Babička

Knížka o stárnutí, mládnutí a sexu. Nová Irenina kniha je jejím návratem k „původní Obermannové“, autorce bestseleru Deník šílené manželky, který byl také zfilmován. Ve svém novém románu se tak navrací k tomu, v čem je nejsilnější – ke sdílení silných ženských emocí, tabuizované pocity nevyjímaje a hlásí se i k odkazu Boženy Němcové, jak dává tušit už sám název. Xénie se stala babičkou. S tímto novým stavem se vypořádává po svém. Podobně jako se vztahem ke své vitální matce, aniž by si uvědomovala, že i energická maminka jednou umře. Stane se a Xénie má hluboký žal. Jako by toho nebylo málo, kdosi jí ukradne urnu s matčiným popelem. Při svém pátrání po urně se Xénie postupně dozvídá o své matce stále překvapivější věci. A také o sobě. Narazí na rodinné tajemství, o kterém neměla ani ponětí a když se má rozjet do světa, aby našla své předky, vypukne celosvětová pandemie. Xénie se místo do ciziny přesune na venkov do polorozbořeného domu, pěstuje byliny, zpívá a navzdory karanténě poznává muže, který jí je tak blízký, že nedodržují dvoumetrové rozestupy. A Xénie zhulena diviznou se nepřestává divit, když probudí své skutečné já. Nakonec i tu urnu najde, i když úplně jinde, než by ji kdy napadlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472356/big_babicka-RcU-472356.jpg 4.342

Kniha Babička

pinar

krásný vztah k matce prochází celou knížkou. ale moc me to nebavilo, úplně jsem autorce příběh a její prožívání této životní etapy neuvěřila

IreneP
31.12.2021

Pěkně se to četlo a ta historie maminky Aňuty byla skvělá (až do smrti). Ještě jsem si úplně nezvykla na covid období v knížkách, jak v tom žijeme, tak mě to ještě unavuje a nebaví. Ale jinak dobrá knížka, zvedla mi náladu.

Dixinka
01.12.2021

senzace, pěkné.

Jupp
06.11.2021

Líbilo.

hannina
21.09.2021

Čtení pro stárnoucí ženy. Ale docela dobré čtení. Vyrovnávání se se smrtí matky a hlavně její jaksi dodatečné poznávání a pak vlastní život skoro šedesátileté Xenie, která je alter egem autorky, v období, kdy se jí zrovna moc nedaří a je v čase korony uklizená na chalupě na venkově. Její vztahy zejména s dcerami a vnoučaty, taky s mrtvou maminkou a taky tak trochu s jedním chlapem, názory, úvahy, činy..... Za mě částečné souznění, k zamyšlení a i inspirace.

ydnac
27.08.2021

ÚŽASNÁ KNIHA :-)
Pro mě opravdu skvost.
Příběh o životě a smrti, napsaný lidsky, upřímně a čtivě.
Novodobá Babička je opravdu jedinečná.
Xénie se věkem blíží k šedesátce a hodně už toho prožila. Vypráví o práci, lásce, o dětech, vnoučatech a především o zesnulé mamince z jejíhož deníku se dozvídá plno překvapivých a nečekaných informací.
Ve vzpomínkách na maminku jsem se viděla a to mě úplně dojímalo.
Několikrát jsem si při čtení říkala: " Přesně, to sedí."
MOC DOPORUČUJI !!!

SMYSLEM ŽIVOTA JE ŽÍT!

MĚJ SLUNCE V DUŠI,
JARO V TĚLE
A VŠECHNY TRABLE POŠLI DO PRDELE :-)

bookcase
22.08.2021

Úžasné, ani nevím jak, ale najednou jsem byla na konci. Pozdě peru prádlo, pozdě vařím oběd. A co má bejt, jako. :)))) Díky, užila jsem si to.

Márinka
15.08.2021

Nečetla jsem předem ani anotaci, ani recenze. Vůbec jsem tedy nevěděla, kam mě autorka ve svém vyprávění zavede. Mé tušení, že bude opět velmi osobní, se potvrdilo. A žasla jsem, jak mi najednou byla tato kontroverzní spisovatelka blízká.