Komu straší ve věži

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti. Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s ní má společného starosta Jaroslav Jiroušek? Komu v Brodu se hodí, aby tento čin nezůstal zapomenut? Jak do toho všeho zapadá rodina majitelky pekařství paní Řábkové? Co znamená králičí tlapka v pouzdře na trumpetu a jaké tajemství skrývá zahrádkářská kolonie za městem? A co všechno je pro úspěch schopná udělat opozice v čele s Ivo Podroužkem? Učitelka Josefína Divíšková se snaží přijít na kloub událostem, které se v Brodu staly před více než třiceti lety, a tím pomoci napravit staré křivdy. Musí se spolehnout na svůj důvtip a schopnost zvládat vše s humorem, jakož i na svérázného komisaře Tvrdíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337038/komu-strasi-ve-vezi-JR9-337038.jpg 4.555

Josefína Divíšková (2.)

Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mystery Press

katka.oo

Příjemná česká detektivka, vtipná, Josefína je prostě číslo! :-)

hapac

Takové příjemné, oddechové čtení.

Sirius

Druhá Josefína je stejně jako ta první milá vtipná pohodová. Naprosto ideální čtení k dvojce červenýho nebo horkýmu kafi či čaji. Žádný deprese a kvantum mordů. Ale za to spoustu pohody a humoru. Tak zase za rok...

jahlina

Knížka se mi opět moc líbila. Vtipné líčení poměrů na menším městě, učitelka Josefína Divišková na stopě dávného zločinu to mě prostě baví. Už se těším na další pokračování...

petunkav

Příjemná, pěkná, milá, česká detektivka - a to nemyslím nijak zle.
Nic náročného, ale to se u této knihy ani neočekává.
Jsem spokojená.

bosorka

Do třetice Josefína a ještě vtipnější než předchozí příběhy. Autorka tentokrát mírně potlačila detektivní zápletku a dopředu vyšoupla problémy jednoho maloměsta, které se tentokrát točí okolo voleb. Řekla bych, že tohle je autorčina největší přednost, umí krásně nahlédnout na charaktery a vztahy lidí v českém malém městě. Josefína je vtipná a ostrá jak břitva a skvěle jí přitom sekunduje nový kolega Jakub Stehlík, jejich slovní přestřelky jsou výborné. S Josefínou se ráda setkám i příště, být reálnou postavou, zašla bych s ní s radostí na pivo.

saez

Vzala jsem Josefínu s sebou na dovolenou a dobře jsem udělala. Dělala mi skvělou společnost v pozdním večeru, ve stínu pod pergolou, kdy jsem potřebovala oddychnout po celodenním výletování (ještě že má muž mobil, aby se zabavil :-)).

Roberta

Oddychovka, sympaticka hrdinka, se kterou se kazda ctenarka snadno ztotozni.
O to radostneji se to pak cte.

zbožňuju_knihy

Kniha byla skvělá, místy jsem se i zasmála. Doporučuji na odreagování, pro pohodové odpoledne a večery. Dávám 4*, jelikož určitě najdete detektivky mnohem lepší, plné napětí - toto je těžký relax, takže pokud chcete nějaké ty dramatické chvíle, tady je nenajdete. Ani bych to moc mezi detektivky nezařazovala, ale budiž. Prosím takových knih více, hlavně ať neztratí šmrnc! Nevím, jestli se mi víc líbila Miroslava v prvním dílu nebo tady ve druhém. Celkově se postavy hezky vybarvily. Nechybí ani pěkná úprava po grafické stránce. Určitě sáhnu po dalším díle, až bude :-)

kolacky

Miluju babiččiny hlášky! A skvělá je pasáž s nula nula sedm. Líbilo.

Hana46

Bezva klidná detektivka a už se těším na další knížky od autorky.

JanaDor

Kniha měla šmrnc, byla lehce vtipná, s malou dávkou romantiky a s větším přísunem detektivky. Bylo tam pár překvapení, chvíli to působilo zamotaně a pak se to hezky rozmotalo. Moc se mi líbí, že se to odehrává u nás v Česku a mnoho postav je mi z běžného života známých. Není to překombinované a hlavní postavy jsou skvěle vykresleny. Josefina je ztřeštěná, nepraktická, málo důsledná, ale když jde o něco důležitého, umí se projevit.

agatha2

Josefína Divíšková si mě získala hned od prvního dílu, takže jsem se moc těšila na další setkání. A jsem opět spokojená. Příběh z českého prostředí, prostředí maloměsta, které je mi velmi sympatické. Josefína, její puritánská sestra s manželem a pubertálním synky a spousta dalších starých známých postav zaručují opět výbornou zábavu okořeněnou detektivní zápletkou. Moc se těším na další díl.

katy87

Líbilo se mi o chlup míň než předchozí díl, i tak velmi slušné, strašně jsem se na další díl těšila a čekání se vyplatilo :-). Babiččina moudra začínám hltat a asi si je budu někam i psát! Co se týče obsahu, nečekejte "čerstvou" vraždu, jedna se o případ z dávné minulosti.

luckomar

Vtipná, napínavá a zábavná oddychovka. Doporučuji :)

knihomolka1197

Příjemné, zábavné čtení, ideální pro relaxaci a odpočinek. Spíše než detektivku bych knihu označila jako humorný příběh. Dávám palec nahoru.

pavčape

Velká spokojenost! Příjemně oddychové čtení. Josefínu si s každou další knížkou víc a víc zamilovávám. Postavy maloměsta Brodu už se mi nepletou, jejich charaktery jsou velmi uvěřitelné a Jakub Stehlík s dědečkem velice mile oživili městečko. Miroslava začíná být méně nepříjemná a Karel začíná být méně pod pantoflem. Velmi se mi příběh líbil a už teď vyhlížím další díl, který se má na pultech objevit příští rok! Hurá!
PS: Jednotlivé postavy se mi fakt nepletly, jen pořád tápu mezi Jirouškem a Podroužkem! ;-)

brigada

Doporučuji, napínavé, vtipné čtení :-)

Modrina

Pepíka já prostě můžu. :) Velmi doufám, že autorka trpí aspoň trošku grafomanií. :)

ewi

skor ako detektivku by som to oznacila za "humornu poviedku z malomesta" ...je to fajn odpocinkove citanie, autorka je velmi vtipna, "bonmoty babicky" nemaju chybu ... Josefinu som si oblubila a urcite si precitam i dalsie diely...

kristyna2349

Líbil se mi už předchozí díl a tento byl možná ještě o fous lepší a vtipnější.

Ilona

Velmi povedená knížka, úsměvné vyprávění pro dobrou náladu. Těším se na další!

pro ženy humor

Marie Rejfová