Elena_Dark Elena_Dark komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha mě naprosto uchvátila. Styl psaní paní Mornštajnové je úžasný, nikdy se mi nestalo, že bych se nezačetla. Příběh se nádherně prolíná s historií, s psychickými problémy v rodině a někdy také s fantazií. Teta Hana mě doslova vtáhla se sebou do děje, a já si celé čtení připadala, jako bych stála po celou dobu na místě děje a dokázala vnímat okolní pocity a události. Úžasná kniha, moc doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Když jsem knihu poprvé spatřila, bylo mi jasné, že si ji musím přečíst. Zaujal mě nejenom obal, ale i název. Během čtení si tahle kniha otevřela bránu do mého srdce. Má nádherný děj, který nemůžete přestat číst, nutí vás se nad ním zamýšlet... Je to prostě kniha na kterou jen tak nezapomenete.(A teď se budu opakovat i já..) Paní Mornštajnová píše úžasné knihy, které přečtete jedním dechem. Veliká poklona.

24.05.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tahle kniha byla takový ten typ, který vás chytne a nepustí... většinou byla chladná, srdcervoucí a smutná...ale v každém z příběhů má svou roli naděje. V téhle knize to bylo přesně vidět a jak se říká, naděje umírá poslední.

25.10.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Představte si, že knihu představíte dvou lidem..jeden bude dospělý člověk a druhé dítě... dítě v knize uvidí tu pohádku, o Malém princi, který cestuje z planetky na planetku a přátelí se s liškou...

Co ale uvidí ti starší? Tu nádhernou pointu knihy, to krásné poselství o tom, jak málo můžeme najít v obyčejných věcech a jak nám to pořád nestačí.. přesně jak je řečeno v knize.. i v malé kapce vody bysme toho mohli najít tolik..jen kdybychom chtěli...

10.10.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Diskuze raději nečtu, ale když mi zvědavost po minulém komentáři nedala, nahlédla jsem tam a musím říct, že jsem to opravdu dělat neměla. Chápu, že si každý brání to své, ale nikdy nemůže být JEDINÝ, kdo vydá knihu s takovouto tématikou.
Ale zpátky ke knize...Byla srdcervoucí. A dokonale promyšlená. Většina dětí by se totiž měla ráda vracet domů, ale povětšinou to tak není. Autorka konečně otevřela další z témat, které jsou tak málo řešené.

25.06.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Slepá mapa je doslova vystihující název. Děj byl perfektní, vše bylo dokonale promyšlené až do poslední chvilky. Musím přiznat, že jsem se místy zamotala ve jménech postav. Jinak to bylo velmi příjemné čtení z velmi nepříjemné doby.

20.07.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Za tuhle knížku mohu jen poděkovat. Byla skvělá, přečetla jsem ji jedním dechem. Obdivuji autorčin nápad, napsat knihu s takovým citem a autenticitou. Moc obdivuhodný nápad, každému by nám prospělo si tohle někdy zkusit. Každý bychom si měli napsat dopis ztracenému. Krásná kniha, dokonalá.

18.06.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tichá, chladná, mrazivá. Tohle jsou tři slova, kterými bych knihu popsala. Moc se mi líbí děj, i jeho účel, který by klidně mohl existovat. Impozantní příběh, je úžasné, kde všude bere paní Mornštajnová tu nepřetržitou kreativitu. Ideální pro chladné, temné večery.

03.06.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Musím říct, že jsem čekala více. Neříkám, že by kniha byla nějaká špatná, ale dost často jsem se v ději motala a pletla, místy mi i nedával smysl. Styl psaní paní Mornštajnové velmi obdivuji, i u téhle knihy se ukázal zase v plné parádě, ale tady mi prostě neseděl. Je to asi jediná kniha od ní, která se mi úplně nelíbila.

20.07.2022 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dojemný a traumatický příběh...to sedí. Nemůžeme se opakovaně schovávat v minulosti, zamčení ve svém nitru a čekat kdy přijde konec. Musíme bojovat. A to až do konce. Kniha byla moc povedená, autorce skládám velkou poklonu.

13.01.2023 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Velmi citlivá kniha, která vás dožene k slzám.. srdcervoucí příběh malé, nevinné holčičky, která za nic nemůže. V téhle knize už neexistují pojmy štěstí, radost a naděje..jsou to jen vedlejší produkty dobře žitého života. Tohle je prostě boj na život a na smrt...

25.10.2022 5 z 5

Tahle úžasná kniha úplně změnila můj pohled na Toma. Jsem mu neskutečně vděčná, že nám všem dovolil nahlédnout do jeho soukromého života, do kterého nás vlastně díky knize úplně vtáhl. Myslím, že mezi fanoušky HP teď projela vlna, která se jen tak neuklidní...

25.06.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Krásnější knihu jsem neviděla... Když se ponoříte do děje a zamyslíte se nad ním, dojde vám, že po světě chodí spousta lidí, kteří jsou zranění.. jejich zranění ale nejsou vidět...jsou totiž utopené v srdci člověka, který s nimi bojuje. Bolí ho však více, než by si okolí myslelo... není to jako mít třeba zlomenou nohu...je to jako ztratit kousek sebe samotného. Je jen na okolí, zda se rozhodne pomoci a myslím, že hlavní hrdince se to podařilo ukázkově..

18.12.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Skvělé rodinné drama, které zaujme opravdu každého. Ani v jedné ze tří povídek to neměly postavy jednoduché, a Vy si po celou dobu čtení připadáte, jako byste sami byli hlavní postavou a celý děj prožívali a naslouchali mu. Opravdu se nedivím, že kniha obdržela cenu, protože si jí opravdu zaslouží.

09.06.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tahle kniha je krásná a zároveň krutá. V knihkupectví mě též zaujala obálka, a musím říct, že kniha neměla chybu. Po celou dobu jsem sledovala děj po boku Kivy až do konce, kdy přišla obrovská rána, která byla jako když vám někdo píchne nůž do žaludku. Ale i v té ráně, se nakonec najde něco dobrého..

06.09.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha byla poutavě temná, i když měla trošku pomalejší rozjezd. Tahle kniha mi připomněla zrcadlo. Obyčejné zrcadlo, které vám ukazuje kým jste. Během čtení se tříštilo, po kousíčkách dávalo dohromady a zrcadlilo nám celý příběh. Velká poklona autorce, její svět je očividně nekonečné fantastický a bohatý.

10.08.2022 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Poutavý příběh chlapce, kterému se dějí zlé věci. Kniha má v sobě opravdu hluboké poselství, poukazuje na naše emoce, chování a city. Je pravda, že nejčastěji lžeme sami sobě, ale nepřiznáme si to. Pravda je totiž někdy tou největší silou na světě. Netvor za Conorem opravdu nechodil bezdůvodně, snažil se mu pomoci, aby Conor nespadl zpátky do té propasti, která se ukrývala v jeho myšlenkách. Opravdu nádherné poselství.

18.07.2022 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

,,To se už nikdy, nikdy nebude opakovat." Ano, tuhle větu bychom všichni velice rádi ocenili a dalo by se říci, že je z půlky pravdivá. Jenže mi přijde, že tyhle věci se zrovna dějí. Není na světě moment, aby se něco takového nedělo...Příběh je úžasný, dojemný, krásný, možná i trochu drsný, ale plně prožitý autorem. Tato kniha je vlastně důkazem toho, že i nehezké věci se mohou opakovat.

08.06.2022 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

U téhle knihy nemám slov. Je dokonalá, už odmala jsem milovala pohádku Kráska a Zvíře, a tohle bylo přesně to, co jsem hledala. Tahle kniha vás lapí za srdce a nepustí. Zůstanete v ději i dlouho po čtení. Tohle je kniha pro všechny, kteří tuší, že patří do jiného světa. Tady ho máte.

26.06.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Už za skvělý nápad považuji to, že autorka propojila dvě knihy dohromady. A hned jako další, že si dala práci s tím otevřít další téma, o kterém se úplně tak často nemluví. I když každá duše v knize byla jiná, všechny se nakonec sladily do jedné jediné symfonie, ve které byly schopné přežít. Prostě skvělá kniha, co jiného dodat.

16.07.2023 4 z 5