MiraRunaway

CatCatVirginia Cleo Andrews

Paní Andrews je taková moje jistota. Je skvělé vědět, že se mi kniha s velkou pravděpodobností bude líbit a že vyvolá spoustu čtenářských zážitků a emocí. Příběh Cat na mě zapůsobil ze všech "Sasanek" nejvíce. Myslím, že nikdy nezapomenu, o co tam šlo. Nadčasová, skvělá, milovaná....V. C. Andrews

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Začala jsem Jáchymem. První půlka mě bavila hodně a stránky jen šustili. Zároveň jsem se těšila až budu o konkrétních situacích později číst znovu - z pohledu jeho sestry. Pak jsem se ale začala dost nudit a ve finále mám pocit, že mi kniha nedala nic. Pudové chování většiny postav (vlastně všech) bez ohledu na morálku, vztahy, jiné lidské bytosti... už mi to po čase dost lezlo krkem. To je asi to, co čtenáře přitahuje a čím jsou autorovi knihy populární. Za mě ne. Za čtivost a nápad 3 hvězdy.

Sběratelka sirotkůSběratelka sirotkůEllen Marie Wiseman

Krásná kniha. Je fascinující, že autorka dopsala knihu o epidemii španělské chřipky a pak přišel Covid. Je to pro nás zajímavé srovnání - kvalita života nyní a v roce 1918 ve Filadelfii. Hlavní hrdinka Pia je silná osobnost, které musí držet palce každý čtenář. Příběh Bernice je také strhující, až mrazivý a burcující. Víc už prozrazovat nechci. Kvalitní knížka. Čtyři hvězdičky proto, že Willard a pro Tvoje dobro se mi líbily ještě více, jinak je to na hodnocení plné.

Kdo o tom ví?Kdo o tom ví?Lesley Kara

Nudila jsem se bohužel často. Fáma se mi líbila víc. Ráda jsem se zase podívala do Flinsteadu. Průměrné.

Zpátky ve hřeZpátky ve hřeMichal Viewegh

Zajímavé. Smutek, úsměvy, hluboké myšlenky a soucit s autorem,který znatelně čerpal z vlastní zkušenosti. Melancholie smíšená s vtipem. Jelikož nejsem moc čtenář povídkové tvorby dávám tři hvězdy.

FarmaFarmaTom Rob Smith

Mám rozporuplné pocity. Námět a prostředí bylo velmi zajímavé. Ale jinak takové divně rozpatlané a kostrbaté - možná chyba překladu? Myslím, že dobře zpracovaný film s postupným odkrýváním minulosti, trolly apod. by mohl být atraktivní. Kniha průměr.

HříšniceHříšniceTess Gerritsen

Tess Gerritssen je úžasná. Opět skvělé čtení plné napětí i zábavy. Všechny dějové linky byly zajímavé - soukromí Jane i Maury, život v klášteře, vedlejší postavy, hamanitarní organizace, Indie ... Žádná hluchá místa.

Matčina hraMatčina hraSandie Jones

(+ SPOILER) Pro mě průměrné čtení s nudnou a natvrdlou hlavní hrdinkou. Dobrý námět ale hodně hluchých míst. Měla jsem tendenci přeskakovat stránky. Závěr skvělý,díky němu spíš na 3,5 *:)

Poslední letPoslední letJulie Clark

Perfektní námět a čtivá forma. Ve finále ale docela nuda. A konec v příběhu Evy za mě docela trapas. Nebo jsem to nepochopila. Vlastně je mi to jedno. Takový styl alá....bezdětné třicátnice se plácají životem....třeba má tohle někdo rád. Já ne.

JadeJadeVirginia Cleo Andrews

(+ SPOILER) Třetí díl Sasanek mě bavil zatím nejvíce ze série. Virginia Cleo Andrews je v této knize přímo nadčasová! Jade mi byla velmi sympatická. Knížka je taková klasika od V.C. Andrews s bohatým děvčetem - ale má oproti dalším i něco navíc - zápletku spojenou s internetem :)

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

To bylo úžasné! Bavila mě každá stránka knihy. Je to literární zázrak. Jelikož mi Konec léta úplně nesedl, jsem moc ráda, že jsem i tak dala na doporučení zkusit číst sérii dál...protože stejně jako Podzimní případ tak Zimní oheň.... 100%

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Moc se omlouvám za pouhé tři hvězdy. Věřím, že pro romantické duše je paní Hooverová bohyně. Dojemný příběh o vztahu dvou lidí, který je bohužel schovaný za mnoho a mnoho stránek plných muchlovaček a intimností. Nemůžu si odpustit přirovnání postavy Grahama k jednorožci. Třeba existuje.... :)

ZlobilkyZlobilkyMartina Drijverová

Jedna z mála knih ke které se s dcerou (8) vracíme po několikáté. A pokaždé nás baví. Doporučuji.

V bílém pláštiV bílém plášti* antologie

Povídky paní Mornštajnové a paní Hejkalové se mi líbily moc.

Dívky od svaté MagdalényDívky od svaté MagdalényV. S. Alexander

Velmi silné a zajímavé téma. O to více, že vychází ze skutečnosti. Nejlepší na knize je Doslov. Mám raději knihy psané v první osobě. Většinou, když nastala v ději situace, která mě zaujala, tak autor přeskočil k tématu a rozvíjel věci, které mě nudily. To je ale strašně subjektivní. Věřím, že většinu čtenářů kniha naprosto vtáhne a bude fascinovat. Za přečtení rozhodně stojí.

FámaFámaLesley Kara

Znáte to, jak dočtete knihu a hrozně chcete všem kamarádům čtenářům říct, co přesně Vás tam odrovnalo, ale nechcete jim spoilerovat? Tak to mám s poslední větou této knihy, která mi od dočtení běží v hlavě stále dokola. První polovina byla taková lehounká, takové psychologické okénko na téma šíření pomluv. Pak to byla jízda na horské dráze. Přišlo rozuzlení, které jsem čekala...ale pak? další jízda, další rozuzlení a překvapení.... a na závěr bomba :) A navíc se mi hrozně líbí slovo "fáma" a obálka knihy. Plný počet s hlavou plnou dojmů :) A scéna, kde vysvětlují rodiče dítěti intimnosti dospělých je velice vtipná :)

Nevlastní sestraNevlastní sestraSandie Jones

To, kdo je největší padouch mi bylo naprosto jasné snad od první chvíle. Možná jen náhodná trefa, možná získaná čtenářská intuice po přečtení mnoha a mnoha podobných knih. Čtivé, ale zapomenutelné. Solidní relax na tři hvězdy. Žádný hlubší prožitek...Škoda.

UčedníkUčedníkTess Gerritsen

Solidní pokračování Chirurga. Mám ráda Tess Gerritsen a její knihy jsem četla v průběhu let tak, jak ke mně přicházely. Nyní se k nim vracím a čtu sérii s Maurou a Jane od prvního dílu. Napětí opět nechybělo a jako bonus je seznámení s Maurou a agentem G.D. :)

Pekařova dceraPekařova dceraSarah McCoy

Nádherná kniha se silným příběhem. Dějová linka z minulosti má větší hloubku (jak už to tak bývá), ale i současný děj s hlavní postavou novinářkou Rebou, přinesl dost zajímavého. Knihu jsem měla nějaký čas doma a jsem ráda, že na ni konečně přišla řada. Ráda bych si od autorky přečetla cokoliv dalšího !

Nalezený senNalezený senNora Roberts

Romantické čtení. Z trilogie se mi nejvíce líbil první díl s Margo.

Rodina odvedleRodina odvedleSally Hepworth

Oceňuji krátké kapitoly. Polovina knihy je popisem únavné péče o malé děti a vykreslení tří rodin. Docela nuda. V druhé polovině se konečně něco dělo. Příjemné čtení ale tuším, že děj bude brzy zapomenut.

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

Čekala jsem zábavu jako u aristokratky. Přišel koktejl emocí složený z: vtipu, nejtěžších stránek rodičovství, lidské solidarity, charakteru, inteligence, lásky ke zvířatům, tajemna, náboženských otázek a nadpřirozena, místy okořeněný peprnými výrazy. Neřeším, zda v něco/něčemu věřím nebo ne, hlavní je, že mě to maximálně bavilo.

Dokonalá manželkaDokonalá manželkaJ. P. Delaney (pseudonym)

Téma umělé inteligence místy přecházelo do pocitu "to si z nás snad dělá pan spisovatel legraci". Téma autistického dítěte, metod přístupu a vzdělávání, bylo velmi zajímavé. Autor vychází i z vlastní zkušenosti. Stepfordské paničky (50 let stará kniha!!!) jsou na 5*. Ta přede mnou od J.P. Delaney na 4*, takže tímto výpočtem se dostávám k hodnocení: Dokonalá manželka 3* za mě :) Jazyk je čtivý. Kniha je "jiná". Za přečtení stojí, ale do kolen nejdu.

Majonéza k snídaniMajonéza k snídaniMarkéta Lukášková

Kniha se mi dostala pod kůži. Oceňuji, že reaguje na současnou situaci v době pandemie. S tím jsem se setkala poprvé a bavilo mě to. Příběhy, které Ema sbírala jsem přímo hltala. Každá postava byla zajímavá a už jsem se nemohla dočkat, až bude další příběh o lásce a rozlousknu třeba proč se někdo nějak chová, nějak působí apod... I když to samozřejmě tak jednoduché není. Přiznávám, že kvůli komentářům jsem se bála číst, předpokládala jsem, že mě bude Ema rozčilovat, ale nevadila mi, mám pro ni pochopení....A tohle člověk nikdy neví, dokud to nezkusí....přečíst :) Doporučuji.

ChirurgChirurgTess Gerritsen

Konečně jsem si přečetla první díl série. Jane Rizzoli mě baví. Řešený případ mě zaujal a kniha se dobře četla. Tess nezklamala.

ČokoládovnaČokoládovnaMaria Nikolai

Vlastně není co vytknout. Prostě to jen není úplně můj šálek čaje...nebo můj šálek horké čokolády :) Místy to bylo takové vlažné a půlka postav mne tak nějak rozčilovala a pobuřovala. Na druhou stranu má kniha jisté kouzlo a přináší zajímavý pohled do dané doby. Druhý díl si přečtu. Nejvíce mne bavila dvojčata a jejich lumpárny, těšila jsem se, co zase vyvedou.

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Šestý díl s Kim Stone. Trochu jiný styl psaní než u předchozích dílů a mně se tedy líbila Pohřbená pravda z celé série zatím nejvíc! Popisy a postavy, které mě v předchozích dílech rozčilovaly, tady nebyly. Zaujalo mne téma zločinů z nenávisti. Místy to bylo hrozně napínavé a i když jsem hlavního padoucha odhadla správně, při čtení závěru jsem nervy skřípala zuby :) Těším se na další díl a Kim už má své místo v mém srdci. PS. jen prosím ty neozbrojené policisty na akcích NE a NE a NE !!!

Panda v nesnázíchPanda v nesnázíchMarkéta Lukášková

Dobrá knížka. Takový lepší český průměr. Tereza mě moc nebavila, na svůj věk nevyzrálá osoba. Zajímalo by mě třeba, kdo jí financoval život. Ve svém věku by mohla mít minimálně brigádu. Jinak mě zaujal spíše příběh Tereziných rodičů. Tam bylo mnoho zajímavých interakcí a i napětí se tam našlo. Příběh Marie by byl na samostatnou knihu a jak už tu bylo psáno, možná bych uvítala více upřesnění a popisů života v dané době. Ale to je možná jen dáno mou nedostatečnou znalostí historie. Napsat rok mi prostě nestačí. Za přečtení určitě stojí. Tím, že má kniha více linek si jistě každý najde něco pro sebe.

Kdo věří na zázrakyKdo věří na zázrakyMirka Skočílková

Jedna časová rovina. Popis 15 let života jedné ženy. Gábina je sympatická, pracovitá, dobrá žena, která někdy v životě dostává docela sodu....někdy v práci ...někdy doma.... První polovina mi připomínala romány od Lenky Lanczové. Místy jsem příběh hltala a pak se zase mnoho stran nudila. Za přečtení ale stojí. Totální odpočinek. Na volné dny ideální.

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Jsem překvapená. Kladně. Líbila se mi ponurá atmosféra a jak si nás čtenáře autorka pěkně povodila ... Naserviruje jedno vysvětlení, v zápětí druhé a ...kde je pravda?

27.12.2021