Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1525 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

tteerriinnaa
31.05.2019 5 z 5

Krása. Naprosto dechberoucí. Čte se jedním dechem. Bravo

tadobra
28.05.2019 5 z 5

rozhodne je to moje nejoblibenejsi kniha, vyhrava na plne care. miluju a doporucuju!

Catwoman292
26.05.2019 5 z 5

Krásná, silná knížka, která vás donutí se zamyslet.... Sympatické hlavní postavy a i když je Declan poněkud svérázný a konec lehce dramatický, tak se mi knížka velmi líbila a řadím jí mezi nej knihy, které jsem četla..

okeey
26.05.2019 5 z 5

Ach... tak krásný příběh napěchován spoustou emocí - láskou, porozuměním, přátelstvím, ale také ztrátou, nespravedlností a předsudků. Tato kniha má obrovskou hloubku, jedna z mála knih, u které jsem si řekla, že si ji musím pořídit do knihovny. Jinak to dělám opačně - koupím a pak čtu. Je vážně a naprosto úžasná. Tím dopisováním mi připomíná knihu P.S.Líbíš se mi, kluk a holka, kteří se ve skutečném světě nemusí a pak no... jak to může skončit že jo, každopádně tím ta podobnost končí. Vřele doporučuji! Tato kniha se přidala k mým nejoblíbenějším.

polaris
26.05.2019 5 z 5

Musím říct, že po dlouhé době, jsem se dostala ke knize, která mě emočně dostala. Vzala jsem si ji s pocitem, že si přečtu nějakou romanťárnu. Nějaký přeslazený romantický příběh, u kterého budu kroutit hlavou nad rozhodnutími hlavních hrdinů. Tohle ale rozhodně nebyl tento případ.
I po pár dnech, co jsem mě tu knihou přečtenou, jsem ji nemohla vypustit z hlavy.
Tak teď ke knize. Příběh je romantický, ale ne tak, aby vás to štvalo, je to prostě akorát.
Oba dva hlavní hrdinové se chovají na svůj věk. Občas bývá, že když máte hrdinu, kterému je 17 tak se chová na 25, s Juliet a Declanem to tak rozhodně nebylo.
Děj je popsán z pohledu Juliet a Declana, k tomu musím říct, že se mi pletlo z jakého pohledu byla kapitola psaná, není to nijak vyznačené, to je malý přešlap autorky, co mi vadil.
A je to i asi jediná věc, která mě na knize trápila, protože ten děj je opravdu dokonalý. Hlavní hrdinové se vzájemně a anonymně chápou i když ani jeden z nich neví o tom, že se ve skutečnosti znají.
V knize je i dost silných tak i smutných momentů, právě i proto se to četlo tak rychle. Určitě se k ní jednou vrátím.
Emočně nabitá knížka od první až do poslední stránky.

Cometka
23.05.2019 5 z 5

Krásná čtivá knížka. Pocity z ní mám takové různorodé a knížka rozhodně po přectení nutí k zamyšlení. A tak to má podle mého být. Rozhodně doporučuji!

Knihomolka97
22.05.2019 5 z 5

Krásný příběh, hltala jsem ho úplně od začátku až do konce. I když je to celkem bichlička, přečetla jsem ji za den, děj plyne pomalu a lehce a vůbec nenudí. Střídaly se mi pocity z veselých na smutné a obraceně. Líbí se mi, že zde byla i troška romantiky, ale to nebylo v téhle knížce to hlavní. U konce jsem byla z některých odhalení dost v šoku...opravdu nic nemusí být tak jak se na první pohled zdá. :-)

Perry
21.05.2019 5 z 5

5* z 5*

Musím říct, že jsem se knihy zprvu bála. Přeci jen 17ti letí hlavní hrdinové, tento věk a přemýšlení už mám za sebou :D. Ani nemůžu říct jak moc mě příběh uchvátil a o osobnostech hrdinů ani nemluvím. Bylo strašně fajn pročítat se příběhem pomalu až k odhalení. U některých částí i slza ukápla. :)))
Je to skvělé, je to něčím naprosto originální a ten konec je zabijácký, ale krásný.

Sabča92
20.05.2019 4 z 5

Do této knihy jsem šla na doporučení a naprosto jsem netušila, že mě kniha natolik okouzlí! Do příběhu a postav jsem se zamilovala a já si jen přála, aby ještě nebyl konec! Knihu jsem přečetla neskutečně rychle a samozřejmě jsem si u ní i pobrečela. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi young adult příběhy ale i těm starším.
V této knize nemá hlavní roli láska, ale spíše jde o celé poselství knihy - nedržet pocity nebo trápení v sobě. Moc doporučuji :-)

Knihomolka10942
18.05.2019 4 z 5

Asi jsem to čekala trošku lepší... Ten nápad s dopisováním je sice hezký, ale celých cca 200 stránek se tam neděje nic zajímavého, děj se táhne a pak najednou na konci jako by se mělo všechno dohnat a veškerá „akce“ je nacpaná na posledních sto stran... Navíc je to už od začátku předvídatelné. Zase se mi ale líbil styl psaní a zajímavé myšlenky, které autorka popsala. Celkově hodnotím asi jako lepší průměr.

oblakaknih
10.05.2019 4 z 5

Tohle bylo fakt něco!
Dlouho jsem nečetla knihu, kterou bych chtěla odložit jen proto, že nechci konec.
Nevím, jestli existují další takové knihy, ale je kniha Dopisy ztraceným je často přirovnávaná k P. S. Líbíš se mi. Tu jsem ještě nečetla, takže za mě je námět hodně originální.
Postavy byly dobře vykreslené, sympatické. Bylo to sice trochu klišé, ale někdy je to prostě potřeba!
Kniha se četla sama! Nemohla jsem se od ní odtrhnout, je napsaná skvěle. Taky je opět doplněná dopisy a emaily, což miluju.
Velký obdiv k autorce, která dokázala příběh ve zdlouhavé dějové lince, aniž by byl nudný.
Romantiky tam není tolik, aby to bylo otravné, ale ani málo.
Bylo to prostě skvělé.

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Ano, konečně kniha se zrakem v hlavní roli. Popravdě si myslím, že jména by mohla být trochu jinak a lépe volena, ale to neubírá té knize na kvalitě. Podle mého skutečně výborný nápad. Jako psát si dopisy na hřbitově. Když k tomu připočtu tak nádhernou obálku, tak je to prostě pecka.

Denisa153
05.05.2019 5 z 5

Po přečtení jsem byla příjemně překvapená.knížka je naprosto skvělá, vubec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozhodně pro mě zatím jedna z nejlepších knih letošního roku.

_Steff_
03.05.2019 5 z 5

Pěkná kniha na odreagování přečteno za jeden den.

Kukicka
01.05.2019 4 z 5

Byla to hezka knizka. Jelikoz jsem predtim cetla jiz knihu od Kasie West - P.S. Mam ta rada, tak uz se nekonal takovy ten WOW efekt. Knihy mi prijdou v zakladu hodne podobne

Verunka926
28.04.2019 5 z 5

Číst takovéto "slaďárny" mě snad nikdy nepřestane bavit... Podobnou knížku (P.S.Líbíš se mi) jsem už četla a i přesto se mi obě dvě líbily, i když to bylo v podstatě to samé.

EvaSupovic
24.04.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě velmi, ale velmi překvapila a jsem opravdu ráda, že jsem si ji koupila.

Damonka12
18.04.2019 5 z 5

Kniha se úžasně čte, hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí, líbí se mi střídání pohledů a to jsem to vždy nesnášela. Knihu jsem přečetla za jeden den na jeden zátah, je naprosto dokonalá, je sice pravda, že mi malinko připomínala námětem PS líbíš se mi, ale opravdu jen trochu. Ale jinak všem doporučuji, určitě si přečtěte.

JanaDor
15.04.2019 5 z 5

Kniha je napsána neuvěřitelně čtivě. Zvládla jsem ji přečíst za jedno dopoledne a kousek, kdy jsem čekala na dceru u příjmaček na střední. Kniha mi zpříjemnila čekání, které mi díky ní velmi rychle uteklo. Líbí se mi, že autorka klade důraz na psychiku hrdinů, kteří si pomáhají prostřednictvím kamaradství a ne lásky. Romantiky je tam opravdu malinko, přesto je to citově nádherná kniha.

Tessdv
13.04.2019 5 z 5

Žádná kniha ve mě nikdy po přečtení nezanechala takové pocity, jako tahle.