Na lovu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Kráska vydá na lov Zvířete… Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice…. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/big_na-lovu-252-360856.jpg 4891
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Hunted, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (273)

Kniha Na lovu

MinervaB
22. května

Když se Kráska vydá na lov Zvířete... Aneb jak jsem začala sbírat retellingy na Krásku a Zvíře :)).

Hlavní hrdinka Jeva mi sedla, byla sympatická, odvážná a bojovná. Co mám na téhle pohádce nejraději je (samozřejmě) ten pomalu se vyvíjející vztah mezi Kráskou a Zvířetem a v téhle knize byl popsán pěkně. Ale... Celá kniha byla taková fajn. Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst (možná i kvůli delším kapitolám, které jsou z pohledu Jevy). Děj se v některých místech opravdu táhne a přišlo mi, že autorka celou knihu psala tak nějak monotónně a celý děj prostě pomalu plynul.
Co se mi hodně líbilo, byly myšlenkové pochody Zvířete. A taky konec knihy. Já byla s koncem spokojená, protože mi k těm postavám hodně sedl. I když mohl být ten konec delší.
Já tuhle knihu vlastně můžu doporučit (pokud máte rádi Krásku a Zvíře), ale lepší je, když od ní nečekáte nic velkého. Je to taková oddechová kniha, ve které bylo trochu moc jednotvárnosti.

katerina1237
30. dubna

Kniha se mi docela líbila. Nevěděla jsem, co očekávat od předělání klasické pohádky Kráska a Zvíře. Byla jsem mile překvapena, že tam byla kouzla jinak zapracovaná, z té jejich temnější části. Ale co mě dost iritovalo bylo, že mi věci docházely dříve než Jevě, hlavní hrdince. Asi určitě to bylo tím, že jsem znala původní příběh a předvídala. Kdybych ho neznala, tak bych asi byla ze zvratů překvapená. Možná byl epilog trochu utnutý. Jinak téhle knížce dávám 4 hvězdičky a jsem ráda, že ji na své poličce mám.


SáraR.
30. března

Kniha mě pohltila už od samého začátku. V hlavní hrdince jsem se prostě našla. Je to zase trochu jiná verze oblíbeného příběhu o Krásce a Zvířeti, kterou miluji už od malička. Sice mě trochu překvapilo, jak se příběh ke konci odvíjel, ale i tak skvělý zážitek ze čtení. Knihu jsem přečetla za dva dny a jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit i další autorčina kniha: Sherwood. Co jsem pochopila, má to být převyprávění Robina Hooda, tak se uvidí. ;)

akinomV
23. března

Půlku knihy jsem se nemohla pořádně začíst, ale v druhé části už to bylo lepší. Závěr rychlý a ten epilog teda nic moc.
Myslím, že tento příběh je možná můj první retelling vůbec a tak jsem měla trošku jiná očekávání. Bohužel zas až tak moc mě to nechytlo. Asi nejsem cílovka.

Michelleee
27. února

Taková průmerná pohádka s rychlím koncem. Souhlasím, že konec byl takový odfláknutý.
Kráska a Zvíře jinak ..

maluck
02. února

Převyprávění pohádky Kráska a zvíře. Zpracování nebylo špatné, ale celkový dojem z knihy pokazil odfláknutý konec a epilog.

Annkag
13. ledna

Zvláštně krásný příběh znějící magickou hudbou tajemství pohádek, které nás hladili po tváři před spaním.
Po přečtení této knihy se na Krásku a Zvíře už nikdy nepodívám stejnými očima naivní dětské představivosti ale jako magický rozkaz dospět ale i nadále kráčet životem v dětských botách.

možnámoudrážena
07.12.2022

(+ SPOILER) Od Megan S. jsem četla pouze tuto knihu a to jen proto, že je to reteling Krásky a Zvířete v carském nebo po-carském Rusku. Setkáváme se zde s pohádkou o Ivanovi a ptáku ohnivákovi. Kniha se čte velmi dobře, rychle a svižně zároveň to není bichle. Postavy jsou zde velmi propracované. Líbí se mi Jevina osobnost, je opravdu poznat, že ne knize autorka pracovala již od dětství, jak sama pak v epilogu píše. Jeva neboli kráska, je silná nesobecká postava. Pro milovníky vztahu hrdinka a pomocník, v tomto případě nejspíše chrt - Laňka naprosto kouzelné. V málokteré YA knize najdeme takový laskavý vztah člověka a psa. Jeva je silná a učenlivá, není přehnaně heroická, ale působí díky vykreslení jakéhosi jejího růstu např. v rámci fyzických dovedností - v celé knize jde o lov - velmi uvěřitelně i přes pohádkové prvky. Jako samostatná kniha naprosto krásné čtení hlavně v období zimy. Super oddechovka.

1 ...