Hanin kufřík

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh dívky, která se nevrátila. Vyprávění o moravské židovské dívce Haně Bradyové, která byla zavražděna v Osvětimi pro svůj židovský původ. V knížce se střídají kapitoly o šťastném dětství Hany a Jiřího Bradyových v Novém Městě na Moravě i o jejich deportaci do Terezína a Osvětimi s kapitolami o pátrání Tokijského centra pro studium holocaustu po osudech majitelky dětského kufříku, který byl tokijskému centru zapůjčen z osvětimského muzea. Publikace je provázena fotografiemi z tokijského centra a snímky z rodinného alba přeživšího Hanina bratra Jiřího. Podle předmluvy je kniha určena učitelům základních škol, kteří ji mohou využívat při výuce dějin druhé světové války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15292/big_hanin-kufrik-HMg-15292.jpg 4.5461
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Pro děti a mládež

Vydáno: , Portál, Židovské muzeum v Praze
Originální název:

Hana’s suitcase, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (134)

Kniha Hanin kufřík

zimolka
01. prosince

Smutná ,ale přesto nádherně napsaná kniha.

Dagmar76
05. srpna

Knihu jsem koupila pro -náctiletou dceru, jako první s tématem o holocaustu. Právě pro tuto věkovou kategorii je tato kniha výborně napsaná. Není to jednoduché čtení pro dnešní děti, ale musí s tím být seznámeni právě proto, aby se tyto hrůzy již nikdy neopakovaly. Obě jsme si pobrečely, dcera je ve stejném věku jako Hana....


rumund
01. července

Pěkný, srdcervoucí příběh mladé židovky Hanny Brady a její tragický osud v Osvětimi. Kniha na mě ale moc strohá, myslím, že kniha ještě šla rozepsat do větších detailů, ale jinak ji nemám co vytknout. Další z mnoha velmi smutných osudů.

martinaandulka
20. června

Velmi silný příběh židovské dívky Hany,díky mladé Japonské dámy,která pátrala po Haně Brady když se k ní dostal její kufřík.Na konci jsem plakala a prosím at lidé neposuzují podle vyznání,pleti a at je mír!

munka
16. června

Smutný príbeh dievčatka Hany, ktoré malo život pred sebou. Nebyť jednej mladej japonskej ženy, Fumiko, nikdy by sme sa nedozvedeli, že vôbec existovala.

huhuhu
11. května

Kniha má v první řadě na konkrétním příběhu seznámit děti a mládež s tématem holocaustu, takže je krátká, psaná jednoduchým stylem a ani krutosti, které se odehrávaly v koncentračních táborech, nejsou popisovány do podrobností, ale spíše jen naznačeny. Jako dospělák jsem ji přečetla za odpoledne. Ale musím říct, že mě i přes svou stručnost a "jednoduchost" dojala, a to nejen příběhem malé Haničky, ale i obdivuhodnou houževnatostí Japonky Fumiko.

GYROTOURBILLON
13. dubna

Nádherná , srozumitelná a užitečná publikace.
Není třeba vždy velkých bichlí, tato kniha je toho důkazem.
Doporučuji

pocketka
20. března

Útlounká knížka, přelouskaná během jednoho večera. Pokud již máte něco o válce a koncentračních táborech načteno, tento příběh s vámi nic moc neudělá. Nicméně jako způsob, jak seznámit děti na základní škole s touto problematikou, je kniha skvělá. Také jsem z ní předčítala své desetileté dceři úryvky.

1 ...