Poslední paní Parrishová

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/big_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4.51095
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish, 2017

Kniha Poslední paní Parrishová

sassenkka
včera

Od knihy jsem popravdě nečekala extra propracovaný děj, ze kterého by pro mě plynul nějaký silný zážitek. A oboje se stalo.
Paní Parrishová mě zasáhla víc, než jsem čekala. Kniha byla hrozně poutavá, každá kapitola přinesla další emoce, nové informace, a postupně se vše tak zamotalo a vypadly na povrch takové věci, že jsem jen zírala s otevřenou pusou. Tohle je přesně typ knihy, která nejde odložit, protože prostě potřebujete vědět, co se stane dál.
Velmi příjemné překvapení!

Kubajzz
29. listopadu

Za mě pecka. Hodně dobře se to četlo, bylo to plný překvapení. Doporučuji

janina66
24. listopadu

Výborné! Musím říci, že první část s Amber mě moc nenadchla. Druhá část s Daphne mě šokovala a poslední část byla naprosto dokonalá. Každý dostal, co si zasloužil.

monte
17. listopadu

Super čtení.
Na každou s.... se vaří voda. Daphne jsem držela všechny palce

KatyM.
15. listopadu

Vynikající kniha, jeden z nejlepších psychothillerů, které jsem v poslední době četla.

Morgaine07
06. listopadu

(+ SPOILER) Audiokniha *
Když jsem si chtěla pořídit nějakou dobrou audioknihu ve stylu za zavřenými dveřmi, dlouho jsem uvažovala právě o této a nakonec jsem ji hodila do košíku. Nejdříve jsem sympatizovala s Amber jelikož mi přišla zajímavá, ale po části s Daphne jsem ji znenavidela a těšila jsem se až na Amber dojde. Pokud jde o Jacksona tak není vždycky zlato co se třpytí, vůbec nechápu jak mohl Jackson sám se sebou vůbec existovat. Byl to ubohý egocentricky narcista, prostě psychopat jen škoda, že tam nebylo ukázáno víc z jeho minulosti. Příběh se mi líbil, Daphne mi bylo sice líto, ale Amber na konci taky. Sice si to Amber neboli Lana zasloužila, jenže tady je otázka zda si vůbec tohle nějaká ženská může zasloužit. Obdivuji Daphne jak to léta vydržela s cvokem jako Jackson, ale je pravda, že na výběr neměla a musela být silná kvůli dětem. Knihu určitě doporučuji a doufám, že uvidím brzy na netflixu.

1Annie
05. listopadu

(+ SPOILER) Příběh začal slibně vyprávěním až odporně závistivé zlatokopky Amber, která se pomocí intrik a manipulací snaží rozvrátit na pohled dokonalé manželství. Tetelila jsem se nedočkavostí, že se bude odkrývat důmyslný plán na odloučení manžela od rodiny, což se bohužel nestalo. Namísto toho přišlo 200 nudných stran o ničem a jak jsem s každou další stránkou ztrácela naději v zajímavější děj, měla jsem opravdu co dělat, abych knihu neodložila. Naštěstí druhá polovina knihy konečně nabrala nějaký spád a vyprávění z pohledu Daphne bylo rozhodně zajímavější, i když bylo naprosto jasné k jakému závěru směřuje. Předvídatelný konec byl zbytečně natahovaný a přehnaný happyend zabil poslední šanci na jakoukoliv věrohodnost příběhu. Abych jen nekritizovala, musím knize uznat jistou čtivost, díky které se dá snadno přelouskat a zajímavou hlavní myšlenku, která byla bohužel pohřbena kýčovitým závěrem. Knihu bych doporučila jako oddechové čtení, těm kdo nebudou mít vysoké očekávání na kvalitní thriller. Na zabití času při cestě do práce kniha neurazí.

Nuttelka

(+ SPOILER) (Audiokniha)
Díky druhé části vyprávěné z pohledu Daphne musím dát plný počet. To teda byla síla.
První část z pohledu Amber to bylo dlouhé a k vzteku, jak jsem tu manipulativní "holku" nesnášela a říkala jsem si, že snad ani není možné, aby ji Daphne neprokoukla. A pak nastala druhá část s Daphne a to jsem se už nemohla odtrhnout. Moc jsem jí držela palce a doufala, že se psychopatem Jacksonem nenechá zlomit. Vůbec si takový teror nedokážu představit, hlavně když ještě v rodině figurují děti :-(
Třetí část už byla třešnička na dortu a s radostí jsem čekala, jak na Amber a Jacksona dojde. Fuj, jak já je oba nesnáším!
Daphne, jsi pro mě hrdinka :-)
Co se týče interpretace, měla jsem trošku problémy s vleklým a vláčným tempem a hlavně, jak obě dvě měnily hlasy, to mi moc nesedlo...
No, teď si musím dát něco na odlehčení :-)