Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1522 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

Anett049
13.04.2019 5 z 5

Miluju to

Efeméra
12.04.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným jsou velmi komplexní kniha. Pokud se do ní pustíte, dostanete výborně vyvedený vývoj hlavních postav a silný, uvěřitelný, citlivý, empatický příběh. Uvědomíte si, že byste se měli vyvarovat předsudků, protože nikdo není přesně takový, jak si myslíte. Zjistíte, že s ostatními opravdu bohužel jednáme na základě toho, co jsme o nich od druhých slyšeli. Dopisy ztraceným jsou kniha o nálepkách, předsudcích, bolesti ze ztráty blízkého člověka, přátelství, odpuštění, hledání odvahy. A je to tak čtivý příběh, že nebudete moct jinak než ho co nejrychleji dočíst. Já hodnotím 4,5 hvězdičkami.

KleaM
08.04.2019 5 z 5

Dala bych 10 hvezd, kdyby to slo. Mile, krasne, ctive, k zamysleni, a to uz mi daaaavno neni nact...

Damienronnie
04.04.2019 5 z 5

Dostala sa mi do rúk uplne náhodou a nevedela som ju pustiť až kým som ju neprecitala . Výborná kniha

sakyvanity
02.04.2019 5 z 5

Kniha Dopisy ztraceným mi neskutečně sedla. Postavy byly sympatické (i když i zde se najdou momenty, kdy máte chuť oba protagonisty zabít) a forma psaní dopisů/emailů se mi moc líbila. Příběh byl velmi silný, ale autorka si s ním poradila velmi dobře a byl i celkem uvěřitelný. Konec mě celkem překvapil, což je za mě další plus - sice je příběh celkem předvídatelný, ale i přesto autorka překvapí.
Za mě mohu vřele doporučit, zvlášť pokud jste sami utrpěli ztrátu blízkého člověka - pomůže to vžít se do postav.

ivousekk
02.04.2019 5 z 5

Skvela! Ano, ma romatickou linku, ano, ti dva nakonec po ruznych problemech a nedorozumenich skonci spolu. Ale je tam i neco vic, je tam bolest ze ztraty blizkeho cloveka, je tam vztek, je tam hledani sama sebe, je tam hledani odvahy, noveho zacatku i odpusteni. Je tam rozhodne neco vic.

Ivuska.09
01.04.2019

Myslím, že ve svém žánru je tato kniha skvělá. Možná je ale potřeba mít tak trochu melancholickou náladu, aby vás osudy hrdinů více zasáhly. Jinak ale mohu jen a jen doporučit - příběh je citlivý, empatický, nechybí zvraty a závěr je za mě také v pořádku.