Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1525 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

marketa4469
17.08.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha, zajímavý dej,libila se mi.

4129
16.08.2019 3 z 5

Rovnou musím přiznat, že romány normálně nečtu. Nemůžu tedy posoudit originalitu, nebo jak si román podle mě stojí v celosvětových žebříčcích. Co ale ohodnotit mohu, je můj pocit z tohoto příběhu. Knihu mi doporučila dívka, se kterou si anonymně píšu. Proto vím jaký je to pocit, když se můžete vyzpovídat někomu bez tváře. Do knihy se vžijete, ale přitom Vám autorka nechá jistý odstup. Pohled z dálky. I když je kniha plná hlubokého smutku ze ztráty milované osoby, není depresivní. Dokonce bych ji zařadila k oddechovému čtení, které má ovšem hlubokou hlavní myšlenku: Lidé vidí jednu událost (jednu fotku) a myslí si, že znají celý příběh.
Nejvíce mě pobavily reakce přátel, když zjistili, že si hlavní postavy píšou s anonymem. Moje rodina totiž reagovala stejně.

betule3
10.08.2019 5 z 5

Tohle byla jedna z knížek, které když poprvé vidím, tak prostě vím, že je nutně potřebuju. Díky pozitivním recenzím a neustálému doporučování jsem měla opravdu velká očekávání, ale nakonec příběh nějakým způsobem dokázal být ještě lepší, než jsem si představovala. Postavy jsem si zamilovala okamžitě, a tím myslím jako úplně okamžitě (je tu vůbec někdo, kdy by neměl sarkastické postavy rád?!). Za hodně dlouhou dobu jsem se vyloženě netěšila na konec knihy a snažila se číst pomalu, aby mi příběh déle vydržel (ne že by se mi to úplně podařilo :D). Za mě je toto dílo jedno velké WOW, které nemohu jinak, než všem doporučit.

Miska2001
06.08.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila. A nezklamala mě. Neskutečně se mi líbily myšlenky postav a také samozřejmě, jak je příběh napsaný. Líbily se mi posuny ve vztahu mezi hlavními postavami, a jak si ze svých životů postupně odkrývali víc a víc vzpomínek, i když ne vždy byly příjemné. Rozhodně doporučuji!

rysavas
02.08.2019 5 z 5

Asi bych dala 4 a půl, ale nakonec jsem se přiklonila k pěti hvězdičkám, protože kniha je napsaná tak čtivě, že jsem prostě začala číst a dočetla ji na jeden zátah. Mám ráda knížky tohoto typu, a přestože obsahuje spoustu neradostných událostí, tak vlastně působí optimisticky, protože, i když si myslíte, že vás nikdo neslyší a nikdo vám nerozumí, tak to nikdy nemusí být tak definitivní. Jako oddechovka super :)

Blahona
20.07.2019 5 z 5

Kniha mě hodně překvapila. Přiznám se, že jsem byla velmi skeptická i poté, co jsem viděla, jaké má vysoké hodnocení, protože pak bývám často zklamaná. Ale Dopisy ztraceným si chvalozpěvy opravdu zaslouží. Je psaná velmi čtivě a napěchovaná emocemi. Autorce se podařilo do velmi krásného romantického příběhu dostat spoustu silných témat - vyrovnávání se ztrátou milované osoby, škatulkování na základě povrchního úsudku, sebepřijetí, nalezení vnitřní síly a překonávání sebelítosti, odpouštění, důležitosti komunikace a moci přátelství a sdílení. Doporučuji, nebudete litovat.

sd1992
18.07.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se hned od začátku. Dlouho jsem nečetla příběh, který by se četl takhle lehce a snadno. Lehký příběh na těžké téma.. něco takového vytvořit je zázrak.. najít romantiku v morbidním tématu je taky boží, seznámení na hřbitově, anonymní dopisy.. naprosto dokonalý..hrozně jsem si to užila a těším se na další díl!

Alethea_k
18.07.2019 5 z 5

Tak pane jo... Toto doporučuji úplně všem! Zpočátku jsem si říkala, že je hlavní hrdinka trošku kráva a dost mě štve, ale... Všechno začalo do sebe zapadat, postavy se dokázaly potýkat s následky, prošly jakýmsi mravním přerodem. Nemusel jim někdo složitě pomáhat jako třeba v YA fantasy, kde jsou postavy tak hloupé, že si samy bez cizí pomoci ani nenamažou rohlík. Jsem opravdu šťastná, že jsem si mohla tuto knihu přečíst, jelikož se takový přehršel emocí nikde jen tak nevidí. Věřila jsem postavám všechno, do posledního detailu. Upřímně mě ale mrzí, že tento příběh bude tvořen více díly. Myslím si, že jakákoliv další kniha s těmito hrdiny už bude pouze doplněk "na sílu". Za mě kompletní příběh v této podobě.
Velmi mile mě překvapila vyzrálost mužských charakterů. Charaktery měly hlavu a patu, vyvíjely se postupně, poměrně reálně, okamžitě jsem se do všech zamilovala. Je to poměrně paradox, jelikož v YA jsou většinou bezchybně vystavěny právě ženské postavy. Za mě klenot YA contemporary.! Kdo váháte, okamžitě přečíst!
Další plus... Postavy jsou sarkastický!!!

Veeria
17.07.2019 5 z 5

Milý čtenáři, milá čtenářko,

úvodem chci říct: přečti si tuto knihu. Růžový bonbónek s hořkosladkou náplní, který si vychutnáš a jehož chuť budeš cítit ještě dlouho po dočtení posledního slova. Je krásná zvnějšku, ale ještě krásnější zevnitř. Příběh tak živý, postavy tak reálné.

Tato kniha nemá dokonalé hrdiny. Neoplývají nadlidskými schopnostmi, ani nemají dokonalý život. Každá z postav si nese svoje bolesti, prohry, šrámy na duši. Každá bojuje ve svém životě a pere se se zkouškami osudu. Hlavní postavy se cítí ztraceni, což se přenese i na čtenáře. Ale právě v tom prožít každý nový den a udělat něco jinak, to považuji mnohdy za nadlidskou schopnost. V tom tkví dokonalost, přiznat své chyby, poučit se z nich a jít dál.

Naděje, síla, odhodlanost, přátelství, náklonnost, porozumění.

Kniha je prošpikovaná i dopisy a emaily, což ji dělá zajímavější (pokud to vůbec jde).

Prosím, zamiluj si Declana, Juliet i Reva. Zaslouží si být milováni svými čtenáři. :-)

Přeji krásné počtení a zážitek!

Veronika

PS: Prosím, vydejte i druhý díl!! More Than We Can Tell.

rosewilliams
15.07.2019 5 z 5

Díky tomu, že spadám přímo do cílové skupiny, totálně jsem si tuto knihu zamilovala. Nikdy jsem nic takového nečetla a musím říct, že jsem ani nečekala, že se mi bude tenhle příběh tak moc líbit. Juliet jsem sice ze začátku moc nemusela, hlavně kvůli jejímu chování k Declanovi, ale když se postupně začali sbližovat, oblíbila jsem si i ji. Já prostě tyhle typy příběhů miluju, takže vřele doporučuju :)

kneslova
07.07.2019 5 z 5

Ač nejsem cílová skupina kniha se mi líbila. Není co vytknout, já jsem tak nějak tušila jaké fotky budou v tom foťáku. A u téhle knihy jsem s happyendem velmi spokojená

alekis
21.06.2019 4 z 5

Holka ze hřbitova si dopisuje s Tmou... Píší si i věci, které doteď nikomu neřekli, a které je v životě zasáhly nejvíc. Juliet ztratila matku a Declan sestru. Potkávají se ve škole, zkraje se dost nesnášejí, neznají se a netuší... že už se znají.
Kniha je vystavěna na stejném principu jako skvělý film Láska přes internet, kde excelují krásná Meg Ryan a sympaťák Tom Hanks.
Víc už není vhodné prozrazovat. Chci, aby si čtenářky příběh užily. A užijí si ho, především ty mladší. Ale ačkoliv už dávno nejsem "cílová skupina", přečetla jsem ho na jeden zátah - čte se velmi dobře. Přes všechna protivenství, která musí hrdinové překonávat, lze tušit, že to všechno naštěstí dopadne tak, jak má.

souc
20.06.2019 5 z 5

Tohle mě dostalo..nečekala jsem,že mě to takhle vezme. Opravdu za mě velké doporučení!

Veruu95
20.06.2019 5 z 5

Nemám slov. Tohle byla prostě nádhera. Nemůžu knize vůbec nic vytknout, přečetla jsem jedním dechem. Postavy jsem si oblíbila, příběh byl skvělý. Až je mi líto, že kniha skončila. :)

kolacky
18.06.2019 5 z 5

Tak to byla moc pěkná knížka, skvělé počtení! SPOILER Jsem ráda, že se Declan nezměnil až na slaďáka, to by nebylo reálné. Takhle to bylo vynikající!!!

Denisa31
14.06.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi libi styl psaní, jak nenásilně je ten příběh vyprávěn z obou pohledu hlavních postav. Doporučuji

zuza_cte
13.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha , kterou jsem začala červen. Plno akce a zvratů, které jsem nečekala a nutily mě číst dále. Najednou je vše jinak než se prezentovalo . Hlavní hrdinové jsou výborní oba jsem měla ráda. Doporučuji.

klarinka9974
12.06.2019 5 z 5

Příjemný příběh o středoškolské lásce, trošku jsem se bála, že už mě takové knihy budou nudit ale příjemně mě to překvapilo. Začátek (teda ne ten hřbitov ale to dopisování) bych přirovnala k moderní popelce a rozhodně nemůžete přestat číst aniž by jste se nedozvěděli, jestli se o sobě dozvědí kdo je kdo a jak budou reagovat. Je to oddechové čtení o lásce, přátelství, tajemství, neštěstí v rodině a spousty dopisech a šťastném konci.

Darktherka
06.06.2019 4 z 5

Je to zajímavé, začátek je svým způsobem trochu morbidní... že to celé vlastně vypuklo na hřbitově. Ale jinak podobných příběhů už bylo mnoho. Hodnotím to jako příjemnou oddechovku, od které jsem se ale i tak nemohla odtrhnout.

insta.kniha
01.06.2019 5 z 5

Na tuhle krásku jsem se těšila ještě než vyšla. Dostala mne jak svou obálkou (láska na první pohled a to růžovou moc nemusím), tak anotací.
Tato kniha Tě uklidní, zároveň Tě donutí o jistých věcech přemýšlet. Třeba, že by jsme se měli vyvarovat předsudků. Ne vždy musí být ten druhý takový, jak si myslíme, nebo o něm slyšíme.
Je plná humoru, ale i bolesti, vyrovnávání se se ztrátou a hledání sama sebe, odvahy a také o novém začátku.
To jak se Declan pomocí dopisů vyjadřuje se mi moc líbilo a hltala jsem každou chvilku "v jeho kůži" (kniha je psaná z obou pohledů).
Navíc podoba dopísů, později e-mailů je pěkně zpracována.