Hanin kufřík

Příběh dívky, která se nevrátila. Vyprávění o moravské židovské dívce Haně Bradyové, která byla zavražděna v Osvětimi pro svůj židovský původ. V knížce se střídají kapitoly o šťastném dětství Hany a Jiřího Bradyových v Novém Městě na Moravě i o jejich deportaci do Terezína a Osvětimi s kapitolami o pátrání Tokijského centra pro studium holocaustu po osudech majitelky dětského kufříku, který byl tokijskému centru zapůjčen z osvětimského muzea. Publikace je provázena fotografiemi z tokijského centra a snímky z rodinného alba přeživšího Hanina bratra Jiřího. Podle předmluvy je kniha určena učitelům základních škol, kteří ji mohou využívat při výuce dějin druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15292/hanin-kufrik-HMg-15292.jpg 4.6310
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Pro děti a mládež
Vydáno:, Portál, Židovské muzeum

Hana’s suitcase (2001)

Kniha Hanin kufřík

hapac
předevčírem

Silný příběh, s kterým by mělo být seznámeno každé dítě ač to téma je hodně, hodně bolavé nebo právě proto - je to o skutečném bytí a nebytí, není to virtuální svět.

skořice

Knížku jsem nečetla sama, ale četli jsme jí na jedné skautské výpravě. O to víc to na mě udělalo dojem.
Líbilo se mi celkové zpracování knížky a přišlo mi to jako takové krátké, ale rozhodně ne pohodové, čtení.
Jediné, co mě děsí, je, že takových příběhů byla spousta a my o nich nemáme ani tušení.

d.oliee

Sice krátká, ale silná vzpomínka na jednu z mnoha. Bavily mě pouze pasáže o Haně a jejím dětství.

Katoka2008

Velice silná kniha. V roce 2020 by měl do Prahy na jeden den přijet z Japonska i muzikál stejného jména, který vznikl na základě této knihy. Doporučuji.

Papinka1

Krátké a příjemné čtení útlé knížky. Líbilo se mi časové prolínání 3 rovin. Tak silné téma, že se dotkne i vašeho srdce.

Erzetka

...začíná to malým kufříkem, ale je za tím velký a silný příběh, který se Vás dotkne u srdce. Více slov není třeba.

miretti

Je milé číst útlou knížečku o tom, jak v dalekém Japonsku nebyl jedné ženě a jejím svěřencům lhostejný osud malé dívenky, Hany. A podařilo se jí tak vypátrat , odkud Hana byla, jak žila a dát tak kufříku v muzeu opravdový příběh a skutečné jméno a dívčinu tvář.
Kniha je psána velice srozumitelně, vhodná je tedy hlavně pro mládež, citlivě , ale zároveň naučně je zde psáno o holocaustu.
Samotný Hančin příběh je velmi smutný a dotkne se Vás.

Marta13
24.10.2018

Krásný a hodně dojemný příběh jedné z mnoha obětí holokaustu ….