Na lovu

Když se Kráska vydá na lov Zvířete… Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice…. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/big_na-lovu-252-360856.jpg 4795
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Hunted, 2017

Kniha Na lovu

Nikcasmej

Než jsem začala knihu číst, měla jsem od ní velké očekávání. Bylo to asi tím, že když vyšla, tak se o ní hodně mluvilo.
Zpočátku mě kniha absolutně nebavila a počáteční kapitoly mi dávaly zabrat. Hlavně proto, že se autorka snažila přiblížit svět, ve kterém Jeva žije a popsat různé vztahy mezi postavami.
Když jsem se probojovala úvodními kapitoly, začala mě kniha bavit čím dál víc, až jsem se nemohla odtrhnout. Vžila jsem se do hlavní postavy Krásky a hltala každou stránku. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a přečetla ji až do samého konce.
Co mě na knize zklamalo, byl její konec. Celou dobu vás připravuje ke konečnému momentu, kdy se konečně vše rozuzlí, ale vše je moc uspěchané a vy si pořádně nevychutnáte závěr. Přesto jsem měla po dočtení takový zvláštní pocit.
Kniha má za mě vyrovnané plusy i minusy, a proto jsem celkově nevěděla, jak knihu ohodnotit. Prostě za mě dobrý. Ale dobrý je za 3.
Když jsem nad knihou dál uvažovala, začal převládat kladný pocit. Je to přece pohádka a tak se k ní i musí přistupovat. Myslím si, že kniha na 100% neodpovídala mému očekávání, ale na druhou stranu mě ani nezklamala.
Po dlouhém přemýšlení, knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami. I přes to, že mě kniha zpočátku nebavila a konec mě zklamal, ve mě kniha dojem zanechala. I teď, když nad ní přemýšlím, mám dobrý pocit a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Knihu bych tedy doporučila každému, kdo má rád pohádky a magii.

Teea

Kniha byla zajímavá a skvělá jako relaxační četba.
Příběh byl zajímavým, nejen spojením dvou pohádek a ve výsledku napsané jinak.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla se sama.
Epilog byl pro mě zklamáním.
Doporučuji!

katka-kacav3318
20.12.2021

Moc mě to nenadchlo, ale přečíst se to dá. Rozhodně existují lepší knihy, nad kterými můžete strávit večer:)

Bílámiška
24.11.2021

Na této knize mám ráda její pohádkovou atmosféru a kouzelný nádech. Velmi dobře se čte, děj není plochý, hlavní postavu jsem si poměrně za krátkou chvíli oblíbila, i když bych k ní měla i kritiku. Co mě zklamalo, byl závěr. Dejme tomu, že celá kniha směřuje a připravuje čtenáře ke konečnému momentu, kdy se vše rozuzlí, ale zde je to tak uspěchané, že mě to zkrátka pořádně zklamalo. Avšak dojem na mě kniha zanechala, protože příběh v ní dokáže ožít.

jitka_dankova
22.11.2021

Převyprávěný příběh Krásky a Zvířete mne donutil k přemýšlení. Tahle kniha byla tak jiná, než jsem zvyklá číst. Er-forma, snové popisy zasněženého lesa, jakoby vzdálené popisy toho, co Kráska prožívala, ovlivnění pohádkami a příběhy... a taky málo popisů, ze kterých pořádně poznala, jak vlastně Zvíře vypadalo. Prostor pro fantazii tam dost zůstával. A taky vlastně jen neznatelná romantika, neznatelné jiskření mezi těma dvěma, jen velmi pomalý rozvoj nějakého vztahu.
Tenhle styl a vůbec psaní autorky (např. Ptačí zpěv) mi vlastně vůbec nesedí. Přesto jsem knihu četla a přečetla a oceňuji na ní právě to, že je jiná. Zanechá v člověku pocity a nezodpovězené otázky, člověk se musí ptát na konci "Co? Proč? Jak vlastně?" a znovu zapřemýšlet a pochopit, o čem to celé vlastně bylo. Ale neuškodí si občas takovou knihu přečíst.

viola5163
07.11.2021

Po tříleté pauze jsem ji konečně dočetla až na první polovinu, mi přišel příběh zajímavý a hlavní hrdinka je sympatická. Prvky klasických příběhů a Ruska dává příběhu nový nádech.

petrulka
27.09.2021

Pohodová knížka třeba do autobusu. Žádná velká literatura, prostě pohádka pro starší děti, nenáročná, nekomplikovaná, čtivá.

Nelajza
11.09.2021

Tato knížka splnila asi má očekávání. Přečetla jsem ji asi za dva dny a líbila se mi. Měla pár zajímavých myšlenek, a miluji už od dětství všechny příběhy na tématiku Kráska a zvíře:) Ani pomalejší začátečník mi moc nevadil, mám to docela ráda. Mám pocit, že se mi docela často stává, že se mi nelíbí ukončení příběhu a to se mi stalo i v této knížce. Nevím, nějak mi nesedlo asi 50 stránek do konce jinak bych dala o něco lepší hodnocení. Ale na oddych doporučuji.

6, 5/10