Kdo maže, ten jede

MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA. Dva dny ve mlýně odříznutém sněhovou vánicí od okolního světa se mohou ze začátku jevit jako příjemně strávený víkend. Zvlášť když jeho majitel – bohatý podnikatel Kryštof Oplt – chystá večírek. Svérázná učitelka Josefína Divíšková ale brzy zjistí, že skutečnost nemusí být taková, jak se zpočátku zdá. Záhadný střelec z lesa a tělo jednoho z účastníků večírku nalezené v náhonu spustí řetězec událostí, před kterými neuteče žádný z pozvaných hostů. Pachatel je ve mlýně a je možné, že už vyhlíží další oběť. Josefína Divíšková se s osobitým stylem a za vydatné pomoci komisaře Tvrdíka snaží přijít všemu na kloub. Při svém pátrání se nevyhnou nebezpečným ani humorným situacím, a aby toho nebylo málo, do věci se zamíchá i Josefínino nevypočitatelné příbuzenstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396488/big_kdo-maze-ten-jede-Pfp-396488.jpg 4172

Kniha Kdo maže, ten jede

harena
20.12.2021

Opět vtipné čtení, bavilo mě, jak se střelená Josefína nedá odradit a s nadšením pátrá po vrahovi nebo po vrazích, i když několikrát se zdálo, že má namále. Krátké kapitoly, příběh běží kupředu bez zastavení a odbočování, chvíli nás drží v napětí a chvíli se hlavně bavíme. Mně se tento díl líbil a těším se na další.

Amneris
03.12.2021

Na další knížku o Josefíně Divíškové jsem se moc těšila, ale tentokrát jsem trošku zklamaná. Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se stal zločin nebo zbytečným množstvím postav, které v ději akorát dělaly nepořádek a neměly se samotným zločinem nic společného... Pevně doufám, že další díly budou zase jako ty předchozí.

renefer
08.11.2021

Nebylo to špatné, některé scény byly docela vtipné ale občas mi přišlo, že se autorka snaží tam ten humor protlačit za každou cenu.

Placka007
06.10.2021

Pro mne naprosto úžasná oddechovka. Černý humor, rady babičky, ... čte se to samo. Moje třetí kniha této série a opět nezklamala.

jaroiva
03.10.2021

Druhý pokus o setkání s Josefínou. Tentokrát jsem zkusila audioknihu, ale ani ta mě nenadchla. Příběh ani styl mi nepřipadal zajímavý a navíc to zabila afektovaná interpretace a špatná technická kvalita audioknihy (rušilo mě například mlaskání Z. Žádníkové). Tentokrát nedoporučuji audioknihu, možná samotná kniha by mohla být o chloupek lepší, ale nemyslím, že o hvězdičku.

Katka2382
13.07.2021

Další skvělé setkání s Pepíkem.Parádní letní čtení.

Nymfadora.T.
26.06.2021

Moje první setkání s Josefínou, moc příjemné čtení, fajn oddechovka, těším se na další.

Buchtičkajani
31.05.2021

Opět vtipné čtení , tentokrát je to už trochu víc detektivka. Josefina zase nezklamala. Prostě pokud chcete odechovku, doporučuji