Dopisy ztraceným

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/big_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 4.71118

Dopisy ztraceným 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost, 2017

Kniha Dopisy ztraceným

ElizPetrova

O této knize jsem si nic nevyhledávala, ani jsem nečetla anotaci, jen vím, že byla všude opěvována a konečně jsem se k ní dostala. Byla jsem velmi příjemně překvapena. Rozhodně se nejedná o klasickou romantickou YA. Příběh jsem přečetla na jeden zátah. Kniha se zabývá i dost vážnými tématy, je napsána velmi čtivě a neotřele. Mohu jedině doporučit.

hlavajda93

Krásný příběh o ztrátě a hledání sama sebe. Líbil se mi postupný vývoj Declana, který se díky Juliet začal měnit a dokázal, že pod slupkou grázla se skrývá chytrý a hodný kluk.

Denai

Nejlepší série!! Miluju všechny 3 knihy!

Larinka142
30.12.2021

Tohle jsem vážně nečekala… Myslela jsem si, že to bude hezké čtení, ale to nebylo ani zdaleka. Bylo to úchvatné. Nevěděla jsem, že tak silné pocity můžu mít jen ze čtení knihy, ale zřejmě ano. Přečetla jsem to za ani ne polovinu dne a nesmírně jsem si to užila. Nedokážu ani popsat slovy jak jsem se u čtení té knihy cítila. Wow

Market116
27.12.2021

Tento typ knížek mám opravdu ráda. Příběh se mi moc líbil...
Ti, co ztratí někoho blízkého, to mají neskutečně těžké...musí být tak otravný, když vám v jednom kuse někdo říká, že ta bolest jednou zmizí, že to chce jen čas...já si osobně myslím, že ta bolest s námi bude už napořád, nikdy nezmizí, možná se časem otupí, ale vždycky už s námi bude, takže se s ní spíš musíme naučit žít. A v této knize je to krásně ukázané.
Nebo když si člověk říká, co se mohlo stát jinak...to příšerné slovo kdyby...bohužel to nic nezmění...milovanou osobu nám to nevrátí.
Juliet s Declanem byli tak odlišní a zároveň toho měli tolik společného...byla jsem moc ráda, že to každý z nich dokázal překonat...oba byli silní a zvládli to skvěle.
Tohle určitě nebyla má poslední kniha od této autorky...moc doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

Kateřina259
22.12.2021

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, která přímo bije do očí, ale potom jsem ji nechala ležet na poličce několik měsíců. Bála jsem se, že mě nebude vůbec bavit. Dostala jsem se k ní až teď a připadala mi strašně krátká. Příběh byl úžasný. Líbilo se mi, že to nebyla nějaká přeslazená knížka, ale že se zabývala vážnějšími tématy. Narazila jsem na jeden citát, který podle mě skvěle vystihuje celou knihu: „two damage people, trying to heal each other is love."

KajaProchy
17.12.2021

Ke knize jsem se dostala kvůli Výzvě a jsem za to vděčná!
Podle popisu jsem si říkala, že tu romanťárnu nějak přežiju, není to úplně můj žánr. Přečetla jsem ji za dva dny. A prisla mi kraaatka! Ale přesto akorat vystizna, aby nespadla do romantickyho patosu...
Jak jsem psala, není to můj žánr, ale tahle kniha má o něco víc, má hloubu a pravost. Pro mě je to nástavba, kvuli které je víc než puberťácká romantika, např. jako Hvězdy nám nepřály.

SBH
16.12.2021

(+ SPOILER) Zaujala mě možná trošku kýčovitá, nicméně krásná obálka. Vsadila jsem na anotaci a knihu si koupila. Načež dlouho ležela mimo oblast mého zájmu, bála jsem se, že bude smutná. A pak ji jednou otevřela.
Chytila mě hned první stránka a já nosila čtečku pořád s sebou a otevírala ji při každé příležitosti. Ano, osudy obou hrdinů a vlastně i ten Revův byly mimořádně bolestné. Ovšem příběh se zaměřil na to, jak se jeden každý hrabou z temných propastí ven, takže nad vším zoufalstvím vítězily naděje, přátelství a sounáležitost.
Četlo se mi to hezky, nezaregistrovala jsem žádné kiksy v překladu či českém pravopisu a stylistice, takže musím pochválit i práci nakladatelství. Čtivé, dobře propracované charaktery, přirozené dialogy, uvěřitelný příběh. Zkrátka samé plusy. Dalším pozitivem byla absence klišé, která se přímo nabízela. Celou dobu jsem čekala, jak Juliet zareaguje na Declanovu neupřímnost. Taky jsem čekala nějakou závěrečnou tragédii, která by mě řádně otrávila. Řešení zapletených identit proběhlo přirozeně a bez afektu, další palce nahoru. Jo, k tragédii nakonec došlo, ale autorka si nemusela pomáhat žádnými lacinými triky, naopak vykreslila tím lépe charaktery postav, které do té doby zůstávaly v pozadí.
Jedinou nedůležitou připomínku mám k řešení vztahu mezi Declanem a jeho matkou. Tu považuju za nejhorší záporačku díla (i když o tuto pozici byla v závěru docela tlačenice) a hromadné odpouštění a objímačky (dlužno dodat zcela v americkém duchu) mi připadaly křečovité a neupřímné. Ale to bylo jediné a jak říkám, nepodstatné mínus.
Celkové shrnutí – příběh mi rozzářil slunce v duši, určitě se k němu vrátím a knihu vřele doporučuji.