Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá

SLEČNA MARPLOVÁ PO ČESKU? MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331092/kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4130

Josefína Divíšková (1.)

Detektivky, Humor, Romány
Vydáno:, Mystery Press

Marika Vanova

Přes půlku knihy jsem dumala, jestli mě to vlastně baví, ale chtěla jsem to dočíst a konec to vylepšil. Jinak se mi moc nelíbily ty dialogy, všichni se projevují jakoby namachrovaně, rádoby humorně, ale.. já jsem se moc nepobavila. Josefína mi byla lehce protivná, srovnání se slečnou Marplovou, podle mě, není na místě.

petunkav

Skvělé oddechové čtení - je to taková lehká česká detektivka. Velmi příjemné čtení - a přesně tohle jsem od ní očekávala. Nic těžkého, žádné velké násilí a spletité zamotané části. Zkusím určitě i další díly Josefíny.

bosorka

Ideální čtení pod stan a k vodě. Nenáročná, prostě oddechová knížka. Největší grády jí ovšem dává hlavní postava Josefína, která je vtipná, rázná, i když semtam až přehnaně potrhlá a komická, nicméně ona byla tím, co mě přimělo přečíst si i další knížky, v nichž vystupuje. Slabinou zde byl samotný detektivní příběh, který byl kapku vycucaný z prstu, nikterak překvapivý a vykonstruovaných náhod, díky nimž se Josefína dostala k podstatě, možná až trochu moc. Každopádně, rozhodně mě to neurazilo, ba mnohokrát i pobavilo.

knih.sasa

Kráně svěží letní oddechová detektivka, kde neteče krev po všech a všude, ale je to s vtipem i elegancí. Nesouhlasím s tím, že chytrá holka v nejlepších letech je jen milenkou, ale to je spíš tak na okraj. Josefína je kouzelně potrhlá učitelka výtvarky, protože holt nějak peníze vydělávat musí. Ač má dospělého syna, občas se chová spíš jako jeho vrstevnice. Trochu mi chyběl ten "první díl", který vyšel tak nějak inkognito. Určitě přečtu další díl. Zápletka pěkná a tím, jaká je Josefína všetečka, tak by ji člověk nejraději praštil (nelez tam, holka), ale zase to ohromně posouvá děj. Zasmála jsem se, hltala jsem stránky a čekala, jak to dopadne. Co víc si přát. Velice dobrá česká práce z českého prostředí. Za mě palec nahoru.

zbožňuju_knihy

Příjemná, oddychová detektivka, která se četla sama. Je to obrovský rozdíl od standardních severských detektivek plných násilí, které jsou teď tolik v kurzu. Pokud po takových v knihkupectví saháte, tak tato Vás zřejmě neuchvátí. Pokud si od nich chcete odpočinout a chcete něco milého se špetkou humoru a ryze českými jmény :-), zkuste tuto knihu.
+Ještě musím pochválit tu krásnou obálku!

attila1

Pěkný příběh paní učitelky, pěkně se četlo. Chvilkami napínavé a vtipné.

Gewinner

Tak tenhle styl humoru mi perfektně sedí! Velmi příjemné překvapení, jdu se poohlídnout po dalším díle! :-)

Alma-Nacida

Josefína má do slečny Marplové dál, než z Brodu do Prahy. :) Vtipné a nápadité mi to taky moc nepřišlo, takže jsem dočetla hlavně proto, že jsem pořád doufala, že se to snad ještě spraví. Nespravilo. :) Nejvíc na knize oceňuji obálku, která je opravdu nápaditá.

nycol

Prijemne, vtipne a svezi, oddychovka.

helenka_z

Nenáročná kniha, po které mi zůstane jen negativní pachuť. Až moc náhod najednou během pátrání hlavní hrdinky, násilně vtlačené rady babičky a syntaktické chyby autorky mi čtení znepříjemnily, až otrávily.

Dimas

Ne příliš náročná oddychovka. Josefína - diblík mě nebavila. Jedna hvězda za babiččina moudra.

allebra

Příjemné, nenáročné, zábavné odpočinkové čtení se sympatickou Josefínou. Určitě si přečtu i pokračování.

Dreisii

Já se bavila! Super čtení ,nutilo mě jí furt číst,hl.postava Josefína byla nejlepší na tom všem. Těším se až sáhnu po další knize této autorky.

orson

Jako oddechovka dobré, ale myslím si, že tu má příliš vysoké hodnocení, zas až tak velká sláva to nebyla.

agatha2
29.12.2017

Josefína mě baví i nadále a těším se na pokračování. Je to příjemný oddych, obzvláště po knihách, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel, kdy jsou hlavní hrdinové tak strašně nesympatičtí, až to snad ani není možné. Takže o to více jsem si tuto českou knihu užila.

studentice
24.11.2017

Příjemná oddychovka ideální na zimní večery. Hodně mi připomíná knížky Agathy Christie.

Zori
07.11.2017

Velmi dobře se to čte, Josefína je vtipná ženská do nepohody, záplatka není komplikovaná, ale je ze života. Doporučuji.

Supernova
06.11.2017

Josefína, kterou už jsem si přezdila na Pepču, je taková kamarádka odvedle, se kterou bych docela zašla na kus řeči - že bychom jako vyměnily životní zkušenosti - mám dojem, že s Josefínou by si česká čtenářka měla hodně co říct! Čtení velmi rychle ubíhá! Detektivní zápletka plyne tak nějak skoro mimochodem, vražda tam je, ale jinak je to takový obrázek ze života jednoho městečka a života jedné ženy - myslím, že se v tom spousta žen najde, nebo v tom najde někoho, koho zná :) spíš román pro ženy, kde někoho zabijou, než klasická detektivka, což je pro mě jedině dobře, páč na detektivky typu "pořád se jenom vyšetřuje, dokud se to nevyšetří", nejsem cílovka, takže prostě celkově: spokojenost! :)

Kristyna95
10.10.2017

I kdyz jsem ocekavala trochu promyslenejsi zapletku, kniha byla napsana vtipne, s lehkosti (i kdyz to asi skrz tema VRAZDA zni nejspis divne) a velmi rychle mi jeji cteni utikalo. Krome toho me velmi bavily pasaze, kdy Josefina vzpomina na zivotni moudra sve babicky, ktere pokazde zacukaly mymi koutky.

saez
02.10.2017

Opět jednohubka, která potěšila. Trávit deštivé odpoledne s Josefínou rozhodně není nuda :-) A šup sem s další knihou.

katka.oo
25.09.2017

Pohodová odpočinková detektivka, za mě ano. :-)

SilvieK001
16.09.2017

Milé a odpočinkové. Moc se těším na další díly.

alnahu
04.09.2017

Oddechová česká humorná detektivka. Svérázná učitelka tělocviku Josefína Divíšková ,která se zaplétá do kriminálních případů a snaží se je řešit po svém. Josefina v této knize mi je velmi sympatická i tím jak je nepraktická, její popis je opravdu originální. Mám ráda tento druh detektivek. Určitě stojí za přečtení.

helča5
02.09.2017

Báječně a vtipně napsaná detektivka,výborně se četla,autorka se nezdržuje dlouhými popisy,děj odsejpá,dokonalá zápletka,humor,skvělá.

jahlina
29.08.2017

Knížka se mi líbila moc. A už se těším na další. Dobrá zápletka, jiskření mezi hlavními protagonisty a zajímavé vyústění případu, to vše dělalo knížku velmi čtivou.

Lykke
13.08.2017

Když jsem četla v anotaci "Slečna Márplová po česku", přiznám se, že jsem si pomyslela něco jako "pche, to určitě". V předchozí povídce se nestačila Josefína tolik projevit, ale když jsem se prokousávala stránkami této knihy, začala mi být nesmírně sympatická. Není sice žádná osamělá stará panna, ani přespříliš zvědavá, ale když už se k něčemu nachomýtne, nepustí to z hlavy. Její specifický humor mě několikrát během čtení rozesmál, hodně jsem se bavila u poznámek o sestře či u vzpomínek na babiččina koupelová moudra. Příjemné čtení. Už se těším na další její příběh.

pavčape
07.08.2017

Nadšení! Tak tahle knížka mi dala vše, co jsem od ní očekávala! Lehkou českou detektivku na letní odpoledne. Josefína je sympatická dáma v mých letech, lehce potrhlá, se smyslem pro humor, který se mi líbí! V postavách jsem zpočátku též tápala, ale zorientovala jsem se záhy. Rozuzlení nebylo příliš překvapivé, ale vůbec mi to nevadilo. Při čtení rad svérázné babičky jsem tak trochu slyšela Vilmu Hálovou z filmu Ženy v pokušení! Já doporučuju!

111moni
06.08.2017

Překvapivě čtivá kniha, trochu moc postav,které se prolínají,ale jinak dobrý oddech na neděli . Tak jak se píše, slečna Marplová po česku .

Chika
27.07.2017

Skvělá kniha, skvělý příběh. Ze začátku lehce zmatek v postavách, ale to se rychle srovná. Kniha mě neskutečně chytla a těšila jsem se, jak to bude pokračovat a jak to vlastně dopadne. Těším se na další knihy série.

amysa
16.07.2017

Josefína je pro mě milým překvapením, sice taková lehce ztřeštěnější jednohubka, ale dokonale mi sedla a velmi mě bavila, takže další pátrací pokračování české slečny Marplové si ujít rozhodně nenechám:-)

humor

Marie Rejfová