Dopisy ztraceným

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 4.7742

Dopisy ztraceným 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Letters to the Lost, 2017

Kniha Dopisy ztraceným

jitka7326

Přečteno v rámci ČV 2021. Líbilo se.

Tess23

Pocit těsně po dočtení: ........
Miliarda myšlenek a žádná, co by přesně vyjádřila, co cítím. Není, co víc říct.
Na knize mě zaujal pouze název, jinak nic. Po přečtení pár stránek mě naprosto pohltila.
Jedna z mála knih, která mě hluboce zasáhla a rozbrečela.
Top.

Sixtinka144

Na tuhle knihu jsem všude viděla jen dobré recenze a tak nějak jsem věděla, že bude dobrá. Ale až takhle? Knížku jsem přečetla na jeden zátah, protože autorka píše neskutečně čtivě. Každou stránku jsem hltala a užívala si ji, protože zde nejsou žádné nudné části. Další plus má za mě kniha za témata, která tam řeší. Dopisy ozvláštňují celý příběh a i když tušíte, jak to dopadne, stále musíte číst. Jsem ráda, že tohle byla moje první kniha tohoto roku, protože jsem lépe ani začít nemohla. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

Lutzinka

Waau!
Tak tohle mě dostalo. Bez debat. Obálka klame, hodně dlouho mě odrazovala, ale nakonec ten obsah řadím k vrcholům poslední doby v tomto žánru.

sydneysage04

Nádherná kniha
Líbí se mi, že se v ní řeší vážná témata, i přesto ale dokáže pobavit. Její volné pokračování jsem ještě nečetla, ale moc se na to těším

lost.in.books

Hodnocení: tuto knihu jsem si chtěla již delší dobu přečíst a konečně bylo mé přání vyslyšeno- Dopisy ztraceným konečně zakoupili k nám do knihovny.
Kniha se mi ihned zalíbila svou jednoduchou a nepřeplácanou obálkou . Bylo krásné,že každá kapitola začínala dopisem ,skvělý nápad ,jenž jsem v žádné jiné knížce zatím neviděla a moc se mi líbil, kapitoly pro mě byly optimálně dlouhé a skvěle se četly. Co se jazyka týče,tak ten do knihy velice zapadal a kniha se díky tomu rychle četla .
Děj byl plný situací,které jsem vůbec netušila že by se mohly přihodit ,hlavně na konci-konkrétně spoilerovat nechci. V průběhu děje jsem si oblíbila jak Juliet tak i Declana, na počátku knihy jsem si na obě postavy zvykala a v průběhu si je moc a moc oblíbila. I přes všechno to zlé co se jim vše v životě přihodilo byli oba neskutečně stateční .
Kniha byla úplně nádherně napsána , plná krásných myšlenek-lepíkovala jsem jak divá , protože ty myšlenky a citáty byly opravdu nádherné a nemohla jsem je tam nechat netknuté,dopisy a emaily,které si postavy mezi sebou vyměňovaly byly opravdu nádherné co se stylů psaní týče-věty byly krásně rozvinuté a to se mi neskutečně líbilo. Přemýšlím,že si časem přečtu i knihu Na co slova nestačí,poněvadž Dopisy byly boží! Nemohu jinak,než Vám knihu doporučit.

joscer

Super knížka, hrozně se mi líbila. Je čtivá a má dobrou záminku. Líbí se mi že se v ní ukazuje na problémy, se kterými je potřeba se poprat. Jediné co bych vytkla bylo, že se konec dal dobře předpokládat. To mě však neodradí abych dala plný počet hvězdiček. :)

Lejčís

knížka řeší řadu závažných témat počínaje smrtí blízké osoby, přes alkohol a konče řízením auta nezletilých. Přesto však nečekejte nějaké bouřlivé emoce nebo zvraty, což je ale za mě tím největším plusem knihy. Čekala jsem tradiční odhalovací scénu, kdy se na sebe hlavní hrdinové naštvou, když zjistí, s kým si celou dobu dopisovali, chvilku se nebudou bavit, a pak z toho bude láska na zbytek života. To se díkybohu nestalo - žádné scény, žadná dramata, žádná přehnaná klišé. Ten příběh mě pohladil po duši a nakonec i slzička ukápla. Je to psáno se zvláštní rozvahou, která přímo odkazuje na lidi, kteří si něčím prošli a změnilo je to, což přidává knize na čtivosti.