Temné a osamělé prokletí

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4.3382

Temné a osamělé prokletí 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

A Curse So Dark and Lonely, 2019

Kniha Temné a osamělé prokletí

Malíček
dnes

Kniha se mi moc líbila. Po dlouhé době jsem sáhla po young adult fantasy a vyplatilo se.
Naprosto miluju humor, který se v knize objevuje, a hlavní hrdinka Harper mi charakterem sedla.
Skoro bych nepoznala, že jde o retelling na Krásku a zvíře, což ukazuje, že kniha je dost originální. Jsem zvyklá na autorčin styl psaní, který je velmi čtivý.
Knihu doporučuju, jen ne číst ji ve zkouškovém. :D

EvelynHard
předevčírem

Upřímně, knihu jsem absolutně neměla v úmyslu číst, už dávno jsem ji vyřadila ze seznamu, ovšem mě kniha mile překvapila a pobavila. Asi by se daly najít věci, které mi úplně neseděly, ale jako celek je kniha parádní. Hned ze začátku jste hození do děje, žádné zdržovačky a dlouhé úvody. Sedl mi styl psaní i humor hrdinky. Uhlíkov a princezna z D.C. jsou sice úsměvné názvy, ale nikterak velké chyby, které bych neodpustila. Já jsem knihu přečetla jedním dechem a už se nemůžu dočkat dalších dílu!

Lutzinka

(+ SPOILER) Uhlíkov? To jako fakt?!
Princezna z D.C?
Poddaní jako stádo tupých ovcí?
spoiler:
(Ochočená příšera za 3 vteřiny a ještě k tomu náhodou?
Vždyť přece řekla "miluju tě", tak proč to nefunguje?!
Ona teda vlastně neví, jestli ho miluje, ale zkusí to?!)konec spoileru

JAKO CO TO SAKRA JE?
Čekala jsem současně míň i víc...
Nemyslela jsem si, že tolikrát vyprávěný příběh bude mít tak skvělou myšlenku. ALE MĚL!!! Myslím, že tohle pojetí krásky a zvířete je fakt TOP. Na druhou stranu je to celé podané tak nějak jalově, neuvěřitelně, odbytě, jako knížka pro mrňata... Je to škoda. Potenciál to mělo neskutečný, ale to provedení je nedotažené, průměrné, neurazí, ale prostě je tam ALE...

anndrra

Kniha sama o sobě je opravdu zábavnou romantickou oddechovkou, která se bude líbit všem romantickým dušičkám, ale není tady nouze ani o bojové scény a trochu té krve. Napínavá je tak akorát, aby ji člověk nechtěl odložit a podle mého názoru je to jeden z těch lepších ne-li možná dokonce nejlepších retellingů Krásky a zvířete (ano Maas jsem četla). Co se mi na knize opravdu líbilo, byl fakt, že člověk nemusel čekat sto stran, než se začne něco dít, kniha má taky krásnou obálku a hned dvě hlavní extrémně sympatické mužské postavy. Co se mi líbilo trochu míň, že hlavní hrdinka už taková sympoška nebyla a ke konci jsem viděla nápadnou inspiraci Hrou o trůny, nicméně nápad a zpracování byli dobré a chemie fungovala, takže je to odpuštěno. Co ovšem odpustit nemohu a za co autorka určitě nemůže, jsou překlepy nebo chybějící písmena v každé druhé kapitole. Jako WTF. Je to přece CooBoo a plná cena knihy je 369 Kč, takže fakt, že na stránce i dvakrát za sebou chybí T na konci slova, člověka fakt trochu namíchne a proto musím dát fakt jen čtyři hvězdy. FAKT sorry, jako

aquaver

Na jednu stranu jsem od tohoto příběhu čekala něco jiného, ale zase na druhou mě to i mile překvapilo. Jako přepracování Krásky a zvířete to bylo skvělý. Ze začátku jsem si musela dost zvyknout na postavy, ale nakonec si mě někteří získali. Stále ale nevím či se pustit do druhého dílu či radši ne. Sice jsem malinko zvědavá jak to bude pokračovat, ale taky se toho tak trochu obávám.

maruschka

Bez mučení přiznávám, že jsem se od půlky nemohla odtrhnout (za to 4 hvězdy), i když je to vlastně napsané (a přeložené) dost mizerně. Pokračování určitě zkusím, protože Grey ;)

barbb8k
09.12.2020

Nic moc jsem od této knihy nečekala. Mělo to být prostě jen jiné převyprávění Krásky a zvířete, ale v tom jsme se strašně spletla.
Do děje jsem se tak strašně začetla, že jsem ji měla během pár hodin přečtenou... (toto byla asi ta nejkratší doba, za kterou jsem přečetla čtyři sta stran v životě).

Kdybych ji měla za sebe popsat jedním slovem, tak je to prostě návykový, protože od děje se prostě nešlo odtrhnout a vždy, když jsem si myslela, že už se v té knize horší věc stát nemůže, autorka mi to tam vmetla.... Konec byl úplně nejlepší.

Harper je úžasná a strašně sympatická postava. Je milá, odvážná, nebojácná, když si něco umane, tak to udělá, ať to stojí cokoliv a hlavně umí přemýšlet, což už je u většiny hrdinek problém. Nikdy mi nepřipadala jako strašpytel. Vždy jsem její chování naprosto chápala, až na jeden moment, ale to se úplně ztratilo.
Rhena jsem na začátku neměla v lásce, ale nevadil mi. Byl to prostě takový ten chlápek, který se všem dámám dvoří a snaží se, aby se do něj každá dívka zamilovala a

Jediná věc, která mi na této knize hrozně vadí, je překlad té země, kde se děj odehrává... UHLÍKOV... Co to je sakra za jméno?!

Jako tato kniha je na sto procent zařadí do seznamu nejlepších knih za tento rok.

Mikuše-Ivet
07.12.2020

Knihu jsem dlouho odkládá a přitom nebyla špatná. Příběh se příjemně četla, ale na můj vkus to mohlo být o klidně 100 stran kratší, protože mi to ve třičtvrtě přišlo tak trochu natahovaný zbytečně.