Na co slova nestačí

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří..., ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Bluelová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné- a jejich vzájemná důvěra projde tím největším testem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449614/big_na-co-slova-nestaci-D38-449614.png 4.6631

Dopisy ztraceným 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

More Than We Can Tell, 2018

Kniha Na co slova nestačí

Ráčkajda
dnes

Naprosto skvělé, na to, že nejsem cílová skupina, jsem si oba díly náramně užila a musela stále jen číst. Něco tak pěkného jsem dlouho nečetla.

Aneleh
předevčírem

Jsem ráda, že jsem se pustila do druhého dílu série Dopisy ztraceným. Bylo to snad ještě lepší než díl první a setkali jsme se i s jeho postavami a tím to krásně navazovalo. Četlo se to úplně samo a i když má kniha téměř 400 stran, nestačíte obracet listy a jste udržováni v napětí až do konce. Zažijete strašně moc emocí a vy se musíte neustále zamýšlet, zda je tohle vůbec možné? Kniha s velkým významem, která ve vás navždy něco zanechá. Doporučuji každému!

Kuxka

Tak takhle rychle jsem asi ještě nikdy nic nepřečetla.. Bylo to úžasné. Čekala jsem, že to bude podobné předchozímu dílu Dopisy ztraceným, ale ne, byla jsem rozsekaná úplně jinak. Rozhodně doporučuji!

andreamrs

Dopisy ztraceným jsem loni přidala na seznam TOP knih roku 2021, a zcela oprávněně. Ta kniha mě ale vůbec nepřipravila na tu emoční smršť, která na mě čekala v druhém díle, který je volným pokračováním první knihy.

Kniha mi vzala dech. Naprosto. Rozlámala mi srdce na miliardu kousků. Nevím, zda mě víc zasáhla přítomnost Emmy, nebo minulost Reva. Příběh je vyprávěný z perspektivy obou postav, co nesmírně oceňuji, protože jsem se mohla vžít do obou. Kniha otevírá velice závažná témata jako je kyberšikana či svěření dítěte do pěstounské péče. Proto bych knihu nedoporučila mladším čtenářům. Některé momenty v knize byly docela drsné, které umí ocenit spíše ti starší.

Moc se mi líbilo, jak autorka vykreslila Emmu, která nepůsobí jako typická hrdinka z YA knížek. Rev mi na můj vkus přišel až moc dospělý, i když chápu, vzhledem k tomu, co prožil, že musel dospět předčasně. V knize nenacházíme nijak důležitou romantickou linku, protože se řeší zmiňovaná témata, a především to, jak člověka dokáže ovlivnit samota a neschopnost promluvit o tom, co nás trápí. Kniha nese velice důležité poselství - silu přátelství a toho, obklopit se lidmi, kterým můžeme důvěřovat.

Přiznám se, že mě místy až fyzicky bolelo tu knihu číst, protože si neumím představit, že někdo tyhle věci doopravdy prožívá a jsou jeho noční můrou. Autorce se kniha nesmírně povedla a já si ji oblíbila snad ještě víc, než první díl.

Dani3

Reva jsem si oblíbila už v předchozím díle, na jeho příběh jsem se těšila a byl fakt dobrý. Bohužel mi vůbec nesedla Emma.
Oba měli svoje problémy, se kterými se museli poprat, ale řešili je každý zvlášť, v předchozím díle bylo cítit, že hlavní dvojici něco spojuje, že se podporují a svoje problémy řeší společně. U Reva a Emmy mi přišlo, že se míjejí.

stavinohova

Oddychově napsané…. Moc se mi líbila

Mybooks

(+ SPOILER) Naprosto skvělá kniha, která mě uchvátila a zároveň je to jedna z mých mnoha nejoblíbenějších knih. Tahle autorka mě nikdy nezklamala svými knížkami. Miluju tenhle styl psaní a děje. Četla jsem Dopisy ztraceným a musím říct, že druhý díl na to krásné navazuje.

Vjeerus

Kniha, kterou zařadím na TOP nejlepších knih, co jsem četla. Silné, krásné a hromada emocí a ještě s velkým rozsahem - prací s traumaty a problematikou sociálních sítí.
Hlavního hrdinu už jsem lehce znala z Dopisů ztraceným, ale tady dostal úplně jiný rozměr. To, co si v životě prožil mě opravdu zasáhlo a nedovedu si představit, jaké to je, když jsou staré rány opět otevřené a co víc, pořád se v nich někdo šťourá. Nejsem naivní, abych nevěřila, že takové příběhy bohužel určitě existují.
Hlavní hrdinka mi seděla povahou trošku míň, ale čím více se o ní člověk dovídal, tím pro mě bylo reálnější a pochopitelnější její chování. Její zázemí je vlastně vcelku běžná záležitost.
Oba hlavní hrdinové vlastně hledají své místo na světě, který se jim z ničeho nic obrátí vzhůru nohama a rozsype na hodně malé kousky. Jak už to tak bývá, máme tendenci svá trápení uchovávat v sobě a hlavně je ukrývat před svými nejbližšími, protože jim nechceme přidělávat starosti a nebo prostě jen kazit den. A tak se nakonec stane, že se svěříme absolutně cizí osobě, která někdy může být dobrá a někdy bohužel ne.
Celou knihu podtrhuje její zpracování a celkový text, který se snadno čte a člověk nemá problém se začíst.
Za mě tedy takové knihy ano a rozhodně moc doporučuji.