MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od autorky jsem četla knihu Tiché roky, která se mi líbila velmi. Také jsem četla Hotýlek a Listopád, ale tyto knihy mě moc neoslovily. Protože jsem slyšela na Hanu skvělé ohlasy, ale měla jsem obavy, zda to bude můj šálek čaje, rozhodla jsem se pro poslech audioknihy. Dobře jsem udělala, byl to obrovský zážitek. Na procházce se sluchátky jsem potřebovala jít dál a dál...abych mohla ještě poslouchat strhující příběh vyprávěný nádhernými hlasy. Díky známému hlasu Lenky Vlasákové jsem si představovala Hanu podobnou herečce. Myslím, že kdyby paní Vlasáková hrála Hanu ve filmu, bylo by to úžasné.

21.10.2022 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Čekala jsem zábavu jako u aristokratky. Přišel koktejl emocí složený z: vtipu, nejtěžších stránek rodičovství, lidské solidarity, charakteru, inteligence, lásky ke zvířatům, tajemna, náboženských otázek a nadpřirozena, místy okořeněný peprnými výrazy. Neřeším, zda v něco/něčemu věřím nebo ne, hlavní je, že mě to maximálně bavilo.

11.02.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Chirurg se mi dostal pod kůži. V příběhu je hodně věcí,které čtenáře pobouří. Hlavní postava je přeci doktor a ti by měli být tak nějak "nadlidi". Ale on není...je to jen člověk...chybuje. Můžeme si říkat,že pro něj máme pochopení...do chvíle než si představíme, že někdo jemu podobný ohrozí třeba naše dítě, že...V autorčině tvorbě je hodně o lidskosti a musím si ty emoce z knížky pěkně sama v sobě probrat. Kdo umí, ten umí. Jen jedna nepříjemnost.... jak tu už někdo psal. Slovo 'kompl"= počítač mě hrozně štvalo. Asi je to z nějakého nářečí, ale vadilo mi prostě. Když už tak "komp" bych snesla líp. Buď psát celé v nářečí (jako Dědinu) nebo se takových divných výrazu vyvarovat :) A skloňování jména Andrea bylo taky nějaké divné.

14.11.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první knížka od autorky. Co jsem čekala, to jsem dostala. Nic víc, nic míň. I když vlastně něco navíc ano....potěšilo mě, že malinká část knihy se odehrává u nás v Lužických horách a že náhodou jsem se trefila a stejné roční období jako je teď je i v knize :) Ráda zkusím další knihy autorky, až zas bude nálada na detektivku.

31.10.2021 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Strhující thriller, který vtáhne a nepustí. Nic není, jak se na první pohled zdá. Bavilo mě všechno. V poslední kapitole přehnané, ale tak zajímavé a k zamyšlení, že odpouštím. Mám moc ráda knihy, kdy čtete, bavíte se, relaxujete a zároveň zažíváte napětí a po odložení přemýšlíte o postavách z psychologického hlediska. Perfektní.

16.11.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Povedená práce mladé autorky. Musím ocenit, že se podařilo v druhé knize eliminovat věci, které mě v první knize série nudily/vadily. Velký posun. Velmi čtivé. Osobně mě baví i osobní rovina - příběh vyšetřovatelů. Zápletka, rozuzlení.... chválím. Oceňuji i velkou odvahu spisovatelky, co se volby tématu týče.

16.08.2023 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Úžasná kniha. Přesně takhle má česká detektivka vypadat. Moc jsem se na druhý díl s Josefem Bergmannem těšila a líbil se mi ještě víc než první díl. Vraha jsem neodhalila a motiv také ne. Jak je tam poměrně dost postav, měla jsem snad 10 teorií, ale hřebíček na hlavičku jsem tedy neuhodila :) Paní spisovatelka tohle prostě umí. Těším se na třetí díl.

10.10.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Skvělé čtení. Děj jsem hltala o sto šest. Nádherná severská příroda. Zajímavá mentalita Norů a lehký náhled do historie Sámů. Bergman za polárního dne, který stále bojuje sám se sebou a svými instinkty policajta a přesvědčuje se, že na rybářské dovolené se přece nepracuje :) Co víc si přát. Detektivka a cestopis v jednom. Oblíbila jsem si hned několik postav, což se mi moc nestává. Do knihy jsem se zamilovala. Zatímco většinou v lednu sním o létě, tak teď bych se nadšeně vydala do Norska na fjord a vyrazila na procházku po útesech :) Těším se na další knihu série. Moc.

17.01.2024 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět top čtení. Z Beskyd jsem naprosto okouzlena a velmi ráda bych se tam někdy podívala. Nejlépe letos. Příběh má pozvolnější spád. První se seznamujeme s životem ve vesnici Kotlová, rodinnými pletenci apod. Vůbec mi to nevadilo, naopak mi ta forma sedí. Paní Klevisová má obrovský dar.

22.02.2024 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Jsem NADŠENÁ. A také trochu smutná, že není více ročních období než 4 :) :) Bavilo mě naprosto všechno - Skanská příroda a zvyky, charaktery postav a vztahy mezi nimi, vztah psa a člověka, záhady a tajemno, nádech nadpřirozena, flash backy do minulosti, vyprávění více postav. Zajímavé nově nalezené důkazy 30 let starého neobjasněného případu. A hlavně mě pan spisovatel nachytal, co se pachatele týče a to mi vždycky udělá upřímnou radost, že jsem si jistá a pak zjistím, že jsem obelstěna autorem. Velký čtenářský zážitek. Děkuji.

27.02.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Třetí kniha s Josefem Bergmanem rozhodně nezklamala. Bylo to napínavé. Zábavné a zajímavé postavy, vztahy, děj, prostředí. Nemám co vytknout. Chválím a doporučuji :) Moc mě zaujala brož a vše kolem ní.

14.11.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Obvykle v knihách podobného ražení ocením, když mě autor převeze a nepodaří se mi odhalit pachatele. V této knize se dozvíme, kdo je pachatel a tím se uzavře prostor pro spekulace. Kupodivu ale tato skutečnost neubere na napětí a gradaci příběhu. Líbilo. Nedoporučuji odvykajícím kuřákům. Detektiv inspektorka Erika hulí jako komín.

12.06.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

(SPOILER) Pobavila jsem se náramně. Velmi vtipné situace s paní Tichou alias kurátorkou. Líbila se mi i ta Mariina stoupající posedlost šperky a bláznivá Vivien u dvora. Konec knížky mě velmi nalákal na šestý díl! Už se těším na milostnou zápletku a vůbec nevím komu z chlapců budu fandit !!! :)

11.05.2023 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Sedmý díl série nezklamal. Padoucha jsem neuhodla a pak se chytala za hlavu - to mám nejradši :) Hlavně, že tam není už Alex, tu jsem nesnášela. Všechny členy Kimina týmu mám ráda čím dál víc a těším se na další shledání ! Z toho drsného světa prostitutek a přistěhovalců mi bylo docela úzko. Návykové čtení.

18.09.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od autorky mě moc bavily Tiché roky. Naopak Hotýlek mě nezaujal vůbec. Listopád tak nějak průměr. Fikce z českého prostředí byla těžko uvěřitelná a to mi kazilo dojem, i když jsem se snažila brát knihu s odstupem, nešlo mi to a ke konci jsem se musela nutit číst. Žádná postava mi k srdci nepřirostla.

06.09.2022 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Posloucháno jako audiokniha. Čtení paní Plodkové bylo pro mě naprosto fenomenální. U druhé předčítající herečky jsem naopak měla problém se snahou měnit hlas na mužský. To bylo velmi iritující. Kniha Poslední paní Parrishová je strhující psychologická jízda. Je to taková manipulační hra "kdo z koho". Tak kdo je nejmazanější? Jackson? Amber nebo Daphne? Každou chvíli někdo jiný :) Je to jako jízda na horské dráze. Velice zábavné. Kromě zábavy přináší i mnoho emocí a psychického vypětí, ale nemůžete přestat...dokud není konec.

18.12.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Silné. Bolestné. Neotřelé. Růžový míč.

02.11.2023 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

První polovina měla takový příjemný rytmus. Zábavné seznámení s postavami a postupné odkrývání jejich příběhů. Zajímavý nápad s očistným programem a chytlavý popis Domu pohody. Ve třetí čtvrtině totální propad. Neustále mi běžela hlavou slova našeho profesora sociologie z VŠ: "táhnete ten děj jako vařenou nudli". A na konci bohužel přišel prapodivně zpatlaný závěr, který byl v první řadě vysvobozením - že už to mám za sebou. Takže můj názor: rovných 50%. Průměr. Dobrý námět.

13.03.2023 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

To bylo koncentrované utrpení. Velké množství postav z nichž není sympatický nikdo. Každou kapitolu vypráví někdo jiný. Musela jsem si udělat tahák kdo je kdo. Ve finále mi bylo jedno kdo umřel,proč a kdo to udělal. Jen jsem to už chtěla mít za sebou. Dvě hvězdy aspoň za popis prostředí a atmosféru obce u řeky.

23.08.2022 2 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Šestý díl s Kim Stone. Trochu jiný styl psaní než u předchozích dílů a mně se tedy líbila Pohřbená pravda z celé série zatím nejvíc! Popisy a postavy, které mě v předchozích dílech rozčilovaly, tady nebyly. Zaujalo mne téma zločinů z nenávisti. Místy to bylo hrozně napínavé a i když jsem hlavního padoucha odhadla správně, při čtení závěru jsem nervy skřípala zuby :) Těším se na další díl a Kim už má své místo v mém srdci. PS. jen prosím ty neozbrojené policisty na akcích NE a NE a NE !!!

07.01.2022 4 z 5