Deník kastelána

Deníkový příběh zámeckého kastelána čtenáře okamžitě chytí a nedovolí mu četbu odložit na později. Hrdina knihy opustí velkoměsto a odchází na venkov, aby našel ztracený klid a smysl života, aby snad i zachránil své manželství, které se ocitlo v krizi. Zámek ho však od počátku zaskočí svou magičností, odkrývá se jako místo plné dávných příběhů, dramat a nečekaných setkání. Tajemné síly prosáknou do života celé jeho rodiny. Je proti tomu lidský rozum dostačující zbraní, nebo jsou věci mezi nebem a zemí, s nimiž je třeba se smířit? Kastelán možná nenajde, co hledá, možná nezíská, co si přeje, možná nic není, jak si představoval. V každém případě mu život ve zdech mysteriózního zámku odhalí skutečnosti, o nichž dříve neměl nejmenšího tušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58539/big_denik-kastelana-wCX-58539.png 3.81051

Kniha Deník kastelána

Lucie21352

Knížku jsem si přečetla, protože jsem četla Aristokratku a líbí se mi autorův styl psaní. Tato knížka mě nezklamala. Vzhledem k tomu, že jsem se určitou dobu pohybovala v oboru památkové péče mě příběh bavil a v některých případech dokonce vzbudil mé vzpomínky. Je to pro mne potvrzení toho, že práce v památkové péči je někdy velmi depresivní. :-D Ale většinou to stojí za to (díky Bohu).

LuckaDea

Tajemný příběh o životě na zámku. Kniha je psaná formou deníku z pohledu kastelána. Nechybí tajemná až strašidelná atmosféra, napětí, ani určitý typ humoru. Kniha je navíc docela čtivá.

Calinda
16.12.2022

Skvělé, vtipné a tajemné čtení, doporučuji.

Ivka82
07.12.2022

Tajemné, záhadné, s otevřeným koncem... přečetla jsem jedním dechem

felixrr
04.12.2022

Pokud nemáte Aristokratku v lásce, určitě dejte šanci tomuto dílu. Mnohem ponuřejší (i když ne děsivá) atmosféra a geniální cynismus.

Cher
28.11.2022

Bylo to pěkné, jiné než Aristokratka. Deník se hezky četl a byl místy i velmi napínavý, někdy až hororový.

kolacky
17.11.2022

Páni, čistokrevný horror! Palec nahoru, pane Bočku. On je horror i to, že se rodiče děsí, co bude s nemocnou holčičkou... Ale jinak! Krásně ujetý genius loci/zámecký duch/paranormální entita. Člověk neví, kde se objeví a v čem/kom ukáže, co dovede. Škoda jenom, že se neprojevil před tím střílením, to jediné mě zamrzelo.
A druhý díl... .no, možná je tenhle konec tak akorát. Dál by to bylo asi rozmělnění sevřeného děje. Mně se to takhle líbilo.

Pár hezkých postřehů...
"Uvědomujou si ty tisíce turistů z dvojposchoďových autobusů, že se promenujou v cizím obýváku?"
"... jako obvykle jsem dělal na počítači knihovní kartotéku. Mimochodem, ta práce mě baví víc a víc, přestože to jde pořád pomaleji - každou knížku beru do ruky a zběžně prolistuju, často se ovšem stává, že se do ní začtu třeba i na hodinu."

Katka2382
02.10.2022

Bylo to fajn a velmi čtivé,knížku jsem zhltla za odpůldne.