Poslední paní Parrishová

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4.5919
Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The Last Mrs. Parrish, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (340)

Kniha Poslední paní Parrishová

Přidat komentář
VílaElvíra
včera

Čtivá kniha s překvapivým dějem. Ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Kniha po přečtení nutí k zamyšlení, kolik podobných příběhů se za zavřenými dveřmi odehrává.

alexis818
23. listopadu

Tady nejde jinak, než dát plný počet. Byl to skvělý čtenářský zážitek. Kniha mě tak pohltila, že jsem ji zmakla za jeden den, což se mi obvykle neděje. Za mě prostě super.


Kristulda
19. listopadu

Líbila se mi moc. Jeden z mála z psychothrillerů co se mi opravdu líbil.

pavla67
16. listopadu

Nevim co rict, byla proste super ...dobre se to cetlo

mi-380
02. listopadu

Talentovaná slečna Amber, tenhle plán jí nějak snadno vychází. Určitě lépe, než jejím mužským předchůdcům Alainu Delonovi a Mattu Damonovi v rolích talentovaného pana Ripleyho. Krok za krokem se Amber blíží k svému cíli, mezi těmi kroky je text knihy přeplněn popisy luxusních potravin, oděvů, obchodů, restaurací a nemovitostí, všech těch velkých a ještě větších snů. To mě zas tak moc nezajímalo, mám jiné sny. Příběh se ale zajímavě vyvíjel, jen jsem těžko snášel, že všechny ty oběti musely být napůl slepé a hluché, když průhledné kroky ďábelské femme fatale nedokázaly včas dešifrovat. To byla první polovina knihy.
Druhá část – vzpomínky v ich formě, během nichž se pro mne vše změnilo v kombinaci hororu a parodie a také poznání, že jsem asi naivní pozorovatel života kolem sebe, když jsem se s takovou krutostí nikdy nesetkal a přitom zde na DK v komentářích takové nadšení...
Naštěstí to ještě nebylo vše, tak jednoduše to neskončilo. Autorky na závěr příběh utěšeně zkomplikovaly a přinutily mě předčasně schovanou čtvrtou hvězdu vrátit zpět na své místo.
75 % (aktuálně 906 hodnotících s průměrem 89 %).

P.S.
Patricia Highsmith, Talentovaný pan Ripley – má další soukromá čtenářská výzva.

kalerat
31. října

Super psychologicky thriller

čika
28. října

Audiokniha, vydarena. Podareny, nicim neprekvapivy thrillerik.

martin3554
19. října

Není všechno zlato, co se třpytí, tato kniha rčení naprosto přesně vystihuje. Amber krásná, mladá a chytrá kariéristka, pocházející z chudých poměrů, touží dostat mezi místní smetánku rodiny Parrishových. Naoko se spřátelí s Daphne, využije její naivity a dostane se do firmy jejího manžela. Po čase jej svede a dosáhne rozvodů a stane se novou paní Parrishovou. Až příliš pozdě zjistí, kdo je její manžel ve skutečnosti zač a že byla jen loutkou a nástrojem v Daphiných rukou.

1 ...

Doporučujeme

Mlčenlivé ženy
Mlčenlivé ženy
Manželé odvedle
Manželé odvedle
Dokonalá manželka
Dokonalá manželka
Zlatá klec
Zlatá klec