Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391094/bmid_pohrbena-pravda-65d5e21c70169.jpg 5 1368 350

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone série

< 6. díl >

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Dead Souls , 2017


více info...

Komentáře (350)

Komentáře 350 Recenze 5

mataj
mataj
14.12.2023 5 z 5

Když dojde k náhodnému objevení několika kosterních ostatků, vyvstane před Kim velice nepříjemná situace, protože musí při vyšetřování spolupracovat se svým bývalým kolegou a jeho týmem. Navíc dochází k podezřelým útokům, které silně zavánějí rasismem, a tím se zase zaobírá její vlastní tým. Už se opakuji, ale opět to byl čtivý a napínavý díl.

Janaves
Janaves
14.12.2023 5 z 5

Skvělý thriller, autorka opět nezklamala.


marci8
marci8
16.11.2023 5 z 5

Skvělé stejně jako všechny knihy autorky, které jsem dosud četla.

spider.rio
spider.rio
25.10.2023 4 z 5

Další přečtený díl s Kim
Až na ten rychlý konec a rychlé vyřešení případu byla kniha moc fajn a čtivá od začátku do konce.

chamyl
chamyl
09.10.2023 2 z 5

Zklamání.
Vcelku zajímavý příběh degradovaný dnes moderním nediskriminačním moralizováním.

(SPOILER)
Umělý konflikt mezi hlavními vyšetřovateli a stejně tak jejich umělé spojení do případu, abychom celou dobu věděli, že na konci bude vše OK. Navíc ve chvíli, kdy si oba chtějí vysvětlit podstatu svého nedorozumění, musí bezodkladně běžet do pitevny, protože jim to nařídí lékařka, která něco "zjistila". U 30 let starých ostatků jde bezpochyby o minuty, a tak je samozřejmé, že si to oba hlavní hrdinové nevysvětlí, aby byl čtenář "napnutý" co nejdéle.
Rasisté jsou odporní, ovšem ti, kteří se k "jiným" chovají bez rozdílu jsou ještě horší, protože si bezpochyby kompenzují svoje černá (nebo bílá) svědomí.
"Elitní" inspektorka zvrací z 30 let starých ostatků, protože oběti byly zabity kvůli rase. Po tolika případech bych čekal větší odolnost. Rasistická vražda a její provedení je podle mne přitom stejně odporná, jako další úchylné pohnutky: pedofilie, nekrofilie, sadismus, žárlivost, pomsta, majetek a mnoho dalších.
Závěrečné akční rozuzlení jako obvykle proti všem předpisům, logice i pudu sebezáchovy bez asistence zásahovky.

85098211
85098211
16.09.2023 5 z 5

Je opravdu možné a reálné pravdu pohřbít tak hluboko, aby ji nikdy nikdo neobjevil? Samozřejmě záleží na tom, o co jde. Ale když se jedná o násilný čin, jako je vražda, už to tak jednoduché nebude. No ale zase na druhé straně by (asi) neměla Kim Stoneová a její kolegové co řešit ;-).
Kniha začíná nálezem starých kosterních pozůstatků a poměrně záhy se ukáže, že mrtví nezemřeli přirozenou smrtí. Vyšetřování tedy může začít a Kim je okolnostmi donucená spolupracovat se svým (mírně řečeno) neoblíbeným kolegou Travisem. A to pochopitelně povede ke komplikacím a různým nedorozuměním... Případ jako takový je ovšem zajímavý, i když mne osobně téma rasismu zrovna moc nebere ;-). Přesto hodnotím plným počtem, protože kniha jako taková je opět neskutečně čtivá - a jak je u autorky obvyklé, také výborně napsaná ;-).

Lucy
Lucy
06.09.2023 5 z 5

Opět povedený díl s Kim . Mě fakt tahle inspektorka baví , i její povaha.
Díl je zaměřený na rasismus , je hrozné , když se zamyslím , že se tohle v dnešní době může opravdu dít, jen kvůli barvě pleti, či orientaci, vyznání ??..
Každopádně opět čtivé, napětí až do konce, ten to díl mě bavil trochu více než minulý - doporučuji .

Iva095
Iva095
04.09.2023 5 z 5

Jediný s kým jsem měla problém byl Travis, ten mi ale vůbec nesednul. Ale jinak zase skvělý, čtivý a napínavý příběh. Naprostá spokojenost.

dlabikk
dlabikk
01.09.2023 4 z 5

Vynikající poslouchání. Napínavé a ožehavé téma rasismu, které není zase až tak výjimečné. Připadá mi ale, že nám Kim začíná měknout :o)

Evuše
Evuše
30.08.2023 5 z 5

Pohřbená pravda je šestý díl detektivky z pera Angely Marsonsové, v němž se inspektorka Kim Stoneová musí vypořádat s případem, který ji zavede do minulosti. Pohřbená pravda je napínavý a čtivý příběh, který fanouškům série Kim Stoneové určitě přijde vhod.

Klady:
Napínavý a čtivý příběh
Podrobný popis vyšetřování
Kritický pohled na současnou společnost
Zápory:
Některé postavy jsou trochu stereotypní
Některé části děje jsou až příliš předvídatelné
Konec je trochu uspěchaný

zanekzoltecu
zanekzoltecu
26.08.2023 5 z 5

Lepší bichla než ta minulá. Celá série nadprůměr, teda zatím...

KatkaK13
KatkaK13
02.08.2023 3 z 5

Tak mně tato kniha úplně nesedla. Dávám 3 hvězdy. Od A. Marson jsem četla více knih, píše dobře, poutavě a dám šanci dalším dílům.

namornice
namornice
27.07.2023

Na každý nový díl se vždycky těším a nikdy nejsem zklamaná. Marsonsová píše moc dobře a poutavě a interpretace
Jitky Ježkové je taky vždy dokonalá.

Mirek240
Mirek240
26.07.2023 5 z 5

Tato serie se cte opravdu skoro sama. Pribeh opet mel sve nezadrzitelne tempo, zdanlive nesouvisejici pripady, tema, ktere je bohuzel aktualni, kraticke kapitoly. Me kniha opravdu bavila a to je to hlavni :)

zd0981
zd0981
19.07.2023 3 z 5

A zase...
Zhruba do poloviny dobré, čtivé, věrohodné. Potom autorka začne zabrušovat do aktivismu a zakončí to takovým nějakým podivným nevěrohodným závěrem...

Timkim
Timkim
10.07.2023 5 z 5

Zajímavé téma, zajímavé a hlavně napínavě podané. V dnešní době stále aktuální a přijde mi že i mediálně podporované. Nenávist lidí vůči ostatním kvůli jejich víře, smýšlení, barvě pleti....nejhorší na tom bude to, že se schovávají pod rouškou dobra a správnosti. Plný počet hvězd.

lucie1744
lucie1744
19.05.2023 4 z 5

Další díl, co mě velmi bavil. Opět čtivé a napínavé.

Denisa232623
Denisa232623
18.05.2023 2 z 5

Asi půjdu proti davu, ale za mě nejslabší díl.. Zbytečně moc postav, zase opakované téma pěstounství atd. Asi už je toho příliš. Barva pleti se řeší v médiích, televize to chrlí do všech stran a ještě je to i v knihách. Určitě je důležité upozorňovat na to, že barva pleti z nás nedělá ani lepšího ani horšího člověka a to stejné je i se sexuální orientací. Ale čeho je moc, toho je příliš a přijde mi, že tyhle témata teď převládají všude a zbytečně moc.
Každopádně už se těším, až si otevřu pokračování případů s protivkou Kim Stoneovou.

Miro67
Miro67
12.03.2023 4 z 5

Opět čtivé, neodložitelné. Tentokrát to chtělo více soustředění, při dvojím vyšetřování bylo i mnoho obětí s hůře zapamatovatelnými jmény. Ale i to mělo svůj důvod. Zvolené téma je asi adekvátní dnešní době. Je k nevíře, kam až je lidská nenávist schopna dojít. A s úsilím Kim, Travise a obou týmů největší měrou k vyřešení případu pomohla forenzní doktorka A.

Karoley
Karoley
06.03.2023 5 z 5

Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt...

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Šestý případ opět skvělý! Kim se tentokrát musí obejít bez svého týmu, je nucena spolupracovat s nepřátelským inspektorem Tomem Travisem. Případů se řeší hned několik, ale nakonec vše do sebe hezky zapadne. V tomto díle dostane víc prostoru Stacey, dozvíme se i něco z její minulosti.
Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :)