Skryté karty

kniha od:

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 4.8 1306

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone série

< 8. díl >

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Dying Truth , 2018


více info...

Komentáře (375)

Komentáře 375 Recenze 3

Liss93
Liss93
08.11.2023 4 z 5

Konec mě dost nepříjemně zaskočil, nevěřila bych, že se autorka zbaví jedné z hlavních postav. Autoři krimi jsou obecně známí tím, že nechají přežít postavy které byly pobodané, postřelené, zasažené elektrickým proudem, pokousané zvířaty, mají zlámané všechny kosti v těle, ztratili 3 litry krve a na konci jsou jako rybičky, které ještě ten den podepíší revers a jdou v pohodě domů. Tahle nesmrtelnost hrdinů mi vadí, ovšem v tomto případě bych ráda udělala výjimku.

Lucy
Lucy
17.09.2023 4 z 5

Tak co řict... prostě tahle série s Kim Stone se povedla a zatím mě vyloženě žádný díl nezklamal,super témata,ze života, napětí..atd. Ale..Angelo Marsons,cos mi.. nám,to provedla, Jako proč? Ten konec, to jsem brečela jak želva a jak píší ostatní,fakt se mi chvilku nechtělo pokračovat. No, uvidíme jestli to dál půjde. Protože mě ta jejich souhra opravdu bavila i jejich povahy. A hvězdu dolů za Keva Dawsona....


Iva095
Iva095
12.09.2023 5 z 5

Soukrová škola Heathcrest na kterou chodí děti, kteří mají bohaté rodiče. Nesmí chybět ani tajné kluby.
Sám o sobě byl příběh skvělí, ale konec se mi vůbec nelíbil.

janahuba
janahuba
11.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha si zaslouží plný počet bodů. Je to čtivé, napínavé a nelze knihu jen tak odložit. Téma knihy bylo zajímavé, jen ten motiv toho vraha...proč prostě tolik nevinných životů pro pomstu toho jednoho, který zůstal naživu...

A ten konec? NE! Prostě ne. Odmítám!! Proč? V momentě, kdy jsem ho konečně začala mít ráda, tak mi ho autorka vezme? Tohle ti Angelo asi jen tak neodpoustím.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
30.08.2023 5 z 5

Maximálně vychytaná bichla vo elitářský sajtně v bódě pro balikáře. Furt sem si lámal štryclu, gdo za tem vězí a to finále betálný. Trocha levandula byla ta švestka, co valila tlačit mraky. Jasnéch pět šteren!

Alinke
Alinke
25.08.2023 2 z 5

byla jsem zklamaná, takové poklidné čtení, chybělo mi tam napětí, ale líbilo se mi stmelení kolektivu a jejich vlastnosti.

Janky6
Janky6
17.08.2023 5 z 5

O Skrytých kartách od Angely Marsonsové.
Už osmé pokračování naší skupiny detektivů v čele s Kim a autorka vytáhla ze sebe to nejlepší co umí. Nebudu říkat že tato série je návyková, to zde bylo zmíněno mnohokrát. Knihy se dají číst jedná za druhou a za pár měsíců by už bylo po této úžasné sérii, proto si dávám sem tam pauzu, ale paní Marsonsová to dělá těžší a těžší, protože každý díl je lepší než minulý a já si prostě nemůžu pomoct, laťka se každým dílem posouvá výše. Co napsat k příběhu, bez prozrazení děje? Snad jen že ve mě nechal tornádo emocí a pocitů, tajemné spolky ne jen ve školách, ale různě po světě páchají různé škody a tímto tématem se kniha zaobírá. Vše začne podezřelou sebevraždou jedné žákyně na soukromé škole a nebyla by to Kim, kdyby ji na tom všem něco nesedělo. Některé věci se zdají být sice nereálné, ale upřímně u takového dobrého čtení mi to ani krapet nevadí. Nebudete litovat jediné stránky kterou přečtěte, a vezměte to rovnou od prvního dílu, zmeškali by jste opravdu hodně.

Evuše
Evuše
30.07.2023 5 z 5

Skryté karty je rychlý, napínavý a dobře napsaný příběh. Marsonsová skvěle vykresluje prostředí elitní školy, kde se dívka učila, a její postavy jsou dobře prokreslené a věrohodné. Zápletka je plná zvratů a čtenáře nutí přemýšlet až do poslední stránky.
Kniha je také velmi aktuální, protože se zabývá tématy šikany a zneužívání na školách. Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize líbily:
Napínavý příběh
Zajímavé postavy
Realistická atmosféra
Skvěle napsaný jazyk
Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize nelíbilo:
Některé pasáže byly trochu pomalé
Konec byl trochu předvídatelný

Skryté karty je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

Warty
Warty
26.06.2023 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší kniha ze série. Prostředí utajovaných spolků, privilegované studentstvo a tajemství z minulosti, které způsobí tragédii. Prostě dokonalé.

Aymira
Aymira
08.06.2023 5 z 5

Nejlepší kniha série. Internátní škola pro děti zbohatlíků, tajné studentské kluby, dávná tajemství...

Ale ten závěr mě teda úplně rozsekal. Vůbec nevím, jak se po něm pustit do dalšího dílu.

2509
2509
06.06.2023 5 z 5

Až do konce jsem byla plná napětí, kdo a jak....ach ty kluby

lucie1744
lucie1744
31.05.2023 5 z 5

Další zajímavá knížka. Přečteno jedním dechem.

beata-betsy2310
beata-betsy2310
07.05.2023 5 z 5

(SPOILER) "Minulost nikdy nezůstává minulostí."

Príbehy Kim Stoneovej sú čím ďalej, tým lepšie. 8 kniha Skryté karty, rozhodne patrí doposiaľ k najlepším, ktoré som čítala. Tentokrát sa dej odohráva v prestížnej škole Heathcrest. Tu študuje iba elita Britskej spoločnosti, budúci lekári, právnici, špičkový športovci či politici, ale aj potomkovia nechutne bohatých či šľachtických rodov.... A práve na pôde tejto inštitúcie, ktorej VEĽMI záleží na dobrom mene dôjde k úmrtiu "problémovej" 13 r. študentky. Všetko na prvý pohľad vyzerá na sebevraždu, a tak by sa táto udalosť i uzavrela, keby na miesto činu neprišla Kim a "hups" všimne si to, čo iným očiam uniká a zo sebevraždy je odrazu vražda. Kim a jej tím čaká neľahká úloha. Heathcrest sa považuje za inštutúciu, ktorá produkuje nadradených jedincov. No Kim cítila, že Heathcrest len vyvoláva v ľuďoch pocit nadradenosti.

"Dokonalost není opravdová. Je to jen slupka, pod kterou se schováva ošklivost."

Zdá sa, že hierachia v škole sa ničím nelíši od iných škôl, aj tu sú 4 kluby kam by chcel patriť skoro každý. No sem sa dostanú len Tí, ktorým príde pozvanie. Pozvanie, ktoré z Vás urobí člena "jednej karty" na zvyšok života. A "Karta se neodmítá!"

Výborná a pre mňa nová zápletka vsadená do prostredia internátnej školy, ktorá má svoje temné tajomstvo. Aj v tejto knihe si autorka zobrala do hľadáčika ďalšiu tému: Ľudskú náturu Potreba niekam patriť sa počíta medzi najzákladnejšie procesy utvárania osobnosti. Všetci patríme k nejakej skupine, či je to rodina, priatelia, kolegovia, cirkev... Máme potrebu byť súčasťou niečoho väčšieho, než sme my sami. No čo sa stane, ak dieťa vstúpi do skupiny, ktorá začne na neho vplývať a tvarovať z neho jedinca podľa svojich pravidiel? Môže spáchať vraždu i dieťa?

"Existují vůbec zlé děti a bylo by toho nějaké schopné?"

Odporúčam prečítať Skryté karty aby ste sa dozvedeli, ako ďaleko niektorí zašli, aby ochránili svoje najtemnejšie tajomstvá.

Johana
Johana
17.04.2023 4 z 5

Čtivá, svižná detektivka. Spousta všelijak záhadných úmrtí, zdá se, že na místní elitní střední škole muselo někomu přeskočit... Je na životě ohrožená i geniální hudebnice, která zde studuje? Nu, uvidíme. Chytře vymyšleno.
Základní melodií příběhu jsou karty a jejich motiv mi připadal trochu falešný, ne tak zcela pravděpodobný - proto jen 4 hvězdičky. Jako oddechovou knihu ale určitě doporučuji.

Majulle
Majulle
15.04.2023 3 z 5

Skvělá kniha, knihy s Kim miluji a u této to nebylo jinak. Byla trošku slabší než ostatní ale i tak stála za to :)

Karoley
Karoley
22.03.2023 5 z 5

Jak daleko jste ochotni zajít, abyste uchránili svá nejtemnější tajemství?

Moje osmá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Školní bratrstva, skryté karty, privilegované bohaté dětičky. Tým Kim Stoneové vyšetřuje sérii podivných úmrtí na soukromé elitní škole. Vraha jsem neuhodla a závěr mě zdrtil!
Vrhám se hned na Osudný slib, abych věděla, co se bude dít dál..

mysce
mysce
16.02.2023 5 z 5

Velmi emocionální kniha ze školního prostředí mi doslova vzala dech.
V příběhu hrají hlavní roli podivné tajné kluby na VIP škole, kde za nemalé peníze studují děti nejrůznějších celebrit. Očekává se, že z nich vyrostou vlivné osobnosti, které zde získají kontakty, ze kterých pak budou těžit celý život.
Inspektorka Kim Stoneová se svými parťáky nechce nechat zdánlivou sebevraždu na této škole jen tak. Navíc se zdá, že oficiální místa, škola ani rodina nemají zájem, aby vyšla najevo pravda.
Hutnou atmosféru napínavého vyprávění odlehčují skvostné dialogy, hlavně mezi Kim a patologem Keatsem. To miluju!
Osobně se mi líbí číst celou sérii postupně. Jen tak si naplno vychutnám všechny souvislosti. Čtu krimi příběh a zároveň se moc těším na jednotlivé postavy sympatického týmu vyšetřovatelů.
Tento příběh byl opravdu sakra dobrý, ale na konci jsem se cítila hrozně.
Teď budu potřebovat čas na jeho vstřebání… Dawson je hrdina s nekonečným počtem hvězd.

Misute603
Misute603
11.01.2023 5 z 5

Za mne absolutní bomba,miluji případy Kim Stoneove..

Termina
Termina
28.12.2022 3 z 5

Já nevím, případy Kim mám ráda.. vždy se těším na zajímavou zápletku a svoji neschopnost uhádnout vraha, ale tato kniha za mě patří k těm méně povedeným. Závěr knihy, dle mého uvážení bylo to jediné důležité. DÍK!

Ulala
Ulala
25.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Skryté karty i přes ztrátu kolegy Kevina, byly dílem opět velmi povedeným. Oceňuji dějovou linku, která v závěru vedla až do hluboké minulosti a výstižný popis elitářství ve společnosti.

Címa
Címa
21.12.2022 5 z 5

Zatím za mě jeden z nejlepších dílů, dobra zápletka ze zajímavého prostředí elitní výběrové školy. Čte se to samo.

lucie5631
lucie5631
29.11.2022 4 z 5

Další případ, který mne nenechal v klidu spát. Četla jsem jedním dechem. Skvěle napsaná kniha. Jedna hvězda dolů za konec knihy.

Hana62
Hana62
22.11.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Výborně zpracované téma pomsty. Všichni měli uvěřitelné pohnutky. Skvěle popsané postavy, jejich charaktery, napětí do konce. 1***

EmillyT
EmillyT
14.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Opět velmi povedený příběh, který je tak napínavý, že jsem měla problém knihu odložit. Líbilo se mi prostředí tajných školních klubů a krátké kapitoly. Jen škoda toho smutného závěru. Jsem zvědavá na další případ i to, jak se vyšetřovací tým i celé vyšetřování změní.

Eva1693
Eva1693
03.11.2022 5 z 5

S každou další přečtenou knížkou z téhle série si říkám: "Tak tahle byla nejlepší".
Pak přečtu další a znova: :Tak tahle byla ještě lepší".
ALE TAHLE.... Dlouho ve mě žádná knížka nezanechala takový silný pocit jako tato.
Po přečtení prvních dvou stran vím, že to budu muset přečíst na jeden zátah, jinak nebudu moct spát. A pak to dočtu a zase nemůžu spát, protože nad tím člověk musí pořád přemýšlet.
Pět hvězdiček je pro tuto knížku hodně málo....

KatkaK13
KatkaK13
24.10.2022 5 z 5

Velmi čtivá detektivka. Příběh probíhá v jedné časové linii a člověk hltá stránku za stránkou. Zatím nejlepší díl od AM, co jsem četla. Doporučuji, litovat nikdo nebude.

MirkaProk
MirkaProk
15.10.2022 5 z 5

Další skvělý díl s Kim. Konec smutný.

Atak
Atak
04.10.2022 5 z 5

Další vyřešený případ tentokrát jsem věděl co nastane jelikož jsem četl dříve knihu co následovala po této. I tak příběh neztratil nic se svého napětí.

jitka1585
jitka1585
23.09.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila,je pěkně napsaná,vyhovuji mi krátké kapitoly.Tesim se na další díly,všechny předešlé jsem četla a mám ráda všechny vyšetřovatele,jen mi bylo moc líto,že jeden opustil partu,to bylo moc smutné.Knihu doporučuji.

petraj30
petraj30
09.09.2022 5 z 5

Mladá dívka spáchala sebevraždu a na místě činu se objeví Kim a její geniální šestý smysl zjišťuje, že to nebyla obyčejná sebevražda. To rozpoutá kolotoč vyšetřování, při kterém vyplují na povrch důkazy, které měly být dávno zapomenuty.
Spoiler
Jak skončí tento díl jsem bohužel věděla ještě dřív, než jsem knihu začala číst. Už se s nikým nebudu bavit o žádné knize, kterou nemám dočtenou.
Na začátku série jsem z Dawsona neměla moc dobrý pocit, ale on se postupem dílů měnil k lepšímu a v posledních případech byl skvělý a přátelský člověk. To co se stalo si opravdu nezasloužil. Velmi mě to zasáhlo. Ale i takový je život. Co nejdřív si musím přečíst další díl.
P.S. Myslím, že kdyby celý případ tak úspěšné a prestižní školy pozorně prostudovali, že by obviněných bylo ještě mnohem víc. Tam byl jen výčet spáchaných zločinů, ale skutečnost byla jistě úplně jiná.
Tento díl, ačkoliv byl opět úžasný, byl i velice smutný. Jen doufám, že Dawsonova smrt nebude mít příliš velký dopad na budoucí případy a zůstanou dál velice čtivé a napínavé.

Štítky knihy

detektivní a krimi romány anglická literatura krimi

Autorovy další knížky

Angela Marsons
anglická, 1968
2016  86%Němý křik
2017  92%Tichá modlitba
2016  90%Ďábelské hry
2017  91%Otevřený hrob
2019  95%Skryté karty

Kniha Skryté karty je v

Právě čtených24x
Přečtených1 802x
Čtenářské výzvě169x
Doporučených99x
Knihotéce553x
Chystám se číst398x
Chci si koupit103x
dalších seznamech11x