Pokrevní pouta

kniha od:

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 4.6 1491

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone série

< 5. díl >

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Blood Lines , 2016


více info...

Komentáře (360)

Komentáře 360 Recenze 5

jprst
jprst
03.11.2023 5 z 5

Tento díl mi připadl přece jen proti předchozím poněkud slabší, ale takové výkyvy nejsou u delších sérií nic neobvyklého. Nicméně si autorka udržuje svůj spisovatelský styl, který zaručuje čtivost jejích příběhů.

janahuba
janahuba
11.09.2023 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že se vrátí sociopatka Alex, nemohla jsem se dočkat, až se do knihy pustím.
Musím ale přiznat, že jsem byla lehce zklamaná, čekala jsem od Alex trochu víc. Tohle mi přišly jako takové marné pokusy se ke Kim dostat. Víc her a manipulací by mi rozhodně nevadilo, ale třeba se s Alex ještě potkáme, kdo ví.


Iva095
Iva095
02.09.2023 5 z 5

Skvělí díl jako všechny předchozí. Kim i celý její tým jsem si oblíbila. Tato série mě celkem dost baví.

dlabikk
dlabikk
27.08.2023 3 z 5

Tento díl mne nějak nebavil. Možná je to tím, že si již nepamatuji jak to s Alex bylo, možná tím, že vraždy na začátku šly do pozadí a pak i k zapomnění. Konec nabušený rozuzlením, ale nepřesvědčil mne k víc jak 3*. Výnamné plus mají krátké kapitoly. Další díl snad bude lepší, protože tuto sérii mám opravdu ráda :o)

zanekzoltecu
zanekzoltecu
22.08.2023 4 z 5

Furt se to dá, Vodmachlované hrob byl ale lepčí.

Maky806
Maky806
22.06.2023

Skvěle napsané jako vždy.

lucie1744
lucie1744
15.05.2023 4 z 5

Další díl, který jsem přečetla velmi rychle. Napínavý příběh, kde se opět objeví Alex.

Denisa232623
Denisa232623
21.04.2023 4 z 5

Tentokrát je kniha rozdělená v na dva samostatné případy nijak si nesouvisející. A já musím říct, že případ ve kterém vystupuje Alex mě místy až štval. Jestli někdo považuje inspektorku Kim za nepříjemnou tak je to opravdu jen slabý odvar Alex. Měla dobrý plán, ale za mě už to bylo trošku překombinované. Kdežto druhá linka související s jiným případem byla super. Vše na sebe krásně navazovalo a po předchozím díle tento hodnotím velmi kladně.

namornice
namornice
11.04.2023

Po nějaké době jsem se vrátila k Angele Marsons a jejímu týmu v čele s Kim. Ten tentokrát řeší případy vražd obětí, které spolu zdánlivě nesouvisí. Zároveň se i vrací zlověstná Alex, která, přestože je uvězněná, dokáže Kim značně znepříjemnit život.
Opět velmi napínavé a neméně skvěle načteno.

zd0981
zd0981
03.04.2023 2 z 5

Tak toto bylo špatné, místy až hloupé. Autorka by si měla uvědomit, že všeho moc škodí. Také nevím, kde přišla k přesvědčení, že je silná v psychologii a psychiatrii že do těchto oborů neustále zabrušuje.
Linka s Alex byla podle mne zbytečná chvílemi až protivná, stejně tak flashbacky do minulosti.
Tak snad to bude příště lepší, protože myslím, že autorka dokáže napsat ucházející kriminálku.

85098211
85098211
17.03.2023 5 z 5

Naprosto dokonalý, plnokrevný thriller, který je jedna velká jízda od první do poslední stránky! Tentokrát je zde dokonce určitá návaznost na druhý případ s Kim Stoneovou, ve kterém se setkala s doslova ďábelskou sociopatkou, doktorkou Alex Thorneovou. Ta je sice aktuálně ve vězení, ale její kontakty a hlavně její duševní převaha nad ostatními se touto skutečností nedají zastavit... A potom tady máme ještě druhou dějovou linku, kdy musí Kim se svým týmem vyšetřit celou sérii vražd, které mají - jak se brzy ukáže - stejného pachatele, ale zároveň je těžké najít nějakou (jinou) spojitost. Počet obětí se zvyšuje a Kim už nezbývá moc času, aby zabránila nejhoršímu...
Kniha je opravdu skvělá a suverénně patří do mé oblíbené kategorie "neodložitelná" :-). Dávám samozřejmě hodnocení nejvyšší, doporučuji a na další setkání s Kim se budu časem opravdu moc těšit! ;-)

Karoley
Karoley
19.02.2023 5 z 5

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy?

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Pátý případ opět skvělý! Pokračování Ďábelských her, na scéně se objeví stará známá doktorka Thorneová. Kim a její tým řeší případ vražd s nejasným motivem a překvapivým vrahem.
Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :))

Mirek240
Mirek240
29.01.2023 4 z 5

Knizku hodnotim ze dvou poloh. Dejova linie s Alex je pro me tak nejak navic, nebavila me. Naopak vysetrovani druheho pripadu je pro me cteni, od ktereho jsem nemohl odejit a uprimne vraha jsem netipnul ani nahodou. Kazdopadne dalsi dily na me cekaji v knihovne, snad se tam proste Alex nevrati :)

Majulle
Majulle
25.01.2023 4 z 5

Skvělá kniha, zápletka s Alex je také perfektní, určitě doporučuji :)

mysce
mysce
23.01.2023 5 z 5

V Pokrevních poutech se popáté vracíme do Black Country za Kim Stoneovou, Bryantem, Stacey a Dawsonem. Za skvělým týmem, který už dopadl spoustu mizerů. Detektiv inspektorka Kim a její partička mě neskutečně baví.
Hlavní zápletka je opravdu zajímavá. Pointa mě nenapadla, ani vrah ne, finále bylo fajn a autorka mě znovu převezla. Všechny její příběhy jsou zábavné, napínavé, překvapivé a hlavně skvěle vygradované. Moc mi vyhovuje její literární styl. Oceňuji krátké a úderné kapitoly, které končí tak, že neodolatelně lákají ke čtení.
Přestože Kim musela v tomto díle vyřešit několik strašáků z minulosti, všechno na konci bravurně zapadlo dohromady.
Od prvního dílu ušla hlavní hrdinka značnou cestu. Umí do své práce vložit celé své srdce a s přibývajícími knihami se mi zdá, jako bych se vracela ke staré známé a chtěla bych říct: „Těším se na další díl s tebou, Kim!“

soupik2012
soupik2012
20.01.2023 5 z 5

Tato kniha z větší části navazuje na 2. díl z této série Ďábelské hry a tak se znova setkáváme se sociopatkou doktorkou Alex Thorneovou, která Kim znova dokáže značně znepříjemnit život. Její manipulativní schopnosti, které předvádí v uzavřeném vězeňském prostoru pro mě byly málo věrohodné, ale na druhé straně je to příjemné oživení jinak poměrně klasického policejního vyšetřování. Začínám s tím mít stále větší a větší potíže. Zkratka tato kniha je napsána opravdu velmi dobře, ale na druhé straně nepřináší vůbec nic nového a tak mě pomalu ale jistě detektivní případy začínají nebavit. Je to totiž stále dokola to samé. Pachatele jsem tentokrát odhalit nedokázala a vlastně ani netuším jak ho Kim dokázala odhalit. Prostě lusk, najednou jí to seplo, ale co a jak jsem se příliš nedozvěděla. A tak si daleko víc užívám toho dění okolo. Složení týmu, jejich vnitřní napětí a potíže a především osobní rovina. Ta je v této sérii jedna z nejlepších a tak mě kniha i přes výhrady které mám bavila. Audioknihu načetla opravdu velmi dobře paní Jitka Ježková.

ElikaS
ElikaS
10.01.2023 5 z 5

I tento díl Kim mě bavil, I když bych si Alex klidně opustila. Vnímám ji jako jednu z nejzápornějších postav vůbec. Málokdo mi takhle lezl na nervy, její manipulace jsou šílený, ale zase dělají knížku zajímavou.
Zápisky z deníčku byly drsné a napsané tak, že hodně působily emoce. Pořád jsem čekala, jak to s pisatelkou dopadne. A celá tato zápletka byla celkem překvapivá
Těším se na další díl a doufám, že tentokrát bez Alex.

Ulala
Ulala
01.01.2023 5 z 5

Škoda, že čtu jednotlivé knihy A.M. o Kim S. ne dle posloupnosti, ale jak se mi dostanou do rukou. Budu muset jednou to "sjet" postupně, abych si dala do souvislosti všechny detaily, které mi možná unikly. V každém případě si však nenechám ujít ani jeden díl. I tento byl skvělý.

Marsí5
Marsí5
24.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Další díl této napínavé série za mnou.... Celkově jsem spokojená, autorka opět nezklamala, ale oproti jiným knihám má tahle pár nedostatků :-)
Velmi mě mátly zápisy "Můj milý deníčku...". Pořád jsem čekala, kdy najdou onu mučenou oběť. Nenapadlo mě, že je to děj z minulosti.
V popisu se píše o ráně do srdce, ale v knize je popisovaná rána ve spodní části těla nebo do břicha....
V tomto případu mi chyběly stopy vedoucí k pachateli. Dozvíme se, kdo za tím stojí, ale důkazy dostaneme, až když si Kim vše sama propojí. Z toho vyplývá i moje "nespokojenost" , jak na to vlastně mohla přijít. U všech zatím přečtených knížek je postup opačný. Za to ubírám jednu hvězdu.
Jinak se stále jedná o dobře napsaný příběh se zajímavými postavami. Líbí se mi, že se některé situace na pozadí prolínají více knihami. Čtenář má pocit, že nesleduje jen policii při práci, ale také životy postav :-)

gordon13
gordon13
15.11.2022 5 z 5

Pátý případ Kim a jejího týmu byl krimi par excellence. Angela Marsons je vážně skvělá autorka! Mám již doma díly všechny, ale dostávám se k nim postupně, protože čtu hlavně knihy z knihovny, kde se to točí...
Případ byl moc zajímavý, ale styl kterým autorka píše- prostě mi hrozně sedí. A o Kim ani nemluvě, je to vážně úžasná žena! A báječný šéf!!

sgjoli
sgjoli
06.11.2022 4 z 5

Hlavní zápletka knihy mne bavila dost. Dobře zamotané, pointa mne nenapadla, ani pachatel ne, čímž mne autorka dokázala zase převést, v závěru zase spousta akce. Čím mne autorka bohužel úplně nenadchla, je návrat postavy Alex Thorneové, které jsem měla celou dobu chuť vyškrábat oči, jak mne rozčilovala. Nemám ráda psychické hrátky a manipulace.
Jasně, fyzické násilí na obětech je také strašné a nechci ho nějak snižovat či zlehčovat. Ale ty psychické šarády a manipulace v té podobě, jak je předvádí Alex, z nějakého důvodu snáším prostě hůř. Jestli to přineslo něco zajímavého pro mne jako čtenářku, je to poslední kapitola a závěrečná konfrontace Kim s jednou určitou postavou, kterou jsem si docela vychutnala, a byla jsem a Kim ráda, že to ustála tak, jak to ustála.
Knihu jsem vyslechla v audioverzi namluvené skvělou Jitkou Ježkovou, což jsem si opětovně dost užila.
Celkově slabší 4 hvězdy. Alex mi prostě hnula žlučí, no...

Hana62
Hana62
09.10.2022 5 z 5

Dost dobré. Čtu, co zrovna je k mání v knihovně. Trochu na přeskáčku, ale nevadí. Kim je báječná, i když někdy nevím, že by takto mohla léta fungovat...Ale já naštěstí nemám její minulost za sebou. Určitě přečtu celou sérii.

Janky6
Janky6
08.10.2022 5 z 5

O Pokrevních poutech,
knížku si sežeňte a přečtete, protože tahle jízda, která se zde odehrává, je jedna z nejlepších, co jsem kdy četl.
Celá série s Kim Stoneovou je jeden velký klenot, ale tento díl, alespoň u mě, vede. Tolik emocí, zvratů, akce i humoru - dokonalost.
Dá se říct, že se vyšetřují dva případy, to není zcela pravdivé, protože druhý případ je spíše osobní záležitostí samotné Kim, ta se prodrala mezi mé oblíbené postavy, kvůli návratu Alex Thorneové, jenž vytáhne na Kim opět její největší psychické noční můry a pěkně ji dá zabrat, to vše zpoza cely vězení.
Do popředí se začíná dostávat více a více celý tým Kim, který má v knížce hodně prostoru. Líbilo se mi, že na tomto případu vyšetřování se tak podíleli, jsou stejně výborní jako Kim. Dawson, nebo Kev, vyberte si sami, má hodně velký podíl, dokonce to i párkrát pokazí, nicméně, tak to funguje, ne vždy jde vše podle plánu.
Případ se zabývá třemi vraždami - oběti, místo činu ani v okolí není žádný důkaz, jediný důkaz je přesná rána nožem, která je u všech obětí stejná. Postupně dojde k odhalení celé pravdy, která je bolestivá. Pachatelovu identitu jsem opět nečekal, ani snad čekat nešla :).
První setkání Kim s její matkou, tak to je už jen třešnička na dortu a důkaz toho, jak to Angela Marsons umí.
Nemůžu jinak než za 5*, škoda že není možné udělit 10*, poněvadž tahle série si je zaslouží.

lucie5631
lucie5631
29.09.2022 5 z 5

Další napínavý příběh plný zvratů, s každým dílem se těším na další čas s Kim Stone.

Miro67
Miro67
10.09.2022 4 z 5

Napínavé, jako všechny předchozí díly. Jen mi vrtá hlavou, jak tak najednou Kim ve vteřině pochopila, kdo je vrah. Že bych já přehlédla nějakou maličkost, nebo tentokrát autorka na konci ve spěchu na něco pozapomněla? Proto jen čtyři hvězdičky.

spider.rio
spider.rio
06.09.2022 4 z 5

Bez debat beru další díl :o))

Tak v tomto případě jsem na vraha zůstal koukat ani ve snu mě nenapadlo že to je....
Jsem zvědav jestli se Alex ještě v nakém příběhu objeví ale asi už ne že.. :o))

HYPNOS88
HYPNOS88
26.08.2022 4 z 5

Tak tohle bylo mnohem lepší. Ale pořád jsou tam věci, které stále nemůžu jen tak překousnout. Nejhorší je ten styl komunikace mezi Kim. Jejím kolegou. To vykani a tykání, z toho se mi chce úplně řvát. Celý příběh působil trošku nedotáhle. Velké Alexino plánování, spousta kapitol v myšlenkách a potom jen šup a bylo. Trošku prázdné. Ale jako vždy velmi stive a i tak super.

lenka.plaszova
lenka.plaszova
23.08.2022 4 z 5

Tento díl mě nezaujal tolik, jako předchozí. Tentokrát mě i víc zajímala dějová linka s Alex, než "hlavní" příběh. I tak jsem se však ke konci od čtení nedokázala odtrhnout.

borupet
borupet
22.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Další výborné pokračování, napínavé a opět originální. Líbí se mi, že se autorka vrací k postavám z dřívějších dílů a dál je rozvíjí. Tento případ se vrací k postavě sociopatky Alex i k dalším postavám, na kterých Alex zkoušela své umění manipulace. A více se dozvíme o soukromí Kim. Vynikající.

Ana72154
Ana72154
26.06.2022 5 z 5

Příběh opět super. Alex jsem měla zase chuť zaškrtit, vraha jsem uhádla správně.