Skryté karty přehled

Skryté karty
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1387 1387

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skryté karty. Přihlašte se a napište ho.

MiraRunaway
11.07.2024 5 z 5

Z profesních důvodů mě vždy zajímají knihy z prostředí středního vzdělávání a v kombinaci s literárním umem A. Marsons naprostá paráda !!! Psychologie skupiny naprosto děsivá. Čtivé, strhující. Nechybí nevyřešené úmrtí z minulosti. Možná bylo těch smrtí až moc, ale zase to bylo alespoň svižné díky tomu :) Závěr knihy je silný zážitek. Plakala jsem. Hodně.

work
27.06.2024 5 z 5

Po dvouleté pauze jsem se vrátil k Stoneovské sérii a začal docela nešťastně dílem První krev. Nebyla to Angela Marsons tak, jak jsem si ji pamatoval. Že by se mi změnil v mezičase vkus? Tak jsem hned sáhnul po další.
Díky bohu jsou Skryté karty opět typickou ukázkou kombinace dobré zápletky, napětí, sarkastického humoru a dobře nadávkované akce. Možná trošku nepravděpodobné (i když kdo ví, co se děje na britských elitních školách), možná bych zrevidoval zavěrečné proslovy (proč si všichni autoři myslí, že vrahové a vražedkyně mají potřebu se u poslední oběti vždycky sáhodlouze vykecávat, zatímco ty předchozí odrovnali bleskurychle a bez řečí?), ale zase mě opravdu dostaly poslední dvě kapitoly a epilog. Takže všechny ty hvězdičky, co bych normálně ubral, jsem zase nasázel zpátky.
Tentokrát musím pochválit i český název, který se k příběhu hodí podstatně lépe, než ten bezpohlavní anglický, a již tradičně dobrý překlad Jany Kunové.

Miro67
23.06.2024 5 z 5

Tak to byla jízda. Zlatá mládež v internátní škole. Supertajné spolky, o kterých všichni vědí a rádi by do nich patřily, protože " karta se neodmítá". Spolky, které jsou "výběrové společnosti uvnitř výběrové společnosti. Z karet se stávají politici, bankéři, právníci, doktoři." A nebo taky pěkní prevíti, kteří si s kamarádíčky za zády připadají všemocní a se dopouštějí i zločinů.
A když dojde na smrt dětí, upřednostní škola spravedlnost a bezpečí svěřenců nebo svou pověst?

všechny komentáře

Související novinky (3)

Beren a Lúthien, Láska z jiného života a další knižní novinky (47. týden)

19.11.2023

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Knižní novinky (49. týden)

01.12.2019

Citáty z knihy (1)

Čas ho naučil vážit si těch několika přátel, které teď měl.

Kniha Skryté karty v seznamech

v Přečtených1 926x