Královna rebelů přehled

Královna rebelů
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485800/bmid_ranhojicka-xNw-485800.jpg 4 891 891

Ranhojička série

1. díl >

Mnohým zachránila život, teď bude bojovat o ten svůj. První díl napínavé fantasy série. Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením, určené těm nejnebezpečnějším zločincům. Musí přežít mučení vzduchem, ohněm, vodou a zemí, což se zatím nikomu nepodařilo. Ve stejné době dostane Kiva šifrovaný vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkoušky by nemocnou královnu zabily, a tak se nabídne, že je podstoupí místo ní. Pokud uspěje, budou obě svobodné. Kiva má strach z nejisté budoucnosti. Spánek jí ruší i epidemie, která se šíří věznicí, a také Jaren - nový vězeň, jehož přítomnost je pro ni důležitější, než si dokáže přiznat…Pak obdrží Kiva vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkouška by královnu zabila, a tak se nabídne, že trest podstoupí místo ní. Má ale vůbec nějakou šanci? A jak se k její volbě postaví záhadný nový vězeň Jaren?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Prison Healer , 2021

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královna rebelů. Přihlašte se a napište ho.

miliváv
včera 3 z 5

Konečně dočteno..., ale že to trvalo. Začátek knihy, nebo spíše první dvě třetiny, byli pro mne trápení. Byla to nuda, bez špetky akce a něčeho takového co vás chytí a nepustí. Zkoušky byly nudné a vůbec jsem je neprožívala tak, jak by si zasloužili. Poslední třetina už byla o trochu lepší a konec mě překvapil a nutí číst dál. Ale i přes to, tato kniha není psaná takovým tím způsobem, že s hlavními hrdiny vše prožíváte, alespoň pro mne ne. Třeba další bude lepší.

MollyCornelia
10.06.2024 5 z 5

Hodnocení celé série bez spoilerů (pokud váháte, zda se do Ranhojičky pustit:
Královna rebelů 5*/5*: Originální, netradiční začátek série, kde najdete akci, trochu romantiky a nějaká ta tajemství. I přes tloušťku se výborně čte a rychle uteče.
Zlatá klec 4,5*/5*: Trochu víc vnitřních nepokojů postav, nová prostředí i zvraty. Hodně akce, víc romantiky a taky pár slz pro dojemné scény.
Zrádci krve 4,5*/5*: Nabušený a dobrodružný konec trilogie. Autorka ukáže, co umí vykřesat ze světa Wenderall a nakonec vám zamává s city k postavám.
Za mě velké doporučení. Pokud máte rádi magii, young adult a hledáte něco originálního, Ranhojička je výborná volba :)

anonym02
05.06.2024 4 z 5

Noo, docela dlouho jsem přemýšlela, co si o knize vlastně myslím.
Za mě byl příběh poutavý, čtivý, dobře napsaný, nakonec i celkem originální, ale vadila mi hlavní hrdinka. Teda - začala mi vadit asi posledních padesát stránek a koncem knihy mé sympatie, které ještě zbyly, úplně pohřbila.
Jasný, je to pilotní díl, snad se to ještě nějak rozjede (což autorka vesměs nastínila na úplným konci), a proto taky dávám čtyři hvězdičky.

všechny komentáře

Související novinky (3)

E-knihy s jarní slevou až 40 %

25.04.2022

10 právě čtených knih podle uživatelů (únor)

15.02.2022

Knižní novinky (4. týden)

23.01.2022

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Královna rebelů v seznamech

v Přečtených1 165x