Kdo jinému jámu kopá

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331092/big_kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 3.8401

Kniha Kdo jinému jámu kopá

kocickaofinka
předevčírem

Jinak mně osobně kniha načtená p.Žádnikovou vůbec nesedla..ale to je jen můj problém..

kocickaofinka
předevčírem

Skvělá kniha na letní večery..začínám číst další od této autorky.

moničina

Knihu som kúpila na základe veľmi pozitívnych ohlasov, ktoré tu boli uverejnené. Výsledok, kniha bola dočítala s ťažkosťami a skončila v knižnej búdke. Nuda, žiadne vtipné dialógy ani myšlienky som tam na rozdiel od ostatných čitateľov nenašla. A hlavná hrdinka je nesympaticka a trápna osôbka bez ženskeho alebo inteligentného šarmu. Štýl písania mi vôbec nesadol, jednotlivé činnosti a dialógy sú také useknute, chýba mi tam nejaká kontinualita. A ani to proklamovane sexuálne napätie medzi ňou a tým kriminalistom tam nevidím. Čo bolo zaujímavé bola obálka a to, že dej sa odohrával na malomeste. Celému tomu proste chýba taký nejaký šmrnc.

konicekbily

Autorka vypustila na trh původní české detektivky novou hrdinku - není to kopie slečny Marplové, ale připomíná mi to jinou detektivní postavu - Pentličku - také od paní Christie. Příběh není detektivně náročný, ale je okořeněn citáty babičky - nikoliv Barunky, ale Josefíny Divíškové - a také zajímavými dialogy.

katallinka

Kniha mě nijak zvlášť podle obálky nelákala, ale dala jsem na doporučení a stáhla si audioknihu a jsem nadšená. Josefína je neskutečně zajímavá a vtipná postava. I detektivní zápletka se moc povedla. Hned jsem se musela pustit do dalšího dílu.

Olča220

Skutečně nenáročná kniha u které můžete mozkové závity poslat na dovolenou (jen pozor, aby se vrátily).
Kniha byla opravdu milá, četla se velice dobře, jen jsem bohužel měla problém s hlavní hrdinkou, která mi na svůj věk přišla taková nedozrálá. Ale jinak na dovolenou a odpočinek ideální.

janina66

Moc příjemné čtení. Čtivé, skvělý humor a zároveň mírné napětí. Určitě se těším na pokračování.

INCOGNITOREADER

Knihu jsem vůbec neměl v plánu číst. Ale objevila se v klubu Audiotéka a tak jsem to zkusil. Musím říct, že mi načtení Zdeňkou Žádníkovou naprosto sedlo a jsem přesvědčený, že načtení opravdu pomáhá humoru, který v knize je. Jedná se o takovou oddechovou "detektivku", kde je taková variace na českou moderní slečnu Marplovou. Nevím, jestli by se mi kniha líbila i jen při čtení, ale jako poslech naprosto super. Vyposloucháno za jeden den, to o nečem svědčí. A hned pokračuju na další dostupné díly.