Komu straší ve věži

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti. Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s ní má společného starosta Jaroslav Jiroušek? Komu v Brodu se hodí, aby tento čin nezůstal zapomenut? Jak do toho všeho zapadá rodina majitelky pekařství paní Řábkové? Co znamená králičí tlapka v pouzdře na trumpetu a jaké tajemství skrývá zahrádkářská kolonie za městem? A co všechno je pro úspěch schopná udělat opozice v čele s Ivo Podroužkem? Učitelka Josefína Divíšková se snaží přijít na kloub událostem, které se v Brodu staly před více než třiceti lety, a tím pomoci napravit staré křivdy. Musí se spolehnout na svůj důvtip a schopnost zvládat vše s humorem, jakož i na svérázného komisaře Tvrdíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337038/komu-strasi-ve-vezi-JR9-337038.jpg 4.3139

Josefína Divíšková 3.

Detektivky, Humor, Romány
Vydáno, Mystery Press

Kniha Komu straší ve věži

dagmar5477

Detektivkou bych to úplně nenazvala, ale bylo to příjemné počtení. Rozhodně se pustím do dalších.

tami1

Moc ráda jsem opět navštívila město Brod a jeho svérázné obyvatelé. Prostě mě baví střelená Josefína a její zábavná rodinka. V městečku graduje předvolební kampaň, řeší se láska, kují se pikle a tak trochu se pátrá po pachateli jedné staré vraždy.

daudurhundur

Pro mě zatím nejslabší Josefína - bylo to pořád zábavně oprsklé a zároveň tak maloměstsky známé... ale jako detektivka tentokrát prostě slabší. Ale i tak už se těším na další díl.

Ani832
31.12.2019

Super pokračování knihy Kdo jinému jámu kopá, zase hodně čtivá knížka, a opět (už zase) jsem neuhádla pachatele. :) Tak se pozná dobrá detektivka (já ale viníka nepoznám skoro nikdy, ale tak což). Rozhodně doporučuju.

babystar
22.12.2019

Tentokrát to snad ani nebyla detektivka, ale ukázka absurdnosti volebních kampaní. Nějaký zločin tam ovšem byl, ale také blázen a věž i pár lidí, kterým v té jejich věži strašilo. A babiččiny hlášky neměly chybu!

akinomV
03.12.2019

Tuhle sérii mám opravdu ráda. Je to vtipná detektivka, která rozhodně nikoho neurazí. V této jsem si dokonce lepícími papírky označila pár fakt vtipných hlášek (převážně od Josefíniny babičky). Už se těším na pokračování!

Kerberos
16.11.2019

Rejfová mě prostě baví.Detektivka bez krveprolití,překombinovanosti,z českého protředí a s humorem.

vsechnonebonic
07.10.2019

Další " příjemná" knížka od mé oblíbené autorky. Opravdu mě baví. Je to pro mne příjemné pohlazení po duši. Sáhnu po knížce, když mám nějaké trápení, když chci uniknout od stále stejných každodenních starostí...