Deník šílené manželky

Deník šílené manželky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5791/bmid_denik-silene-manzelky-Rye-5791.jpg 2 161 29

Deník šílené manželky série

Hrdinka příběhu Xénie si prodělává dnes bohužel dost běžnou věc: její, jak se dosud domnívala báječné, manželství má povážlivé trhliny a zřejmě už delší dobu se rozpadá, čehož si hrdinka v každodenním koloběhu nestačila všimnou!. Po této celkem banální výchozí situaci rozpoutá Obermannová gejzír komických situací, do nichž neváhá svoji opuštěnou hrdinku a její dvě nezvedené dcery uvrhnout. A jejich křečky, myšičky a morčátka.... celý text

rumund
11.04.2024 3 z 5

Zas to taková hrůza, jak většina píše, to nebyla. Řekl bych, že typický styl psaní Obermannové. V autobiografické knize spisovatelka docela dobře, i když časově zmateně popsala, jak bylo náročné přežít těžkou životní etapu.

Buchwurm
06.02.2024

Nerozumiem celkom tym vyrazne negativnym hodnoteniam. Kniha v ramci svojho zanru na mna urobila skor dobry dojem. Na rozdiel od kopy povrchneho braku v tejto literarnej oblasti je napisana sviezim stylom, kratke vety davaju deju spad, v zasade banalny pribeh je okoreneny humorom, nechyba mu fantazia... podla mna prijemne citanie, ktore neurazi.

janina66
05.12.2023 3 z 5

Audiokniha, která mě celkem bavila, taková ze života. Někdy je hůře, někdy nadějně.
Souhlasím se svou oblíbenou čtenářkou "alef", tato kniha si rozhodně odpad nezaslouží. Každé z nás se toto může stát. Hlavní hrdinka Xénie a její rozpustilé dcery. Nemá to s nima lehké.

DominaCZ
05.06.2022 odpad!

Zcela o ho.ně.

werick
11.01.2022 1 z 5

To byla ale blbost. Pro mne zatím nejhorší knížka, kterou jsem četla. Vložení zápisek z deníku to trochu zachránilo. Max na 1*

baji42
25.06.2021 2 z 5

Četla jsem na doporučení, ale bohužel se u mě žádné nadšení nekonalo, i když připouštím, že si Deník šílené manželky své čtenářky najde.

Bebe2004
09.02.2021 2 z 5

Co to bylo? Jakoby, asi nemám slov, a to v ne úplně dobrém slova smyslu.

GeKett
24.08.2020 2 z 5

Dočetla, ze začátku mě to i bavilo, pak už se mi to jen všechno motalo. Vlastně ani už nevím, co uprostřed bylo, zřejmě celkem nic. Deník mi přišel zbytečný, takový na zaplnění stránek. Jako nouzovka, když nemůžete v noci usnout to jde.

Abia
17.05.2020 3 z 5

Jednoduchá, poměrně úzká kniha. Příběh mi přišel dobrý, realistický, líbilo se mi přemýšlení hlavní postavy, i to rozčilování s dětmi, prostě život. Jen nejsem na ty happyendy, ale dobře.

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Knížku jsem četla před časem, obsah si pamatuji. Půjčila jsem si jí v knihovně kvůli autorce po přečtení knížky Matky to chtěj taky (já teda rozhodně ne), byla jsem jednoduše zvědavá, jestli má autorka stále v zásobě pro mne celkem nepochopitelné příběhy. Asi protože jsem neočekávala spíš nic než moc, knížka se mi docela líbila. Jako jednoduchá čtivě napsaná oddechovka.

kotatkoz
28.02.2020 odpad!

Tak tohle bylo peklo. Po dlouhé době jsem zvažovala knížku odložit a nedočíst, ať se snažím sebevíc, nedaří se mi najít důvod proč ji vůbec číst. V době svého vzniku to možná mělo punc výjimečnosti a bylo trhákem, nicméně dnes to rozhodně nemá šanci obstát. Vlastně netuším kdo by měl být cílovou skupinou, která by tuhle s prominutím slátaninu kvitovala s nadšením. Snad i ty dnešní šílené manželky už jsou jiného ražení a raději vemou do ruky styl 50 odstínů šedi než tohle...

Tygřička
27.11.2019 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku a ta ještě navíc patří mi, za ovahu to dočíst...

crazyslunicko
26.01.2019 1 z 5

Bylo to utrpení. Opravdu utrpení. Čekala jsem všechno, ale i to bylo málo. Začátek začal velmi slibně, ale pak se to začalo rozjíždět někam do hlubin ničeho. Nic neříkají děj. Hrozný. A ten deník proboha. To byla úplná hrůza. Snad jsem nepochopila knihu či autorku, ale za mě hodně špatný.

vorenus
26.01.2018 1 z 5

Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četl. Vhodná jen na podpal do krbu. Nuda je oproti této knize adrenalinový zážitek.

ecila13
05.10.2017 3 z 5

Film se mi líbil víc.

pdoubkova
10.03.2017 odpad!

knizka do vlaku z knihovnicky na nadrazi - zklamani, necekala jsem mnoha, ale z tehle knizky jsou zajimave jen denikove zapisky na stranach 119-156, zbytek knizky je jen nesmyslny balast a to vyhozeni krecka a morcete z okna nepochopim, neodpustim

Iljaajli
31.01.2017 2 z 5

Ono to vlastně není zas tak špatné. Do vlaku, do autobusu, na toaletu...

veronie
27.02.2016 2 z 5

Styl psaní této autorky je pro mě dosti zvláštní. I v této knize vládl chaos. Prolíná se zde několik časových linek a já se v tom celkem ztrácela. Číst se to dá, ale víc než dvě hvězdy si to nezaslouží.

alef
18.11.2015 3 z 5

Knížka je částečně autobiografická a autorka ji psala v pro ní těžkém životním období, a tak dokážu ocenit, že svou "zpověď" dokázala obalit celkem slušnou dávkou humoru ... a jak píše Ladys, oceňuji i "soužití" hrdinky s "nezvedenými dcerami" a křečky, a morčaty, a tak ... :-) ... proto nebuďme tak kritičtí ... pro autorku se jedná vlastně o "terapeutické" psaní a pro nás, čtenáře o oddychovku (určitě si občas rádi přečtete o životních peripetiích druhých, zvlášť když jsou podaná celkem humorným způsobem) ... odpad si tahle knížka podle mě nezaslouží.

tisha8409
25.07.2015 odpad!

Knihy Ireny jsou tak ženské klasické, že už se do nich skutečně pouštět nebudu.
Víra v to, že tohle bude jiné, byla opět v záriodku udusána již jen tím námětem.

Irena Obermannová
česká, 1962
2011  44%Tajná kniha
2004  48%Deník šílené manželky
2021  83%Babička
2004  63%Matky to chtěj taky
2017  56%Dobré duše

Kniha Deník šílené manželky je v