Z Paříže do Paříže

V autobiografických vzpomínkách na dětství prožité v okupované Francii vypráví autor, původním povoláním holič, o strastiplné cestě, kdy jako desetiletý prchal se svým dvanáctiletým bratrem do dosud neobsazené zóny a po třech letech otřesných zážitků se opět shledává s rodinou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40776/z-parize-do-parize-40776.jpg 4.5213
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta

Un Sac de Billes, 1973

Kniha Z Paříže do Paříže

Jellus

Filmova i literarni podoba je vydarena a je to prijemne cteni na jedno odpoledne.

Sarriii

Krásně, čtivě napsáno. Obdivuji odvahu dětí i rodičů, že se vzepřeli a snažili se zachránit, ikdyž to bylo nebezpečné. Přestáli různé nástrahy a spoustu těžkých situací vnímali děti jako dobrodružství. Nakonec se chlapci shledali se svou rodinou opět ve své Paříži a v holičství.

Terkasup

Nevím co knížce napsat. Mám smíšené pocity nedokážu si představit že bych se ocitla jak na místě děti či rodičů. Knížka se čte úžasné. Mám dilema jelikož je to aj s filmované jestli se na to mám podívat....

Katka2382

Krásně napsaný přiběh.
Mám doma stejně staré kluky a vůbec si nedovedu představit,že jim zabalím chlebníky a vyšlu na takovou cestu.
Kéž by už nikdy žádné děti nemuseli sami takto cestovat.

Merynkaw

Rychlý příběh o tom, jak děti ve válce během jedné minuty přišli o dětství a museli se začít chovat a jednat jako dospělí. Neskutečný. Neustále přemýšlím, jestli bych tohle dokázala. Dát dětem batůžky a papa možná se ještě někdy uvidíme.. ti lidé museli žít pod neuvěřitelným tlakem a strachem o život.

Pebra

Obdivuhodný příběh, vyprávěný lehkým klučičím jazykem, jako by bylo běžné v deseti letech vyběhnout do noci napříč okupovanou Francií a zachránit si tak život.

Beky

Hodně nenásilnou formou podáno vyprávění sourozenců, kteří 3 roky utíkají před válkou a dopadením gestapem, zároveň se během příběhu potkají se svými staršími sourozenci a nakonec se vrátí do Paříže.
Místy úsměvné, místy smutné, ovšem hodně autenticky zpracované. Klobouk dolů!

Eva88

Velice hezky napsaný příběh malého chlapce, kterak se s bráchou protloukal Francií a válkou. Kolik odvahy a vynalézavosti v sobě ti kluci měli...