Komu straší ve věži

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti. Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s ní má společného starosta Jaroslav Jiroušek? Komu v Brodu se hodí, aby tento čin nezůstal zapomenut? Jak do toho všeho zapadá rodina majitelky pekařství paní Řábkové? Co znamená králičí tlapka v pouzdře na trumpetu a jaké tajemství skrývá zahrádkářská kolonie za městem? A co všechno je pro úspěch schopná udělat opozice v čele s Ivo Podroužkem? Učitelka Josefína Divíšková se snaží přijít na kloub událostem, které se v Brodu staly před více než třiceti lety, a tím pomoci napravit staré křivdy. Musí se spolehnout na svůj důvtip a schopnost zvládat vše s humorem, jakož i na svérázného komisaře Tvrdíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337038/big_komu-strasi-ve-vezi-JR9-337038.jpg 4.2212

Kniha Komu straší ve věži

konicekbily

Budu asi kazit celkové hodnocení, ale pro mne je to pouze průměr. Humorný detektivní román je poněkud slabší - komplikovaná zápletka, nejasný postup při vyšetřování - tak jak jsem si zvykl u předchozího dílu - a i humorné dialogy mi nepřipadaly špičkové. Knížku považuji spíše za román pro ženy - nebo kroniku začínajícího podzimu v podbrdském městečku Brod.

katallinka

První díl se mi líbil malinko víc, ale opět skvělý poslech, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Zdeňka Žádníková se na Josefínu skvěle hodí.

MiliZ

Příjemné čtení

EvaApple

Nenadche, neurazí. Vypíchnout musím styl, skutečně je to čtivé, ale na příběhu by měla autorka víc zapracovat. Každopádně hlavní postava je obyčejně lidská, takže bude hodně čtenářkám sympatická (pochybuji, že si toto budou číst chlapi). Celé to po detektivce jen smrdělo, pardon.

INCOGNITOREADER

Subjektivně mi tento díl přišel slabší než díl první. Detektivní linka je tu hodně upozaděná. A přišlo mi, že autorka používá spojení "tlustá a nepříjemná" až moc často. Humor mi zde přišel také slabší. Pořád je to oddechovka. Pořád je to skvěle načtené, ale bohužel hlavní příběh je tady slabší.

Acnaj

Předchozí kniha mě bavila více, ale pořád byla i tato zábavná, lehce detektivní...

Marcik7

Tahle paní učitelka mě vážně baví, čte se to samo a zápletka byla zajímavá. Rozhodně doporučuji a chystám se na další díl.

renefer

Tohle ani nebyla detektivka, spíš humoristický román. Neuvěřitelné, do jakých situací se může dostat učitelka na malém městě.