Hanin kufřík

Příběh dívky, která se nevrátila. Vyprávění o moravské židovské dívce Haně Bradyové, která byla zavražděna v Osvětimi pro svůj židovský původ. V knížce se střídají kapitoly o šťastném dětství Hany a Jiřího Bradyových v Novém Městě na Moravě i o jejich deportaci do Terezína a Osvětimi s kapitolami o pátrání Tokijského centra pro studium holocaustu po osudech majitelky dětského kufříku, který byl tokijskému centru zapůjčen z osvětimského muzea. Publikace je provázena fotografiemi z tokijského centra a snímky z rodinného alba přeživšího Hanina bratra Jiřího. Podle předmluvy je kniha určena učitelům základních škol, kteří ji mohou využívat při výuce dějin druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15292/hanin-kufrik-HMg-15292.jpg 4.5413
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Pro děti a mládež
Vydáno, Portál, Židovské muzeum

Hana’s suitcase, 2001

Kniha Hanin kufřík

berka4151

Příběh pro děti jako seznámení s tématem. Ti starší už tam ale naleznou nesrovnalosti, občas maličkosti, ale schazuje to důvěryhodnost.

klaraj093

Nádherný příběh, soucítila jsem s autorkou.

JaninaV.

Jednoduše, ale poutavě napsaný příběh o holocaustu. Dala jsem i přečíst dětem, aby se nenáročnou formou dozvěděli, jak se tu žilo židovským dětem za války. Určlitě výborná pomůcka i pro zakladni školy na toto téma.

aktijnov

Knížka o malé Haničce je jakýsi protipól známého deníku Anny Frankové. Text spíš pro menší děti.

Květinka008

Téma holocaustu a 2. sv. války mě nezajímá globálně, ale ráda čtu tyto literárně zpracované konkrétní příběhy, ať reálné, nebo fikce... Clařina válka, Anna Franková, Gerta Schnirch, Leni Freiwald... Kdy se na pozadí širších a politických událostí člověk vcítí do konkrétní osoby a rodiny. Příběh Hany Bradyové je zase jiný, prolíná se zde dějová linie současnosti - pátrání, vlastně jakéhosi "projektu" a historie rodiny Bradyových a osudů jejích členů. Knížku určitě schovám pro své budoucí děti.

annes

Mno téma Holocaustu mi není zrovna po chuti, je mi z toho vždycky tak nějak úzko...Hanin kufřík není ani tak děsivý jako spíš zajímavý příběh z Japonska o vtom, jak se snaží dětem přiblížit tuto tematiku a rozšířit povědomí mladých lidí. U nás v knihovně je to v oddělení děcké doborné, ale těžko říct, jestli si to půjčují ti naši mladí a mají nějaké to uvědomění.

Liduka

Moc hezky napsaná kniha o hrozných věcech. I slza mi ukápla. Přečetla jsem ji kvůli čtenářské výzvě a rozhodně nelituji.

Lenka51

Jednoduchý, přesto poutavý příběh, kde je dobře zpracovaná tato závažná tematika i pro mladší děti.
Knihy o holocaustu čtu poměrně často, takže pokud chcete něco opravdu reálného s detaily, tak tohle nebude nejlepší volba. Opravdu bych doporučila spíše pro základní školy jako takové zasvěcení do temné části historie.