liz.
Příběh o ztrátách, beznaději, ale i o nálezech, naději
Příběh o tajemné Mangijale – naději poslední a nekonečné...
Příběh o lásce se všemi jejími podobami
Všechno se stále vrací. Věci přicházejí a odcházejí. Přijměme to a jsme na konci samoty.
Příběh plný originálních přirovnání, který podpoří vaši fantazii a donutí vás přemýšlet, když budete chtít.

P.S: Kde byste stáli vy na palubě Titanicu? Já bych zpívala hned vedle kytaristy
P.P.S: Musím si přečíst knihu Bratři Lví srdce :-)))

PetraBery
17. června

Překvapivě krásný, i když hodně smutný a bolavý příběh tří sourozenců, kteří v dětství zažili strašnou tragédii. S nejmladším Julesem prožíváme nejen jeho dospívání, ale i dospělost, kde se vrací ke své první lásce Alvě a nalézá zpět pouto se svými sourozenci. Příběh o velké lásce, samotě, rodině, naději i vině. Rozhodně stojí za přečtení!

Tohru-
09. června

Krásna kniha o životnej ceste za šťastím písaná láskou, smútkom, nádejou, no predovšetkým životom.

Šánka
15. května

Tak, tohle jsem nečekala, už jen podle obálky jsem byla připravená na romantický zamilovaný příběh. Omyl, tohle je nádherný, i když hodně smutný, dojemný a skvěle napsaný román, který je nejen o lásce, a má neuvěřitelnou hloubku.
Vypráví příběh tří sourozenců, když do jejich dětského bezstarostného života zasáhne tragédie a ovlivní jejich dospívání i pozdější životy ztrátami, nejistotou, osamocením. Na konci té samoty je ale láska, rodina a sourozenecká pouta, naděje....
Opravdu s velkým citem napsaná kniha.

zuzulique
24. dubna

Priemerný román obsahom, ešte k tomu aj priemerne napísaný. Nerozumiem tomu humbugu okolo. Chcel byť dojímavý a srdervúci, žiaľ, nie som cieľová skupina, lebo viem, že ľudia pri ňom plačú. Za mňa tam bolo príliš veľa patetického klišé, nič, čo by ma dojalo, prvoplánové písanie útočiace na city čitateľa u mňa nefunguje. Vyzerá ako autorova prvotina (v tomto prípade by sa dali prižmúriť oči), ale napísal už zo tri knihy, tak by som očakávala vyzretejšiu štylistiku.

PetK
24. března

Tolik smutku v jednom příběhu... Přečetla jsem za dva dny a už od začátku mně tak nějak bylo jasné, že budu brečet. Četla se krásně i přesto, jak moc smutná byla.

Bukovinska
18. března

Prečítala som ju ľahunko ako denné menu v dobrej reštaurácií. Príbeh v ktorom sa strieda veľa smutného s ešte viac smutným. Pomedzi to sa ukáže síce pekná myšlienka a láska ale to len tak aby čitateľ nezabudol, že sú aj pekné veci. Musím ale povedať, že ak ju chcem hodnotiť ako celok nebola veľmi skvostná. Predvídateľná aj s otrepanými momentami. V jednom momente ma odradil čin hlavného hrdinu natoľko, že som ju musela na týždeň odložiť a nemohla som na ňu ani pozrieť. Ale aj tak má svoje čaro. Vtiahne čitateľa a tak ľahko ho nepustí.

jluky
10. března

Dojemné a smutné, ale skvelé..........

Lenka1386
04. března

Čte se to teda neskutečně snadno a rychle. Moc krásná knížka, bohužel taky moc smutná.

Floriška7
27. ledna

Parádní, úžasná, jedním dechem. Takový cit pro příběh to je teda něco. Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem poslední dobou četla. Vedle ní už stojí jen HANA od paní Morštajnové.

Pett
07. ledna

Vypravěčem tohoto příběhu je Láska... přes rameno jí nakukuje velký pan Smutek a za každým druhým rohem číhá zákeřná paní Vina... tito tři tančí v rytmu samoty... někdy uvnitř ztracených a opuštěných duší... jindy na povrchu osudu, který byl dotyčným vetkán do vínku... příběh o ztrácení se a nalézání... ať už sama sebe či svých blízkých... Dotkne se každé srdeční chlopně, která má své odžito a nelítostná vina či plíživý smutek na ní zanechaly bolavý šrám...

evask
03.12.2017

Hezká knížka. Někdo propluje životem bezstarostně, někoho jakoby provázelo neštěstí.

mousegun
20.11.2017

Krásně napsáno, to je teda něco. Tak mladý autor a tolik inspirujicích myšlenek. S hlavním hrdinou se život nemazlí, přesto to není temné. Přečteno jedním dechem. Děkuji.

adorjas
20.11.2017

Okolo takého veľké hype-u som opäť čakala zázraky a hlboké pocity- tak to som nedostala. Kniha je dobre čitateľná, avšak máte pocit, akoby ju autor napísal ako svoju prvotinu, a nie ako svoju treti alebo štvrtú knihu v poradí...

veru_nedvedova
16.11.2017

Tolik krásných myšlenek v jedné knize!

Anna 13
11.11.2017

Silný, poutavý a dojemný příběh o lásce, ztrátě, strachu, smrti, sebepoznání, o vnímání času a o důležitosti vzpomínek. Autor mne totálně rozebral svým talentem, vznítil ve mne plamen lásky k jeho příběhu, rozplakal i rozčílil.
Strašně krásný příběh, na který budu ještě hodně dlouho myslet.
Miluju tento příběh. Když jsem knihu brala do rukou, vůbec jsem netušila co se v ní skrývá.
Snad, aby přeložili další knížky tohoto úžasného autora.

Vlado84
24.10.2017

Na konci samoty. A kde to vlastne je? Čo to vlastne znamená? Samota.. A prečo? Kde samota začína a kde končí, a čo je medzi tým..? Jeden krásno-smutný príbeh o živote, tak hutný a tak masívny, kolosálny.. o živote, v ktorom sa nie vždy všetko odohráva tak ako by sme si priali, ako túžime. A napriek tomu žijeme, hoci vieme, že nič netrvá večne - musíme žiť stále s nádejou a precítiť každučký okamih.. s láskou v srdci.
Príbeh krásnej lásky.
,,Osamělost v nás můžeme překonat jenom společně."
Nádherná.
Na konci samoty je láska..

magnolia
08.09.2017

Je to psychologický román o životních ztrátách a nálezech, o různých povahách sourozenců a jejich postojích, také různých. Kniha o životě a všem, co k němu patří, je občas dojemná, občas dramatická, spíše posmutnělá, ale ne beznadějná ... je taková citová, ale nijak drásavá. Autor je mladý a hlavní hrdina se také stává spisovatelem, moje sympatie mají oba.

wiix
15.08.2017

Podľa mňa sa nedá určiť, o čom vlastne kniha je. Teda samozrejme, je jasné, že je o troch súrodencoch, ich vzťahu v priebehu času, o tom ako ich ovplyvní strata rodičov a ako to určí ich životné smerovanie. Je o smrti aj láske, o osude i slobode. V skutočnosti je však nejasné, čo týmto kúskom chcel autor povedať. Že minulosť sa nedá zmeniť ani nič neznamená? Že vzťahy sú dôležité a určujúce pre naše ďalšie fungovanie? Že snívanie a realita musí ísť ruka v ruke? Ja si odnášam toto všetko plus pár myšlienok navyše.
A navyše...Pri niektorých pasážach som prvý krát zistila, aký vie byť pohľad silný. "Pohľad silnejší než akákoľvek odpoveď, nemý, a predsa agresívny, žalujúci a súčasne ľutujúci. Videl som v nej čosi, čím bola a nechcela byť. No v jej očiach som videl najmä sám seba, to, čo sa zo mňa stalo, a to, čo sa nestalo."
Si pripomínateľ a uchovávateľ.

Sisssi
10.08.2017

Neurazí, nenadchne. Od Ceny Evropské unie za literaturu bych čekala víc.

zuzana2599
28.07.2017

Mladý německý autor napsal velmi krásný a procítěný román. Je to příběh muže, kterého provází osamění celým životem, příběh těžkého dětství, které je jako neviditelný nepřítel - nikdy nevíte, kdy se probudí. Je to příběh o ztrátách v životě, o lásce, na kterou čekáte celý život a pak ji ztratíte. Příběh o hledání sama sebe i o hledání štěstí. O síle rodiny.
Smekám pomyslný klobouk, milý Benedicte !!

Radka_p
05.07.2017

Na konci samoty je celkom výstižný názov pre knihu, v ktorej sa hlavný hrdina dostával do osamotenia niekoľko krát. Celou knihou sa prelína nenaplnený no miestami aj naplnený vzťah muža a ženy, no mňa osobne najviac zaujal vzťah medzi troma súrodencami, ich životná cesta na ktorej sa občas rozišli, očas opäť zišli až napokon zostali jeden pre druhého...

Vlaštovka0
27.06.2017

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.