Kdo jinému jámu kopá

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331092/kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4243

Josefína Divíšková 2.

Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno, Mystery Press

Kniha Kdo jinému jámu kopá

zluk

Půjčila jsem si ze zvědavosti, ale moc se to číst nedalo. Takový ten druh humoru pro slabodussi hospodyňky.

Dita333

Kniha je relativně čtivá, ovšem dost (až dětsky) předvídatelná. Hlavní postava mě neskutečně iritovala svou věčnou negativitou, schopností vše pokazit, zachovat se v každé situaci nevhodně a být protivná vždy a na všechny. Tenhle dojem ještě umocňovala autorčina snaha být za každou cenu vtipná (což vyznívalo spíše trapně a vlezle).
Autorčin styl psaní mi velmi nápadně připomínal Třeštíkovou a její Bábovky. Tahle kniha se aspoň, narozdíl od Bábovek, dala dočíst až do konce.

Ani832
31.12.2019

Super detektivka, hodně čtivá kniha, nemohu nic vytknout. Určitě stojí za přečtení.

sarekaslukova
30.12.2019

Vím, že je to můj osobní problém, ale český příběhy nějak nejsou pro mě, hrozně mi tam vadí příjmení, pak taky člověk přemýšlí, jestli angličanům také přijde divný když tam mají pana Blacka nebo pana Smithe. No ale zase na druhou stranu, postava Josefíny, ač je někdy na proplesknutí, je zábavná a dodává knize šťávu.

tami1
27.12.2019

Mé první setkání s touto autorkou a byla jsem příjemně překvapená. Příběh má spád, postavy jsou barvité a trochu praštěné. Maloměsto jak vyšité. Bavila jsem se.

babystar
18.12.2019

Agatha Christie to není, ale číst se to dá. Josefína je trochu praštěná a má víc štěstí než rozumu. Poněkud jsem se ztrácela v postavách, ale to je zřejmě má chyba. Líbily se mi trefné babiččiny rady do života.

Lil30
06.11.2019

Na to, že jsem od knihy neměla žádná očekávání, mě velice mile překvapila. Byla vtipná, příběh se slibně rozplétal, odpočinula jsem si u ní, a to detektivky nečtu. Jistě dám šanci dalším dílům, protože mi hlavní hrdinka byla velice sympatická.

Anika27
06.11.2019

Tak za mně 3 hvězdy: svižné, poměrně inteligentní a vtipné a povedená grafika. Jinak měla jsem chuť Josefínu místy proplesknout, aby se trochu probrala :-)