Na lovu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Kráska vydá na lov Zvířete… Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice…. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/na-lovu-252-360856.jpg 4.1664
Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Hunted, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (210)

Kniha Na lovu

Přidat komentář
Gabusza
21. listopadu

Kniha je dobře napsaná, má děj pohádky o Krásce a Zvířeti.
Moc jsem se na ni těšila, ale jakmile přišla Jeva do zajetí Zvířete, tak mně přestala bavit. Děj se táhl a nebyl vůbec zajímavý. Nadchl mně jen začátek a konec :)

Fortuna7
26. října

Za mě nejlepší převyprávění Krásky a Zvířete... postavy byly velice hezky napsané. Můžu jen doporučit


katallinka
24. října

Pohádky se mi nikdy neomrzí a tady se spojily dvě mé oblíbené. Zpracování se mi moc líbilo, žádný velký přesah tam nebyl, ale tato úprava krásky a zvířete se autorce povedla. Prostě delší pohádka, která pohladí na duši.

viola5163
12. října

Měla jsem od této knihy velká očekávání. Bohužel mě zklamala. Byla hezky vymyšlená, ztvárnění světa a postav byli pěkné, ale zdálo se mi, že děj a čtení knihy byli utahané a zdálo se mi, že to očekávané akce, drama a tajemno bylo zazděné. Asi to není kniha pro mě, ale někoho jiného by mohla bavit.

Verunka4444
09. října

Obal jednoduchý a skoro všeříkající.Objednala jsem si knihu a nečetla na n žádné recenze,protože téma Kráska a Zvíře mě vždy fascinoval,bavil a trochu i překvapil.Teď čtu třeba Temné a osamělé prokletí,což je stejné téma a přitom něco úplně jiného.Na Lovu byl krásný popis přírody,pomalý a o to silnější vztah mezi hlavními hrdiny.Knihu jsem přečetla a hned putovala kamarádkám a až se mi vrátí,tak do ní půjdu znovu,protože Meagan Spooner ví,jak napsat poutavou,krásnou a čtivou knížku.Vřele doporučuji.

temna.vila
05. října

Jsem opravdu velkou fanynkou příběhu Kráska a zvíře a aktivně vyhledávám také retellingy, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Za jeden z nejlepších rozhodně považuji knihu Na lovu. Moc se mi líbilo grafické odlišení vyprávění jednotlivých postav - zvláště provedení u zvířete má své kouzlo a dává čtenáři pocit, že se opravdu nachází v určité chvíli v mysli šíleného a zatraceného zvířete. Děj nebyl zbytečně natahovaný a hezky ubíhal, příběh se soustředil na konkrétní postavy a neposkytoval čtenáři nadbytečné informace o vedlejších postavách. A velkým bonusem je pro mě samotný přebal knihy, který je vážně nádherný.

JackieDecker
26. srpna

(+ SPOILER) Rozhodla jsem se před časem, že své adolescentni dceři koupím knihu. Na lovu, měla báječně recenze, byla to novinka. Mělo to krásnou obálku a anotace zněla "tak trochu jinak". Všechno mě to zaujalo až jsem si knihu toužila přečíst sama. Teď po letech jsem se k tomu konečně dostala a...
Přišlo obrovské zklamání. Postavy jsou ploché a nezajímavé. Chovají se bezcharakterne. Dej neubiha a krásně propracované popisy knihu prostě a jednoduše nezachrání.
Jeva je hloupá holka, která nejen, že neví co chce. Ale navíc vyčítá lidem z města jejich nerozhodnost. Sama se však neumí rozhodnout a stát si za svým. Solomir říká, jak ji má rád proto jaká je, chce s ní lovit a cestovat. A už pri druhém pokusu o žádost o ruku jí říká jak je v pohodě, že je hrubá, protože se bude mít spoustu času naučit chovat jemně. Jak z ní bude baronka a jak přijdou děti! Takže na jedné straně se jí snaží ukolebat řečmi že ji má rád takovou jaká je, na druhé straně už si plánuje jak ní zkroti a změní a ještě je takový tupec, že ji to řekne. A Jeva? Ta tomu nasadí korunu když odmítne a následně souhlasí. Ví že ji vydírá alebkdyz spolu pak chodí po lese tak je jí to jedno a vlastně se s ním sblizi. Tvrdí jak ho nemiluje, přesto přehlíží jeho chyby jako úplná zamilovaná husa. Takže hlavní hrdinka utrpěla lobotomii, její napadnik je tupec. Její sestry jsou tak hodne, že postrádají veškerou uveritelnost. Jejich otec měl takový obchodnický talent až udělal školáckou chybu a aby toho nebylo málo byl tak skvělý lovec, že nedokáže ulovit ani zajíce a radši se stal stejně posedlý jako kapitán Achab na lovu bílé velryby. Od samého začátku je kniha domovem nesympatickych hloupě se chovajicich postav, jejichž motivy buď nedávají smysl nebo si protireci až je to nepříjemné...
A tak vlastně až na ty popisy nevím co na knize vyzdvihnout. Příběh mě nudil a charakterům nevěřím ani nos mezi očima...

Lily-fairy
04. srpna

Krásná pohádka s mrazivou atmosférou, rozhodně žádné průměrné ya fantasy

1 ...

Doporučujeme

Magie mrtvých
Magie mrtvých
Rozvaliny Gorlanu
Rozvaliny Gorlanu
Ptačí zpěv
Ptačí zpěv
Odveta
Odveta