Temné a osamělé prokletí

Temné a osamělé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/bmid_temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4 686 169

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Curse So Dark and Lonely , 2019

vandalindakova
23.05.2019 5 z 5

Tohle byl opravdu nejlepší retelling na Krásku a Zvíře, jaký jsem zatím četla. Přečtené jsem to měla coby dup, bylo to díky stylu psaní i díky formátu neskutečně čtivé. Postavy jsem si velmi rychle oblíbila, na začátku mě Rhen s Harper lehce štvali, jak na sebe věčně štěkali, ale to se vzápětí uklidnilo. Hlavně mají všechny hlavní postavy mozek v hlavě. A Grey byl z nich asi úplně nejlepší. Co se mi hrozně líbilo je to, že spisovatelka napsala hlavní hrdinku trpící obrnou a na konci vysvětluje, že chce aby si z toho vzali tito lidé vzor a nevzdávali svůj život! :3 Opravdu vřele doporučuji.

AloneJane
22.05.2019 5 z 5

Zase trošku jinak pojatý už známý příběh na motivy krásky a zvířete, s tím rozdílem, že zvíře není zvířetem po celou dobu příběhu. Líbí se mi, že hlavní hrdinka není modelka, ale normální děvče navíc s DMOčkem, což je v tomto druhu čtení osvěžující změna :) Ukončeno tak, že člověk očekává další díl. Uznávám, že jsem měla více v oblibě velitele, než samotného prince. Za mě rozhodně příjemné čtení.

Klarisa96
16.05.2019 5 z 5

Mě se tato knížka hodně líbila, příběh sice nebyl nijak nepředvídatelný, ale strašně dobře se četla. Trošku jiná možná zajímavější verze krásky a zvíře s cestováním do jiného světa :D. Doporučuji !! :)

Adris
15.05.2019 3 z 5

Zpočátku mě kniha hodně bavila, nicméně poté jsem se začla velice nudit. Autorka zbytečně natahovala prostřední část a lítostivost Rhena neznala mezí. Jinak závěr zas super. Jen nechápu, proč to neuzavřela, nevidím důvod tuto pohádku natahovat dál:/

MiraiYume
04.05.2019 5 z 5

Přesně to, co jsem hledala, když jsem dostala chuť na romantickou fantasy.
Příběh jsem si užila od první do poslední stránky a jen nerada jsem knihu dávala z ruky. Částečně za to může moje téměř až posedlost knihami s motivy krásky a zvířete, což tady určitě svým způsobem je. Zpracování je ale celkem nevšední a zakomponování dětské mozkové obrny bylo zajímavé. Hrdinka, která je oslabená na těle, ale rozhodně ne na duchu, dokáže zburcovat celou jednu malou zemi a vlít novou energii do žil zlomeného prince... Zafungovalo to tak, jak mělo. Autorka má úžasný talent uvrhnout čtenáře do děje.

petaSk
30.04.2019 2 z 5

Jedná se o typickou young adult fantasy se šroubovanými dialogy a generickými postavami, včetně otravných záporáků. Vztah Harper a Rhena spíše připomíná nevraživé sourozence, kteří si občas vzpomenou, že by měli rozvíjet cosi jako romantickou linku.
Při čtení jsem se nenudila, kniha naplnila standardy žánru, a myslím že cílová skupina bude spokojená. Pro starší čtenáře ale kniha nemá žádný přesah nebo přidanou hodnotu, pokud nepatří mezi ty, kteří se na young adult literaturu zaměřují.

EvaSupovic
27.04.2019 5 z 5

Super počteníčko, kniha mě vtáhla do děje a nepustila až do konce. Rozhodně doporučuji.

Ganie
26.04.2019 4 z 5

Moc povedené čtení. Bavilo mě to. :-)

Bulma
25.04.2019 5 z 5

Příběh moc nepřekvapí, ale podle mě je to tak dobře napsané, že to člověku ani nepřijde.
Co se mi hodně líbilo bylo to, že hlavního záporáka vážně nesnášíte. Vždycky když se objevil jsem úplně pěnila vzteky :D mám ráda knížky kde vykreslí záporáka tak dobře, že ho začnete vážně nesnášet. :)
A i když příběh nepřekvapí, tak za mě stejně pět :)