Zlámané kosti

kniha od:

Zlámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398994/bmid_zlamane-kosti-icz-398994.jpg 4.6 1301

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone série

< 7. díl >

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Broken Bones , 2017


více info...

Komentáře (300)

Komentáře 300 Recenze 2

Mirek240
Mirek240
04.11.2023 4 z 5

Vsechny knihy z teto serie jsou opravdu navykove. Hned od zacatku se neco deje, vice dejovych linek, ktere se postupne propojuji, kraticke kapitoly, ktere nechavaji ctenare ve strehu a nuti cist dal. Nicmene musim rict, ze tato kniha pro me neco postradala, mela vsechno, co jsem napsal vys, ale mozna tech linek bylo az moc a potom mi chybelo napeti. Ale stejne jsem cetl dal a dal :)

postrach
postrach
19.10.2023 4 z 5

Kniha se četla rychle.Ale chybělo napětí.Spíš dost psychologie....


MiraRunaway
MiraRunaway
18.09.2023 4 z 5

Sedmý díl série nezklamal. Padoucha jsem neuhodla a pak se chytala za hlavu - to mám nejradši :) Hlavně, že tam není už Alex, tu jsem nesnášela. Všechny členy Kimina týmu mám ráda čím dál víc a těším se na další shledání ! Z toho drsného světa prostitutek a přistěhovalců mi bylo docela úzko. Návykové čtení.

Iva095
Iva095
09.09.2023 5 z 5

Další díl ze série s Kim a já jsem opět nadšení.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
28.08.2023 5 z 5

Betelná bichla vo tem, jak pár šlapadel valilo čichat diviznu zespodu. Za mě v ókeju!

Miro67
Miro67
27.08.2023 5 z 5

Varování. Nebrat knihy s Kim do ruky, pokud máte nějakou rozdělanou práci. Protože budete s napětím otáčet jednu stránku za druhou a práce počká až po rozluštění případu.

Knižní střípky
Knižní střípky
14.08.2023 4 z 5

Další skvělý díl skvělé série. Případy Kim Stoneové jsou pro mě sázkou na jistotu, ještě ani jeden mě nezklamal. Krátké kapitoly, vražedné tempo, nutí vás to číst dál a dál. Pokud vás čirou náhodou tato série míjí a máte rádi fakt dobré thrillery, vřele doporučuji.

Evuše
Evuše
30.07.2023 5 z 5

Kniha - Zlámané kosti je napínavá a drsná detektivka, která čtenáře vtáhne do příběhu od začátku do konce. Marsons píše čtivým a poutavým stylem a její postavy jsou dobře prokreslené a sympatické. Stoneová je silná a nezávislá žena, která se nebojí postavit se za to, co považuje za správné. Její kolegové jsou také zajímavé a komplexní postavy, které čtenáře zaujmou.

Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize líbily:
Napínavý a drsný příběh
Čtivý a poutavý styl psaní
Dobře prokreslené a sympatické postavy
Silná a nezávislá hlavní hrdinka
Zajímaví a komplexní kolegové hlavní hrdinky
Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize nelíbili:
Některé části příběhu byly předvídatelné

Zlámané kosti jsou opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

_Brunetka_
_Brunetka_
13.07.2023 5 z 5

Tohle je zkrátka detektivní série snů, která vám poskytne vše, po čem jen v tomhle žánru toužíte. Miluju autorčin styl psaní až tak, že je nemožné pro mě přestat číst. Krátké kapitoly společně se střídáním linek tvoří smrtící kombinaci, která vás bez tvrdého boje prostě nepustí. Jako už u předešlých dílů mě příběh pohltil a neměl absolutně klesající tendenci. Napětím jsem celou dobu zapomínala dýchat. Vyšetřovatelský tým zbožňuju a každou knihou je pro mě větší rodinou. Skvělý humor a trefně mířený sarkasmus je dalším důvodem, proč tahle série patří k naprosté špičce v tomto žánru. Došlo na zvraty, nečekaná odhalení a já se ani na vteřinku neměla čas nudit. Finální rozuzlení mě překvapilo a dostalo jako pokaždé. Jediné, co si můžu přát víc, je to, abych se k pokračování dostala dřív než po sto letech jako obvykle.

Janaves
Janaves
04.07.2023 5 z 5

Skvělý díl, tohle mě fakt baví moc!!

Aymira
Aymira
06.06.2023 3 z 5

Zatím nejslabší kniha série. Tématem jsou prostitutce a moderní otroctví. Tentokrát se to celé obešlo bez pořádného napětí, bez vyšinutých psychopatů a podobných postav. Byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla, protože podle mého se z děje víc vymáčknout nedalo.

Jessybelle
Jessybelle
05.05.2023 5 z 5

Taková fajn detektivka, kde netečou potoky krve. Kim mám ráda a vlastně celý tým. Dva souběžné případy, protože tak to prostě policajti v reálu mají. O to víc je to uvěřitelné. Takže za čas další díl. Doufám, že Dawson to doma zvládne vyřešit.

ninano
ninano
28.04.2023 2 z 5

Znovu jsem si potvrdila, že Kim Stoneová nebude mou oblíbenou hrdinkou.

Marsí5
Marsí5
13.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Čím víc Kim poznávám, tím méně si o ní myslím, že by bylo těžké s ní vycházet. Naopak, pokud pochopíte její povahu, je úžasně přímá a jak ji vidíte, taková prostě je. Žádná přetvářka.
Kniha je opět skvěle napsaná, dobře se čte, tým vyřeší několik různých případů a vše nakonec zapadne do sebe. Líbí se mi, jak si autorka umí pohlídat, kdo má jaké informace.
V tomto díle chvíli trvalo, než se vyšetřování dobralo nějakých stop, ale líbilo se mi, že vyšetřující hledali další možnosti kudy se dát. V závěru Kim opět "seplo", ale oproti jednomu z minulých dílů (což byla zatím výjimka) to mělo uvěřitelnou logiku :-)
Určitě doporučuji :-)

Misabi
Misabi
30.03.2023 5 z 5

Další díl a opět perfektní.

Miriam
Miriam
20.03.2023 5 z 5

Sedmý díl ze série a stále laťka velice vysoko. Kim a její tým mě moc baví. Prostředí přistěhovalců a prostitutek zpracován skvěle.

Karoley
Karoley
06.03.2023 5 z 5

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se.

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Sedmý případ opět skvělý! Prostituce, imigranti jako levná pracovní síla, odložené miminko. Vrah mě tentokrát hodně překvapil.

Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :))

Janky6
Janky6
21.02.2023 5 z 5

Na Zlámané kosti,
tedy další díl o Kim a jejím týmu, jsem se velmi těšil, dával jsem si krátkou pauzu, abych sérii nepřečetl moc rychle. Kvalita TOP, jako v každém díle, laťka opět vysoko, u této série to ale není nic nového. Napínavé od začátku do konce. Témata tohoto dílů jsou imigrace, respektive nelegální imigrace, prostituce a obchod s bílým masem, ale více neprozradím. Z Kim se odhaluje více jejího citlivého charakteru, nepřestává se mi líbit, ba naopak, mám ji čím dál tím radši a ukazuje to, jak na ni autorka v každém díle pracuje.
Toto je momentálně 7. díl série, první díl jsem přečetl zhruba před 10 měsíci a stále nemám dost Kim a jejich případů. Doporučovat tuto sérii už není snad ani nutné.

mysce
mysce
04.02.2023 5 z 5

Tým inspektorky Kim Stoneové je ve výborné formě a do vyšetřování přispívá každý z jeho členů svým nemalým dílem. Jejich specifický humor a skvělé dialogy okoření i tohle nelehké čtení.
Zlámané kosti jsou vele napínavé a nenajdeme v nich žádnou nudnou pasáž. Čekají na nás dva příběhy. Jeden čtenáře přivede mezi rumunskou komunitu, která v Británii přežívá v příšerných podmínkách.
Druhá dějová linka řeší případy zavražděných prostitutek, které rozhodně nejsou jednoduché. V knize se dočkáme děsivých zvratů a překvapivých odhalení. Osoba vraha mě pořádně překvapila.
Sérii s Kim Stoneovou mám hodně ráda. Hlavní hrdinka se vyvíjí, z tvrdé ženy se stává stále jemnější bytost a díl od dílu se dozvídáme víc i o sympatických postavách jejího týmu. Už teď se nemohu dočkat Kim, Stacey, Dawsona a Bryanta při řešení dalších zločinů. Zlámaným kostem dávám pět velikých hvězd.
Pozn.: Kai Lord mi šel pořádně na nervy!

Páájinka
Páájinka
06.01.2023 5 z 5

Další perfektní díl. A Kim ani nebyla protivná.

Címa
Címa
18.12.2022 5 z 5

Celá série je naprosto bozi. Co budu dělat až doctu poslední dil… všem doporučuji. Vyšetřovací tým je správně různorodý, něco se děje vzdy od první do poslední stránky, jsem rada, ze jsem na tuto sérii narazila. Díl od dilu lepší a lepší.

lucie5631
lucie5631
24.11.2022 5 z 5

Další skvělý případ s nečekaným koncem, teda alespoň pro mne. Super!

Warty
Warty
18.11.2022 4 z 5

Další skvělá kniha,opět velmi napínavý a propletený případ. Rozuzlení jsem nečekala, takže detektivka jak má být.

EmillyT
EmillyT
11.11.2022 4 z 5

Opět skvěle propracovaný příběh, ikdyž předchozí díl byl mnohem napínavější. Jsem ráda za střípky z Kimina dospívání, protože mi tato vyšetřovatelka již od prvního dílu přirostla k srdci.

Hana62
Hana62
29.10.2022 5 z 5

Smutno, to je hlavní pocit, který mám po dočtení. Koncentrace zla, vypočítavosti, chamtivosti, bezohlednosti, bylo to i na mě moc. Ale sérii dočtu.

J.Clouseau
J.Clouseau
21.08.2022 4 z 5

Nevím proč, ale do tohoto příběhu jsem se nedokázala moc začíst. Podle mě je to nejslabší díl série.

Scheril89
Scheril89
19.08.2022 4 z 5

autorka opět nezklamala, mám její knížky moc ráda

Ulala
Ulala
24.07.2022 5 z 5

Jako obvykle, musím nebo spíše chci, chválit. Autorka se zabývá palčivými tématy současného světa a tím příběhy jsou pro mně zajímavější. Kromě toho u mně sympaticky "divná" vyšetřovatelka Kim postupně odhaluje soukromé střípky z minulosti. Jsem zvědavá na další díly a těším se na ně.

Lexie321
Lexie321
19.07.2022 5 z 5

Ako vždy skvelé pokračovanie úžasnej série.

PavelS75
PavelS75
08.07.2022 5 z 5

Dobře napsaná kniha doře se čte