Pokrevní pouta

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 4.6982

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Blood Lines, 2016

Kniha Pokrevní pouta

ilčidlo

Opět napínavá a čtivá detektivka

Petracislerova

Asi budu mála z mnoha, ale mě kniha zas až tolik nenadchla. Možná jsem udělala chybu tím, že to byla moje první kniha této autorky, možná jsem měla začit od prvniho dílu. Do děje mě nijak extra nevtáhla, vyšetřování bylo na druhé koleji, takže na konci žádny wow efekt. Pro mě zklamání a dalším asi šanci ani nedám.

Vixiene

2,5/5

Pátý díl detektivní série Kim Stone.

Relativně krátce po sobě jsou nalezena dvě ženská těla. Mladé narkomanky a hodné postarší paní pracující jako sociální pracovnice. Obě mají stejnou bodnou ránu, na kterou zemřely.

Zpočátku jsem byla z tohoto příběhu rozpačitá. Od začátku až téměř do tří čtvrtin mi kniha přišla utahaná, nezajímavá a naopak konec uspěchaný.

Velkou část zde tvoří prolnutí s osobním životem hlavní detektiv inspektorky Kim Stone. Samotná Kim i její vyšetřovací tým mě baví, jejich spolupráce i pošťuchování. Zároveň mě baví i pozvolný vývoj osobnosti Kim, jen kdyby nebyl tak moc osekaný. Ocenila bych, kdyby měl v knihách více prostoru Kimin pejsek Barney :-D

Jak už jsem u některého z předchozích dílů zmiňovala, moc se mi nelíbí, jak Kim zničehonic na něco přijde, odkryje se jí "opona" v hlavě a najednou jí všechno dojde a voilá, případ rozluštěn. Tento vzorec se opakuje v prakticky každém díle a prostě mi to přijde na sílu, odfláknuté.

Co považuji za pozitivum tohoto příběhu je, že narozdíl od předchozích dílů jsem tentokrát neodhadla hlavního pachatele, byť samotná zápletka nebyla příliš originální a moc mě nechytla. Stále je kniha ale napsaná na principu krátkých kapitol a čtivých jednoduchých vět, takže ikdyž vás to moc nebaví, tak stránky relativně ubíhají. Snad se mi další díly budou líbit víc, ale bohužel má pro mě zatím tato série spíše sestupnou tendenci.

MatoPalkes

Návrat sociopatky Alex potešil, tie jej hry ma bavili.

andrea7191

Musím říct, že víc než hlavní děj mě bavila vedlejší linie příběhu o Kim, Alex a její matce. Čím více dílů mám přečtených, tím méně zajímavé mi přijdou. Z Kim se stává měkota, která už postrádá ten "drajv" a tím pádem se z toho pro mě stává klasická detektivka.

Ťapulka

Opět neuvěřitelně čtivé, napínavé, prostě úžasné! Každý díl této série mě vždy nadchne a vtáhne. I když jsem zpočátku nebyla úplně nadšená z návratu postavy z jednoho z předchozích příběhů, nakonec se to rozjelo naprosto skvěle a já při otáčení posledního listu už téměř sahala po dalším díle. A musím se přiznat, že tentokrát došlo ke konci příběhu i na slzičku dojetí. Nevím, jak to mají ostatní čtenáři, ale já už si připadám jako součást Kimina týmu :-), jako bych mohla mezi ně přijít a zeptat se: "Tak co tu máme dneska k řešení?". Tento díl je zároveň opět detektivkou, ve které čtenář dostane i spoustu témat k zamyšlení, psychologie člověka je opravdu zajímavá a složitá.

hledaseniki

Před rokem jsem se pustila do prvního dílu této krimi série s Kim Stone, okamžitě jsem jí propadla. Kim Stone je hrozně zvláštní hlavní hrdinka, i když si jí musíte zamilovat okamžitě, pak se ten vztah prohlubuje ještě víc, fandíte jí, chápete její chování a rozumíte jejím pohnutkám, prostě a jednoduše si vás jako čtenáře získá. Ačkoliv uběhla docela dlouhá doba od chvíle kdy jsem četla čtvrtý díl, okamžitě mě děj vtáhnul a nešlo se od toho odtrhnout.
Další zapeklitý případ do kterého se ještě přimotá dobře známá mrcha Alex, ano měla jsem obavu, protože díl ve kterém se prvně objevila Alex mi absolutně nesedl, ale tenhle mi zase naopak sednul úplně nejvíc a zatím ho považuju za nejlepší. Dlouho nebudu otálet a pustím se do dalšího dílu, protože jakmile s Kim začnete máte problém přestat.
Angela Marsons píše poutavě a každého čtenáře vtáhne do děje raz dva.

Eduarda

Na mě ty díly s Alex Thorneovou prostě nefungují a to ostatní to nezachránilo. Na náhody, co nedávají logiku, naředěné rozplizlým dějem, nejsem... Další ale jasně nevynechám.