Z Paříže do Paříže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V autobiografických vzpomínkách na dětství prožité v okupované Francii vypráví autor, původním povoláním holič, o strastiplné cestě, kdy jako desetiletý prchal se svým dvanáctiletým bratrem do dosud neobsazené zóny a po třech letech otřesných zážitků se opět shledává s rodinou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40776/z-parize-do-parize-40776.jpg 4.5213
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Un Sac de Billes, 1973


více info...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Z Paříže do Paříže

Jellus
22. září

Filmova i literarni podoba je vydarena a je to prijemne cteni na jedno odpoledne.

Sarriii
20. září

Krásně, čtivě napsáno. Obdivuji odvahu dětí i rodičů, že se vzepřeli a snažili se zachránit, ikdyž to bylo nebezpečné. Přestáli různé nástrahy a spoustu těžkých situací vnímali děti jako dobrodružství. Nakonec se chlapci shledali se svou rodinou opět ve své Paříži a v holičství.


Terkasup
15. srpna

Nevím co knížce napsat. Mám smíšené pocity nedokážu si představit že bych se ocitla jak na místě děti či rodičů. Knížka se čte úžasné. Mám dilema jelikož je to aj s filmované jestli se na to mám podívat....

Katka2382
14. dubna

Krásně napsaný přiběh.
Mám doma stejně staré kluky a vůbec si nedovedu představit,že jim zabalím chlebníky a vyšlu na takovou cestu.
Kéž by už nikdy žádné děti nemuseli sami takto cestovat.

Merynkaw
07. dubna

Rychlý příběh o tom, jak děti ve válce během jedné minuty přišli o dětství a museli se začít chovat a jednat jako dospělí. Neskutečný. Neustále přemýšlím, jestli bych tohle dokázala. Dát dětem batůžky a papa možná se ještě někdy uvidíme.. ti lidé museli žít pod neuvěřitelným tlakem a strachem o život.

Pebra
05. dubna

Obdivuhodný příběh, vyprávěný lehkým klučičím jazykem, jako by bylo běžné v deseti letech vyběhnout do noci napříč okupovanou Francií a zachránit si tak život.

Beky
17. března

Hodně nenásilnou formou podáno vyprávění sourozenců, kteří 3 roky utíkají před válkou a dopadením gestapem, zároveň se během příběhu potkají se svými staršími sourozenci a nakonec se vrátí do Paříže.
Místy úsměvné, místy smutné, ovšem hodně autenticky zpracované. Klobouk dolů!

Eva88
15. března

Velice hezky napsaný příběh malého chlapce, kterak se s bráchou protloukal Francií a válkou. Kolik odvahy a vynalézavosti v sobě ti kluci měli...

1